Lijst der Ypersche Soldaten VlassraseSi© SS ei' ISesneuveid op het Eereveld De lijst werl bepaald 4en als volgt opgemaakt en geslo- De barakken van hat Koning Altesrt - Fonds Sommige gemeentebesturen ontvingen van "het Comiteit der Vereffenaars van het Koning Albert-Fonds een langen brief waaruit wij het volgende overdrukken 'f Ik heb de eer ter uwer kennis te brengen dat in zitting van 20 Maart het Comiteit der Likwideerders van het Albert-Fonds, na overeenkomst met den heer Minister van Landbouw, Voorzitter van den Bestuurraad, - besloten heeft den tegenwoordigen huurprijs onzer barakken van 73%te verhoogen. Noch tans deze der barakken model Nissen Hut, czal maar met 20 verhoogd worden. Deze maatregel zal in voege treden van 1 Juli 1926 aanstaande. Ik zal U vragen, Mijnheeren, de tegen woordige beslissing wel te willen ter kennis brengen uwer bevolking, welke de zaak aan gaat, en aan deze te doen verstaan dat zij overeenstemt met de rede en billijkheid. Onze barakken hebben van bestemming veranderd. Zij dienen nu in zekere gemeenten tot het herbergen der personen die ze verkie zen om reden van hunnen lagen huurprijs, terwijl bestendige woningen onbewoond blij ven in zekere gemeenten. In andere gemsenten dienen zij om woning nood te verhelpen. Nu, deze krisisis niet eigen aan de streken die verwoest wierden door den oorlog, wel integendeel gemeenten, nijveraars, bijzonde ren, meer en meer talrijk, vragen ons te mogen barakken aankoopen, en wij kunnen niet meer voldoen aan al deze vragen, bij gemis aan beschikbare barakken. Er volgt daaruit dat indien tot hiertoe het aannemelijk was dat het percent van den huurprijs van onze barakken uitnemende ge ring was, het niet meer billijk is aan sommige het genot te laten van eene barak mits eenen geringen huurprijs. Deze uitzonderingsmaatregel verrechtveer- digt zich niet meer, en het is volstrekt nood zakelijk dat het bedrag der huurprijzen vast gesteld zij volgens de wezentlijke waarde der diensten bewezen door onze woningen. Het comiteit der likwideerders heeft echter niet zonder overgang het nieuw barema willen bereiken dat moet aangenomen worden. Tegenwoordige verhooging zal eenen eersten stap zijn tot de verwezentlijking. Wij zullen U ten gepasten tijde het bedrag doen kennen der tweede verhooging, welke waarschijnlijk zal geëischt worden te rekenen van 1 Januari aanstaande (1927). Of voornoemde beslissing overeenstemt met de rede en billijkheid zullen wij eens nader onderzoeken. Het K.A.F. verklaart dat zijn barakken te nu in zekere gemeenten dienen tot het herbergen der personen die ze verkiezen om reden van hunnen lagen huurprjs Dat kunnen wij moeilijk gelooven omdat de ondervinding ons persoonlijk heeft geleerd dat het leven in een barak betrekkelijk veel duurder is dan in een bestendige woning. Men kan in een barak volstrekt niets bewa ren, noch melk, noch soep, noch boter, noch vleesch. 's Winters verbruikt men er dubbel kolen dan in aen huis en 's Zomers zou men erin verstikken van de hitte. Men maakt er zich dubbel vuil. Dus dubbel onkosten van onderhoud, zon der nog te spreken van de onzekerheid en het gevaar. Het K.A.F. verklaart nog dat bestendige woningen onbewoond blijveninzekere gemeenten» Maar zij vergeet eraan toe te voegen waarom die bestendige woningen onbewoond blijven. Ziet rondom U de ledig staande woningen zijn bijna al heeren- en burgershuizen. En die zouden, te Yper namelijk, heel waarschijnlijk niet ledig staan indien men aan de stad al haar vroegere instellingen