Thb t LA RÉGION D'YPRES Zeodagrast - Repos dominicas Bijvoegsel \RTekelijksch Overzicht :zi: Supplément f ZIELMISSEN ge Jaargang, Nf 46 27 Februari 1926 6e Année, t$° 46 27 Février 1926 Italië. Reeds meermalen liepen er Ngeruchten rond dat de Italiaansche Dictator, Mussolini, door eene kwaal aangetast was' die zijne dagen grootelijks in gevaar stelt! Gedurig werden dergelijke berichten gelogen straft. De Daily Express beweert nu ech ter, dat het geen den minsten twijfel lijdt of de heer Mussolini heeft niet lang meer te leven. Hij verzwakt gedurig en het voedsel dat hij neemt, om een streng regiem te vol gen dat hem werd opgelegd, is niet voldoende orn zijne krachten te oaderhouden. China. Enkele dagen geleden seinde men bericht over uit China dat generaal Oe-Pei-Foe zou vermoord geworden zijn. Deze tijding werd echter gelogenstraft. Inte gendeel schijnt hij meer dan ooit werkdadig te zijn. Volgens de laatste nieuwstijdingen zou hij een inval gedaan hebben in de provin cie Hon an en afrukken op Kaïping. Generaal Oe-Pei-Foe wordt ondersteund door generaal Chang- Hoean-Soang, voorheen bevelhebber onder Tchang-So-Lin. De zoogezegde natio nale legers, steun van Feng-You-Sang, zijn 0p drie zijden omsingeld. Oe-Pei-Foe en Tchang-So Lin gaan het bolchevisme tekeer dat nog in China heerscht. Engeland en Arabic,. Engeland werd door den Natiënbond belast met het beheer «ver Tra«sj»rdanië. Men meldt dat d# Sul tan Ibn-Seoed thans deze provincie wil aan vallen. Gansche benden zijner troepen scharen zich samen op de grens. Men zal zich nog den strijd der Wahabiten herinneren, waarover wij reeds m©«rmalen hebben gesproken. Deze musulmanseh* sekte, die reeds den Koning Ali, beschermeling der Engelschen, verjoeg, strijdt nogmaals onder de bevelen van Ibn-Seoed. Engeland had ten doel een groot arabisch rijk te stichten, en stelde drie koningen aan in den Hedjaz, in Mesopotamië en in Trans- jordanië. Koning Ali werd reeds verdreven en afgezet door de Wahabiten, thans rukken zij op tegen zijn broeder Abdullah. Zoo deze onderneming lukt, zullen zij hunne wapens loeeren tegen den Emir Fayqal die over Meso potamië hearscht. Hst Kanaal van Suez, dat van ket aller grootste belang is voor Engeland, zou door deze beweging kunnen bedreigd worden. Ook zal Engeland niet nalaten alle mogelijke voor zorgen te treffen om dien oproer te dempen ef althans te beperken. Marokko. De Spaansche legers, die zich langs den kant van Djemis, gedurig be dreigd voelden door een rugaanval der Riffi, hebben deze plaats stormenderhand ingeno men. Zoodoende hebben zij meteen de ver binding met Tetoeaan, Tanger, en Ceuta in zekerheid gebracht. Anderzijds meldt men eene groote oneenig- heid en misnoegdheid in de rangen van Abd- El-Krim. Er is nogmaals spraak dat deze laatste vredesvoorwaarden zou aannemen. Australië. Een geweldige boschbrand in de austraiiaansche wildernissen losgebro ken had reeds onnoemlijke schade aangericht en vele slachtoffers gemaakt, toen men erin gelukte deze ramp te beperken. Opnieuw echter is het vuur met groote woede losge broken. Deze vuurlijn, zooals men ze met recht noemen mag, breidt zich uit op eene lengte van iöo km. Indien men den brand niet spoedig meester wordt zal hij overslaan tot de uitgestrekte grazingen waar duizenden kop schapen en hoornvee onder zijne bedrei ging vallen. Duitschland. Het Reich heeft nog zijne opname in den Natiënbond niet verkregen, of het wil er reeds het hooge woord voeren. Zooals wij meldden, wil het een bestendigen zetel in den Raad bekleeden en al de andere landen van dit voordeel uitsluiten. Polen, dat ook eene aanvraag heeft inge diend, wordt door Duitschland uitgesloten... nochtans wil.het Reich eene toegeving doen wdien men hem wil beloven van dadelijk alle bezettins. ie doen opkonden RIK. Bond der Sekretarissen van het Arrondissement Yper t Was met geestdrift en vreugde dat de Sekretarissen van het arrondissement Yper, Zaterdag laatst, 20 Februari, om 1 ure, in hunne vergaderzaal Hotel du Nord te Yper, een banket aanboden aan den Heer Robert Clinckemaille, Kommissaris van het Arrondissement. Zijne Majesteit de Koning had voornoemden Heer Kommissaris de uit stekende eer aangedaan, hem als Ridder in de Leopold's orde te benoemen, en de bond kon deze gelukkige gebeurtenis niet onop merkzaam laten voorbijgaan. De vrienden vergadering was oprecht gezellig en niet een der leden van den bond was afwezig. Eene afvaardiging bestaande uit drie leden van het Comiteit van den bond, bracht den heer Kommissaris in de vergaderzaal. Een daverend handgeklap begroette hem, bij zijn intreden. De Heer Voorzitter, M. J. Mallisse, Sekre- taris te Kemmel, wenschte in vloeiend'e, meê- slepende woorden den Heef Kommissaris geluk voor de uitstekende onderscheiding waarmede Zijne Majesteit de Koning hem wel had willen vereeren. Hij deed de verdiensten uitschijnen van den Heer Kommissaris en vooral