Caisse Commerciale de Roulers Tijdperk van 25 Februari tot 10 Maart 5,50 °/0 's jaars TAXES FISCALES Voorheen G. DE LAERE G° HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN van H'Valère Bouckenooghe pe doed van Valère Bouckenooghe heeft U Yperlingen smartelijk getroffen. 2ij hebben dan ook, Vrijdag laatst, een laat- [gn dankbaren groet gebracht aan den man ]je aller genegenheid en achting genoot. gij zijne begrafenis, die door een ontelbare jienigte werd gev°lgd, werd op welsprekende en roerende wijze gezegd hoe talrijk en ^achtbaar de werken zijn welke de betreurde ^gestorvene achterlaat. «Het Ypersche buigt voor de dierbare „odachtenis van den overledene en zal een jairitwischbaar aandenken aan hem bewaren. Tot Mevrouw Bouckenooghe, hare kinde- jgri en familieleden gaan onze gevoelens van innige deelneming. Redevoering namens de Handboog maatschappij Yper-Hoekje Zeer achtbare Mevrouw, Achtbare Familie, Geachte omstaanders, Te staan voor een graf vervult altijd den lensch met een zekere ingetogenheid en doet tem onwillekeurig denken aan de broosheid an het menschenleven het lot van den afge- torvene is voor hen een voorwerp van kom- ier wanneer deze nu een vriend is. Het was zoo plotselings, zoo brutaal, dat le tragische doodmare door de stille stad -loog Heer BOUCKENOOGHE schielijk iverleden 1 Een pijnlijk gevoelen is gekomen ij de ontelbare vrienden, die dan aan het arte gewaar werden wien ze kwamen te ver ezen. De duurbare afgestorvene genoot aller ach ing, niet alleen in de middens waar hij actief ptrad, maar overal waar hij in 't stille voor- ijgleed. In onze Handboogmaatschappij Yper- loekje was hij niet alleen een man die men chtte, m-aar een vriend die tot het hart van [en minste had doorgedrongen. En het is dan ok in naam van de 74 leden, die zich zonder enige uitzondering hierbij aansluiten, dat we r aan houden onzen duurbaren Eere-Voor- itter hier een laatste hulde en vaarwel te rengen. Hij deed zooveel om ons bijeen te brengen, ij deed zooveel om onze maatschappij te oen herleven in die tijden toen hij alleen ond met een paar makkers en toch den moed id alles in 't werk te stellen om van de maat- 'happij te maken wat zij geweest was. Hij slaagde zijn wilskracht en zijn aanhou- tnd pogen triomfeerden. De maatschappij ss op uit hare puinen en bloeide zelfs meer ia ooit, dank aan het onverpoosd werken in onzen Eere-Voorzitter, die meer dan 3o ren van zijn leven aan haar groei en bloei lofferd had. We weten het, duurbare Eere °°rzitterde hulde die wij U hier brengen s laatsten afscheidsgroet kan onmogelijk 'Zwoorden aan uw verdienste maar die 'We, die enkele woorden komen uit het hart 111 al onze leden. Ze zijn meer dan een een- 'ndig gezegde, ze zijn diep gevoeld. 'n naam van al de leden bieden wij aan We Achtbare Weduwe, aan Uwe achtbare ■Hers en familie, de uitdrukking van onze deelneming in hun rouw. Wij ook, we le.enhet verlies dat door uw plotselings ver ben is ontstaan.En aan U, duurbare Heer 're'Voorzitter, betuigen wij nogmaals onze gehechtheid en brengen U hier bij die ;j ^rafetede een diep Vaarwel Vaar- tegenwoordig, hebben er aangehouden U eenen laatsten blik van genegenheid te geven om uw droevig en schielijk heengaan. Niet alleen waart U, Valère, algemeen ge acht en gewaardeerd, maar uwe verdwijning uit ons midden, blijft voor ons een onherstel baar verlies. De Tuinbouw in 't bijzonder kende uwe talentvolle en gegronde kennissen en uwe schitterende loopbaan heeft niet alleen in België maar in geheel het vasteland uwen naam hoog verheven. Van in uwe jeugd koesterde U liefde voor den tuinbouw na uwe technieksche studiën in den Kew-Garden in Engeland voltooid te hebben, vertrok U naar Congo waar U op korten tijd veel goeds verrichtte. Helaas door ziekte werd U genoodzaakt terug naar 't Vaderland te keeren. Nauwelijks hersteld zijnde, wilde U uw brood in ledig heid niet eten, U nam de taak waar hier in Yper als Bestuurder op te treden bij het stich ten der Tuinbouwvennootschap «l'Horticol» Yproise». Hard en pijnlijk hebt U er gezwoegd en gewerkt, nijpende tijden hebt U er door worsteld, U wist immers maar al te wel, wel ke opoffering er bij zulke reuzeninstelling ge vergd wordt. Maar den strijd had U gewonnen, den bijval met den kweek der Amerikaansche an jelieren en Callas had in de tuinbouwwereld uwen roem verworven, de toekomst lachtte U gunstig toe. Helaas de wereldoorlog heeft U in 't hart getroffen. In stilzwijgen hebt U in 't werk troost gezocht. In de