teruggaf met ai het personeel dat er aan verbonden was. De waarheid is heel anders er zij® te weinig goedkoope werkmanswoningen. Het Ypersche heeft al zoo dikwijls de aandacht der bevoegde overheid daarop ge vestigd Men vond miljoenen voor kathedralen, paleizen en andere praalgebouwen, men zou er zeker ook wel kunnen vinden om werk manswoningen op te trekken. Het K.A.F. spreekt ook nog van genot»!! Dat genot hebben wij eenige jaren be leefd en kunnen er dus van meespreken. Moesten de heeren van het K.A.F. het genot van het barakkevolk deelen, ze zouden het heel zeker geen acht dagen uit houden en zich verhaasten hun versleten koten gratis pro deo te laten bewonen. Om te eindigen verzoeken wij de heeren vereffenaars van het K.A. F. het zeer merk waardig hoofdartikel te lezen en te herlezen dat Zondag laatst in Le Soir verscheen. Hieronder geven wij er eenige uittreksels van Quand on possède pignon sur rue, cela parait un peu bizarre qu'il puisse y avoir des gens sans logis Les immeubles a vendre ou a louer ne manquent pas, que diable II suffit d'y mettre le prix. Evidemment. II faut croire, néanmoins, que se loger, que loger les siens, reste encore un problè- me, etun problème insoluble pour quelques uns. Le Ciel, qui bénit les families nombreu- se-s, ne touche pas de sa grace tous les propriétaires fonciers. Qu'adviendra-t-il... des modestes ménages ayant la charge de beaucoup d'enfants oü les logera-t-©n, qui consentira encore a les loger C'est ce qü'on devrait se demander, peut-être. Ce n'est pas un crime, après tout, d'avoir obéi a la lol évangélique, et d'etre trop limité dans ses ressources pour n'avoir pas a calculer jusqu'au décime le loyer d'un logement en supposant qu'on en trouve. Yperling. YPRES Les Cimetières francais Extrrnt du CARILLON Des cimetières franqais, dont la tenue déla- brée a fait couler beaucoup d'encre, sont en ordre. II y a quelques jours Mad. la Comtesse J. d'Oultremont, Mad. la Baronne Lemon- nier, Mad. Prison, le Colonel Blavié, attaché militaire, ont parcouru ces champs de repos et ©nt chaudement félicité eeux qui ont assu- mé leur arrangement. Le Cimetière St Charles est arrange de splendid® faqon. Un généieux philanthrope a fait cadeau d'une haie de rosiers. Elle est dé ja installée depuis le début de la Chaussée de Zonnebeke. Le reste sera fait en Octobre tin autre philanthrope, de Wavre-St Cathérine, a offert un millier de plantes vives ornemen- tales. Enfin M. Henri Mahieu-Capelle assume, lui, tous les travaux d'arrangement. A Tissue de cette visite Mad. la Comtesse d'Oultremont, au nom de TAssociation des Tombes, a remercié dans un des salons du Skindies, tous ceux qui avaient assumé l'orga- nisation des champs de repos St Charles et du Mont Kemmel. Die knappe tooneelkring gaf Maandag avond de eindvertooning van 't tooneelsei- zoen. Een overgroote menigte was toege stroomd om van dat puik feest te genieten en allen hebben er zich vermaakt dat de stuk ken inde geburen vlogen. Werden opgevoerd: Bij den Fotograaf, blijspel in een bedrijf door E. Deraedt, eene klucht, die op meester lijke wijze vertolkt werd en die deed lachen, dat men het uitschaterde. Dan Zieleketens tooneelspel in een bedrijf door N. de Tière, een brokje, dat krioelt van ingrijpende, roe rende tooneelen en dat zulke treffende zede- lessen bevat. Vervolgens Schrik van de Meisjes, blijspel met zang door P. Kints, ook een parelke in die soort, doorspelkt met lieven zang. Ten slotte brachten die wakkere tooneelisten hun Vaandellied ten