FORREST L. ,1 van het Gemeentekrediet van 3elgië Vande Lanoitte's koffies zijn de beste. Welgewaarborgde plaatsingen met hoogen interest Koninklijke Hofbouwmaatschappij en het Werk van den Akker van het Arrondissement Yper Verslag der maandelijksche vergadering gehouden op Zondag 20 Juni IQ26 M. Herreman, d.d. Voorzitter, opent de vergadering om i5u.; de schrijver geeftlezing van het verslag der vorige vergadering, dat goedgekeurd wordt. M. Lagast, staatsvoordrachtgever te Kort- rijk, geeft een aangename en leerrijke voor dracht over de bloementeelt in het algemeen, over de kamerplanten in 't bijzonder en eenige nuttige wenken over den kweek der reuk erwten. Zijn voordracht wordt door een honderdtal aanwezigen met veel aandacht gevolgd en met algemeen handgeklap begroet. M. Herreman bedankt den spreker namens al de toehoorders. M. Herreman laat vervolgens kennen dat onze Voorzitter, de Heer Nicolas Van Winsen, voort aan 't beteren is en zich welhaast in ons midden zal bevinden. Daar de voordrachtgever, de Heer Lagast, zich in de onmogelijkheid bevindt den derden Zondag van Julimaand in onze vergadering tegenwoordig te zijn, wordt er besloten de maandelijksche vergadering van Juli te hou den op den vierden Zondag zijnde den 25 Juli. Gelijk de vergadering verschoven is op den vierden Zondag, wordt er insgelijks besloten deel te nemen met ons vaandel aan den stoet ingericht door St-Pieterswijk op 18 Juli aan staande. M. Herreman wakkert de leden aan in groot getal op te komen. Ter gelegenheid der inhuldiging van het gedenkteeken der helden gesneuveld in den grooten oorlog, wakkert de heer Herreman de leden aan zich Zondag aanstaande in groot getal te willen bevinden in het lokaal om 13 Va uur ten einde deel te nemen aan de feestelijk heden. M. Herreman geeft ook nog te kennen dat de hof bezoeken dit jaar zullen gedaan worden in de vijftien eerste dagen van Julimaand. Daarna geeft de Heer Hector Casier, staatsvoordrachtgever, eene nuttige voor dracht over den zomersnoei der wijngaarden en fruitboomen in het algemeen. De spreker wordt met veel aandacht door al de aanwezigen in zijne les gevolgd en zijn rede wordt met algemeen handgeklap begroet. M. Herreman, bedankt den spreker. Daarna worden als nieuwe leden aanvaard 1) Eggermont Joseph te Yper, voorgesteld door Casier Hector. 2) Ghekiere Emile, te Yper, voorgesteld door Ch. Swingedouw. 3) Wenes Hector, te Yper, voorgesteld door Herreman Theophile. 4) Muysen Cyrille te Langemarck, voorge steld door Noens Théo. M. Theophile Victoor behaalt drie punten voor zijne aanbrengsten bestaande uit bloem- koolen, selder, saladen en ajuin. Eene schoone tombola geleverd door het huis Hector Casier en bestaande ,uit bloemen en planten is onder de aanwezige leden uitge loot en de vergadering sluit om 17 1/2 uur. Zondag' 25 Juli 1926, om 15 uur, in het gewoon lokaal Hotel des Brasseurs» Statie plaats te Yper,A!gemeene maandelijksche vergadering. DAGORDE 1) Lezing van 't verslag der vorige vergade ring. 2) Voordracht door den Heer Lagast, staats voordrachtgever, over Bloementeelt. 3) Mededeelingen. 4) Beoordeeling van aanbrengsten. 5) Voorstelling van nieuwe leden. 6) Tombola, geleverd door het huis Marcel Lauwers. BERICHT Zondag 18 Juli 1926, om 14 uur zeer stipt vergadering in 't lokaal Hotel des Brasseurs Statieplaats, om vandaar te ver trekken met ons vaandel en deel te nemen aan de feesten op St-Tieterswijk. De leden worden dringend uitgenoodigd in groot getal aanwezig te zijn. Namens het Bestuur De Schrijver, De d.d. Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN Zwemdok Bassin de Natation A. de 6 a i3 h. moyennant paiement préa lable d'un prix d'entrée de o,5o fr. B. de i3 a 21 hu, entrée gratuite. C. Le Dimanche de 6 a 21 h. entrée gratuit Les enfants agés de moins de 12 ans seront admis que s'ils sont accompagnés d'u„e personne adulte. Les baigneurs sont tenus d'obéir au.. injonctions du surveillant. Le Bourgmestre R. Cülaert. Les Camarades de Combat Te beginnen van Maandag 19 Juli, zal de zwemdok dagelijks toegankelijk zijn voor het publiek van 6 tot 21 ure. A. van 6 tot i3 ure mits voorafgaandelijke betaling van een ingangsprijs van o,5o fr. B. van i3 tot 21 ure, kostelooze ingang. C. 