Caisse Commercial de Roulers III I Zondagmst - Repos dominical 11 1 Tijdperk van 25 September tot 10 October4,75 11 J III L III® t|h si ill I hl U til Handels- en Nljverheldsbond van Yper HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN Voorheen G. DE LAERE C° Gswestelijke Hofbouwtentoonstelling T IS Y E* K K il||' Ip iBItrll door Gemengd Koor Ypriana 4 Exposition r&^lonale d’Horticulture if il Aangesloten bij de BANQCIE DE BR(J^(ELLE5 (Kapitaal 200.000.000 - Reserven 55.650.000) ---- vP»*es Ut'l i,U!l Algemeene Vergadering van Zaterdag 6 September om 8 uur de 1’ar. inoncer i komen om de herleving van onze streek toe te juichen. Op Zondag 21 en Maandag 22 Sent ber a. s. allen te Yper, Rijselstraat Den Zondag om 12 uur, CONCERT de Harmonie Ypriana Ih t Inrichtingskomiteii den bebouw jn MP 1 La Société Royale d’Horticulture rondissement d’Ypres a le plaisir d’an a tous ceux qui s’intéressent a l’horticultur* que l’exposition qu’elle organise, les 21 et 22 septembre prochain, sera un succès. Le nombre et la qualité des exposants quj se sont fait inscrire au Secretariat font augu rer que les visiteurs pourront admirer de bons et beaux produits de la floriculture, de la culture maraichère et de l’aviculture, voire même de l’apiculture. Que tous les Yprois done fassent un effort pour visiter l’exposition et encourager ainsi la Société organisatrice qui a mis tout en ceuvre pour rendre la visite a l’exposition aussi intéressante que possible. Que de tous les coins de 1’arrondissement, le public arrive nombreux applaudir a la re naissance de l’horticulture dans la région. Tous a Ypres, rue de Lille, les diman- che et lundi 21 et 22 septembre prochain, Ledimanche a midi, CONCERT par [’Har monie Ypriana Le Comité Organisator. Zondag laatst heeft het Gemengd Koor Ypriana, onder het geleide van zijnen Onder voorzitter M. Rob. Van der Schelden, een aangenaam uitstapke gedaan naar Coxydi aan/Zee, alwaar men rond 10 uur aankwam, met een prachtig weder begunstigd. De voor middag wierd overgebracht met frissche wan delingen aan het strand en om 12 1/2 ure was gansch de groep vereenigd op den zeedijk, aan de tafels van het Gasthof van Mevrouw Teirlynck, die aan zangeressen en zangers een smakelijk noenmaal liet opdienen, aan wiens gerechten door allen de meeste eer wierd aangedaan. In de tusschenpoozen zong het Koor verscheidene vlaamsche en fransche vierstemmige koren met begeleiding klavier, dewelke telkenmale van wege de kostgangers van het Gasthof met gulhertige toejuichingen begroet wierden. Rond 3 ure trok men dan al te zamen te voet langs het zeestrand naar De Panne, waar men den tijd gezellig overbracht tot het uur van den tram daar was om naar Adinkerke te vertrekken en van daar om 7 ure naar Yper, alwaar m® om 9 ure toekwam, ten volle voldaan over de zoo aangename reis. Zondag 14 September, is de Apotheek van M. VAN ROBAEYS, Boter straat ALLEEN OPEN. Dimanche 14 Septembre, la-Pharmacie de M VAN ROBAEYS, rue au Beur*1 RESTE SEULE OUVERTE- Van de Bestuurleden zijn tegenwoordig de Heeren Vermeulen, Voorzitter, Tahon, Ver- gracht, Bagein, Notebaert, Seys, Vander- ghote, Vanderschelden en Declercq. Een dertigtal leden zijn aanwezig. De Voorzitter geeft het woord aan den Sekretaris. Deze geeft kennis van het verslag der voorgaande algemeene vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedge keurd. Lezing wordt ook gegeven van de ver zonden en ontvangen briefwisseling. In een dezer brieven laat de Heer Minister van Spoorwegen weten dat de schuilplaatsen voor reizigers ter statie van Yper niet kunnen toe gestaan worden, dit bij gebrek aan de noodige kredieten. De aangevraagde electrische ver lichting zal er nogtans aangebracht worden in IQ25. De vaartkwestie wordt dan voor de zoo- veelste maal te ber le gebracht. Voor de aan besteding van de werken wordt geen vooruit gang gedaan, zegt de Heer Voorzitter. Leden zijn de meening toegedaan dat de hoogere bureelen van Brussel daar schuld aan hebben doordien zij tot nu toe de voorgestelde ont werpen niet goedgekeurd hebben, ’t Is bij die bureeloversten dat er zou moeten aangedron gen worden. Hierop verklaart de Heer Voor zitter dat dit reeds gedaan wierd en dat onlangs nog daarover naar het Ministerie geschreven werd en tot staving van zijn gezegde geeft hij lezing van onzen brief van 18 Juni 1.1. Er wordt nogtans besloten nogmaals aan te dringen. Door een lid wordt dan nogmaals de kwes tie van de mogelijkheid van het wederkeeren van ons garnizoen