OPGELET VOOR DE HANDELSFOOR VhH Edm. STEVENS Zonen, Vanden Peereboomplaats Windmolen - Automatique Maalmachien met Moteur Electrieke Ontroomer met Bote rkeern De Electrieke Waschmachien Verlaat de STAD niet vooraleer het HUIS te bezoeken van Gaat zien, alles is in werking REKLAAM Openbare Verkooping Landen, Weiden, Maaigras Op Dondtrdag 15 April 1926 Uit tor hand te koop Schoone Postkaarten PI O O Gr JE Ft Op I te HÖUTHEM-bij-VEÜRNE Gemeente Poelcapelle Burgerlijke Stand van Van heden tot 5n APRIL 5 p. fo. AFSLAG op al de f' .1 Zorgt dus voor uw profijt voor 5n APRIL ï-SMgm Studiën der Notarissen Alfred REYNAERT te Yper, Korte Meerschstraat en Maurice REYNAERT te Middelkerke. var» eene allerbeste Groot 29 Ha. 26 a. 61 ca. en eene VETTE WEIDE alles gelegen aan de Fransche Grens Wijk Het Doorntje Verpacht aan de weduwe Jules Patfoort, tot 3o September 1928, mits 65oo fr. 's jaars. INSTEL Overslag Donderdag 6 Mei daarna telkens om 3 uur stipt namiddag, te YPER, in het Hotel du Nord bij heer Hoïioré Vermeulen, Statiestraat. Kantoor van den Notaris IGN ACE NUYLLE te Poelcapelle. Eene sterkgebouwde (Barak, dienende voor woonhuis, met zeer welgelegen perceel zaailand, groot 12 aren 56 ca., nabij de Poelcapelle-plaats. Omschrijvingsprijskamp voor Heagsteveulews yaa het Belgisch trebras op hun tweede jaar gaande gehouden te YPER den 25 Maart 1926. 9 mededingers) ie premie van 200 fr. met zilveren eerme taal, aan Vandecandelaere Ernest te Wervick voor Majestic, baai. 2® premie van i5o fr. met bronzen eerme taal, aan Coene Marcel te Dickebusch voor Astoria de Mont, vos. 3° premië van y5 fr. met bronzen eerme taal, aan andecandelaere Ernest te Wervick voor Brutus, bruin baai. aan Coene Marcel te Dickebusch voor Yzer de Grimbergen, baai. aan Coene Marcel te Dickebusch voor Frans de Buda, bleek baai. ten hweele dezer. j&ïi©!sfrïairad!e Nieuws Nachtelijk Ongeval In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1. werd een persoon in nachtgewaad gevonden, en op het gerucht dat hij maakte bij de barak bewoond door kantonnier Willekens op de Esplanade, stond deze laatste op en ontwaar de in de duisternis iets gelijk een spook Niet wetende met wie hij te doen had snelde Willekens er naartoe en, met de medehulp van eenige geburen die door het lawijd opge staan waren, leidden zij hem naar het politie- bureel. Overtuigd dat deze persoon zijn zinnen wat miste en gezien zijnen staat, want hij was ganschbebloed, werd geneesheer Van Robaeys bijgeroepen die hem de eerste zorgen toe diende. Nadien werd hij naar het hospitaal over gebracht, waar hij zich nog bevindt. Het 3chijnt dat het een Engelschman is, die op reis was, vergezeld van zijn zuster en afgestapt in het Skindies Hotel. Rond 1 uur, als alles stil was, is hij opge staan en uit het venster gesprongen van het eerste verdiep dat een hoogte heeft van rond de 6 meters. Hij noemt zich Balinporth, 25 jaar oud en woont te Londen. Naar het schijnt is de ongelukkige in bete ren toestand en zal binnen eenige dagen naar zijn land ku»nen terugkeeren. Schielijk overlijden. Dinsdag 23 dezer is Charles Vande Casteele, 71 jaar oud, werk man in het Slachthuis en wonende Kruisstraat bij den spooroverweg aan de statie te Yper plots ineengezakt en eenige oogenblikken na dien overleden. Het oudste vrouwtje van Yper overleden Dinsdag 1. 