t Zondagrust - Repos dominical Grande Bhmehisserie Ouvrière Ons Huis». n'III Sint-Pieters Kermis Zorselagi S en IViaancieg -y go I van B O A O Wervik Groot Ongeluk Het Oorlogsgedenkteeken der I er landers O I EF STAL POPBRINGHE De Belgische Expeditie te Mexico J. E. Strauwen- J Massenet. par Desoutere. Radioclub Gregi' III A V E S Lundi 14 juillet 1924, a 14 heures, a l’Hótel de Ville, Adjudication publiqu© pour livraison de 2 lots de charbons pour les établissements communaux i°) 100 tonnes d’anthracites pour le chauffage central 2°) 60 tonnes de tout-venant Réservée aux négociants en charbons domi cilies a Ypres. Le cahier des charges est déposé au Secre tariat communal. Ypres. le 24 juin 1924. Le Bo.irgmestre, R. COLAERT. De Vaart van Yper naar den Yzer Dinsdag morgen, in Juli 1.1., tusschen I en 2 uur, meldde de sirène dat er ergens brand ontstaan was. En inderdaad, buiten de Rijselpoort, stond eene barak in vlam. De wakkere pompiers en de autopomp waren spoedig ter plaats. Aan blusschen viel er niet veel te denken. Gelukkig dat de barak onbe woond was. Hoe de brand daarin ontstaan is zal het onderzoek wel uitwijzen. De wekelijksche vergadering, welke plaats grijpt iederen Maandag avond, om 7 uur, in het lokaal De Eendracht Elverdinghe- straat, 4, lokt steeds nieuwe radioliefhebbers aan. De degelijke lessen en voordrachten val len zeer in den smaak en worden met aandacht gevolgd. Al wie belang stelt in Radio wachte niet langer en late zich inschrijven. N. B. Ook de liefhebbers der omliggende gemeenten zijn welkom. 1 Zondag 6 Juli 1924 is de Apotheek van WL SNOECK, Groots Markt ALLEEN OPEN. Dimanche 6 Juillet 1924, la Pharmacie de Wl. Grand’Place RESTE SEULE OUVERTE De Brusselsche dagbladen gaven ons ver slag over de feesten ingericht ter eere der overlevenden van de Belgische expeditie te Mexico. In de lijst der gedecoreerden vinden wij den naam van een onzer stadsgenooten, den heer Pol Hustinx, geboren te Yper in 1842, tegen woordig te Vorst (Brussel). Die brave man is, jammer genoeg, blind geworden. <1 1 i Uii |ji i i li rt! De vakbladen melden dat er heden 5 Juli te Brugge wordt overgegaan tot de openbare aanbesteding der werken tot herbouwen en herstellen van duikers en duikertjes onder den trekweg van het benedenpand der vaart van Yper naar den Yzer. Maandag namiddag, 3o Juni 1 1., om 2 uur is er inde bretellenfabriek Cousin, waar er i5oo man werken, een groot ongeluk gebeurd Die fabriek staat tegen de brug over de Leie, op Fransch grondgebied. Het werf was volop aan den gang toen het platform van een vergaarbak plots te midden van een groep arbeiders neerstortte. Verscheidenen onder hen werden zeer erg gekwetst en men vreest dat eenigen hun wonden niet zullen overleven. Pélérinage de Francais a Kemmel et Ypres -- L’Union des Sociétés d’education physique et de preparation militaire de France se rendra en pélérinage a Kemmel et Ypres le Lundi 7 Juillet. Elle arrivera vers ,9 1/2 heures a Kemmel, oü une conférence sur le Kemmel et sa bataille sera donnée par un officier supérieur. Après une visite a l’Ossuaire, oü une gerbe de fleurs sera déposée, l’Union partira pour Ypres, oü elle arrivera vers n 1/2 heures. Elle se rendra immédiatement au Cimetière communal pour y déposer des fleurs. Après la réception officielle qui aura lieu a l’Hótel de ville, un banquet, présidé par un Ministre ou son Délégué et le Général Com mandant le ir Corps d’Armée, sera servi a l’Hótel Excelsior». BERECHTEN De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer aan zijne medeburgers te laten weten dat het Koning Alberts Fonds alle aanvraag van aankoop aan een redelijken prijs voor deze zijner paviljoenen die beschikbaar zijn, wel willend onderzoeken zal. Anderzijds, in geval er huurders zijn die deze zich zouden willen aanschaffen, mogen zij hun aanbod laten kennen. