Caisse Commerciale de Roulers Wegwijzer van WeshVlaanderen Tijdperk van 10 tot 25 Februari5,50 °/0 's jaars DE KROEGZANGERES Voorheen G. DE LAERE G° HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN gtad Yper GEMEENTERAAD ZittrDg Tan 6 Februari 1926 om 14 ure 30 DAGORDE t Proces-verbaal der zitting van 28 December 1925. Kerkhof - Muur - Plan en bestek. Taks op de honden Nieuwe veror- 3 dening St-Jozef's Beroepsschool Rekening 1924 5. iog 6. -25. 5 St-Jozef's Beroepsschool - Begroo ting I92^'2^' Kerkfabriek van St-Maartens Be grooting 1926. rjGemeentelijke Meisjesschool der Rij- jelstraat Ontdubbeling eener klas. g Nijverheidsschool - Aanvullende rekening voor 1924. Reinigheids en Ruimingsdienst Aanbesteding. I0, Overstroomingen Hulp Aan vraag van krediet. jj, Handelstentoonstelling Vraag om toelage. 12. Mededeelingen. Harmonie Ypriana ©ROOT BAI, Op algemeene aanvraag, Maandag 15 Februari 1925, om 8 1/4 ure 's avonds, GROOT BAL, met volledig orkest, in de feestzaal Oud Yper (Bureel om 7 3/4 u.) De personen der stad, vreemd aan de maat schappij, zullen den ingang streng geweigerd worden. Aan dien regel zal er geen enkele uit sondering gemaakt worden. De uitnoodigingen zijn uitsluitend voor de eere- en werkende leden van Ypriana en voor hunne niet getrouwde familieleden die onder het zelfde dak wonen. Personen die te Yper niet verblijven mogen een eere- of werkend lid vergezellen maar onder diens verantwoordelijkheid en moeten aan het bestuur voorgesteld worden. Onder geen enkel voorwendsel zullen er andere dansen uitgevoerd worden dan deze op het programma vermeld. Het bal zal eindigen kwart voor midder nacht. OU* A UW Et BAX- A la demande générale, lundi 15 février 1926, a 8 1/4 heures du soir, GRAND BAL, avec orchestre complet, en la salie des fêtes Vieil Ypres (bureau a 7 3/4 h.) Les personnes de la ville, étrangères a la Société, se verront strictement refuser l'en- trée. II ne sera pait aucune exception a cette regie. Les convocations sont exclusivement desti- nées aux membres honoraires et aux membres actifs d' Ypriana et aux membres non mariés de leur familie qui habitent sous le même toit. Les personnes ne résidant pas a Ypres peuvent accompagner un membre honoi aire un membre actif, mais sous la responsa- bilité de celui-ci et doivent être présentées au Comité. Sous aucun prétexte il ne sera exécuté d autres danses que celles mentionnées au Progratnme. Le bal fïnira a minuit moins le quart. Asiles des Soldats Invalides Beiges Comité d'Ypres La fête ariistique du 10 février au profit des A. S. I. B. sera des plus brillantes a en eroire les Dames vendeuses qui toutes se houvent trés satisfaites de Taccueil sympathi se leur témoigné par le public Yprois. Les portes s'ouvriront a 19 h. 3o et la soirée c°nimencera exactement a 19 h. 45. Les personnes désireuses de faire numéro- Lr leurs cartes (fauteuils réservés et fauteuils) Peuvent le faire moyennant une location de 5o centimes par place au Vieil Ypres les lundi S et mardi 9 février, den h. 3o a 12 h. 3o. II reste quelques cartes d'entrée a la fête. On pourra se les procurer soit chez M1,e Delva, secrétaire-trésorière, rue de Stuers, soit le soir au controle. Puinentroosf Vlaginhuldiging J.l. Zondag had de overhandiging plaats der nieuwe vlag van onze knappe Vlaamsche Ster De Heer Burgemeester, omringd door Schepene Vander Mersch, de stedelijke Secre taris en de Gemeenteraadsheeren Donck, Bouquet, Delahaye en Van Alleynnes, was zoo bereidwillig die prachtige en goed opge vatte vlag, gewrocht van het huis A. Demeere, plechtiglijk te overhandigen voor de deur van 't kunstig Stadhuis. De harmonie Ypriana luisterde het feest op. De heer Cordenier, voorzitter, kreeg het woord en bedankte den Heer Burgemeester en het Stedelijk Bestuur voor de aangedane eer. Hij wees op de be- teekenis.der vlag en het doel, door de maat schappij beoogd, én steunde er op dat die vlag, waarrond al de leden zich scharen, immer een prikkel zal zijn om hunnen kunst aanleg aan te vuren en de vertooningen de beste vruchten op kunstgebied te doen afwer pen. De Heer Burgemeester gaf dan de vlag en, in eene kernachtige rede, maakte hij den lof der maatschappij en beloofde ha&.r den steun en de genegenheid van 't stedelijk be stuur, dat overtuigd is dat de kunst