de oprechte, vaderlijke genegenheid welke hij onophoudend betoont voor al de Sekretarissen van het arrondissement. Hij eindigde zijne aanspraak met een heildronk gericht tot Zijne Majesteit den Koning en de Koninklijke Familie en drukte den wensch uit nog vele jaren den Heer Clinckemaille als Arrondissementskornmissaris te mogen in den bond ontvangen, tot welzijn van de bestuur lijke shaken der gemeenten en tot voldoening van a.1 de leden van den bond. Daverende toejuichingen bewezen genoeg dat de wensch ten volle in den smaak viel van al de aan wezig» leden. De Heer Kommissaris bedankte, zichtbaar ontroerd, voor de hulde,de erkentelijkheid en de liefde welke de Sekretarissen hem toedra gen en hem dagelijks betoonen. Hij verzekert den bond dat hij steeds voortdurend aan de zijde der Sekretarissen zal staan om hen in alle omstandigheden bij te staarn eti te helpen. Hij voegt er bij dat allen hem nooit te ver geefs zullen raadplegen of zijne diensten in roepen. Ik aanzie U allen, zoo vervolgt hij, als vrienden, innige vrienden, voor wie ik eene welgemeende, oprechte genegenheid toe draag en ik zal blijven wat ik steeds ben, een beschermer van al de Sekretarissen van het arrondissement. [Daverende toejuichingen.) Hij bedankt nogmaals den bond voor de eer welke hem aangedaan is. De Heer Gérard Vanneste, Sekretaris van Komen en Sekretaris van den Provincialen bond der Sekretarissen, bied, in naam van voornoemden bond, de gelukwenschen aan den Heer Arrondissementskommissaris voor de eer welke hem te beurt valt. Een snelschrift wordt naar Zijne Majesteit den Koning gezonden om hem te bedanken voor de onderscheiding welke Hij wel heeft willen toestaan aan M. Robert Clinckemaille. Het feest vervolgt en eindigt in de grootste vriendschap onder het zingen van menig lied, en iedereen vertrekt, ten uiterste voldaan over de huldebetooning en het aangenaam ambts broederlijk verzet. Een ooggetuige. Asiles des Soldats Invalides Beiges Comité d'Ypres Le Comité des A. S. I. B. d'Ypres a le plaisir d'annoncer a ceux qui soutiennent cette belle oeuvre que les recettes de la fête du 10 février dernier ont permis, tons frais déduits, de verser a Toeuvre la somme de 2.200 fr. 80. L'activité du Comité d'Ypres est multiple. Les membres s'occupent utilement de la vente du papier des invalides et recherchent prati- quement les invalides de la région qui pour- raient bénéficier de leur oeuvre. C'est a-insi que l'invalide Lestaeghe d'Hol- lebeke se verra bientót hébergé dans une maison qui lui convient. Le Comité fait appel a tous les Secrétaires comrnunaux de l'arrondissement et les prie de bien vouloir lui renseigner les invalides de leur commune qui pourraient bénéficier des avantages que procure l'oeuvre des A. S. I. B. Merci a tous ceux qui ont contribué au succès de notre dernière fête et a toutes les personnes qui s'intéressent a notre oeuvre. Tous les renseignements utiles peuvent toujours s'obtenir chez Mad-: moiselle Delva, rue de Stuers, 10, ou chez M. de Gottal, Boulevard Malou, 6, a Ypres. Maatschappij van Ouderlingen Bijstand De Oud-Leerling en der Stadsschool Zondag 28 Februari 1926, te 10 uur, zeer stipt, ALGEMEENE VERGADERING in 't Oud YperStatieplaats. Gezien het overgroot belang der vergade ring rekent het Bestuur op de tegenwoordig heid van al de leden. Toestand der maatschappij op werkende leden mannen vrouwen kinderen minder dan 18 jaar Personen deelne- Gezinshoofden mende aan den Ongehuwden genees- en Vrouwen artsenijkundigen Kinderen dienst Ouders aangeslotenen bij de invaliedenkas mannen vrouwen De kinders Donche noödigen vrienden en kennisssn uit tot de ZIELMIS die zal gezon gen worden op Zondag 23 Februari 1926, om 8 J/s uur, in Sint Niklaaskerk (Kapel der Arme Klaren) tot lafenis der zielen van Heer en Vrouw Oort<!Sf'8££ Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gelezen worden op Zondag 28 Februari 1926, orn 8 uur" in St Pieters kerk tot lafenis der ziel van Weduwe Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gelezen worden op Zondag 28 Februari 1926, om 11 1/2 uur, in Sint- Maartenskerk tot lafenis der zielen van wijlen Heer en Vrouw jyf»B"s©ïis© Sisera V©r» Eïsst Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen,, welke zal gezongen worden op Zondag 7' Maart 1921, om 7 V» uur, in St Jacobs- kerk tot lafenis der ziel van Heer Fir*min Leïifsglë echtgenoot van Vrouw Josephine OSAER, De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstraat o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN Ij reste seule ouverte le op Zondag 28 Feb.?. |j Bkaancfoe 28Févï,> 31 Dsc. 1924 31 Dec. 1925 221 286 31 46 1 3 253 335 212 (1) 219 (1) 13 51 223 235 229 207 2 4 679 716 (1)35 leden (1)44 leden buiten ouderdom (65 jaar), die van den ge nees- en artsenijkun digen dienst genieten zonder bijdrage te betalen 202 245 31 46 233 291

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9