-HH- ï,a ïoilure la plus ëconouiique du monde. - Économie dans la consommation et CONSOMMATION AUX 100-KM. 1 7 1/2 Stres d’ESSENCE grammes d’HUILE porte <de Wlenïrb 8Uf dotnsr^!.' door de n a Dunn 250 C’e, Verslag van den Beheerraad Gp de Algemeene vergadering van 27-1-24^ In uitvoering der wet, stelt de Beheerraad U de balans voor van het dienstjaar IQ23. Er spruit daaruit dat de toestand onzer Maatschappij luisterrijk is zij is geen han- delsonderneming, maar wel een menschlie- vend werk. Het overschot bedraagt 100.808,75 frank, geen rekening houdende van de 18.440,25 fr. gestort op het reservefonds. (Zie Balans op de tweede bladzijde). Wij hebben in de maat van het mogelijke, voldoening geschonken aan al de geteisterden die onze tusschenkomst vroegen. De orde, de regelmatigheid, de spaarzaam- De vergadering wordt om 21/2 uur geopend onder het voorzitterschap van den heer Ver meulen. Aan het bureel de heeren Vermeulen, Deltour, Vandenbulcke, Geuten, beheerders; d’Ennetières en Leroux, Commissarissen Serruys, Toegevoegde Hoog Koninklijke Commissaris Verhaeghen> Opzichter van de Federatie der Coöperatie ven, in vervanging van den heer Bestuurder Kestemont, welke belet is Van Elslande, Vrederechter Ver- haeghe, Bestendige Afgevaardigde Bonneel, Staatskommissaris Leroux, Burgemeester liet zich verontschuldigen M. Esquelin. De Heer Geuten vertolkt de genegenheid, welke alle geteisterden bezielt tegenover de aanwezige overheden, alsmede jegens M. Es quelin, die samen met den Hoog Commissa ris Serruys, de aanvoerders zijn geweest van den heropbouw. Zij zijn hier gekomen in eene woestenij, en thans, als getuige van den ver richten arbeid, rijst hun werk ten gronde uit. Nochtans hunne taak is ver van volbracht, den heropbouw moet voortgezet worden. De spreker steunt met nadruk op het harde werk van M. Kestemont en verzoekt den sym- patieken Opzichter, M. Verhaeghe, den taal man te willen zijn van onze erkentelijkheid. Deze antwoordt met eéne aandoenlijke rede en eindigt met gansch het personeel dezer inrichting geluk te wenschen. Vervolgens wordt er lezing gegeven in de twee talen van de balans en 't verslag van den Beheer- en Toezichtsraad. Dit alles wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Hieronder geven wij deze verslageh alsme de de redevoering van M. Geuten, welke nauwkeurig door alle aanwezigen is aanhoord en meermalen door daverend handgeklap is onderbroken geweest. Den indruk der verga dering was kenmerkend, men had gezegd dat een onweder boven de hoofden losbrak de tegenwoordige geteisterden, ten getalle van negen honderd, waren bewust van het gewich tige van hunnen toestand. Na de rede van den heer Geuten, waren deze uitgelezene toehoorders van eene alge meene ontlasting omvangen, en men kan zich niet inbeelden welk vertrouwen zij stellen in den ijverigen werker van d’eerste uur. Een dagorde wierd eenparig gestemd en de vergadering wierd geheven in eene onbeschrij- velijke geestdrift de hoop had wederom de herten doen herleven. bekaibbehar tataar in den grond een goed kind en i 't noodig is, zijne erkentelijkheid toom bewezen diensten. De geteisterden, 1" 3 een, brengen hulde aan de goede van den Minister van Ekonomische Zaken^ Men spreekt nog en dit is het ergste, heid en de bewezen diensten hebben immer den gang onzer maatschappij gesteund. Het is met genoegen dat wij U kennis geven van de balans, waarop gij uwe opmerkingen kunt maken en aan dewelke gij uwe goedkeu ring kunt geven. De Beheerraad B. Deltour. J- Vermeulen. Vandenbulcke. Verslag van den Toezichtsraad op de Algemeene vergadering van 27-1-24. Luidens de voorschriften der standregelen onzer Maatschappij en in uitvoering van het mandaat ons toevertrouwd, hebben wij de eer U rekening te geven over de uitvoering onzer zending gedurende het dienstjaar 1923. Ons onderzoek gedurende en op het einde van gezegd jaar, ging over al de rekening boeken, kas en portefeuille wij hebben de juiste overeenstemming van al de getallen dier boeken kunnen vaststellen. Ons tegentoezicht heeft een regelmatigen gang vastgesteld die allen lof verdient. De cijfers aangeduid in de Balans stemmen overeen met de rekeningboeken en wij stellen U voor, Mijneheeren, van de rekeningen voorgesteld door den Beheerraad goed te keuren, wij sturen aan deze Heeren de uit drukking onzer erkentelijkheid voor de vele diensten aan de geteisterden bewezen. Voordracht van den Heer Louis Geuten, Beheerder-Afgevaardigde der Samenwer kende Maatschappij Het Leyedal te Wervik, op de Algemeene Vergadering van dit orgaan. Dames, Heeren, Gij komt zooeven de verslagen te hooren van den Beheer- en Toezichtsraad. Gij hebt eensgezind uwe goedkeuring gege ven als blijk van sympathie en erkentelijkheid jegens hen, in wien gij uw vertrouwen hebt gesteld. De bekomen uitslagen spreken luider dan al de-schoone wóórden welke men hun zou kunnen toesturen. Door hun toedoen zijn méér dan 60 millioen vereffend geworden, die stilaan het leven hebben teruggebracht in een totaal verwoest kanton. Wij zullen over dit onderwerp niet verder uitwijden. Laat ons toe een weinig ervan af te dwalen om U eenige ophelderingen te geven over den toestand van den heropbouw in de verwoeste gewesten. 