LA RÉGÏON D'YPRES Zondsgrast - Repos dominical Le Royal Broer HET YPERSCHE - Bijvoegsel Supplément Wekelijksch Overzicht La Croix de Bois Qrande Conférence Pobfique Allerhande VOLKSSPELEN f ZIELMIS T Jaargang, N' 8 5 Juni 1926 T ^nnée, N° 8 - 5 Juin 1926 Marokko. Abd-El-Krim haeft zich dus over gegeven aan de fransche legers en de bezetting van Marokko door de Spaansche en Fransche macht wordt volbracht. Het opperhoofd der Riffi is met de krijgseer behandeld geworden en zal, evenals de voor malige Duitsche keizer, tot een ballingsoord verwezen worden. Het zal den opstandeling zwaar vallen het hoofd te hebben moeten bui gen, doch hij heeft zijne schatten in veiligheid gebracht in Europeesche banken, toen hij zijne nederlaag zag naderen, en buiten zijne verloren vrijheid, zal hij niets te beklagen hebben. Portugal. Na de revolutie in Polen, krijgen wij er nog eene te zien in Portugal, het land der gedurige omwentelingen. Eerst werd het koningdom omvergeworpen, thans is het de beurt aan de republiek om door een andere vervangen te worden. België. De uitslag van den wedstrijd Gordon-Bennett voor vrije ballonnen, die Zondag laatst plaats had, is België ditmaal tegengevallen. Onze landgenooten, waarbij Demuyter en Veenstra, sedert zoolang uit muntten, hebben slechts de 3e en de aJ plaats kunnen behalen. Ziehier de uitslagen 1. Amerika Van Orman gedaald te Solvers- borg (Zweden) 85o Km. 2. Amerika H. Gray gedaald te Grabouw (Duitschland) 600 Km. 3. België Demuyter gedaald te Horneburg (Duitschland) 440 Km. 4. België Veenstra gedaald te Lastrups (Hanover) 3io Km. 5. Engeland Berry gedaald te Deventer (Holland) i65 Km. 6. Spanje Benito Molas gedaald te Appel doorn (Holland) i5o Km. 7. Zwitserland Bachmann gedaald te Ede (Holland) i3o Km. Daarna volgen Frankrijk met 95 Km., En geland met g5 Km., nog Engeland met 75 Kn»., België Mattonmet 70 Km., Italië met 35 Km., weer Italië met 3o Km. en nog Ita lië met 28 Km. Egypte.Bij het aanduidenfder uitslagen in de verkiezingen in Egypte lieten wij voor zien dat er nog ernstige moeilijkheden op. handen waren voor Engeland in dit geweste. Een engelsch Dagblad, dat zeer gelezen wordt, drukt op dezen toestand en verklaart dat er slechts een vonkje noodig is om het vuur te dóen ontlaaien in Egypte tegen Engeland. Zooals Sarrail Frankrijk slecht diende in Syrië, belast dit Dagblad den engelschen gouwheer Lloyd als een slechten Bestuurder, die de aanhangers van Zagloul Pachaten zeerste verbitterd heeft. Polen. Maarschalk Pilsudski, de aan voerder der poolsche omwenteling, heeft het Voorzitterschap der poolsche Republiek niet willen aannemen, niettegenstaande hij door de nationale vergadering als verkozene uit geroepen wierd. Na deze weigering werd er overgegaan tot nieuwe verkiezingen die het Voorzitterschap toekenden aan professor Moscieki. Turkye. De kwestie van het petrool- gebied van Mossoul, dat zulke hevige tegen standers miek van Engeland en Turkye, en dat bijna aanleiding gaf tot een nieuwen oorlog, is voorloopig opgelost. Turkye, dat door de nederlaag van Abd El- Krim, zijn zelfvertrouwen begon te verliezen, en Engeland dat doorde nieuwe moeilijkheden in Egypte beïnvloed werd, hebben van beide zijden toegevingen gedaan en een voorloopig akkoord gesloten volgens de vroegere bepa- I ngen van de conferentie van Brussel. RIK. Remember Pour la faire, on a pris, je crois, Du vieux sapin, un bout de rouvre La croix De bois, Et d'epuis lors elle recouvre Un tas, La-bas. IIs ont passé, les temps d'émois, Et sur la tombe que recouvre La croix De bois S'affaissent le sapin, le rouvre, En tas, La-bas. Bravons du triste.oubli les lois Que la pierre bientót recouvre, Tes restants de sapin, de