Plechtige Inhuldiging sa disparition est proposé, parait-il, pour le grade d'inspecteur général Aux Affaires économiques quelle iro nie dans ce mot les bons fonctionnaires ne sont pas ceux qui tachent d'expédier leur besogne avec célérité, ce sont ceux qui s'ar- rangent pour que qa traine le plus possible... L'on comprend que le chef de cabinet s'ac- commode parfaitement d'une situation qui lui confère des droits dont il peut user et abuser a son gré;mais s'imagine-t-il que lespoliticiens qui l'ont tiré de son obscurité pourront lui as surer longtemps encore leur protection Le ton pondéié de l'article de la Nation Beige indique que les dirigeants du grand quotidien Beige ont parfaitement étudié la question et ont découvert la cause véritable des ennuis créés aux sinistrés. STAD POPERINGHE Dondeirdag 13 IBSgsS (O. H. HEMELVAARTDAG) ter eere onzer gesneuvelde Helden en van de üEDENKPEATEN aau de Burgerlijke Oerlegsslachtoffers en Tan de Frausehe en Britsche Helden gevallen bij de verdediging der stad Het feest wordt vereerd met de tegenwoordigheid van Belgische, Fra'vsche en Britsche Overheden, en opgeluisterd door liet Muziekkorps vn h-t le Gidsen PROGRAMMA Te 9 q5 uur op het Stadhuis Bijeenkomst der CfBcie'-Ie Overheden. Te 10 uur in St- Bertenskerk Plechtige Hoogmis, waaronder Vaderlandsch Sermoen door een F H. Legeraalmoezenier. Te xi uur op de Groote Markt Concert door het Muziek van den Katholieken Kring, onder het bestuur van M. R. Neyrinck, eerste prijs van het Conservatorium van Gent. PROGRAMMA 1. Marche Fériale Gilson 2. Pré aux Clercs, Ouverture Meyerbeer 3. Une Soiree prés du Lac Preckler Solo pour Kautbois 4- La Vie d'Artiste, Valse Strauss 5. Le Naufrage de la Méduse Reissiger Grand Morceau Imitatif. Te 12,3o uur op het Stadhuis Ontvangst en Verwelkoming van de Overheden door het Stadsbestuur. Te 2 u. op de Groote MarktPLECHTIG HEID der ONTHULLING. Trompetgeschal (20 trompetten) en groet der Vlaggen varn de plaatselijke Maatschappijen Aanspraken Gelegenheidscantate door de schoolkinderen, met begeleiding van Harmonie (400 uitvoer ders). Muziek en bestuur van M. E. Van Elslande Uitvoering der Nationale Lie deren. Ie 3 uur op de Groote Markt Kunstcon- oerï door hei. »eroemde Muziek van het I® Gidsen uit Brussel, onder het bestuur Van Luitenant A. Prevost. PROGRAMMA L Marche Cortege Paul Gilson 2. Le Carnaval de Veni.se Ambr. Thomas Ouverture 3. La Plainté du Clocher G. Balay (Pièce descriptive) 4- L Arlésievne G. Biaet Suited'Orchestre, Prélude, Minuetto Carillon, Fa- randéle 5. Imp]mpiu Aug. De Boeck G L Invitation d la Valse Weber 7. Rapsodie Norvégienne E. Lalo Allegretto, Presto 8. Guillaume Teil, Ouverture G. Rossini Te 7,3o uur op de Groote Markt Concert door de Koninklijke Muziekmaatschappij De Philharmonie onder het bestuur van M. E. Van Elslande, Ridder der Orde van Leopold II, Officier d'Academie. PROGRAMMA 1. Sonnerie d'Honneur par 20 trompettes E. Van Elslande 2. La Marche de Paris F. Popy 3. Ouverture de Maritana Wallace 4. Solo pour Flüte Gobbaerts par M. Oreel A. 5. Cortege Fleuri J. E. Strauwen 6. Sola pour Tuba Desoutere par M. Vandevoorde M. 7. Scènes et Danses Congolaises L. Langlois 8. Hyménée, Suite de Valses E. Van Elslande Te g uur Electrische Verlichting der Markt en Openbare Gebouwen,daarna prach tig VUURWERK. De inwoners van Poperinghe worden verzocht den ganschen dag hunne huizen te bevlaggen. Een speciale trein zal uit Poperinghe ver trekken naar Hazebrouck (met stilstand in de gewone staties) te 9,10 uur 's avonds. Twee speciale trams, een naar Oostvleteren en een naar Beveren (ook met de gewone Stilstanden) zullen te 10 ure 's avonds van de Groote Markt vertrekken. Vastgesteld in zitting van het Schepenkollegie in dato 26 April IQ26. Bij bevel De Secretaris, De Burgemeester, M. Couttenier. N. LAHAYE. Politie van Vervoer en Verkeer Algemeens Verordening van 26 Augustus 1925 Er wordt de belanghebbenden kenbaar gemaakt dat er, in tegenwoordigheid van den heer Conducteur van Bruggen en Wegen van het Gebied, zal overgegaan worden op Din-sdag 11 Mei, tot het wegen der voertuigen va« het grondgebied Poperinghe, welke onder toepassing van artikel 37 der algemeene ver ordening van 26 Oogst 1925 vallen, (voertui gen, autovrachtwagens, enz., wegende, vracht inbegrepen, 35oo kilos). Het wegen zal geschieden bij