LA RÉGION D'YPRES Zondagrust - Repos dominical Bijvoegsel Supplément - Wekelijksch Overzicht De Harmonie Ypriana" te Rijsel Jaarlijksche KERMIS BurgerlijKe Stand van Yper f ZIELMISSEN 7e Jaargang, Nr 7 29 Mei 1926 T \nnée, N° 7 - 29 Mai 1926 België. Het nieuw Ministerie, zooals het verleden week aangegeven wierd, is door de bijna volledige algemeenheid der pers met genoegen onthaald geworden. De eerste Mi nister, M. Jaspar, heeft eene inleidingsrede gehouden die, over 't algemeen, ieders goed keuring wegdroeg en die veelbelovend is voor de werking van de nieuwe regeering. Het nieuw beheer is samengesteld uit de drie nationale partijen Het is een eervol werk van den heer Jaspar, te hebben kunnen bewerkstelligen wat door alle Belgen verwacht wierd eendracht der partijen om het land uit zijnen moeilijken geldelijken toestand te hel pen krachtdadige samenwerking om met alle middelen, onpartijdig, de maatregelen re tref fen die het vertrouwen, de opoffering en de medehulp van allen moeten verwekken. Ook is de eerste optreding van het nieuw ministerie al van gunstige uitslagen gevolgd geworden. Marokko. Volgens de laatste nieuws tijdingen die wij bezitten geeft Abd-El Krim zich over aan het fransch leger. Hij heeft den strijd tot het laatste toe vol gehouden en men mag met zekerheid zeggen dat er hem geen sprankel hoop meer overbleef om zijnen toestand te redden, zooniet zou hij er nog niet aan gedacht hebben den strijd op te geven. In de laatste dagen hebben de Spaansche en Fransche legers aanzienlijken vooruitgang gemaakt. Ook kwamen de vijandelijke stam men hoe langer hoe talrijker hunne overgave doen aan de zegepralende legers. Het eindigen van dezen langdurigen oorlog, die ongelooflijke sommen kostte aan het Fransch beheer, is eene groote ontlasting voor dezen staat, te meer dat de financieele toe stand van Frankrijk meer dan ooit besparin gen vraagt. Van een anderen kant is het Spanje dat meest vruchten zal plukken uit deze over winning. Turkye. De kwestie van Mossoul, die reeds zoolang hangende was tusschen Turkye en Engeland, die zelfs reeds aanleiding gege ven heeft tot moeilijkheden die schenen een oorlog te zullen verwekken, schijnt oogelost door een akkoord dat in de eerste dagen zal geteekend worden tusschen Londen en Kons- tantinopel te Angora. Egypte. De verkiezingen die over gansch het grondgebied hebben plaats gehad laten eene groote meerderheid voorzien voor de nationalisten. Deze nationalisten, of partijgangers van Zagloul Pacha, hebben voor kenspreuk Egypte aan de Egyptenaren en willen alle vreemde inmenging van andere natién, voor namelijk van Engeland doen verdwijnen. De eerste uitslagen geven reeds 88 zetels tegen 27 aan de an lere partijen. RIK. Verpachting Huizen Commissie van Openbaren Onderstand i" Lot Handelshuis, Meenenstraat, Nr X, nevens het gerechtshof, met poort van 5 m. breedte 2.5oo fr. 2'Lot Handelshuis, Meenenstraat, Nr 3 2.025 fr. 3' Lot Handelshuis, Meenenstraat, Nr 5 1.900 fr. 4° en 5" Lot Renteniershuizen, Meenenstr. Nrs 7 en 9 niet verpacht. 6C Lot Renteniershuis, Meenenstraat, Nr U 1.800 fr. 7" Lot Renteniershuis met koetspoort, Meenenstraat, Nr i3 3400 fr. 8C Lot Renteniershuis, Meenenstraat, Nr *5 2.000 fr'. 9e Lot Renteniershuis, Meenenstraat, Nr J7 1.900 fr. Ic,c Lot Renteniershuis met koetspoort, Meenenstraat, Nr 19, aanhoudende de apo theek Houtekier 3.o5o Ir. Les Ruines de l'Höpital ,En prévision des travaux de reconstruction du nouveau Palais de Justice, on abat en ce moment les ruines de l'antique Chapelle de l'Hópital Notre Dame, Grand'Place. Nous espérons que les mesures sont prises pour la conservation des dalles funéraires, même cel les brisées par les obus. Ces souvenirs d'avant guerre méritent d'etre respectés. lis trouveront ane place utile dans le futur musée lapidaire, par mi tant de vesti ges précieux de la ville dctruite. Ons nieuw Justiciepaleis De werken van heropbouw zijn eindelijk aan den ,gang. Te dien einde is men bezig aan het afbreken der puinen van ots eeuwen oud Hospitaal, op de Groote Markt. Wij hopen dat de noodige maatregelen genomen zijn tot bewaring der grafzerken en ander vooroörlogsche gedenkenissen onder de pui nen begraven. Zondag laatst nam onze harmonie deel aan het Groot Festival te Rijsel waar 270 muzie- ken en koorzangmaatschappijen ingeschreven waren. De toeloop van volk was overweldigend. Het bestuur van Ypriana werd, op het stadhuis, door den heer Roger Salengro, maire van Rijsel, en al de gemeenteraadsleden ontvangen. De heer Salengro wenschte de Harmonie hartelijk veel geluk en bracht een welgemeen de hulde aan het herwordend Yper. Ypriana bekwam, als naar gewoonte, machtig veel bijval. Op gansch den doortocht van den stoet en bij de muziekuitvoering werd onze