gehoore. De bijval was zoo groot dat de zaal menigmaal onder oorverdoovènd handgeklap en bisge- roep dreunde. Of het verdiend was Al de rollen werden meesterlijk vertolkt. Hebben zich vooral onderscheiden Mej. M. Verleure met hare lieve stem, Mevr. Decrock-Pottel* de heeren L. Durnez, G. Pottel, G. Van dea 1. Alleman August 2. Alleman Maurits 3. Alleweireld Gaston 4. Arnout Maurits 5. Baert Julien 6. Baeyen Emiel 7. Bailleul Camille 8. Baillievier Oscar 9 Bartier Gaston fl®. Bartier Gustave 1Bartier Isidoor ,12. Bartier Remi 13. Bastiaen Marcel 14. Bekaert Emiel 15. Best Leon 48. Bouchart Jules .17. Bottelegier Maurits 18. Breyne Gaston >19. Bulckaen Maurits '30. Cailliau Maurits .21. Callewaert Tillo 32. Cantaeit Carlos 23. Capoen August 24. Celorum Georges 25. Clarebout Alfons 26. Coffyn Jwome 27. Coffyn Robert .28. Crevits Camille 29. Debacle Clovie .30. De Bruyn Charles .31. Decaestecker Sylvère 32 Declerck Alfons 33. Declercq Heliodore 34. Deconinck Albert 35. Dedeystere Robert 36. Degrave Henri 37. Dehaene Oscar 38. Dehouck Oscar 39. Dekeerle Camille 40. De Koninck Albert 41. Delaere Arthur •42. Deleu Jules 43. Delhem Camille 44. Demarez Henri 45. Denutte Michel 46. Deruttere Camflle 47. Desagher Arthur 48. Despeghel Henri 49. Despeghel Maurits .*.50. Deswarte Prosper 51. Didier Albert 5-2. Dobbelaere Henri :53. Domicent Arthur 54. Donche Camille .55. Doom Henri .'56. Dubois Oscar 57. Duflou Robert 58. Duflou Victor 59. Duhameeuw Lueien 60. Dumoulin Arthur •64Dnprez Robert-August •62. Duprez Robert-Henri •'63. Duprez Valère 64. Durnez Leon •65. Flamant Edgard 66. Fraipont Albert S7. Ganne Albert 68. Ganne Gustave «59. Ganne Henri 76. Geldhof Michel 71. Gesquière Jules '72. Gesquière Maurits 73. Goemare Laurent 74. Grimonprez Remi "75. Haltaert Jozef '76. Hallaert Louis 77. Hoorelbeke Jeröme 78. Houtekiet Georges 79. Huyghebaert Victor 80. Jacques Alfons-Emiel 81. Jacques Alfons-Henri 82. Jacques Gerard 83. Kerrinckx Jerome 84. Kesteloot Omer 85. Knockaert Abel 86. Knockaert Achiel 87. Knockaert Jerome 88. Kools Armand 89. Lacante Albert 90. Lapauw Maurits 91. Logier Camille 92. Libberecht Valère 93. Mahieu Marcel 94. Markey Alberic 95. Masschelein Charles 96. Migom Oscac 97. Moniez Camille 98. Moniez Emiel 99. Notebaart Georges 100. Neyelle Maurits 101. Ossieur Frans 102. Ossieur Raoul 103. Pascal Leon 104. Petit Julien 106. Plancke Arthur 106. Poot Maurits 107. Saesen Henri 108. Sambaere Julien 109. Schacht Maurits 110. Schoreel Oscar 111. Sigier Amand 112. Slosse Jerome 113. Speybrouck Alfred 114. Staelens Oscar 115. Stevens Abel 116. Stevens Romain 117. Stragier Julas 118. Struyve Jerome 119. Tailfieu Camille 120. Vallaeys Arthur 121. Vanbelle Cyriel 122. Vandaele Armand 123. Van de Cavey Aimé 124. Vandanberghe Achiel 125. Vandenberghe Gaston 1'26. Vandenberghe Jozef 127. Vanderghote Albert 128. Vandermeersch Gery 129. Vangaveren Daniel 130. Vanhove Vaière 131. Vanpeteghem Omer 132. Vanraas.Henri 133. Van Wicheleu Jozef 134. Verbeke Cyriel 135. Verbeke Julien 136. Vercamer Urbain 137. Varkaa^e Leon 138. Verleure Camille 139. Versaevel Herni 140. Versaevel Remi 141. Verschoore Alfons 142. Verschoore Julien 143. Verslype Jozef 144. Voet August 145. Vrielinck Julien 146. Wallaert Henri 147. Waterbley Maurits 148. Willaert Gaston 149. Willaime Jozef 150. WoHaert Abel 151. Woussen Jan 152. Wuylens Alfons 153. Wybouw Albert 154. Wybouw Marcel 155. Zuster Juliana (Vanneste Euphrasia)

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5