Tehuis Yoor Belgische Verminkte Soldaten FJLIJLJLITE Société de Travaux Somerville POPERINGHE Het Standbeeld der Gesneuvelden Koagei" Ortcferwijss Centrale Examencommissie TOMBOLA Trekking van 3 en 4 Mei 1926 Lots divers Verschillende Loten 79.65o 33.900 48.464 57.6o5 Tribunal de Première Instance d'Ypres siégeant consulairement kantore der registratie. Zij die hun vee in een gemeentelijk slacht huis afmaken, dienenzich bij hoogdringendheid tot hetzelfde te richten om te weten of, vol gens de door het gemeentebestuur getroffene schikkingen,- een boekje slachtingsaangiften noodig zal zijn en hetwelk. Brussel, den 5 Mei 1926. De Minister van Financiën Alb. JANSSEN. Op O. H. Hemelvaartdag heeft onze zus terstad Poperinghe een grootsche hulde ge bracht aan de nagedachtenis der Helden van den wereldkrijg. Te 9 u. 45 vergaderden de overheden op het Stadhuis om van daar stoetsgewijze naar St Bertenskerk te gaan waar, voor een ingetogen menigte, een plechtige hoogmis werd opge dragen. Het gelegenheidssermoen werd ge houden door den Z. E. H. Bruneel, onder pastor te Vlamertinghe en gewezen leger aalmoezenier. Te 11 u. gaf het muziek-van den Katholie ken Kring, onder de kundige leiding van den heer Neyrinck, een puik concert op de kiosk der Groote Markt. Te 12 u. 3o werden de overheden op het stadhuis ontvangen door den heer burgemees ter Nestor Lahaye omringd door den gemeen teraad. Te 14 u., op de Groote Markt, werd er overgegaan tot de plechtige onthulling van het standbeeld ter eere van de gesneuvelde Helden en van de gedenkplaten aan de bur gerlijke oorlogsslachtoffers en aan de Fran- sche en Britsche Helden gevallen bij de ver dediging der stad. Op het verhoog, aan de overheden voorbe houden, bemerken wij Mevrouw de Gravin van den Steen de Jehay en Mevrouw de Baro nes de Coninck de Merckem, eereburgeressen van Poperinghe luitenant generaal Biebuyck, adjudant van Z. M. den Koning Generaal- Majoor Moulin, vertegenwoordiger van den Minister van Landsverdediging luitenant- kolonel Daubeny, van het Britsch gezant schap kapitein de la Forest Divonne, van het Fransch Gezantschap brigadier-gene raal Hughes, van het Kanadeesch Leger luitenant-kolonel Aerts, der Militaire School M. Wood, Vice-Consul van Engeland Cap tain Simson, van de Battle Field Commission; Captain Perott, van de Imperial War Graves Commission priester Lemire, volksvertegen woordiger-meier van Hazebrouck M. Van. Cutsem, gewezen town-major van Poperin ghe Majoor-geneesheer Loriers majoor apotheker Vigneron kommandant Grégoire dokter Alexander kapitein Goffinet de lui tenanten JeanTerlinden en Petit Baron Janssens de Bischoven, Gouverneur van West-Vlaanderen Dr H. Brutsaert, Voor zitter van den Provincieraad M. R. Clineke- maille, Arrondissements commissaris de geestelijke en burgerlijke overheden van Poperinghe en omstreken. De heer Emiel Desegher, Voorzitter van den Invaliedtnbond doet, in eene weldoor dachte rede, de beteekenis uitschijnen van dien heuglijken dag en biedt het standbeeld en de gedenkplaten aan de trouwe zorgen der stad Poperinghe. Burgemeester Nestor Lahaye brengt een roerende hulde aan de dierbare nagedachte nis der Belgische, Fransche en Britsche ge sneuvelden en ecu dankbaren groet akn het Belgisch Vorstenhuis en aan de bevriende Regeeringen. Genei aal Moulin herinnert aan den helden moed en de offert aardigheid der verbonden legt Lij i .Opt oat ue jongden het held haftig voorbeeld hunner ouderen niet zullen vergeten. Priestei Lemire Lneiigt den groet van de Stad t-iuzebrouca ca van Fransen- Vlaand-crtn en wijst op de noodzakelijkheid van een duur zaam verbond tusschen Belgie, Frankrijk en Engeland. Die redevoeringen worden warm toegejuicht. De schoolkinderen zingen een mooie can tate (prachtwerk van den heer Eug. Van Elslande), de Philharmonie speelt de Brabangon-ne de Marseillaise en het God Save the King», de vlaggen buigen en de optocht gaat voorbij het standbeeld en de gedenkplaten waarrond prachtige ruikers en bloemenkransen worden gelegd. Wij ontwa ren onder andere deze met het opschrift Albert-Elisabeth deze der Britsche Do minions en der Engelsche en Fransche re geeringen en de vele mooie garven der stad Poperinghe en haar menigvuldige maatschap pijen. Zeer opgemerkt en ten hoogste gewaardeerd het edel gebaar van Priester Lemire die hand in hand met den Franschen officier het stand beeld komt groeten en versieren namens de goede en trouwe vrienden van Fransch- Noorden. Een hartelijke, aandoenlijke huldebetooging! Te i5 u. 3o gaf het wereldberoemd muziek van het ie Gidsen een overheerlijk Concert voor duizenden begeesterde toehoorders. Onberispelijke en merkwaardige uitvoering die eens te meer tot eere strekt aan ons keur- muziekkorps en aan zijn zeer verdienstelijken onderbestuurder adjudant Vanherck. Te 19 u. 3o, nieuw Concert, door de Phil harmonie De vriendelijke chef», M. Eug. Van Elslande en zijn knappe muziekante» hebben nogeens de moeilijksten weten te be vredigen. 