-HET YPERSCHE La région d'ypres Zondagrust - Repos dominical Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht Lijn Yper - Kemmel - West-Meuwkerke Ligne Neuve-Eglise - Kemmel - Ipres Les Motos SAROLÉA f ZIELMISSEN T Jaargang, Nr 6 22 Mei 1926 7 a^nnée, N° 6 - 22 Mai 1926 België. I. Het nieuw ministerie is samen gesteld als volgt fcerstz minister en Binnenlandsche Zaken M. Jaspar (katholiek) Minister zonder portefeuille M. Francqui Justitie M. Hymans (liberaal) fiuitenlandsche Zaken M. Vandervelde (soc.) financiën en Koloniën M. Houtart (kath Kunsten en Wetenschappen M. C. Huysmans (socialist) Yzerwegen M. Anseele ('socialist) Landsverdediging M. De Broqueville (kath.) Nijverheid en Arbeid M. Wauters (socialist); Landbouw en Openbare werken Baels (kath.); Beheerder van de kolonie M. Arnold. 2. Zondag, 3o dezer, zal te Antwerpen het vertiek gegeven worden aan de ballonnen die deelnemen aan den wedstrijd Gordon- Bennet die verleden jaar zooveel ophef heeft gemaakt, daar Demuyter en Veenstra beiden als over winnaars wilden optreden. Sedert 1920 is de zegepraal gedurig aan België gebleven. Thans hebben Engeland, Amerika, Frankrijk, Spanje, Italië en Zwitser land alles wat mogelijk is in 't werk gesteld om aan België den eersten rang te betwisten. België treedt op met drie ploegen Demuyter, Veenstra en kapitein Matton. Polen. In Polen heeft er eene staats greep plaats gehad. De revolutie heeft zich meester gemaakt van de hoofdstad, de regee ring omvergeworpen, en na nog aanzienlijke bloedstortingen, het bewind in handen geno men. De strijd is nog niet geëindigd, want, in 't binnenland schijnt men in 't geheel niet akkoord te gaan met deze omwenteling. Er is zelfs sprake dat er een burgerleger optrekt tegen de muiters om deze uit de hoofdstad te verjagen. Maarschalk Pilsudski, die het hoofd was der omwenteling, heeft ig generalen in 't ge vang doen werpen, ten einde het leger te betoomen. Marokko. De strijd in Marokko woedt hevig voort. De Fransche en Spaansche troe pen, die het offensief hebben ingezet, gaan gedurig met welgelukken vooruit. Zij zijn reeds op zekere punten verder vooruit dan de stellingen die zij wilden bezetten vooraleer vredesonderhandelingen met Abd El-Krim aan te knoopen. Het offensief liep uit over een front van 35o km. En de vooruitgang ging van 4 tot 25 km. De Noordpool. Na den rit van de Norge over de ijsvelden van de Noord pool is men tot de overtuiging gekomen dat er geen land meer te vinden is in dat gewest. Verdere bestatigingen werden niet gedaan. Van de andere ploegen bezit men nog geen verder nieuws. Syrië. De onderwerping der Drusen maakt meer en meer vooruitgang. In de laatste weken hebben 25 dorpen dezen strijd opgege ven. Men mag thans zeggen dat gansch het Noord-Westen nu onderworpen is. Engeland. De werkstaking die zooveel onheil te weeg bracht en oorzaak was der on gehoorde steiging van het pond en diensvol gens van de levensduurte, is geëindigd en de werkstakers hebben het hoofd moeten buigen voor de regeering, zonder eenige voordeelen te bekomen. RIK. Bericht De Burgemeester der stad Yper heeft de eer de belanghebbenden kenbaar te maken dat de eiermarkt, te rekenen van 5 Juni aan staande, wekelijks z d plaats hebben in de Boomgaardstraat, gelijk vóór den oorlog. Yper, den 18 Mei 1926. De Burgemeester R. Colaert. Le Monument du Mont Kemmel ma musique du ier Guides prêtera son con cours a la fête organisée a Lille le i3 juin Prochain et dont le produit servirU k ériger monument a l'ossuaire du Mont Kemmel. nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Société Nathnaie des Chemins de Fer Vicinaux Ter gelegenheid van het feest' te Kemmel, zullen op 24 Mei 1926, (2en Sinxendag), de volgende bijzondere treinen worden inge richt A l'occasion de la fête de Kemmel, le 24 Mai 1926, (cme jour de Pentecóte) les trains spéciaux ci-après seront organises Yper, Statie i3,o5 Kruisstraat 13,09 Oefeningsplein r 313 Voormezeele, Krommenelst i3,i8 Dorp 1-3,21 >5 Garage i3,24 Kemmel, Brouwerij Vierstraat Dorp Lindenhoek 134 5 Dranoutre, weg naar Wulverghem l3,5o Zwijnebak 135 5 West-Nieuwkerke, Dorp 14,o5 Neuve-Eglise, village 14,i5 Dranoutre, Zwijnebak 14,23 Route de Wulvergheni 14,30 Kemmel, Lindenhoek 14,34 Village A. 14,38 D. 17 19,3o Vierstraat 3 7,o5 19,35 Brouwerij 17,08 19,38 Voormezeele, Garage 17,II 19,41 Dorp 17, i3 19,43 Krommenelst 17,18 19,48 Yper, Oefeningsplein 17,22 19,52 Kruisstraat 17,26 19,56 Statie i7,.3o 20,00 Het Bestuur La Direction. Adijuellcaif icms Pardevant M.Verwilghen,Directeur al'Admi nistration Centrale, Délégué pour le Service des Régions Dévastées de la Région Sud de la Flandre Occidentale a Ypres, il sera procédé Le 27 Mai 1926 a 11 heures Y bres Distribution d'eau i°) Adjudication-Concours pour la construc tion d'un chateau d'eau, en béton armé, de 3oo m3 de capacité. 