CEDENKTEEKEN MONUMENT 0 E 1 T S T E PEERDENMARKT tad vper 0p Zondag 27 Juni 1926 .Gesneuvelde Ypersche Helden Dimanche 27 Juin 1926 au$ Héros Yprois PLECHTIGS onthulling it, de tegenwoordigheid van Belgische Britsche en Fransche Hooge Overheden en opgeluisterd door het Muziekkorps van hel 4" Linieregiment PROGRAMMA Te io,3o uur Plechtige Hoogmis in St- Pieterskerk. Vaderlar.dsch Sermoen. Te ii,3o uur Concert op dé Groote Markt door de Koninklijke Muziekmaatschap pij De Philharmonie van Poperinghe, 8j uitvoerders, onder het bestuur van M. Eugène Van Elslande, Officier d'Académie. Te 14 uur STOET. Vertrek Statieplaats Statiestraat, Tem pelstraat, Botersi raat, Neermarkt, Rijsektraat, A. Merghelj'nckstraat, Hondstraat, Groote Markt, Dixmudestraat, Surmont de Volsber- ghestraatBoesinghestraatVandcnpeere- boomplaats. Te i5 u. Plechtigheid der Onthulling. Aanspraken. Uitvoering der Kantate (Ge mengd koor, 400 uitvoerders) begeleid door de Harmonie Ypriana woorden van M. M-SobrySchepen; muziek van M.A. Van Egroo, Officier d'Académie, Bestuurder der Stedelijke Muziekschool. Te 16 uur Concert op de Groote Markt door het Muziekkorps van het 4c Linieregiment, onder het bestuur van Luitenant Hendrickx. Te 18 uur Concert op de Groote Markt door de Groote Koninklijke Harmonie van Wervick, onder het bestuur van M. Vervaecke. Te 22 uur Prachtig Vuurwerk op de Statieplaats afgeschoten door M. Hebben van Langemarck. Verlichting van het Gedenkteeken. De inwoners worden beleefd verdocht hunne .huizen te bevlaggen. Bijzondere trams aangevraagd. De Voorzitters der Ypersche maatschap pijen die door vergetelheid geen uitnoodiging ontvangen hebben om deel te nemen aan de plechtigheid der onthulling van het gedenk teeken aan de gesneuvelden, worden beleefd verzocht de uitnoodiging voor hun maatschap pij te komen afhalen ten stadhuize Secre tariaat. De familiën der gesneuvelden mogen ten stadhuize, Secretariaat, een toegangsbewijs afhalen tot de plaats voor het monument die un den dag der onthulling voorbehouden is. at bewijs is geldig voor twee personen per familie. e ouders van de Ypersche soldaten thans n er de wapens mogen ten stadhuize een ^ertificaat afhalen opdat hun zoon een verlof au eenige dagen zou verkrijgen om de plech- S eid der onthulling bij te wonen. GESCHIEDENIS van yper Hist°ire d ypres 2 history of ypres VILLE DYPRES INAUGURATION SOLENNE1 LE tombés au Champ d'Honneur en presence de Hantes Autorités Beiges, BritannMues et Frangaises et avec le concours de la Musique du 4 Régiment de Ligne. PROGRAMME A io,3o h. Messe Solennelle. en I'Eglise St-Pierre. Sermon Patriotique. A n,3o h. Concert a la Grand'Place par la Philharmonie Royale de Poperinghe, 80 exé cutants, sous la direction de M- Eugène Van Elslande, Officier d'Académie. A 14 heures Cortege. Départ Place de la Station rue de la Station, rue du Temple, rue au Beurre, Mar- ché Bas, rue de Lille, rue A. Merghelynck, rue desChiens, Grand'Place, rue de Dixmude, rue Surmont de Volsberghe, rue de Boesin- ghe, Place Vandenpeereboom. A i5 heures Solennité de Vlnaugura- tion. Discours. Execution de la Cantate, (Choeur mixte, 400 exécutants), accompagnée par l'Harmonie Ypriana paroles de M. H. Sobry, Échevin Musique de M. A. Van Egroo, Officier d'Académie, Directeur de l'École de Musique de la ville. A 16 heures Concert a la Grand'Place par la Musique du 4"" Régiment de Ligne, sous la direction du Lieutenant Hendrickx. A 18 heures Concert a la Grand'Place par la Grande Harmonie Royale de Wervicq. sous la direction de M. Vervaecke. A 22 heures Grand Feu d'Artifice, Place de la Station tiré par M. Hebben