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer aan zijne medeburgers te laten weten dat de aanvragen om door het Provinciaal Fonds der meest begaafden geholpen te worden, aan de Bestendige Afvaardiging van den Provin cieraad vóór 5 Augustus behooren toegezon den. De aanvragen die na den gestelden datum zouden ingezonden worden zullen zon der gevolg blijven. Yper, den 2 Juli 1924. De Burgemeester der Stad Yper heeft de eer zijne medeburgers uit te noodigen hunne huizen te willen bevlaggen op Maandag 7 dezer, ter gelegenheid van het bezoek der Fransche en lersche Afveerdigingen aan de stad. Yper, den 3 Juli 1924. II 1 k i> ’s Zondags Groote Velokoers, -00 f prijzen Chineesche schieting, i50 p. zen van 6 tot 7 uur, Schoon Concert ciJ' de Harmonie Ypriana om 7 uur, Opstj' ging van een luchtbal bij ’t Nazareth va' 8 tot 10 uur, groot Volksbal waarna prachtig Vuurwerk, afgeschoten van de Rijsselpoort. ’s Maandags Allerhande volksspelen waaronder een Loopkoers, 5 km. en bedeelh met 100 fr. prijzen. In den nacht van Zaterdag 28n tot Zondag 29” Juni 1.1., rond 3 uur ’s morgens, wierd gansch de gebuurte van de Korte Thourout- straat wakker gemaakt door het roepen van au voleur Mevrouw D..., het gerucht hoorende van een lattestoor, welke men opschoof, stond op en ging zien wat. er gebeurde op hetzelfde oogenblik hoorde zij eene ruit die in stukken geslagen wierd. Aanstonds riep zij au voleur en de dief die ingebroken had bij haren gebuur, Donche Henri, goudsmid, nam de vlucht langs de Meenenstraat. De dief had gansch het venster besmeurd met moortel, en heeft voor rond de duizend franken juweelen gestolen. De politie heeft aanstonds een onderzoek ingespannen en in den voormiddag reeds is het parket ter plaats geweest. Het vernemen van dit nieuws doet ons denken aan de hier vroeger gestichte Nacht ronde Daar het reeds eenigen tijd geleden is dat men daarvan niet meer gehoord heeft, ware het voorzeker belangrijk voor de Yper- lingen te vernemen of deze inrichting nog bestaat. C O M I N E S Téléphone 20j Travail garant! sans mordants De slimste zijn deze die alvoor naat Brussel of op een ander Couverts- Tafelgerief te gaan koopen, eerst komen zien naar het CARILLON» bij Van Neste, Markt, Yper, waar het beterkooper en in garantie is. Zielmis Vrienden en kennissen worden uit?611 digd tot de ZIELMIS die zal gelezen wot op Zondag 6 Juli 1924, om 11 r/2 u u St-Maartenskerk, ter dierbare nageC1 tenis van wijlen den Heer j Hippolyte VANBESl* overleden te Yper, den 5 Juli Service de livraison Lundi Warnêton Jeudiv Ypres Mardi Wervicq Vendredi Comines Mercredi Menin Le linge est rendu dans les huit jours Maandag aanstaande 7 Juli zal het Gedenk- teekèn, opgericht in onze stad ter nagedachte nis der lersche gesneuvelden, plechtiglijk ingehuldigd worden. Eene afreerdiging van 25o Ieren zal te Yper aankomen Maandag om 10.08 u. en zich rechtstreeks begeven naar de Janseniusstraat (bachten St Maartenskerk) waar de plechtig heid zal plaats hebben. Na de onthulling van het Gedenkteeken zal een officieele ontvangst plaats hebben ten stadhuize. In den namiddag brengen de Ieren een be zoek aan den Kemmelberg en aan het Weezen- gesticht te Locre, waar zij bloemen zullen leggen op het graf van Major W. Redmond. Daarna keeren zij terug naar Yper om te vertrekken om 4.37 ure naar Rijsel. Bij deze plechtigheid verwacht men de aanwezigheid van Prins Henry van Engeland alsook van een Afgeveerdigde van Z. M. Koning Albert. GRAND CONCERT donné par la Société Royale La Philharmonie dans les jar- dins du Skindles-Hótel le lundi 7 juillet 1924, a 6 heures du soir. Directeur M. E. Van Elslande, Chevalia de l’Ordrede Léopold II, Officier d’AcadéiM PROGRAMME ire Partie 1. En fete! Marche militaire, E. Van Elslandt 2. Junon, Ouverture de Concours, 3. Scènes Alsaciennes, Suite d’Orchestre, 4. Solo pour Tuba, M. Vandevoorde 2e Partie 1. Jeanne d'Arc, Ouverture, G. Verdi. 2. Lakmé, Fantaisie, L. DesW 3. Solo pour Flute, M. Oreel, Damaré. 4- L’Immensité, Valse de concert, L. Gre^' La Brabanfonne. o BAL a 9 heures, au local 1 i irri" -OOP 1J Prix courant sur dsmande

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 6