2°) Adj udication- Concours pour la fourniture et placement d'un groupe moteur électrique pompe avec transformateur. 3°) Construction d'une salie de machines, pour l'établissement de la station de pompage de l'étang de Zillebeke. Comines. Hotel de Ville Presbytère Estimation frs. 66.969,96 (Valeur 1914^ Le Vendred'i 28 Mai, a 11 heures Boesinghe Réadjudication des trayaux des chemins N° 1. 12, i317. Estimation frs. 172.971,54 De zoete, liewe Plei I Woensdag; middag viel de donder op een barak tusscberi den Koelenberg en Gheluwe. Gansch de huisraad werd onderste boven ge keerd. Gelukkiglijk werd er niets vernield en werd er niemand gekwetst. Op den Frezenberg Ondanks het koud orkaan van Zondag, was er toch-volk op het kasteel van den Frezen- berg, nu klooster der Ca.rmelitessen, ter gele genheid van de wijding van het beeld der Heilige Theresia van Lisieux, geplaatst in hare biizondere kapel, zijnde de oude her stelde kapel van het kasteel. De plechtigheid begon te 3 uur namiddag, met een schoon lof in muziek uitgevoerd door de St-Jos'eph's capel'a. dér Paters Discalsen ra de wijding van het schoon beeld door Eerw. Pastor van Vlamertinehe, werd een gelegenheidssermoen gepredikt door Eerw Pater Hubertus, prior van Yper. Mocht er in de nieuwe bidplaats der kleine Heilige Theresia veel gunsten voor ons volk bekomen worden. •Kerkelijk; Nieuws Zondag 23 Mei, ter gelegenheid van den Hoogdag van Sinxen, zal het St-Jozef's Koor in de Kerk der Eerw. Paters Karmelieten de volgende gezangen uitvoeren Om 9 ure in de Hoogmis Missa Tota pulchra es Maria in 3 ongelijke stemmen van G. Van Hulse Onder de offerande Con'irmahoc Deus, in 4 ongelijke stemmen van J. B. Tresch Om 5 ure, in het Lof Ave verum, A. Revns Diffusa est gratia, E. Hahn Veni Sancte Spiritus, J. B. Tresch Tantum ergo, J. Mitterér Lofzang ter eere van O.L. Vrouw Cl. Goudimel al in 4 ongelijke stemmen Na het Lof sermoen door Eerw. Pater Joachim. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- 6enoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Sinxen Zon dag 23 Mei, om 9 uur, in de kerk der E. Paters Carmelieten, van wege. het broeder schap van den H. Jozef,tot lafenis der ziel van Mevrouw Fiaplmond VANDEVOOi:»E, geboren Martha DEMAREZ. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS'te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Maandag 24n Mei (2" Sinxendag), om 8 uur, in St-Maartens kerk tot lafenis der ziel van Vrouw €3, DU MORT! ER geboren Leontine HERREMAN. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen welke zal gezongen worden op Maandag 24 Mei 1926 (2" Sinxendag)*, om 9 uur in de kerk der Eerw. Paters Carmelieten tot lafenis der. ziel van Heer Advokaat SEGE^Eil Echtg.van Mevr. Marguerite DEKEERLE BED IC S PI CS E IM Mevrouw We Jerome Depuydt-Haelewyn, hare kinders en gansch. de familie, diep ont roerd, danken vrienden en kennissen" voor de talrijke blijken van genegenheid hun betuigd tijdens het afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, vader en familielid Heer Jerome DEPUYDT Heer en Vrouw Martin Blomme-Dael en iamilie danken vrienden en kennissen voor de talrijke blijken'van genegenheid hun betuigd bij het afsterven van hunne geliefde dochter GEORGETTE BLOiMME. De Apotheek van La Pharmacie de Mr S N O E C K Groote Markt -o— Grand'Place is ALLEEN OPEN reste seule ouverte le op Zondag 23 Mei Dismanche 23 Mai en de Apotheek van et la Pharmacie de .M' VAfi R b B A E Y S Boterstraat o— Rue au Beurre is ALLEEN OPEN II reste seule ouverte le op Maandag 24 Mei Lundi 24 Mai donnent la plus grande satisfaction. Agence: GarageOevos& Dewanckeï, E/V rihf^'^smx^^SMassssoBaimtsmaa^ssjL. *-- y*-y g&aa/g 13,28 i3,35 13,40

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9