1. overleed alhier de weduwe Petrus Vcrsaevel, geboren Mathilde Boudry. Zij was geboren te Zonnebeke den 4 Mei i83l. Nog altijd ontploffingen. Dinsdag laatst werd Jéróme Gruwier, te Elverdinghe, ap den slag gedood. Zijne vrouw, geboren Louise Defever, werd erg gekneusd. Woensdag gebeurde er te Passchendaele nog eene ontploffing er waren 4 gekwetsten Emiel Ghekiere en zijne kinderen en Camiel Knockaert die in 't gasthuis een been moest afgezet worden. Yper TREINEN Sedert 22 Maart zijn volgende wijzigingen in den dienst der treinen aangebracht Trein 3694 komt aan om 19 uur. I rein 2820 komt aan om 19,17 uur en ver trekt om 19,19 uur. Trein 33o7 vertrekt om 19,22 uur. I rem 370b komt aan om 20,4 uur en ver trekt om 20,7 uur. sssssssaaas Tooneelgilde Puinentroost» Op Zondag II en Maandag 12 j*. telkens om 7 ure 'savonds,-zal« Puinentroolp in de Feestzaal van het Katholiek Volkshui* St. Jaeobstraat, het lustig zangspel heropvoeren, met begeleiding van grootorkest Dit stuk, dat over drie jaar voor de eerst maal ta Yper werd opgevoerd, en zulk over6 grooten bijval verwierf, is nu door den Hee" Em. Serroen, schrijver van het stuk,'vervol ledigd met een vierde bedrijf. Dit nieuw bij" voegsel doet het stuk nog veel in waarde stijgen. Allen, die liefhebber zijn van schoon en luimig tooneel, alsook van prachtig muziek zullen dus niet nalaten die vertooningen te gaan bijwonen. Van heden af zijn er kaarten te verkrijg® bij den Heer Henri Waterbley, herberg't MHzeum Boomgaardstraat. Voormezeele Sinds eenigen tijd is er hier veel sprake van in het dorp schoone voorlanden aanteleggen, Dit zal eene groote verbetering bij brengen. Nochtans vinden wij dat vooreerst maat regelen zouden moeten genomen worden om den duiker te herstellen in de Wytschaete- strate. Sedert weken is deze weg afgesneden. Misschien ook ware het aan te bevelende Kriekenstrate te verbeteren. Deze bevindt zich in den erbarmlijken toestand van den oorlog. De bewoners al daar zijn wel te be klagen. Wat denkt de gemeenteoverheid daarvan? Guslen. Un Tour ei© Force Nous apprenons que malgré la baisse du franc et l'augmentation importante des droits fiscaux, une de nos plus importantesfabriques de cigarettes mettra en vente d'ici qusq'^- jours, une cigarette égyptienne de Qtsalite, >au prix incroyable de Ff. 0,50 Ie paquet de 10 Verklaringen van ig tot 25 Maart IQ2^ Geboorten Cottegnie Gerardus, Poperingl'estcenweg^^ De Wolf Leon, Dlckebuschsleenweg. Vermote HOFSTEDE Lange Thouroutstraat, (van Beveren/a/Yzer,-. Verfaillie Andrea, Zonne Arthur, Zonnebekesteenweg 31. Ard"® bekesteenweg.Fraittome Frederik, Kaaistraat, 3. Antoon, Korte Thouroutstraat, 18. fcoomans Maloulaau, 4. Huwelijken (geen) f^e-Na- Stmrpoevallen Vundermeerscli Camillas. jfnarj£fi4. taris, ectatg. Van den Boogaerde Maria, Oude Vansprunghe Jules, 3 in., Bruggesteenwej,, casteele Carolus, 70 j., zonder beroep, et'^ath,ida, Juliana, Dickebuschsteenweg, 214. J3ouciry. (jaai| 38.^ zonder beroep, wed. Versavel Pierre, Da°ie' Kerremans Denise, 2 m., Tempelstraat. fjjejena, 51 i" 1 in. 17 d. Bruggssteenweg. Souxdor winkelierster, wed. Theys Petrus, Meenenstraa Gilbert 11 d. St. Nicolaasstraat.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 12