de Langemarck. Illumination du Monument. Les habitants sontpriés de vouloir bi en pavoi- ser leurs maisons. Trams spéciaux sont demandés. Les Présidents des Sociétés Yproises qui, par oubli, n'ont pas requ d'invitation pour participer a la Solennité de l'Inauguration du monument aux morts, sont priés de vouloir bien retirer l'invitation pour leur société a l'Hötel de Ville, Secrétariat. Les families des Soldats morts pour la Patrie peuvent venir prendre a l'Hótel de Ville, Secrétariat, une carte d'accès a la place qui leur sera reservée devant le monument le jour de l'inauguration. Cette carte estvalable pour deux personnes par familie. Les parents des Soldats Yprois, actuelle- ment sous les armes, peuvent demander a Fadministration communale un certifioat pour que leur fils obtienne un congé de quel ques jours et puisse assister a la cérémonie de l'inauguration du monument. de la Faculté de Médecine de Lille et de l'École Dentaire de Bruxelles 57, Rue de Dixmude, 57 a YPRES. CONSULTATIONS tous les jours de 8 h. a 12 h. et de 2 h. a 6 h. Le Dimanche de 9 h. a 12 heures. STAD YPER wwm JAARLIJKSCHE EUt rotX<J8K4UWNPiEll> Op St-Jansdag Donderdag 24 Juni 1926 ten 10 uur voormiddag, gegeven door de STAD YPER Prijskampen voor zware trekpeerden I. Prijskamp voor Ruinpeerden A. Van drie jaar en daarboven II. Prijskamp voor Merriepeerden A Van drie jaar en daarboven Ypersche Oudheidkundige Kroniek Bemerkingen op de Legende van St-Maartens (Vervolg) Wat het begin van Yper was valt niet moei lijk om verklaren drie eeuwen lang noemt men het in de handvesten villalandhoeve, en dit meer uit gewoonte dan om het nakome lingschap er aan te herinneren, dat het in den beginne een landhoeve was. Deze bestonden niet alleen uit de woonst van den eigenaar en de gronden door de werklieden van zijn neet hof bebouwd, maar ook uit een voorname hofstede, gewoonlijk Hof genoemd, door een ondergeschikte bestuurd en verder nog mindere hoeven overal rond verspreid, die voor rekening van den eigenaar uitgebaat werden. (16) De woonst der eigenaars was een wal VAN HET DER e Werk, met gravuren Pauwelszaal hcyndaglied - Air de N. D. de Thuyne Hymn of Ypres tacHïlSch f L ;pr rransch en engelsch, acct. piano. en ^--*0 h. Bureel en muziekverkoopers. I808E D U jsygroe VA N D S ia D R SS SCHg 1" Prijs Gulden Eeremetaal en 30 Frank 2' id Zilveren id 25 id 3e id id id 20 id 4e id id id 15 id 5e id id id 10 id B. Van dertig maanden 1* Prijs Gulden Eeremetaal en 30 Frank 2e id Zilveren id 25 id 3e id id id 15 id 4e id id id 10 id 5e id id id 10 id C. Van achttien maanden le Prijs Gulden Eeremetaal en 30 Frank 2e id Zilveren id 25 id 3e id id id 15 id 4e id id id 10 id 5e id id id 10 id D. Zuigers Hengsten V Prijs Gulden Eeremetaal en 25 Frank 2e id Zilveren id 20 id 3e id id id 15 id lc 2e 3e 4e 5e 6e Prijs id id id id id Gulden Eeremetaal en Zilveren id id id id id id id id id 40 Frank 30 id 20 15 10 10 id id id id B. Van dertig maanden le Prijs Gulden Eeremetaal en 2e id Zilveren id 3e id id id 4e id id id C. Van achttien maanden le Prijs Gulden Eeremetaal en 2e id Zilveren id 3e id id id 4e id id id D. Zuigers Merrièn lc Prijs Gulden Eeremetaal en 2C id Zilveren id 3a id id id 4C id id id De Peerdenmarkt zal om 8 uur beginnen. Alleen de te koop gestelde dieren kunnen aan den Prijskamp deelnemen. Inschrijving bij den heer Cam iel Despeghet, Elverdinghe- straat, van 8 uur tot 10 uur. DE COMMISSIE. 30 Frank 20 id 15 id 10 id 30 Frank 20 id 15 id 10 id 25 Frank 20 id 15 id 10 id (16). J. JRaepsaet. CEuvres complètes IV 205.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5