1919 was het proefnemingsjaar. 1920 dat der inrichtingen. 1921 en 1922 waren die der koortsige werk zaamheid de door allen onplooide moed deed onze nakende heropbeuring voorzien. 1923 was dat van den stilstand, wij hebben ter plaatse getrappeld en een aanstekelijke ontmoediging openbaarde zich. Wat zal ’t jaar 1924 zijn Wij hadden ge hoopt dat het de bekroning zou zijn van een reusachtig werk. Helaas... de gezichtseinder verduistert, een dichte nevel is op onze stre ken gevallen, zullen wij hem kunnen doen verdwijnen Men zegt, ja. Dames en Heeren, men zegt veel, soms te veel, nochtans gebeurd liet dat het spreekwoord Er is geen rook, waar geen vuur is waarheid wordt. Vallen wij den vijand langs vooren aan en laten wij die zoogezegde praatjes onderzoeken, die, wij verlangen het ten zeerste, slechts rondge strooid worden door pessimisten. Agents Concessionnaires Garage ALGEMEENE VERGADERING Coöperatief voor Oorlogschade Het Leiedal te Wervick Men spreekt van de herziening eindvonnissen ih zake oorlogschade^11 al de lijk gelooven wij dat niet, wantin BeL^0011' men te veel eerbied voor de ge 6 heeft ken. Zoo nochtans deze maatrege/18116 Za' wordt, ver van het te vreezen, zulle/110"1611 verlangen, mits men rekening houde tijdperk van het vonnis en met het 7"^ omzendbrieven geene wet uitmaken dat Heeft men een schandaal ontdekt i oorlogschade van onze landbouwstrek/ Vlaanderen Wij kennen er geen elders" schien; dat men de schuldigen TOorbee/' straffe; wij verdedigen slechts de eerlij geteisterden. Onze geteisterden laten zich leiden door d machtspreuk, dat in hun lokaal uitgehangen f Het misbruik van eenigen stelt ieders beliu iu gevaar Van een anderen kant, hoe dikwijls hebben wij niet gevraagd de neerlegging van aide eindvonnissen te bekomen in het stadhuis van iedere gemeente, waar iedereen er kennis zou kunnen van nemen. Niemand is onfaalbaar Eenieder kan zich bedriegen, alhoewel nie mand mag bedriegen. Dat, ten voordeele van allen, en bijzonder van de Staatskas, er licht kome iri deze zaak De ware geteisterde vraagt zijn vooroorlog- schen toestand terug, alsmede de heropbeu- ring van zijn land. Zoo de Staat dit vraagstuk in natuur had kunnen verwezenlijken, geen verdenking zou ooit opgerezen zijn, maar dan hadden de niet geteisterden nog kunnen vit ten zelfzucht jaloerschheid. Ah, hadden die onbewusten in onze plaats geweest sedert 1914 I Men spreekt nog van de afschaffing van het Ministerie van Ekonomische Zaken wij oor- deelen dat het niet is omdat men het einde van het onderzoek der dossiers voorziet; slechts de goede helft is bepaald beslistwat zal de toestand zijn van de andere helft Het land moet dat weten. Is er sprake van beperkingen of compres sions Zij zijn van tweëerlei aard. Eerstens noodige en nuttige; vervolgens deze niet ge noegzaam bestudeerd en die onvoorziene uit gaven meeslepen, ver de te verwezenlijken besparingen overtreffende. Ziehier ons gedacht over dit onderwerp. Wij zijn onvoorwaardelijk partijgangers van de noodige beperkingen, een bewijs daarvan gaven wij in het Kongres van 1921, waarwi] alle mogelijke en noodige besparingen aan toonden die men op ’t oogenblik bestatigt. Eens het Ministerie van Ekonomische Za ken verdwenen, ligt het werk van den herop bouw in panne aan den willekeur over gelaten valt men in het onbekende en welke besparingen zal men doen Het noodige per soneel moet behouden blijven, is het de beu zeling van de jaarwedde van een Minister die op het spel staat Gaat men een werk ont hoofden dat binnen een goed jaar zijn toppunt zou bereikt hebben Neen... men mag n|eb dat men dezen afdanke die hunne zending vo tooid hebben, maar dat men het hoofd eenef inrichting beware, die de glorie zal ultra efl in de geschiedenis van ons gemarteld He Bie De Belg is in zijn aard een beknibbel de goede Catalogue et démonstrations gratuits Démandez aux propriêtaires d’une automobile Citroën, ce qu’ils ön pansent. n DER kan> ien voor in’t alg«'

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 4