opgeworpen. De Heer Voorzitter verklaart hierop dat deze zaak reeds door het Bestuur besproken werd en dat het thans het gepast oogenblik is om daar voor het noodige te doen evenals voor het heropbouwen van de Weldadigheidsschool. Een ander lid stelt voor over die zaak een schrijven te richten tot het Gemeentebestuur •om te vragen dat, in ’t vooruitzicht van de aankomst van een garnizoen, ernaar lokalen zou uitgezien worden om de Tribunalen en andere diensten, thans in de kazerne ingericht, te kunnen huisvesten. Immers voor onze kleine burgerij, die door het inrichten van samenwerkende maatschappijen het meest zal te lijden hebben, zou een garnizoen eene bron van inkomsten wezen die de verliezen geleden door het inrichten van bovengemelde instellingen, zou vervangen. Daarom ware het noodzakelijk de hulp en ondersteuning te vragen van alle overheden van de stad en arrondissement. Na deze gedachtenwisseling stelt de Heer Voorzitter vóór bij de overheden aan te drin gen om hunne ondersteuning te vragen. Dit voorstel wordt eenparig bijgetreden. Daarna geeft de Heer Voorzitter mededee- ling over de volgende punten 1) Over de Weverij De zaak is op goeden voet. De gebouwen rijzen rap uit den grond. Dees week werd het kapitaal gebracht van Óoo.ooo op 75o.ooo fr. Slechts 3o.ooo fr. zijn nog in te schrijven. 2) Reklaamzegels Deze zijn sedert eenige dagen te verkrijgen. Die er nu begeeren kun nen er seffens bekomen. 3) Aanstaande Handelsfoor Schikkingen zullen van nu af reeds genomen worden om intijds gereed te zijn. 4) Over St Pieterswijk Over het verwaar- loozen van dezen wijk door de bevoegde overheid werd een schrijven gericht naar het Gemeentebestuur. Hierdoor werd vernomen dat de noodige materialen tot herstel der straten ontbreken. Leden doen daarop aanmerken dat men veel beter gedaan hadde deze wijk heropte bouwen dan de Cité Ligy en de Kalfvaartwijk. Nu wil men alles besparen wat men vroeger verkwist heeft. De bijzonderste reden van den tragen vooruitgang in het herbouwen van deze wijk, zegt de Heer Voorzitter, is eerst en vooral de voorgestelde veranderingen die vroeger ge daan wierden. Thans zijn vele van de toege- stane vergoedingen door het Tribunaal van oorlogschade te gering om toe te laten huizen te bouwen naar de hedendaagsche vereisch- ten. Doordien is die wijk, vroeger zoo bevolkt, tegenwoordig dood. Leden vragen dan nog de volgende punten in aanmerking te willen nemen 1) Aandringen bij het Stadsbestuur opdat men het noodige zou doen om het herstellen van al onze steenwegen te bekomen. 2) Het herinrichten van de vischmarkt te vragen. 3) Het verbreeden der Seminariestraat op te werpen. Leden beweren dat de betrokken eigenaars bereidwillig daarvoor zouden grond afstaan. 4) Opdat voor de aanstaande reklaamaffiche het formaat zou verminderd worden. Thans zijn er vele plaatsen waar zij niet kan uitge hangen worden. Een nieuw lid wordt aan de vergadering voorgesteld en aanveerd, t. w. de Heer Ivo Wackenier. Hierop eindigde de vergadering om 10 uur. Bericht aan deze die begeeren Reklaam zegels te verkoopen Pancarten, de verkoop dier zegels melden de, zijn kosteloos te verkrijgen bij de volgende Heeren Cardinael Edgard, Rijsselstraat. Vanbeselaere Abel, Groote Markt. Notebaert Antoine, Meenenstraat. Vanwonterghem Georges, Boterstraat. Vandevoorde Florimond, Statiestraat. Vandelanoitte Georges, Dixmudestraat. Reklaamzegels voor voortverkoopers zijn ook te bekomen bij die Heeren. Voor groote hoeveelheden wende men zich nogtans tot den Heer Vergracht Maurice, Dixmudesteen- weg (Kaai) De Koninklijke Hofbouwmaatschappij van het arrondissement Yper heeft het genoegen allen, wien den hofbouw aanbelangt, te berich ten dat de tentoonstelling, welke zij inricht op 2in en 22” September a. s., belooft een waren bijval te wezen. Het getal en de hoedanigheid der tentoon- stellers, welke zich reeds hebben laten op schrijven op het Sekretariaat, geven de ver zekering dat de bezoekers menig goede en schoone produkten van de bloementeelt, groenten- en hoenderkweek, ja zelfs van de bieënteelt te bewonderen zullen krijgen. Dat alle Yperlingen dus, zonder uitzonde ring, deze tentoonstelling bezoeken om zoo doende de inrichtende maatschappij, welke alles in ’t werk heeft gesteld om een bezoek aan de tentoonstelling zoo belangwekkend mogelijk te maken, aan te moedigen. Dat, uit alle steden en dorpen van ons arrondissement, de toeschouwers talrijk op- I; I'I Hi I; o I i

Het Ypersche (1925-1929) | 1924 | | pagina 4