if lilt w II Koopen Men vraagt groote MarcH op het terrein Meenenpoort Burjershiiizen te Autos et Motos A vendre d'occaslon lij «Jan ROUWBEKLAG I r-l ALLERHANDE N3EOWS I deux vitesses, débrayage ^Mer zi Burgerlijke stand van Poperinghe van 10 tot 16 December S F O R T C S Y 1 Met in Januari aanstaande, zullen de Boter en Eiermarkten te. Yper, wederom geopend wordenden Zaterdag, op hunne oude plaatsen, in de Halle. De plaatsen zullen geruimd en banken geplaatst worden. Goed zoo 1 voïture Briscoe, modèle 1919, avec éclairage et démarrage électrique 7.500 fr. ZONDAG 18 DECEMBER 1921 om 2 ure namiddag IIP Afd. C. S. Y. tegen IIP. KORTRIJ K. simpel Champagnewijn wordt min gedronken Terwijl de invoer ervan eene waarde van 24.379.000 franken bereikte in de iq eerste maanden van 1920, is deze waarde gevallen op 11.934.134 franken voor de 10 eerste maanden van 1921. Zijn onzezeepbarons spaarzamer geworden, of zijn er velen van hen reeds den grond van hunne zakken gewaar Rechterlijke benoemingen VAN HOUCKE VLAMERTINGHE Voerman op Yper en Poperinghe zal van af ln-Januari zijnen vroegeren stiel uit- In ’t Zweerd op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag in Pope- Vetten Os Maandag, Woensdag, In hun maandelijksche vergadering van Zondag laatstleden te Yper, hebben de afge vaardigden van onze bonden besloten eene delegatie te zenden aan de nieuwe Ministers 1 van Economische Zaken, Landbouw en Openbare Werken (van zoo het nieuwe Ministerie zal gevormd worden) om over de zaken van ons arrondissement te handelen. oefenen. Standplaats te Vper ringhe Vrijdag en Zaterdag. 1 veéture 4 places, modèle 1919, i 6000 francs. 1 Camï©8W®^®» 6000 francs. ■g möto F» N» et mise en marche 2000 fr. 1 N» S» U» deux vitesses, dé- brayage et mise en marche 1500 fr. Garage DEVOS Frères Porie de Menin, YPRES. De teraardstelling van Kapitein Emiel Bayen STAD POPERINGHE Ville de POPERINOHE MARKT MARCHE 9 DECEMBER 1921 MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS 70 fr. Zondag laatst, is schielijk overleden te Kortrijk de heer Emile-Henri Louis De Caestecker, veearts-opziener van den Staat, in den ouder dom van 62 jaren. Weinig ambtenaren waren zo§ alom te lande bekend als de overledene. Door 'zijne rondborstigheid, zijne dienstwilligheid en de groote geleerdheid die hij bezat, had hij ieders vriendschap gewonnen. Hij is gelijk velen, gestorven vooraleer zich te kunnen wederom in Yper vestigen in zijne vorige woonplaats, wat nochtans de vurigste wens'ch was zijner laatste jaren. Wij bieden aan de familie De Caestecker de uitdrukking onzer innige deelneming in den rouw, die haar komt te treffen. Eén belgische frank is hedendaags waard 0.45Ó frank in Engeland, o.38i frank in Zwitzerland, o.38g frank in Noord-Amerika, 0.523 frank in Spanje, 1.709 frank in Italië, 20.80 franken in Duitschland, en 186.00 franken in Oostenrijk i nog een bloedige kamp moeten geleverd wor den, De groote slag die de bevrijding zou brengen neemt aanvang. Als een dappere held, trekt gij vooruit en drijft gij aan ’t hoofd uwer mannen den vijand achteruit. Reeds is de eerste stap gedaan. Men is Stadenbèrg gena derd en heviger dan ooit, woedt de slag. Men ziet niet door het geschut. Een kreet wordt geslaakt