LA RÉGION D'YPRES ZoM%rnst - Repos doaimicsi Bijvoegsel Supplément V^ekelijksch Overzicht Onze Bezoekers f ZIELMISSEN T Jaargang, N' 14 - 17 Juli 1926 7e \nnée, N° 14 17 Juiilet 1926 België* Zooals bijna alle landen al tijd onder den invloed der na-oorlogsche gevolgen doorleeft België een allermoeilijk- sten tijd op financieel en economisch gebied. In deze omstandigheden, die zoo dringend en gevaarlijk werden, als een oorlogstijd, heeft de belgische regeering hare toevlucht genomen tot de uiterste middelen om den toe stand v.an het land te redden. Men heeft besloten eene algemeene Vol macht» voor zes maanden toe te kennen aan den koning ten einde, zonder tusschenkomst der kamers,alle dringende maatregelen onmiddel lijk te kunnen toepassen zoodra de nood ervan zich doet gevoelen, om het land van den on dergang te redden. Intusschen bestudeert men het plan om de ijzerwegen en het telegraaf- en telefoonnet door eene maatschappij, en niet meer door den Staat te laten uitbaten. Doch dit zijn middelen die, zonder de me dewerking van alle burgers, geen goede of geen genoegzame uitslagen kunnen opleveren. Daarom wordt er een oproep gedaan door de Regeering, aan alle Belgen om besparingen te doen en alle nuttelooze of weeldezieke uit gaven te vermijden. Frankrijk. Evenals België, zit Frankrijk geboeid door zijn financieelen toestand. Mi nisterie op ministerie werd er gevormd om de moeilijkheden te boven te komen en iedeimaal moest de regiering de aangewende middelen als nutteloos herkennen. Thans schijnt het ministerie, onder ingeving van den heer Caillaux, de uiterste middelen te willen aan wenden om den berg boven te komen. Nochtans blijft er een onvermijdelijke rots blok gedurig inden weg liggen het vereffenen der oorlogsschulden tegenover Engeland en Ameiika. Ons buurland en wij, die zoo stellig reken den op de vereffening der Duitsche oorlogs schuld tegenover ons, en die in deze hoop ten diepsten bedrogen wierden, vinden zich ver plicht de zwaarste lasten te dragen omdat zij hunne oorlogsschuld moeten betalen. Marokko. Het akkoord tusschen Frank rijk en Spanje aangaande de Marokkaansche aangelegenheden komt geteekend te worden. 1. Het eerste punt betreft de afscheidin gen tusschen het Fransch en het Spaansch gebied. Deze zullen door deskundigen ter plaats bepaald worden. 2. De kust blijft onder het gebied der mogendheden zooals vroeger, uitgenomen op een gedeelte der Atlantische kust waar het toezicht door beide landen zal uitgeoefend worden om de smokkeh errichtingen tè be letten. 3. Verders zal er zelfstandige wei king ztjn van ieder land in zijne bezetting en samen werking op politiek gebied voor de Marok kaansche belangen. Intusschen gaan de Spaansche en Fransche legers voort met de laatste inboorlingen die ftog gewapenden tegenstand bieden te onder werpen. Deze tegenstand was nog ernstiger en geweldiger dan men voorzien had. Noch tans zijn de laatste krijgsverrichtingen ver gevorderd en ten voordeele der Fransche iegers afgeloopen. RIK. 1914 ne bonne cigarette coütait 50 cm. les 10 1926 Ia Miss Blanche VICTORIA d aussi bonne qualité, en pur tabac d'Orient coüte 50 cm. les 10 dans un emballage Pms simple. Welverdiende Onderscheiding Met uiterst veel genoegen vernemen wij dat onze goede vriend Karei Vlaemynck ver eerd werd met de gulden medaille der Orde van Leopold II voor vijftig jaar onberispe lijken dienst aan onze stad bewezen. Al de Yperlingen zullen die welverdiende onderscheiding uit ganscher harte toejuichen. Het Ypersche is gelukkig den doorbra ven man een welgemeend proficiat te mogen wenschen en nog lange jaren, in de beste gezondheid. De PfijsuitdesSing der Middelbare Staatsschool zal Zondag aan staande 18" dezer plaats hebben in de zaal Oud-Yper Statieplaats, om io u. De Oud-leerlingen der school worden uit- genoodigd om die plechtigheid bij te wonen. La Distribution des Prix de l'École Moyenne de l'Etat aura lieu diman- che prochain, l8 c' a io h. dans la salie Vieil Ypres Place ie la Gare. Les Anciens Elèves de l'École sont invités pour assister a la cérémonie. E^os Visiteurs Demain dimanche, iB juiilet, notre ville recevra la visite de 2000 voyageurs, tous membres de la Société Royale Horticole de l'arrondissement de Huy lis nous arri- veront par deux trains spéciaux vers 10 heures, pourrepartir vers 2 heures. Cette société, qui compte 3ooo membres, organise chaque année des excursions au long cours en