's Zondags van 6 tot 21 ure, kostelooze ingang. De kinderen beneden de 12 jaar zullen niet toegelaten worden tenzij vergezeld van een meerderjarige persoon. De baders zijn verplicht te luisteren naar de bevelen van den bewaker. A partir de Lundi rg Juillet, le bassin de natation sera accessible au public tous les jours de 6 a 3-1 heures. Une délégation des Camarades de Com. bat s'est rendue le 11 juillet sur le champde bataille d'Ypres, sous la conduite du colonel Bourg, qui leur a retracé, a Hooghe et au mont Kern mei, les épisodes sailiants des gran. des batailles d'Ypres, oü Anglais et Franss rivalisèrent de tenacité et de vaillance. Les Beiges aussi eurent la leur part de succès en igi5 et 19x8. Le groupe s'est rendu ensuite a l'ossuaire frangais de Kemmel. Une gerbe a été déposée au monument des combattants Yprois. Voor alle Geldplaatsingen, Bankbewerkingen en Inlichtingen wendl U in volle vertrouwen bij GROOTK maBKT. - Telctoon 89 [»G». IVIAFIKT.S Telefoon 304 Verhuring van Brandhofferj Geslicht door Koninklijk Besluit van 8 December 1860 Loopende rekeningen op zicht Loopende rekeningen met opzegging van i5 dagen. Kasbons op naam, voor 3 maanden, vrij van belastingen Kasbons op naam, voor 6 maanden, Kasbons ac.n foonücr, voor.i jaar, 3.50 p.h. 4.50 - 5.00 - 6.00 6.25 - De Kasbons voor 1 jaar worden afgeleverd in titels aan toonder van 5oo, 1000 en 5oooir- Zij kunnen kosteloos door de Maatschappij bewaard worden in open bewaargevingen Al deze geldplaatsingen zijn niet onderhevig aan de veranderingen van den beurskoeiï AGENTS Aelbeke E. Ganseman, Gemeente-Sekretaris. Alverivghc.ii vauueweghe, Gem.-Sekr. Bever en Tahon J., Gemeente-Sekretaris. Bixschote R. Moriion, Gemeente-Sekretaris. Boesinghe Th. Van Eecke, Gem.-Ontv. Boitshoucke J. Scherpereel, Gem.-Sekr. Brielen J. David, Gemeente-Sekretaris. Bulscamp Butaye E., Gemeente-Sekretaris. Coxyde A. Vandamme, Gemeente-Sekr. Crombeke Decae C., Gemeente-Ontv. Dadizeele P. Hoet, Gem.-Sekr. Dickebusch J. Decaesteker, Gem.-Sekr. Elverdinghe j. Bultheel, gezw. landmeter. Gheluvelt: Beyls A., Gemeente-Sekr. Gheluwe Van Ryckeghem, Gemeente-Sekr. Herseeuw A. Rys, 72, Statiestraat. Hollebeke A. Breyne. Gem.-Sekr. HouthemJVeurne): J.Verdoolaeghe, gem.-Ont. Ho:dhem (Yper) Six, Gem.-Sekr. Isenberghe-. Baes H Gem.-Sekr. Langemarck C. Muyssen, Gem.-Sekr. Ledeghem G. Delannoo, Gem.-Sekr. LeyseJe: H. Koevenaeghel, Gem.-Ontv. Locre L. Dousy, Gem.-Sekr. Lombaertzydc üreelj., Gemeente-Ontv. Loo Camerl).nek V., Gem.-Ontv. Luingve H. Vanhoutte, 72, Plaats. Mannekensvere L. Verhelst, Gem.-Ontv. Meenen A Dec- rerKortrijkstraat, 2. Mcessen L. Eemaire, vVest-Nreuwkerke. Moeres Mclia, Gem.-Sekr. Moeskroen Toerkoenjèstraat., 109. Tel. 179. Moorslede A. Denecker, Gem -Sekr. C H A P P E N Neer-Waesten J. Deprez, Gem.-Sekr. Noordschoote Bailleul Maur., Gem.-Sekr. Oostvleteren R. Smis, Gemeente-Sekretarii Passchendaele Debrock-Latrez G., Not.-11 Poelcapelle J. Dehaene, Gem.-Sekr. Ploegsteert L. Lemaire, West-Nieuwkerl Pollinchove H. Anseeuw, Gemeente-Bed Proven Forrest L., Zondag voormiddag Ramscapelle A. Duron, Gem.-Sekr. Reckem J. Meulemans, Gem.-Sekr. Reninghe Wullepit A., Gem.- Ontv. ReninghelstCamerlynck Fl., Gem.-Sek Rolleghem-Cappe/le A. Vandeputte, Gem Stavele Franchoo Pr., Hoofdonderwijze' Steenkerke A. Thieren, Gem. Sekr. Veurne Vanhove G., Stadsbediende Vifickem Ceulenaere C., Gem.-Srk. Vlamertinghe Dehaeck J., Ontv. d. Go V oor mez eel e G. Deceuninck, Gem.-Sekr Wdasten Sibille H., Eere Notaris Watou E. Bulthez, Gemeente-Ontvangt Wervick De MazièreG., Steenacker, Is West-Nieuwkerke L. Lemaire, Bellestra3 Westouter Declercq A., Plaats. Westvleteren M. Vanlierde, beheerder- Woes ten Vanhoutte A., Gem.-Sek. Wulverghem Reughebaert, Gem.-Sekr- Wulveringhem Ceulenaere J., Gem.-G" Wytschaete Fournier JBurgemeester-^ Zantvoorde E. Vandermarliere, Gcrö- Zillebeke Frimout H., Gem.-Sekr. ZonnehekeVanwalleghem R.. Gem--Se Zuydschote H. Costenoble, Geffl Sekr-

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 6