Iemand voor ons zakt ineen, getrof fen door ’t vijandelijk' vuur. Gij waart het Emiel, die daar waart, doodelijk getroffen vielt voor ’t gemeene recht van het duur baar vaderland. Wij, Vlaamsche Oud-Strijders, buigen ons diep eerbiedig voor uw vermorzeld lijk, .want... Vaarwel, diepbetreurde Emiel, uw beeld zal steeds in den geest der Vlaamsche Oud strijders blijven geprent. Uw aandenken zul len wij steeds indachtig zijn op kristen en zedelijk gebied. Rust bewogen in dit graf van deze gewijde aarde. Vaarwel, Emiel, vaar eeuwig wel Nog een laatsten blik op het graf en de aanwezigen verlieten vol stillen eerbjed de gewijde plaats waar nu voor eeuwig het over blijfsel rust van kapitein Emiel Bayen. zullen onze financiën misschien in betere I een of twee beschadigde met minstens drie aren grond, in Yper stad, niet in groote straten. Prijzen opgeven aan H. M. L. Bureel van ’t Ypersche,YpexshaaA, 21, Poperinghe. TV» ICrfensiirfc door u'tsche'ding van bedrijf, 1 twee teogeru met witte marmeren platen en alle gerief voor winkel. Zich te wenden bij Arthur VAN EECKE, suikerbakker, Noordstraat, 24, Poperinghe. voor Brusseleene keukenmeid, kun nende goed kooken en eene goede deftige meid voor een kind op te passen, voor hetzelfde huis. Voor alle inlichtingen zich wenden ten bure'ele van het blad. Maandag morgend, 12 December om 11 u. Vvam ter statie van Yper het stoffelijk over blijfsel toe van Kapitein Emiel Bayen, onzen jiepbetreurden stadsgenoot, gesneuveld als ,fen held te Staden tijdens het laatste offensief, j terwijl hij aan het hoofd zijner kompagnie de juitsche lijnstellingen aanviel. Benevens de diepbedroefde familieleden, waren nog eenige militaire overheden aanwe zig. De Invalidenbond, de Nationale- en Vlaamsche Oud-Strijdersbondén hadden er ,oOk aangehouden vlag vooraan den .dapperen held en koenen wapenbroeder naar zijne laatste rustplaats te vergezellen. Op het kerkhof werden verscheidene lijkre- ,den uitgesproken. Een officier van het 23e Jinieregiment, waarvan kapitein Bayen deel uitmaakte, deed in ’t fransch de dapperheid en onversaagdheid uitschijnen, waarmede deze oud-wapenmakker zijne mannen aanvoerde .enten strijde trok voor Vorst en Vaderland. Daarna- werd een korte vlaamsche rede uitgesproken namens de Nationale Oud strijders, waarna de bestuurder der Ypersche V. O. S. zich in volgende woorden uitdrukte Diep Betreurden, Aan den zoom van ’t koude graf waarin men het stoffelijk overschot van uwe te vroeg gesloopte lichaamskracht eene eeuwige rust plaats geven zal, brengen wij, Vlaamsche Oud-Strijders, hulde aan uwe nagedachtenis. Gij waart van jongs af, Emiel, de voorbeeldige en vooruitziende knaap en wanneer de jongelingsjaren daar waren om uwe toekomst te kiezen, vondt gij lust tot het soldatenleven. Gij wiérd soldaat. Op korten diensttijd, dank uwe bekwaamheid, wist gij uw stand te ver beteren. Helaas eene donkere onweerswolk kwam de rust storen het land was in gevaar en als onderofficier trokt gij met uw mannen voor recht en vrijheid ten strijde. Door over macht overlast, moest men achteruitwijken tot aan de Yzerboorden, moedigen gelaten verdroegt gij het uw beschoren lot in die angstvolle dagen. Niets vond men dat tot vesting of schuilplaats