France, Allemagne, Hollande, etc., toujours par train spécial. La Société Royale Horticole de Huy qui a fêté cette année le anniversaire de sa fondation a déja organise un trés grand nombre d'expositions surtout aux fètes sep tennales de Huy et toutes ont obtenu un grand succès. Les membres dont de grands cultivateurs, maraichers, pépinièristes, fleuristes et vigne- rons ont obtenu les plus grandes recompen ses aux expositions universelles de Paris, Bruxelles, Anvers, etc. La Présidente d'honneur est Mme Veuve Gustave de Lhoneux, veuve de l'ancien séna- teur le président, M. Jules Preudhomme, industriel, et le secrétaire, la cheville ouvrière de eet organisme, est M. Paul Maréchal, un véritable spécialiste pour l'organisation de voyages; nous espérons que tous ces visiteurs emporteront d'Ypres le meilleur souvenir. Zondag 18 Juli zal onze stad het bezoek ontvangen van 2000 reizigers, allen leden der Koninklijke Hof en Landbouwmaatschappij van Hoei. Zij zullen'hier rond 10 1/2 ure met twee bijzondere treinen aankomen en terug vertrekken rond 2 uur. Deze maatschappij, die 3ooo leden telt, doet elk jaar uitstappen met bijzondere treiren. hare leden bekwamen de hoogste onderscheidingen op de interna tionale tentoonstellingen van Parijs, Brussel, Antwerpen, enz. Dii jaar heeft zij haar 75e jarig jubelfeest gevierd. Maandag 19 dezer zullen wij de Pédale d'Ixelles kunnen hooien, een wielrijders fanfare uit Elsene fBruss.el) die 70 uitvoeren de leden telt. Zij komen hier rond middag al spelende aan langs de Meenenpoort. Maandag 26 Juli rond 9 ure komen hier 400 tot 5oo fransche omcieren aan. Bijzon dere trams zullen hen naar Kemmel voeren waar zij den Ossuaire Franqais zullen be zoeken. Rond middag komen zij met dezelfde bijzondere trams naar hier terug, en verblij ven er een deel van den namiddag. Op Sint - Pieters LUISTERLEJICE op St-Pieterswijk te Yper met de welwillende medehulp van 't Stadsbestuur en Bijzonderen PROGRAMMA der FEESTELIJKHEDEN Zondag 18 Juli Inhuldiging van het Wijkvaandd Om 2 uur Groote Stoet op St-Pieterswijk. 2Óo fr. premiën. Daarna op de kiosk, St-Pieters- kerkhof, Overhandiging van het Vaandel en Groot Concert door de Harmonie Ypriana, onder het bestuur van M. A. Van Egroo, Officier d'Académie. Om 5 Vi uur Opstijging van een luchtbal. Van 8 tot 9 'A uur Groot Volksbal. Om to uur bij 't Nazareth Prachtig vuur werk. Verlichting der huizen. Maandag 19 Juli Om 5 uur Loopkoers van 5 Km. l5ofr. pr. Om 6 V» uur Zakkenloopen75 fr. prijzen. Van 8 tot 10 uur Wandelconcert op Sint- Pieterswijk. Woensdag 21 Juli Duivenvlucht5o fr. prijzen gratis voor de liefhebbers van St-Pieters. Zondag 25 Juli Om 2 Va uur Groote Velokoersen voor onderbeginnelingen. 3oo fr. prijzen. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de ongtvallen. Om 3 11. ChineescheSchieting bij Em. Claeys, CaféduNord. SST ük D YFER NATIONALE MILITIE Lichting van 1927 Belangrijk Bericht Zijn verzocht zich bij het Gemeentebestuur aan te melden tusschen 1 en 31 Augustus 1926 om er het vereischte formulier in te vul len of om hun aanvraag schiiftelijk te laten geworden (liefst per aangete eken den brief) aan den Burgemeester binnen hetzelfde tijds bestek 1° De in 1908 of 1909 geboren jongelingen, die vragen om vóór het binnenroepen hunner klasse te mogen dienstnemen (art. 9 der wet) 2° De miliciens der klasse van 1927, de uitgestelden en de bij deze klasse gevoegde verdaagden, die om een uitstel van onbepaal- den duur verzoeken (art. 10 der wet) 3" Die Qm een uitstel van één jaar of om de vernieuwing van een uitstel verzoeken (art. 11 en 12 der wet). Yper, den 12 Juli IQ2Ó. De 'Secretaris, De Burgemeester, G. VERSAILLES. R. COLAERT Vrienden en kennissen worden beleefd uit- genoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen welke zal gezongen werden op Zondag 18 Juli 1926, om 10 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Keesr «Jassrt "Tftauvsn echtgenoot van Vrouw Eveline COENE. Les amis et connaissancës" sont priés de vouloir bien assister a la Messe de Requiem,, qui sera chantée en 1'EgRsè St Nicolas, le diraasche 18 juiiier 926 to her res. pour le repos de l'ame de Monsieur dean Th&Mvêre- ópoux de Dame Eveline COENE. De A.potheek van La Pharmacie de Mr ÜCSBAEVS Boterstraat -ó- Rae au Beurre is ALLEEN QPEN restq seiije puytik ie op Zondag 18 Juli Dim 18Juiliet het ypersche - <WO t

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 9