Cam. De- groote, Yperstraat, rechtover de statie van af 9 ure tot middag en van 14 tot 16 1/2 ure. Het wegen der voertuigen hierboven be paald en van de gemeente Boesinghe afhan gende zal plaats hebben op Maandag 17 Mei 1926, op de Dorpplaats en op zelfde uren als hierboven. Ppovinciais Commissie Prijskampen voor Vruchten te Velde Secretariaat Provinciebestuur te Brugge Kamer 7 Zooals de voorgaande jaren zullen er in 1926, in West-Vlaanderen prijskampen voor vruchten te velde ingericht worden. Deze prijskampen hebben voor doel de beste graan- en aardappelsoorten te doen verspreiden, en alzoo de verbetering en de vermeerdering van den landbouwopbrengst te bewerken. De deelneming aan deze prijskampen is koste loos. Er zal minstens 10.000 frank aan prij zen besteed worden. De bijzondere provinciale Commissie door de Bestendige Deputatie van den Provin cieraad aangesteld zal, zooals de vorige jaren, deze prijskampen in 1926 besturen en de jurys aanstellen wier leden de mededingende per- c-eelen zullen beoordeelen met toepassing eener. puntenschaal waarvan elke deelnemer kennis zal van krijgen. De prijskampen zullen ingericht worden met de medewerking der offitieële en vrije landbouwvereenigingen en afzonderlijk voor de leden van elke dezer vereenigingen, dewelke zijn De Landbou wcomicen, De Boerenbond, De Vrije EigenaarsenLandbouwersbond. De landbouwers die geen lid zijn van een dezer instellingen, kunnen ook aan de prijs kampen deelnemen zij zullen eene afzonder lijke prijskampsgroep vormen. De prijskampen van 1926 begrijpen de vol gende teelten tarwe, rogge, haver, aardap pelen. Elke deelnemer mag mededingen, ofwel voor eene enkele van deze vruchten, ofwel voor verscheidene, doch, wat de granen be treft, voor niet meer dan twee van de drie soorten. Hij mag voor elke teelt slechts met één perceel mededingen en dit perceel moet ten minste 10 aren beslaan. De deelnemers moeten voor elk perceel eene vragenlijst invullen. De leden der Landbouwcomicen van den Boerenbond en van den Vrije Eigenaars en Landbouwersbond moeten deze lijsten vragen aan het bestuur hunner vereeniging en ze ingevuld aldaar terugbestellen. De landbouwers die geen lid zijn van een dezer instellingen, moeten de lijsten die zij noodig hebben vragen in het secretariaat der provinciale Commissie en dezelve na invulling aldaar terugzenden. Al de ingevulde vragenlijsten moeten naar dit secretariaat gezonden worden, ten laatste den i5.Mei 1926. Namens de Provinciale Commissie De Secretaris-Tresorier, De Voorzitter, A. Abeel. A. Olivier. Variétés La réfeclion des routes empierrées Le laitier Le ciment de Isitier Le laitier est une sorte de verre noir que l'on obtient dans la préparation de la fonte. Lors de la coulée, il se sépare en effet des im- puretés en quantité assez appréciable et ce sont ces impuretés que l'on appelle laitier. C'est un prod-uit assez encombrant et duquel on cherche a tirer parti dans plusieurs appli cations. On a d'abord tenté d'empierrer les routes avec ce produit, mais il s'effrite, se pulvérise en donnant une poussière dangereuse pour les yeux. On réussit actuellement a en faire des briques en y ajoutant du sable. Les briques de laitier ont aujourd'hui un trés gros dé- bouché. Mais une utilisation plus considérable a éié trouvée c'est celie du ciment de laitier. Un mélange de laitier avec de la chaux hydratée donne une combinaison qui durcit comme du ciment ordinaire. Onsait que le ciment est un produit obtenu par cuisson d'un mélange de matériaux cal- caires et argileux, jusqu'a vitrification, puis broyé finement. Les laitiers de hauts four- neaux, trés riches en alumine, sont doncaptes théoriquement a fournir du ciment. On peut s'attendre a la vulgarisation de l'emploi du ciment de laitier, qui est une matière que l'industrie rnétallui gique peut fournir a bon marché. (Extrait de la Revue Sciences et Voyages DES NOUVEAUTÉSINÉDITES Destissus de ier ordre, font l'intérêt du beau choix qui vous est offert, pour tout vêtement, aux Magasins de la Compagnie Angïaise, Place de Brouckcre, Bruxelles Costume tailleur de forme nouvelle, doublé soie, 35o fr. Costume Veston de coupe parfaite, sur mesure, z5o fr. Pardessus de fantaisie anglai- se, 190 fr. Pantalon rayé, q5 fr. DER Bureeloverste in het Lid der Bestendige Deputatie. Provinciebestuur.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 3