Koninklijke Hof bouwmaatschappij hebt U dan ook sedert lange jaren veel dienst bewezen, want bij uwe aankomst in Yper maakte U aanstonds deel uit dezer instelling. In uw omgaan met uwe medeburgers en leden der maatschappij waart U zachtmoedig, be dienstig, kalm en vastberaden, altijd op de bres om hulp te verleenen aan eenieder uwe eenvoud deed U in aanzien groeien Ook hadden wij het geluk U te huldigen als Ridder der Kroonorde en vereerd te zien met het Bijzonder Landbouweereteeken van 2' klas. De Koninklijke Hofbouwmaatschappij had op uwe talrijke gaven en kennissen vasten steun gebouwd, uw schielijk sterven laat in ons midden eene diepe en onherstelbare leemte U waart immers een kunstenaar in 't vak. Als Jurylid trad U op bij alle groote wereldbloemententoonstellingen, een blijk van waardeering. Diep ontroerd en 't hart vol smart komen wij U eene laatste hulde brengen en bieden U, als blijk van algemeene genegenheid, deze kroon aan van natuurlijke bloemen, die U zoo innig liefhadt. Vaarwel, diepbetreurde Ondervoorzitter, Vaarwel. Redevoering van den heer Aimé Gruwez Achtbare familie, Waarde Heeren, In naam van den Muziekkring Ypriana houd ik eraan met innige ontroering de nage dachtenis te begroeten van den uitstekenden Yperling die ons zoo ruw wordt ontrukt. Een bewonderenswaardig leven van arbeid en toewijding, een werkzaamheid geleid door een geestdrift en een prachtig streven naar Ca uitgesproken door M. Hector Sler' Secretaris der Koninklijke Hofbouw- atschappij van 't Arrondissement Yper. diepbetreurde Ondervoorzitter, ofb'3eS^UUrraad en de-deden der Koninklijke °Uwmaatschappijin groot getal hie-r een verheven ideaal, hadden van Valère BOUCKENOOGHE een vooruitstaand man gemaakt die eerbied afdwong en zich aan de herinnering opdrong. Hij was een der oudste leden van onze maatschappij die hij had helpen stichten en waarvan hij een der meest verkleefde leiders was. Onverpoosd schonk hij ons de kostbare mei dewerking van zijn volkomen bevoegdheid, van zijn levendig en vlug verstand. Enkele maanden geleden hield de ziekte hem plots van onze werkzaamheden verwijderd. Gedurende verschillende weken moest hij afbreken met den regel van standvastigheid en getrouwheid, welke hij zich bij het vervullen van zijn ambt had opgelegd. Zijn kloek gestel, het vertrouwen dat hij had in zijn levenskracht, schenen over de ziek te, welke hem had aangetast, te moeten zege vieren. Valère kwam weder onder ons, en hij scheen in de rust, waartoe hij tijdelijk was ge dwongen geworden, een vernieuwde gezond heid en opgeruimdheid te hebben geput. Ongelukkig was hij maar onvolkomen gene zen. Het gure jaargetijde werkte den terug keer van de kwaal in de hand die het nu won op de lichaamskracht van onzen betreurden vriend. Zijn plotseling afsterven verwekt in ons al ler harten een gevoel van innige droefheid, die ik eerbiedig betuig aan de ontroostbare wedu we, aan de dierbare kinderen en familieleden van onzen teerbeminden makker. Zijn dierbaar aandenken zullen wij steeds in eere behouden. Vaarwel, trouwe en edele vriend, voor eeu wig wel Les cloches de l'Eglise St Pierre Ces cloches seront mues a l'électricité, et le mofeur a été place il y a quelques jours. Depuis lors les Yprois entenden-t journelle- ment des exercices de sonnerie destinés a mettre un peu d'ordre dans les accords. A en juger par ce qu'on entend déja, ces cloches donnent un son trés clair et puissant et leurs accords, une fois mis au point, feront un trés bel effet. Le Directeur Général des Douanes Fran- paises a adressé des recommandations aux douanes intéressées pour que l'entrée, en France, des voyageurs et touristes beiges soit facilitée dans toute la mesure compatible avec les intéréts du Trésor. II a prescrit, d'autre part, d'examiner la possibilité de rendre moins strictes les tole rances consenties en m'atières de tabacs im- portés comme provision de route et les forma- lités qui régissent la circulation automobile. Nous ne manquerons pas d'informer nos. lecteurs, le moment venu, des résultats de cette étude. Paraitra dans quelques jours par A. VERLENDE, receveur du timbre a Gand. 3e Edition, revue et complètement mise a jour (janvier 1526). Fr*ÜX 6 fr. On peut s'inscrire, dès d présent, au bureau de ce journal, 15, rue au Beurre, Ypres. Aangesloten bij de BflNQUE DE BRCJ*ELLE5 (Kapitaal 200.000,000 - Reserven 90.000.000) Rekeningen 6 maanden 5,75 p. h. 1 jaar 6,00 p. h. AIDE - MÉMOIRE m

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5