noodig is voor de opbeuring en de herleving van Yper. Onze prachtige hallen, zegde hij, moeten her- oprijzen. Dat zal ik misschien niet meer zien, maar gij wel. Hij wordt warm toegejuicht terwijl hij een zilveren gedenkteeken schonk ter gelegenheid van 't 25 jarig lidmaatschap van Georges Pottel. De voorzitter bedankt den Heer Burge meester gemoedelijk voor de lofwoorden, waarmede hij zoo welsprekend de maatschap pij bejegende. Eene forsche Brabangonne weergalmt en de stoet trekt daarna met fladderende vlag, beschenen door een lachend zonneke, door de bijzonderste straten der stad onder meêslee- pende pas-redoublés om aan 't lokaal der maatschappij te eindigen. De vlag wordt er wederom begroet met eene Brabangonne en het Ypersch Lied. De vlag werd door onze bevolking zeer bewonderd en met reden. De Vlaamsche Ster haalt er eere van. De leden der beide maatschappijen ledigen dan een lekker glaasje in een broederlijk samenzijn. De heer Cordenier bedankte de Heeren Voorzitter, Bestuurs- en werkende leden van de harmonie voor de bereidwillig heid, waarmede zij het feest hebben opge luisterd. Hij stelde voor een glas te ledigen op den voorspoed en den bloei der harmonie en drukte de hoop uit dat beide maatschap pijen, als de gelegenheid zich aanbiedt, elkan der altoos zullen steunen. De Heer Voorzitter, A. Gruwez, in een welsprekende rede verzekerde de Sterre lingen dien steun en hief zijn glas op de gezondheid van den voorzitter der tooneel maatschappij. Hij werd luidruchtig toegejuicht. En zoo eindigde dat welgelukt feestje, dat in gulden letters prijken zal in de jaarboeken onzer goed befaamde tooneelmaatschappij. Leve de Vlaamsche Ster Onze gekende tooneelmaatschappij Puinen- troost, welke, sinds lang, het Ypersch publiek vergast met prachtige en aan iedereen beval lende tooneelwerken, zal op Zondag 7 en Maandag 8 Februari, om 7 u., in het Christen Volkshuis hare prachtvertooning geven, welke, door ieder tooneelliefhebber met spanning zal gevolgd worden. Het werk welke zij zullen te zien krijgen is namelijk Beroemd volksdrama in 5 bedrijven en 7 tafereelen, vertaald naar het Fransch van <qLa Gouilleuse door Honoré Vannijn. Alle liefhebbers van echte tooneelkunst zul len deze kans niet mogen laten voorbijgaan, daar de Puinentroosters hen eene welgelukte opvoering verzekeren. Gezien den grooten verkoop van kaarten raden wij alle liefhebbers aan hunne plaats spoedig te bezorgen bij Hendrik Waterbley Museum Boomgaardstraat en de bestuurs leden. Prijzen der plaatsen 5 3,5o 2,5o. KOMT TB VERSCHIJNEN voor 1926 Te koop ten foureele dezer, Boterstr., 15 Vlamerlinghe Voor den oorlog mocht onze gemeente zich beroemen op hare schoone graviers. Tot de kleinste wegen waren in beste macadamrouten gelegd. Dit hadden wij te danken aan den betreurden en onvergeetbaren burgemeester Vandaele. Nu is het gansch omgekeerd Vlamertinghe heeft de slechtste wegen van West-Vlaan- deren. Over eenige maanden, ten gevolge van een spottend schrijven, werd in de Hospitaal- en Marshofstrate gravier aangebracht en daar rondgestrooid maar zoovele en zoo grof dat niemand meer langs, daar voorbij kan, bij geen middels, noch met welkdanig gespan. Voordien kon men er nog door zwemmen maar nu... stop, tot daar en niet vierder Moest de Gemeente-overheid vinden dat wij overdrijven, dat zij eene kleine proefbe- tooging aankondige, wij trekken er allen naar toe En wat gezegd van de andere straten aan den Geithoek, den Karryck, den Brandhoek, de Potente en de Warande 't Ziet er overal even lief uit- De zaken kunnen, en mogen zoo niet blij ven. Twee kleine vraagskens 1) Gezien onze gemeente beste banen had, gansch nieuw en zeer goed aangelegd, heeft zij toch waarschijnlijk recht op oorlogsschade en herstel gelijk alle andere gemeenten. Waar dan blijft dat geld 2) Gezien wij hooge en dure belastingen betalen en er noj vele meerdere zullen te be talen hebben, bijzonderlijk voor alle vervoer middelen, hebben wij toch wel recht berijd bare wegen te bezitten Mogen wij een klein antwoordje verwach ten aan onze beleefde vrajen Een die dat spel moe is. Aangesloten bij de BANQUE DE BRÜJCELLE5 (Kapitaal 200.000.000 - Beserven 90.000.000) Rekeningen 6 maanden 5,75 p. h. 1 jaar 6,00 p. h. L* D

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3