HET ypersche LA RÉOION D'YPRES Zondagrust - Repos dominical Bijvoegsel Supplément tSTekelijksch Overzicht Nr 10 - 19 Juni 1926 ye Jasrg^n& 7° ^nnée, N° 10 - 19 Juin 1926 Beléië- Het nieuw Ministerie gaat voort He middelen in te spannen en te gebrui- 111 a' jen geldelijken toestand te verbete- ^en'vjet alleen werden in allerhaast de nood- r6t liikste belastingen gestemd om in de z -adellijke betalingen te voorzien, maar onmlenboven wordt uit alle krachten gewerkt ^aaxe ajje ministerieele vakken de meest mo- 0Ü}1 a upsnaringen te doen en alle noodelooze ^verkwistingen te vermijden. >t jc te hopen dat de heer Jaspar er de hand zalaan te doen uitvoeren. Frankrijk. - De fransche regeering vindt zich voor dezelfde moeilijkheden houden om de voorziene maatregelen be als a ze waarmede ons land te kampen had. Een heele zwakke financieele toestand, .een even wak Ministerie dat reeds eenmaal omver viel en in 24 uren weer °Pstond> zonder genoeg zame sterkte. Thans is het Ministerie Briand nogmaals gevallen en men schijnt ten minste iets door de ondervinding geleerd te hebben. Immers laten de eerste geruchten vermoeden dat men ditmaal alles in 't werk zal stellen om eene regeering samen te stellen, die minder belang zal hechten aan politieke kleingeestigheid en eigenbelang, dan aan de noodwendigheden van 't land. Engeland. De Engelsche werkstakingen, welke nog niet volledig geëindigd zijn, hebben de grootste nadeelen berokkend aan de engetsche bevolking, zoowel in handel en ijverheid als aan de werklieden en burgers. De invoer gedurende 4e maand Mei is voor eene som van meer dan 23 millioen pond ster ling minder geweest dan verleden jaar de uitvoer wasmet meer dan 18 millioen zwakker. Men schat op 118 millioen pond sterling de vermindering voortvloeiende uit de werksta kingen. Het is nu reeds zeven weken dat de werk staking duurt in de koolmijnen en indien de toestand niet spoedig tot verbetering komt, zal het eene ware ramp worden voor Enge land. Vele nijveraars zijn reeds ten deele be roofd van kolenvoorraad.en moeten diensvol gens hunne opbrengst verminderen, zooniet volkomen stilleggen. Daaruit volgt verminde ring van den handel, stijgende duurte en op vele plaatsen reeds hongersnood. Marokko. Nu de strijd in Marokko ge ëindigd is hebben de Spaansche en Fransche volmachtdragers besloten eene Conferentie te houden te Parijs ten einde eene overeenkomst te treffen aangaande de voordeelen die uit de overwinning zullen voortvloeien. Uit de berichten der Fransche dagbladen schijnt men te mogen afleiden dat de zaken in der minne zullen geregeld worden en spoedig zullen afgehandeld.zijn. Wat Abd-El-Krim betreft, deze zal naar alle waarschijnlijkheid met zijn gezin en zijn gevolg op een Fransche Kolonie verbannen worden. Men denkt dat Madagascar hem zal aangewezen worden als verblijfplaats. Duitschland. Den 20 Juni heeft er in Duitschland een Referendum plaats om door den Volkswil uit te maken wat er moet gedaan worden met de bezittingen der voormalige vorsteft. De eenen willen ze onteigenen en er Staatseigendom van maken anderen zijn van meening dat die goederen eigendom moeten blijven van de vervallen prinsen. Italië. Men zal zich herinneren hoe de communistische Lady Gibson in April laatst- M 6n een rev°Lerschot lostte op den heer Mussolini en hem gelukkiglijk slechts eene wonde toebracht op den neus. Welnu, in aar gevang heeft zij getracht zich te zelf moorden door een hevigen slag met een hamer te brengen op haar hoofd, en is overtuigd dat hare socialistische en communistische denkbeeldenen betrachtingen aar verstand verbeisterd hebben en zij zal Waarschijnlijk krankzinnig verklaard worden. RIK. De Apotheek van M' VAN La Pharmacie de ROBAEVS oterstraat o— Rue au Beurre is alleen open °p Zondag 20 Juni reste seule ouverte le Dimanche 20 Juin Croix Kouge de Belgique Section d'Ypres Mercredi dernier en la salie du Vieil Ypres M. Dronsart, l'actif Directeur géné- ral de la Croix Rouge de Belgique, a donné, devant une nombreuse assistance, une bril- lante conférence sur Taction de la Croix Rouge. II fit apprécier les grands services rendus pendant et après la guerre tant en Belgique qu'au Congo de cette association qui est présidéa, actuellement, par le savant Yprois, Mle Docteür Nolf. Après avoir indi- qué le róle important que la Section d'Ypres aura a remplir, en organisant des cours d'am- bulanciers et d'ambulancières, de propagande hygiénique et un service général de secours d'urgence pour lequel cette section sera dotée d'une ambulance automobile et d'un grand matériel de secours pour malades et blessés, il invita le public a favoriser le recrutement intensif d'élèves pour ces cours, a souscrire a 1'abonnement de la revue bilingue de la Croix Rouge et a se faire inscrire en grand nombre comme membre de l'QEuvre. II insista sur Tappui spontané que la Croix Rouge de la Jeunesse a obtenu de la part du Ministre des Sciences et des Arts, des autorités religieuses et de tout le personnel enseignant. L'avenir de la Croix Rouge se trouve dans la Croix Rouge de la Jeunesse. Ces enfants