't Was effenaf prachtig De verlichting van de Groote Markt en het vuurwerk lieten, naar men ons verzekert, vol strekt niets te wenschen over. Het slot van het feest hadden wij ook gaarne bijgewoond maar... wij mochten den laatsten trein niet missen. Kortom een welgeslaagd feest, tot spijt van die 't benijdt. Herhaaldelijk poogden personen, vreemd aan de stad, wanorde te verwekken, maar er werd een waakzaam oog gehouden en de plechtige inhuldiging der Poperinghsche ge- denkteekenen lukte boven alle verwachting. De inschrijvingen tot de examens gedurende den eersten zittijd 1926 (Juli-Augustus) af te leggen voor de centrale examencommissie door de Regeering aangesteld tot het toeken- mm vap de wettelijke academische graden, worden genomen te Brugge, in het provin ciaal Bestuur, Bureel N° 18, van Woensdag 19 Mei tot en met Maandag 3i derzelfde maand, va» 9 tot 12 uur. Na laatstgemelde dagteekening zijn de lijs ten bepaald gesloten. Voor nadere inlichtingen omtrent de voor waarden, de inschrijvingsrechten, enz., zie Staatsblad van 7 Mei 1926, bl. 2556-256i. Rue Cimetière St Jacques, YPRES L'assemblée générale ordinaire qui devait se tenir le 5 mai est prorogée. La nouvelle assemblee se tiendra le mercredi 28 mai, a 14 h. 3o, au Siège Social, avec le même ORDRE DU JOUR i°) En raison d'irrégularit-é dans la convoca tion de l'assemblée générale ordinaire du 6 mai 1925, confirmation, pour autant que de besoin, des resolutions de la dite assembléer comportant approbation du bilan et du compte de Profits et Pertcs de l'exercice 1924, dé charge aux Administrateurs et Commissaires. 20) Rapport du Conseil d'Administration et du Collége des Commissaires. 3°) Examen et approbation du bilan et du compce de Profits ec Pertcs arrétés au 3i décembre IQ25. 4°) Décharge a dormer aux Administrateurs et Commissaires. Le Conseil d'AdininistraüoH. van het Werk Door K. Besluit van 12 Oogst 1924 gerechtigd De boeitter van een biljet of van een omslag waarop een nummer staat dat een lot wint, mag dit lot bekomen aan den zetel van het Werk Steenea Kruisstraat, 27, Sint Gilles-Brussel Het opsturen der loten zal gedaan worden op volle kosten der winners. De prijzen die vóór den 4 Juli 1926 niet op- geëischt worden, vervallen rechtens aan het Werk. Un Collier de Perles ou Een Paarlen Halssnoer of une Automobile ou 50,000 frs een Auto of 50,000 frank no- valeur nominale Titres Ein- minale waarde in Oorlogs- prunt Dommages de Querre. schadeleening. 793,830 #Un bijou ou 10,000 francs Een Juweel of 10,000 fran- valeur nominale Titres Em- ken nominale waarde in Oor- prunt Dommages de Guerre. logsschadeleening. 812,639 Un bijou ou 10,000 francs Een Juweel of 10,000 fraa- valeur nominale Titres Em- ken nominale waarde in Oor- prunt Dommages de Guerre. logsschadeleening. 463,087 Un bijou ou 5,000 francs Een Juweel of 5,000 fran- valeur nominale Ti-tres Em- ken nominale waarde in Oor- prunt Dommages de Guerre. logsschadeleening. 681,804 Un bijou ou 5,000 francs Een Juweel of 5,000 fran- valeur nominale Titres Em- ken nominale waarde in Oor- prunt Dommages de Guerre. logsschadeleening. 390,507 5,000 francs en Titres Em- 5,000 fr. nominale waarde prunt Dommages de Guerre. in Oorlogsschadeleening. 374,646 5,000 francs en Titres Em- 5,000 fr. nominale waarde prunt Dommages de Guerre. in Oorlogsschadeleening. 995,491 5,000 francs en Titres Em- 5,000 fr. nominale waarde prunt Dommages de Guerre. in Oorlogssohadeleening. 462,446 Une armoire vitree, valeu-r Een pronkkast, waarde vat» 3,500 francs. 3,500 franken. 151,262 Loten Omslagen Een juweel of ICO Titels Oorlogsschadeleening 85.165 La liste des autres numéros gagnants peut. être consultée au bureau du journal, rue au Beurre, i5, Ypres. De lijst der ande?e winnende nummers kan: ten bureele dezer, Boterstraat, 15, geraad pleegd worden. Par jugement rendu s»r requête, 1» 12 maf 1926, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant eonsulairement, a declare en état de faillite, la société en nom collectif Portugaels Lambert, dont le siège social et le principal établissement est a Ypres, rue de l'A rsemal. II a déterminé a six moiis, l'époque a laquelle la société susdite a cessé ses paiements 7 nommé juge-commissaire de la faillite M. Joseph Matton désigné comme curateur. Me Germain Berghman, avocat, a Ypres;: ordonné aux créanoiers de faire au greffe du dit tribunal, la déclaration de leurs créances avant le 1 Juin igeó fixé au Mercredi 16 Juin igaó, a quatre heures de relevée, au Pala-is de justice, Caserne d'Infantej ie, a Ypres, en l'auditoire du tribunal, pour procéder a la vérification des créances et au Mercredi 3o Juin IQ2Ó, a dix heures du matin, pour les débats sur les contestations a naitre de cette vérification. POUR EXTRA IT Le Curateur, Germain ttEiAGtiMAN Avocat, Rue uu Corbeau, Ypres-'

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 6