Hoofdagent van het Gemeentekrediet van België FORREST L. Ypersche Kluchten Distillerie du Royal Ameril Welgewaarborgde plaatsingen met hoogen interest Snij- en Confectielessenl HOENDEVERSTAND Voor de zooveelste keer waren ze bezig over hunne honden. Tjeppen zei 'k Had in den tyd raren hoend. 'k Gaf hem iederen nuchten dikke kluyte ging ermee by den bakker en kocht er kleèn broodje dat 'n up at os 'n thuus kwam. Mar up keèr kwam 'n binnen zoender z'en kleèn broodje, 's anderdags idem en den derden dag ook. 'k Zee in m'n eegen dat is aardig, 'k ga 'n hem kè in d'oogen hoeden. En wuk zag 'k M'n hoend ging by den bak ker, leè er z'en dikken nere en kreeg z'n kleèn broodje. Hij nam het in z'n muyle en ging z n weugen vors. Voor groote poorte gekommen vloog hij er binnen lyk schicht. 1 anden den koer lag er zieken hoend in z'n kot te geeu wen en te gapen. Myn hoend bekeek hem met paar lodderlyke oogen, leez'n kleèn broodje vor z'n triestigen kameraad en vertrok... E je dat van je leven gezien Os 't mar dat es zei Gusten, je moet daarmee zoo nie stoefen. De mynen wos ol rarderen 'k Gaf hem ook olie nuchten kluyte om kleèn broodje te koopen. Mar 'k kwam kè de bakkerinne tegen die me zee E wè, Gusten, hoe is 't mè jen hoendje, 't is ol vier dagen dat 't achter z'n broodje nie gekommen en is. Hoe is 't meugelijk, Louise, 'k geven hem pertan olie nuchten z'n kluyte «E wè, 'tis lyk of da 'k je zeggen, Gusten 'k Hoeden hem nateurlyk ook in de gaten en wuk zag 'k Olie nuchten ging m'n hoend z'n dikken gan delven in den groend van m'n hof. En os 'n der azo tiene byeen had nam 'n zé der uut en ging triomfantelyk mè z'n frank 'n ende saucisse gan koopen. BERICHTEN In 1926 zal de premie voor de Schilderkunst verleend worden. Verdere inlichtingen kunnen genomen wor den in het Stadssecretariaat. Yper, den 2 Juni 1926. De Burgefneester R. COLAERT. Vlaamsche Ster De tooneelkring heeft besloten de vertoo ningen van het winterseizoen te geven op 17 en 18 October, 12 en i3 December en 6 en 7 Februari aanstaande. Men zal zorgen dat het aantrekkelijke en kunstige feesten zijn, die telkens aan iedereen een genotvollen avond zullen verschaffen. Trekking der Verwoeste Gewesten Leening 4 p. h. 1921 Het lot van 25o.ooo fr. is toegekend aan de obligatie Nr 19 van de serie 42.484. Het lot van 100.000 fr. werd gewonnen door de obligatie Nr 3 van de serie 125.896. En de drie loten van 5o.ooo fr. zijn toege kend aan de volgende obligatiën Serie 3o.259 Nr 10 Serie 125.896 Nr 10 en serie 125.896 Nr 5. De obligatiën die niet met loten uitgekomen zijn, alsook de obligatiën der seriën 10.804 en 32.992, zijn uitkeerbaar door 25o fr. Fondée en 1840 Rue de Robiano, 7 9, BRUXELLESI M. Emile BLOMME, 23, rue Claessens I Bruxelles, a l'honneur de faire savoir atout(B sa clientèle que la firme en nom collecti H «VAN DEN BOOGAERDE BLOMME, I étant dissoute depuis le 20 Avril 1925, il coJ tinuera le commerce de «Vins et SpiritueuxiB pour la nouvelle firme «DUMORTIER^I BLOMME», 7-9, rue de RobianoI Bruxelles. Tél. 510.74. I M. BLOMME remercie ses clients de J confiance qu'ils lui ont témoignée jusqu'acel jour, il aura le plaisir de leur rendre visitel sous peu et espère, eomme par le passé, êtrel favorisé de leurs ordres qui auront ses meilJ leurs soins, les marchandises seront, comme| toujours, irréprochables et de tout prei mier choix. I Jeanne VANDEN HOVEN 1 Rijsselstraat, 14 YPER I Volled:ge cursussen, samengesteld uit vijl Jufvrouwen per cursus. Na vier lessen kunnen de leerlingen reeds een volledig kleed maken. Vraagt prijs en voorwaarden. Voor alle Geldplaatsingen, Bankbewerkingen en Inlichtingen wendt U in volle vertrouwen bij De Burgemeester der stad Yper maakt ken baar, als gevolg op een rondschrijven van den Heer Gouverneur der Provincie West- Vlaanderen in date van 29-5-26, dat de vol gende stieren, toebehoorende aan Landbou wers van Yper, tot den openbaren spring- dienst kunnen gebruikt worden. 1) De geprimeerde stier, 17 m. bruin rood ("witte vlek buik) van Lampaert Emiel. 2) De geprimeerde stier, 2 jaar, donker rood van Lemahien Cyriel. 3) De geprimeerde stier, 3 jaar, bruin rood van Deknudt A rthur. 