Harmonie luidruchtig toegejuicht. Dekreten «Vivent les Yprois en Vive la Belgique v weergalmden uit duizenden monden. Een onvergetelijke dag Met veel genoegen vernemen wij dat Ypriana twee premien bekomen heeft voor het gezamenlijk bedrag van 5oo frank. Nederlandsche Toeristen te Yper Zondag 6 Juni, in den namiddag, krijgt onze stad het bezoek van een honderdtal Neder landsche toeristen. Zij doen de reis in auto car en komen hier de merkwaardigheden bezichtigen. Britsche Kadetten te Yper Van 21 tot 25 Juni inbegrepen zullen hier een tweehonderdtal Londensche kadetten met 12 officieren verblijven. Zij stellen zich voor op een gunstige plaats hun bivak op te slaan, eenige muziekuitvoeringen te geven en een groot dansfeest in te richten. Zij zullen ook geheel het front bezoeken en een bedevaart doen naar de kerkhoven. Les excursions économiques du Touring Ciub de Belgique Les autocars du Touring Club de Belgique passeront a Vpres le Mercredi de chaque se- maine, du 19 Juin a la fin Septembre. GEMEENTE VLAMERTINGHE Gehucht Crommen Elst.Vijverhoek R O Oi 1" JE met de welwillende medewerking van het Gemeentebestuur, opgeluisterd door de Mu ziekmaatschappij De Vlaamsche Vrienden Op Zondag 30 Mei 1926 Volksspelen Op Maandag 31 Mei 1926 Loopkoers 75 fr. prijzen Opgeluisterd door de Muziekmaatschappij De Vijverzo nen van Dickebusch. Inschrijving om 6 uur bij H. Feys, in de Café Beige Prijsdeeling bij M. Olivier, Herberg Hemelrijk. Het Bestuur. 4i9erhande Nieuws Hollebeke.Inhuldiging. Zondag 23 dezer werd alhier het oorlogsgedenkteeken plechtig ingehuldigd. Elve?dinghe. Overreden. Dinsdag namiddag werd de 16 jarige Jules Boulliez door de auto der We Van Eecke van Abeele van zijn rijwiel geworpen bij den ingang der baan naar Boesinghe. De arme jongen werd met gebroken linker bil en talrijke kneuzingen opgenomen en naar het gasthuis van Yper overgebracht. Een onderzoek werd ingesteld. Vossen geschoten. - M. Gruwier, jacht wachter van graaf d' Ennetières, heeft in de Galgebosschen opnieuw vijf jonge vossen geschoten. Hij is nu aan zijn 29ste vos. 't Kan nog al tellen Autobusdienst Yper-Poelcapelle. Een regelmatige autobusdienst zal ingericht wor den tusschen Yper en Poelcapelle. Becelaere. Kind omgeworpen. Op het gehucht Kortekeer werd het 11 jarig zoontje der echtgenooten Van Raes Zondag namiddag verrast door den tram die naar Yper stoomde. De kleine kwam er gelukkig met enkele lichte kneuzingen van af. Kortrijk. Yperling gekwetst. De 24 jarige Yperling, Emile Parein, werd in de fabriek Destrée met de hand in een machien gevat, met het ongelukkig gevolg dat het ver morzeld lichaamsdeel moest afgezet worden. Verklaringen van den 21 tot den 27 Mei IQ26 Geboorten Dehollander Robert, Zaalhof, 9. Jacobs Leon, Hondstraat, 21, (van Ziltebeke).Billiau Paul, Ma- loulaan. Biermans Henriette, Neerstraat. Tankrey Jac queline, Rijsselsteenweg, 14. Brouwers Marie-José, Oude Houtmarkt. Huwelijken Packet Camillus, aardewerker te Yper en Duflou Elisa, z. b. te Yper. Collick Richard, timmerman te Yper en Desmadryl Jeanne, naaister te Yper. Bogaert Oscar, metserdiener te Yper en Leroy Blanca, fabriekwerk ster te Yper. Buseyne Gustavus, steenkapper te Yper en Leterme Martha, dienstmeid te Yper. Deconinck Maurice, fabriekwerker te Yper en Voorspoels Ivonna, fabriekwerk ster te Yper. Maege Gaston, slachter te Thielt en Lameire Martha, z. b. te Yper. Overlijdens Dehairs Joseph, 43 j., Bestuurder Middel- bareschool Poperinghe, echtg. Lombaerts Maria, Dixmude- straat. Rybens Auguste, 18 m., Lange Thouroutstr., 17. Dobbelaere Constantinus, 80 jaar, z. b. ongehuwd, Mee- nensteenweg, 160. Moinié Elodia, 79 j., z. b. ongehuwd, Meenensteenweg, 71. Vermeulen Isidore, 58 j., landwer- ker, echtg. Lebbe Evelina, Lange Thouroutstraat, (van Vla- mertinghe). Roosebeke Maurice, 29 j., ijzerwegbediende, echtg. Frantzen Adriana, Hondstraat, 72. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen welke zal gezongen worden op Zondag 30 Mei 192S, om 9 uur in de kerk der Eerw. Paters Carmelieie.i tot lafenis der ziel van Heer Georges Begerem Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de REQUIEMMIS te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Dinsdag 1D Juni 1926, om 9 uur, in Sint Maartenskerk tot lafenis der ziel van Heer HarSos Armand Les amis et connaissances sont invités a la MESSE de REQUIEM qui sera chantée le Mardi i1' Juin 1926, a 9 heures, en l'Eglise St Martin a Ypres, pour le repos .de l'ame de Monsieur Harlos Armand De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meenenstraat -o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 39 Mei reste seule ouverte le Dimanche 30 Mat -..v.-l;1 - het ypersche -

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9