élevés pen dant quelques années dans Tidéal de cette oeuvre seront a leur sortie de Técole tout a fait préparés pour entrer ensuite spontanément dans les sections adultes. La préparation des services pour le temps de guerre constitue en ce moment l'objet des préoccupations constantes de la Croix Rouge. En effet c'est pour porter secours au soldat blessé ou malade que celle-ci a été fondée et c'est dans les ambulances que malgré tout elle trouvera son meilleur champ d'action, celui qu'elle tient de la Convention de Genève et qui est sa raison d'être. En temps de paix la Croix Rouge devient de plus en plus ce qu'elle doit vraiment être un centre d'assistance sociale qui revêt toutes les formes. Son prestige, l'attrait trés grand qu'elle exerce, les espoirs que la population met en elle, font que de plus en plus on s'adresse a la Croix Rouge, pour tous les cas qui, quelquefois dépassent même le cadre de son activité propre. La soirée se termina, a la satisfaction géné rale, par une représentation cinématographi- que de l'activité de la Croix Rouge. S E B E Bï A D K Maandag avond gaf de Harmonie Ypriana een serenade voor het huis van haar geliefden Voorzitter, M. Aimé Gruwez, tér gelegenheid van het huwelijk van zijn zoon Edouard met Mejuffer Benoot. Na de uitvoering van de Brabangonne en van een opwekkende marsch nam de Har monie, vergezeld van talrijke vrienden, haar intrek In de Puppen waar, om de beurt, de heeren Emiel Beirnaert Vandaele, namens het bestuur der Harmonie, Evariste Swynge- douw, namens -de muzikanten en Aimé Van Nieuwenhove, namens den Beheerraad der Muziekschool, aan het jonge paar en aan de familiën Gruwez en Benoot hun hartelijkste heilwenschen betuigden. In een gemoedelijke rede dankte de heer Aimé Gruwez om al die blijken van innige ge negenheid. Daarop werd natuurlijk een lekke r glas ge ledigd waarna de Harmonie een lustigen dans te bewonderen gaf. Ten slotte werd nog een uitstapje gedaan tot bij Julietje waar het gezellig feestje werd voortgezet. En zoo was er opnieuw wat leven en bewe ging in onze anders zoo stille stad. Het Ypersche op zijne beurt, hernieuwt aan het jonge paar zijn welgemeende wen- schen van geluk, gezondheid en voorspoed en aan de familiën Gruwez en Benoot zijn harte lijkste profic.at Les Cadets Anglais a Ypres MUSIC Bidgood Kela Bela Godfrey Buchlosse Friml Thurban C'est Lundi 21 Juin que les 200 Cadets et 12 Officiers arriveront en notre ville par train spécial venant d'Anvers. Ils seront recus par le Collége échevinal a l'Hótel de Ville pen dant la réception des Officiers la Musique jouera quelques morceaux. Une couronne sera déposée dans les Halles, de la les cadets se 1 endront a la Caserne d'In- fanterie oü ils resteront jusqu'au Vendredi soir. Mardi a 18 heures, Match de Cricket contre Ypres Cricket Club. Mercredi soir a 20 heures, ils donneront au Vieil Ypres un concert suivi d'un Grand Bal. ;Le droit d'entrée sera de 3 Fr. par per- sonne, toute la population y est cordialement invitpe, il ne sera pas envoyé d'invitation. Jeudi 24 Juin, a 20 heures, sur la Grand' Place GRAND CONCERT par les 60 musi- ciens du ier Bataillon des Cadets The Dur ham Light Infantry M. L. N. Murphy, qui a été chargé par le Colonel L. Edwards de faire les arrangements pour le séjour du Bataillon dans notre ville a regu le Programme suivant pour la soirée du 24. PROGRAMME OF 1) March, Sons of the Brave 2) Overture, Lustspiel 3) Popular Extracts from Sullivan's Operas Mikado, Patience, lolanthe, Pi rates of Penzance, Gondoliers, etc. 4) Descriptive Fantasia A Hunting Scene 5) Selection from Mercenary Mary 6) Suite Americana N° 1. March, The Tiger Tail N° 2. Serenade, When Malindy Sings N° 3. The Water Melon Fete 7) Melodies from the Light Opera Rose Marie Stodhart 8) Potpourie, A Musical Switch Alford 9) March Selection, Martial Moments Winter Famous March of the British Army. Regimental March, The Light Barque Belgian and British National A nthems. Nous espérons que les Yprois voudront assister en grand nombre au Bal et au Con cert afin d'encourager les autres Touristes a séjourner également en ville. f ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen, welke zal gezongen worden op Zondag 20 Juni 1926, om 8 V% uur, in Sint Jacobskerk tot lafenis der ziel van Etie gewezen kantoorklerk der belastingen Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen welke zal geleden worden op Zondag 27 Juni 1926, om 11 '/a uur in St Maartenskerk tot lafenis der ziel van Heer Alfores OES^gDT Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen op Zondag 27 Juni 1926, om 7 uur in St Jacobskerk tot lafenis der ziel van Petrus ¥ANSEVEHANT Slachtoffer der ramp van Wytschaete. Van wegens Vrouw en hinders. BERICHT De ontvanger der belastingen te Yper I kantoor, Lange Thouroutstraat, 17, verzoekt de houders van honden den staatstaks te komen betalen vóór den 15 Juli aanstaande, zoo zij niet willen dat hun proces-verbaal op gemaakt worde voor het niet bezitten van de medalie door de wet voorzien. nij

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9