4) De stier, i5 maanden, bruin rood (witte vlek kop en buik van V'andeputte Achiel. 5) De stier, 14m,, rood van Ver faille Alois. 6) De stier, 16 maanden, bruin rood van Dierijckx Gustaaf. 7) De stier, i5 m. donker bruin (witte ster kop) van Capoen Jules. Er dient opgemerkt dat het aan de Land bouwers, die zouden in bezit zijn van niet goedgekeurde stieren, volstrekt verboden is deze dieren tot den Openbaren Spring- dienst te gebruiken. Elke overtreding, op dit punt, wordt gestraft met eene geldboete van 200 fr. bij hervalling wordt deze straf ver dubbeld. Yper, den 3 Juni 1926. Fonds der Meest begaafden. Aan vragen tot het bekomen van studiebeurzen Van af 1926 behooren de aanvragen om door het fonds der meest begaafden geholpen te worden voor i5 Juli bij de bevoegde over heden ingediend. In uitvoering eener beslissing door den Provincieraad, in zitting van 1 December 1925 genomen, op voorstel der Bestendige Depu tatie, zal de Provincie West-Vlaanderen jaar lijks eene premie van 5.000 fr. verleenen aan den kunstenaar die het beste werk, op gebied der Schoone Kunsten, zal voortgebracht hebben GROOTE ISffARKT, 28 Telefoon 89 YPEB,GR. ivtafi kt, 3 Telefoon 304 Verhuring van Brandkoüers Gesticht door Koninklijk Besluit van 8 December 1860 Loopende rekeningen op zicht Loopende rekeningen met opzegging van i5 dagen. Kasbons op naam, voor 3 maanden, vrij van belastingen Kasbons op naam, voor 6 maanden, Kasbons aan toonder, voor 1 jaar, 3.50 p.h. 4.50 5 00 6.00 6.25 - De Kasbons voor 1 jaar worden afgeleverd in titels aan toonder van 5oo, 1000 en 5ooo fr:. Zij kunnen kosteloos door de Maatschappij bewaard worden in open bewaargevingen. Al deze geldplaatsingen zijn niet onderhevig aan de veranderingen van den beurskoers AGENTSCHAPPEN Aelbeke E. Ganseman, Gemeente-Sekretaris. Alverivghem Vandeweghe, Gem.-Sekr. Bever en Tahon J., Gemeente-Sekretaris. Bixschote R. Morlion, Gemeente-Sekretaris. Boesinghe Th. Van Eecke, Gem.-Ontv. Boitshoucke J. Scherpereel, Gem.-Sekr. Brielen J. David, Gemeente-Sekretaris. Bulscamp Butaye E., Gemeente-Sekretaris. Coxyde A. Vandamme, Gemeente-Sekr. Crombeke Decae C., Gemeente-Ontv. Dadizeele P. Hoet, Gem.-Sekr. Dickebusch J. Decaesteker, Gem.-Sekr. Elverdinghe J. Bultheel, gezw. landmeter. Gheluvelt: Beyls A., Gemeente-Sekr. Gheluwe Van Ryckeghem, Gemeente-Sekr. Herseeuw A. Rys, 72, Statiestraat. Hollebeke A. Breyne, Gem.-Sekr. HouthemfWeurne): J.Verdoolaeghe, gem.-Ont. Houthem (Yper) Six, Gem.-Sekr. Isenberghe: BaesH., Gem.-Sekr. Langemarck C. Muyssen, Gem.-Sekr. Ledcghem G. Delannoo, Gem.-Sekr. Leysele: H. Hoevenaeghel, Gem.-Ontv. Locre L. Dousy, Gem.-Sekr. Lombaertzyde UreelJ., Gemeente-Ontv. Loo Camerlynck V., Gem.-Ontv. Luingne H. Vanhoutte, 72, Plaats. Mann ekensver e L. Verhelst, Gem.-Ontv. Meenen A. Degeeter, Kortrijkstraat, 2. Meessen L. Lemaire, West-Nieuwkerke. Moeres Melis, Gem.-Sekr. Moeskroen Toerkoenjestraat., 109. Tel. 179. Moorslede A. Denecker, Gem -Sekr. .Veer-Waesten J. Deprez, Gem.-Sekr. Noordschoote Bailleul Maur., Gem.-Sekr. Oostvleteren R. Smis, Gemeente-Sekretaris.. Passchendaele Debrock-Latrez G., Not.-kl. Poelcapelle J. Dehaene, Gem.-Sekr. Ploegsteert L. Lemaire, West-Nieuwkerke. Pollinchove H. Anseeuw, Gemeente-Bed. Proven Forrest L., Zondag voormiddag Ramscapelle A. Duron, Gem.-Sekr. Reckem J. Meulemans, Gem.-Sekr. Reninghe Wullepit A., Gem.- Ontv. ReninghelstCamerlynck Fl., Gem.-Sek. Rolleghem-Cappelle A. Vandeputte, Gem -S. Stavele Franchoo Pr., Hoofdonderwijzer. Steenkerke A. Thieren, Gem. Sekr. Veurne Vanhove G., Stadsbediende. Vinckem Ceulenaere C., Gem.-Sek. Vlamertinghe Dehaeck J., Ontv. d. Godsh Voormezeele G. Deceuninck, Gem.-Sekr. Waasten Sibille H., Eere Notaris. Watou E. Bulthez, Gemeente-Ontvanger. Wervick De Mazière G., Steenacker, 18 West-Nieuwkerke L. Lemaire, Bellestraat. Westouter Declercq A., Plaats. Westvleteren M. Vanlierde, beheerder. Woesten Vanhoutte A., Gem.-Sek. Wulverghem Heughebaert, Gem.-Sekr. Wulveringhem Ceulenaere J., Gem.-Ontv. Wytschaete Fournier J., Burgemeester. Zantvoorde E. Vandermarliere, Gem.-Sekr Zillebeke Frimout H., Gem.-Sekr. Zonnebeke: Vanwalleghem R., Gem.-Sek. Zuydschote H. Costenoble, Gem.-Sekr.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 6