7eJaar, N° 3 - 1 Mei 1926 7e Année, N° 3 - 1 Mai 1926 Industriels Commergants, Nijveraars Handelaars, Les Motos SAKOLÉA Le Mouvement ds protestation s'élenö - Weekblad x - voor het Arrondissement Yper ©s*®»®» ,detr Vereeniging der Geteisterde», der Ypersche Clubs, enz. Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement cT Ypres Organe de l'Association des Siiiistrés» des Clubs Yprois, etc. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Abonnement 9 fr. 50 per jaar Buitenland 15 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren Naamlooge artikels geweigerd Rèdaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypres Abonnement 9 fr. 50 par an Etranger 15 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges Les articles non stgnés sent refuses répondez de suite au questionnaire de la Chambre de Commerce d'Ypres, si vous voutez avoir la chance d'etre pay és. Ces renseignements sont demandés sur les instances de Mon sieur le Ministre des Affaires Economiques. beantwoordt onmiddellijk de vragenlijst der Ypersche Handelskamer, indien gij de kans wilt hebben betaald te worden. Deze inlichtingen worden gevraagd op het aandringen van den Heer Minister van Economische Zaken. Federation des Sinistrés de I'Arrondissement d'Ypres La prochaine réunion mesisueHe des Déiégués des clubs de sinistrés aura lieu le dimanche 9 mai 1926, a 14 1/2 heures trés précises, a 1' «Hotel Continental», Place de la Gare, YPRES. ORDRE DU JOUR 1°) Examen de la situation. 2") Prochaine audience ministérielle. Les Autorités communales sont tout parti culièrement invitées a assister a la réunion. Toutes les Coopératives sont invitées a envoyer des déiégués a cette réunion. Tous les sinistrés sont admis. Le Président, Arth. BUTAYE, Av., Ypres Federatie der Geteisterden van feet Arrondissement Yper De aanstaande maandelijksche verga dering van de Afgevaardigden der Bonden zal plaats hebben den Zondag 9 Mei 1926, om 14 1/2 u. zeer stipt, in het Hotel Conti nental», Statieplaats, YPER. DAGORDE i") Onderzoek van dm toestand. 2°) Aanstaande ministerieel verhoor. De Gemeenteoverheden worden zeer drin gend verzocht de vergadering bij te wonen. Al de Coöperatieven worden verzocht afge vaardigden naar deze vergadering te zenden. Al de geteisterden hebben vrijen ingang. De Voorzitter, Arth. BUTAYE, Adv., Yper. Handajskamei0 van Yper De aanstaande algetneene vergadering van de Handelskamer van Yper zal plaats hebben den Zaterdag 1 Mei 1926, om 8 u. 's avonds, in t lokaal Hotel Sultan DAGORDE Verslag Handelsfoor. Mededeelingen. Het Bestuur. dofvn'ent la plus grande satisfaction. Agence: Garage Devas& Dewanckel, EjV Nog over de Verjaardag van Het Ypersche Nog eens een jaar voorbij En nog is onze strijd niet ten einde En onverpoosd zetten wij hem voort, met even zooveel moed als wanneer wij, zes jaar geleden, voor het eerst de pen opnamen ter verdediging onzer rech ten en tot heropbeuring van onze streek. Toen dachten wij er niet aan dat wij voor zooveel lange jaren de rol van journalist zouden moeten spelen. Maar de omstandig heden hebben ons ten volle in den strijd me- degesleept en onze plicht gebiedt ons de pen alleen neer te leggen wanneer onze taak ten volle zal geëindigd zijn. Wat helpt het.'t verleden t-e herinneren, wat helpt het de afgeloopen baan nog eens voor de oogen onzer lezers te leggen Velen van hen hebben ons voet bij voet gevolgd, stap bij stap ondersteund, wij vinden onder hen de schaar der medehelpers, die de macht uitmaken waarop wij in alle omstandigheden steeds gerekend hebben en nog mogen reke nen. Het Ypersche is voor hen als de vlag die zij ten strijde volgen, als de vaan die hen tot de overwinning moet leiden. Die getrouw heid was steeds voor ons de beste aanwakke ring, de beste aanmoediging tot volharding, zij was voor ons het kostbaarste pand van onze macht. De lezers van Het Ypersche rekenen op ons, maar wij ook rekenen op hen Onze strijd is nog niet ten einde 1 De gelde lijke toestand waarin ons land tegenwoordig verkeert is maar al te veel van aard om de regeering haar gegeven woord te doen breken, onze rechten te doen miskennen. En hebben velen reeds min of meer voldoening bekomen, er blijft een groote massa onder ons die nog te vergeefs naar de gerechtigde vergoeding wacht. Er bestaat onder de geteisterden eene wederzijdsche verplichting die gebiedt te strijden tot ook de ongelukkigsten onder hen volledige voldoening bekomen hebben. Aan die verplichting zal Het Ypersche niet te kort blijven. En op hoeveel andere oogpunten is onze strijd ook nog noodzakelijk Onze streek blijft berooid van te talrijke bronnen van welstand opdat wij de armen zouden kruisen en onze taak als voleindigd besshouwen. Onze plicht gebiedt ons voort op de bres te staan. Ook aan deze taak zullain wij niet té kort blijven en daarom trekken wij met her nieuwden moed in het zevende jaar. Een Ypersch Kind. Un rappel anx Ministres La lettre ci-après a été envoyée d M.Mles ministres des Finances et des A ff air es économiques Dinant 27-4-26. Monsieur le Ministre, Ilya aujourd'hui plus de six semaines que notre délégation a été repue par vous et vous a exposé les légitimes revendications des si nistrés, surtout des industriels et des com mergants. Vous avez admis le bien fondé de nos plain-' tes et vous avez bien voulu nous promettre une amélioration du sort de nos mandants. Un délai de qu-atre a six semaines, disiez- vous, était nécessaire pour l'application de mesures qui nous donneraient satisfaction. Ce délai étant expiré, nous nous permettons de vous demander quelle décision vous avez pu prendre dans la question qui nous occupe. Nos mandants manifestent une impatience bien comprehensible. Nous réunissons la semaine prochaine, en notre ville, le comité de défense des sinistrés. Vous comprendrez done que nous désirions avoir réponse a la présente lettre dans le plus bref délai possible. Nous avons l'espoir que cette réponse sera tout a fait satisfaisante. La patience des sinistrés ne saurait être mise a une nouvelle épreuve et notre röle de conciliateurs, dans cette situation critique, ne peut durer plus longtemps. Veuillez agréer, Monsieur le Ministre, l'as- surance de nos sentiments les plus respec- tueux. Pour les délégations de Dinant et d'Ypres, (s.A. RAULIN. d Mr le Comte de Liedekerke, Ministre des Affaires Economiques a Bruxelles. Nous recevqns de la Ligue des Ouinca'lliers Mare hands de fer beiges la communication suivante Bruxelles, le 27 Avril 1926. Messieurs, Nous avons l'honneur de vous remettre sous ce pli, copie d'un ordre du jour pris par La Ligue des Quincailliers et Marchancls de Fer Beiges, en son assemblée générale 14 Avril 1926, relativ ement au ièglenmi.- par l'Etat des Dommages de Guerre. Cet ordre «BS HET YPERSCHE LA REGION D'YPRES

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 1