dienen kon Altijd ten prooi aan het moordend vijandelijk geschut dat overal leemte in uwe rangen bracht 1 Maar gij stond daar, Emiel, altijd even koel bloedig, te midden der uwen, altijd bewust van den toestand, uwe makkers moed inspre kende en opbeurende. De legers stonden vast, en nu zou de lang durige wereldkamp beginnen. De luchtkring werd herschapen, van Noord tot West in een golf van vuur en vlam, en moediger dan, ooit was uw optreden. Het gevaar lachtet gij tegen, uw oversten zagen in u een grooten Meld, weerdig de moeilijkste zendingen te '«•Vullen. Gij kloint in graad ten aanschijn "wer onderhoorigen, gij werdt kapitein, en z°udet aan ’t hoofd uwer mannen ten strijde ®>aan- vol plichtsbesef. Uw militaire loopbaan 'vasrijk aan heerlijke daden, en wanneer men 11 soms deed opmerken dat gij u te ver in het Ss\aar waagdet, antwoorddet gij in kalme en I °n8eveinsde mannentaal Uw leven is zooveel als het mijne H en Weder waart gij vooruit net als een soldaat. H "Jaren gingen zoo voorbij. Eindelijk zou I ’’jonde vredeszon'aan den naderendengézicht- H '"Mei zien opdagen, maar daarvoor zou er Deze week zijn benoemd geweest Vrederechter te Passchendaele M. jjUELENAERE, advokaatte Brugge. Vrederechter te Yper M. Petit, vrede rechter te Poperinghe. Vrederechter te Poperinghe M. Van Mer- R|Si advokaatte Poperinghe, staatskommis- sai'b' Aan allen hertelijk proficiat. De laatste mailboot uit Congo heeft verle- dene week eéne lading van 428 kilos goüd in Belgie ingebracht. Als men er 1000 kgr. per maand zal invoe- ren, toestand verkeeren. Leve de Congo dan. DE 68 fr. 60 fr. 43 fr. 13 fr. 21,25 fr. 350 fr. Geboorten Vercruysse Germain, sectie E. St Jans Haghe- baarthoek. Denys Oscar, Provensteenw. Goudenhooft Agnes, Korte Reninghelststraat. Huwelijk Verstraete Ernest, werkman en Vanderbeke Julia, naaister. Sterfgevallen Techel Leonie, 65 j., z. b., wednwe van Petrus De Byser, St Michielstr. Godderis Georges, 14 j., student, gehuisvest te Langemarck. Knowles Arthur, 59 j., echtg. van Barbara Anderson, gehuisvest te Londen. Parez Jules, 53 j., echtg. van Maria Claerebout, Rekhofstr.Sergier Sidonie, 65 j., ongeh. St Michielstr. Desmadryl Joannes, 70 j., landbouwer, echtg. van Julie Déquecker, gehucht St Jan- ter-Biezen. Vanderstraeten Denise 2 1/2 maanden, Pries- terstraat. Huwelijksbeloften Gruwez Camille, werkman en Couwet Clara, kantwerkster. Alleman Marcel, aardewerker en Fertein Maria, fabriekwerkster. Goeman Elie, werkman en Debruyne Maria, kleermaakster. Froment les 100 kilos id. id. id. id. I Tarwe de 100 kilogrammen i Rogge 1 Seigle Haver Avoine Aardappelen dé 100 kilogrammen Pommes de Terre les 100 kilos Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren de 25 CEufs les 25 I Gelijk zoovelen van onze zonen zijt U dood. O duurbare dooden, als ,t dageraad rood, Rees steigrend de pracht van uw leven, En een lachende jeugdedroom omstoeide uw gedachte Gij stietft zoo ijselijk aan Vlaandrens front, Waar glorie van eeuwen zoo tragisch verzwond. Gij ontvieltaan onze geestdriftige jeugd, Gij held van koenheid, gij beeld van deugd, En bij uw graf houdt men er eeuwig de wacht j Hoppe de 50 kilogrammen Houblons les 50 kilos

Het Ypersche (1925-1929) | 1921 | | pagina 9