rouvre, Tes bras Trop las Et que le passant chaque fois Qu'il la croisera se découvre, O croix De bois Revoyant la tombe qui s'ouvre Aux gas, Hél as (18/5/26) J. N. R. Bevolkingscijfer van rechtswege per gemeente op 31 December 1925. Arrondissement Yper o Neerwaasten 735, Becelaere 2606, Bix- schoote 402, Boesinghe 1298, Brielen 693, Komen 5go8, Crombeke 1074, Dickebusch 1208, Dranoutre 667, Elverdinghe 1647, Ghe- luvelt 1098, Gheluwe 4699, Hollebeke 495, Houthem 927, Kemmel 1266, Langemarck 4777, Locre 699, Meessen 443, Nieuwkerke 2i3i, Oostvleteren 1843, Passchendaele 1921, Ploegsteert 4718, Poelcapelle i353, Pope- ringhe 12221, Proven 1754, Reninghelst 2382, Rousbrugge-Haringhe 1892, St Jan 747, Vla- mertinghe 3764, Voormezeele 614, Waasten 3007, Watou 3557, Wervik 10282, Westoutre 1433, Westvleteren 1820, Woesten l585, Wulverghem 332, Wytschaete 1591, Yper 14845, Zantvoorde 5o8, Zillebeke i534, Zonnebeke 2283, Zuydschoote 5o3. Croix Rouge de Beigique Comité d'Ypres avec film cinématographique le Mercredi. 16 juin 1926, a 20 heitres au VIEIL YPRES Enirée entièrement gratuite, Gemeente VLAMERTINGHE Gehucht Grommen EistVijverboek Op Zondag «Juni opgeluisterd door de Muziekmaatschappij De Vlaamsche Vrienden Velokoers 100 fr. prijzen gegeven door Hilaire Bulckaen Café Francais Inschrijving om 5 ure. Namens de Commissie. Yper Iri de Middelbare School Zondag 20 Juni, om 11 uur 's morgens, zal de onthulling plaats hebben van een ge denkzuil ten einde de nagedachtenis te ver heerlijken der Oud-leerlingen gesneuveld voor het Vaderland. PHesterwiftiing Dinsdag i" Juni nam de phchtigheid plaats van de Eeremis van onzen stadgenoot E. H. Jerome Verhaeglie, priester gewijd te Brugge Zaterdag laatst. De kerk der Arme Klaren, voorloopige pa rochiekerk van St Niklaas, was te klein. Een" zielroerend gelegenheidssermoen werd gepre dikt door onzen Yperschen redenaar Eerw. Pater Joachim der Ongeschoeide Karmelieten. Onze beste gelukwenschen aan den nieuwen Yperschen priester. Mocht hij'veel goed werk verrichten in zijne verhevene zending. De Processie van het H. Sakrament De processie zal Zondag uit St Maartens kerk vertrekken om 9 uur, langs de Leet, Boesinghestraat, Surmontstraat, Cartonstr., Thouroutstraat, Groote Markt, St Jacobstr., St Jacobsnieuwvveg, Hondstraat, Bukkerstr., Patteelstraat, Rijsselstraat, Neermarkt, Bo- terstraat, de Stuersstraat, Eigen Heerdstraat en Elverdinghestraat, terug naar de voorloo. pige Kathedraal. De zegen van het Heilig Sakrament zal gegeven worden op de Groote Markt. iCerkeüjk Nieuws Sint Jacobskerk. Vrijdag 11 Juni,. Feestdag van 't H. Hert van Jesus, om 8 uur, solemneele Mis ter eere van 't H. Hert, met opdracht eener keers aan het H. Hert. 's Namiddags te 7 uur solemneel Lof waar onder Sermoen door E. P. Sebastiaan. Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen welke zal gelezen worden op Zondag 13 Juni 1928, om 11 uur in St Maartenskerk tot lafenis der ziel van Heer .Jeröme DEPUYOT van wege 't Syndikaat der Beenhouwers. REMERCIEMENTS Madame Veuve Armand HARLOS- DE SMET, vivement émue, remercie les amis et connaissances pour les nombreu- ses marques de sympathie qui lui ont été témoignées lors du décès de son regretté mari, et particulièrement ses anciens supé rieur et ctl'ègues pour la messe de requiem qu'ils ont fait célébrer pour le repos de son ame. De Apotheek van La Pharmacie de Mr Dixmudesiraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 6 Juni reste seule ouverte le Di manche 6 Juin Demanciez pas»ïout I© msiSIeisr» cies apériliffs l Pour le gros Dumortier Blomme, rue de Robianr, 7 et g, BRUXEL.LES. O croix De bois

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9