Caisse Commerciale de Routers van 26 Juli tot 10 Augustus5,7 5 °/0 's jaars 31 Juli 193ö Be besten van liet Heilig Hart te Brugge Voorheen G. DE LAERE G° HALFMAANDELIJKSCKE REKENINGEN T) heer Jaspar hëeft uiterst strenge maat- elenbeloofd. Hij heeft overschot van elijkA1Ie verspillingen moeten stop gezet ordene» het is bijzonderlijk onduldbaar ze kere nacht-restaurants gevuld te zien met een volkje dat zich allerlei uitspattingen toelaat en ongehoorde prijzen betaalt voor weelde- verbruik. Wij zijn het, die op slot van reke ning, door het dalen van onzen frank, zulke slemperijen betalen zulks mag niet meer blijven duren. De regeering, die nu een finaicieele vol macht bezit, moet krachtdadig doorwerken onze plicht is ze in den strijd te steunen en hare leiding in te volgen. Van den goeden uitslag zijn wij zeker- De bevlagging Yper heeft den 2in Juli op waardige wijze gevierd. Nooit waren er hier zooveel vaderlandsche vlaggen te zien De oproep van het gemeentebestuur en van Het Ypersche werd prachtig "beantwoord «n veel Yperlingen hebben opzettelijk voor •dien dag de diiekleur aangekocht. Op die wijze hebben zij protest willen aan- teekenen tegen de lage en gemeene aanvallen waarvan België hun geliefd vaderland van wege de kopstukken der fronters voortdu rend het voorwerp is. De meeste Vlaamschgezinden begrijpen van langs om beter dat een alzijdig onafhan kelijk België volkomen vereenigbaar is met het welbegrepen Vlaamsch belang en daarom kook bleven zij bij de driekleurige bevlagging biet achterwege. De optocht der scholen Niettegenstaande het dreigend slecht weder •en het vroegtijdig groot verlof waren op de Groote Markt een aantal schoolkinderen [geschaard. j De heer schepene H. Sobry nam het in mogenschouw, waarna, met begeleiding van [de Harmonie Ypriana de Brabangon- ne en Naar Wijd en Zijd werden uit [gevoerd Uitreiking van eereteekenen De heer Burgemeester R. Colaert, omringd van de overheden, overhandigde vervolgens de hun toegekende- onderscheidingen aan de Bieeren Albert Van Egroo, bestuurder der ■muziekschool, en Karei Vlaemynck, de oude, ■trouwe stadsbediende. I Heldenhulde I De Ypersche Invaliedenbond de N. K>. Bond en de «Amitiés Francaises» legden ■prachtige bloemengarven voor het standbeeld B>nzergesneuvelde Helden. I Het Te Deam I St-Maartenskerk was proppensvol. Het B Te Deum werd gezongen door den Z.E. H^anuntuk Delaere, omringd door de E.E.H. BD Pastors der stad. I H B Door het slecht weder kon het concert ■s avonds niet doorgaan, maar uitgesteld is Biiet verlore-n. HVMNE AUX ¥J*RO!S tombés au Champ d'Honneus* Victor Hugo et un Yproisi Sint Pieterskermis J. 1. Zondag en volgende dagen vierde de St Pieterswijk kermis en huldigde de nieuwe, puike wijkvlag in. Het weder begunstigde de feestelijkheden en het krioelde van volk in alle straten. Om 14 1/2 uren zette een mooie stoet met muziek aan 't hoofd en waaraan niet min dan 18 maatsthappijen deelnamen, zich in bewe ging en doortrok de verschillende straten der wijk om te eindigen aan de kiosk, waar de nieuwe vlag overhandigd en ingehuldigd werd. De heer A. Van Nieuwenhove sprak er eene treffende redevoering uit, waarin hij al de pogingen sehetste, eendrachtig door al de wijkbewoners in 't werk gesteld om de her leving en de heropbeuring der vroeger zoo volkrijke wijk te bekomen. Heden huldigt men de vlag in, die breed genoeg is om alwie het met de herleving onzer wijk wel meent in hare plooien le scharen. Dan stelde hij de vlag ter hand aan den heer Voorzitter der feestkommissie met de overtuiging dat zij in goede handen zal zijn. De Voorzitter bedankte en verklaarde in gemoedelijke woorden dat de vlag zal in eere gehouden worden en onder goede hoede bewaard blijven. De Brabangonne werd aangeheven en de tallooze menigte luisterde met ontbloot hoofd en juichte luid ruchtig. Daarop volgde het Ypersch lied dat ook op handgeklap onthaald werd. Dan volgde een schoon concert door de Ypriana dat veel bijval had, terwijl de voorzitters der deelnemende maatschappijen en de feestcommissie zich begaven naar de Confiserie des Flavdres waar de premiën trekking plaats had en waar allen goed ont haald werden. Na eenige woorden van A. Tresy en H. Simoen, nam R. Cordenier, namens de maat schappijen het woord om den heer Dehaeckte bedanken voor het zoo vriendelijk en gulhar tig onthaal, dat hij allen wel heeft willen voorbehouden. Hij wijst er op hoe schoon het is zoo eendrachtig samen te werken om de wijk te doen herleven. Het is verheugend dat iedereen zijne denkwijze op 't achterplan weet te schuiven om hand in hand samen te werken, waar het de stoffelijke belangen, den welstand van iedereen betreft. Ieder recht geaarde Yperling ziet met voldoening eene nieuwe nijverheid tot stand komen of uitbrei ding nemen, want al de vroegere levensbron nen der stad werden door de schuld van 't staatsbestuur afgesneden én nu moet Yper een nijverheids- en handelsstad worden om welvaart en voorspoed te doen herleven, maar daarom is het noodig dat allen de pogin gen, in dien zin gedaan, steunen door alwat men zich te Yper aanschaffen kan, niet elders te gaan koopen. De opstijging van den luchtbal, het volks bal, het prachtig vuurwerk lokten beurtelings veel volk uit en genoten buitengewonen bijval. 's Maandags hadden de volksvermakelijk heden, zakkenloopen, toopkoersen en wandel concert, veel aantrek en brachten nogeens veel volk te been. Het zijn winstgevende da gen geweest voor St Pieterswijk, hoor Hartelijk proficiat, hulde en dank aan de Feestkommissie! Heeren gij hebt wel verdient van St Pieterswijk. Zondag 25 Juli Om 2 y« uur Groote Velokoersen voor onderbeginnelingen, zonder licence.3oo fr. pr. Het bestuur is niet verantwoordelijk voor de ongevallen, Om 3 u. Cliineesche Schieting bij Em. Claeys, Café du Nord. Een machtige groep van vijf honderd Yper lingen, vereerders van het Heilig Hert, ver tegenwoordigde Zondag laatst onze christene bevolking, bij de drievoudige toewijding van de stad Brugge, van de Provincie en van het Bisdom, aan Jesus'Hert, de Liefde Koning. De oude Kunststad was prachtig versierd, zooals onze schoone oude Yperstede versierd was vóór den oorlog, tijdens het onvergete lijk Heilig Sakramentscongres van 1912. De Heilige mis op den Burg, het Co-ngres der Bonden van het Heilig Hert en de luister- lijke optocht van 335 maatschappijen, geko men uit alle gewesten van België, uitten de heerlijke gedachte dat God en zijne wetten niet alleen moeten heerschen in het private leven, maar ook in de openbare besturen tot heil der volkeren. Die zielroerende plechtigheid werd geslo ten op de Groote Markt, in tegenwoordig heid van het Magistraat der stad, van het Bestuur der Gouw West-Vlaanderen en van eene machtige menschenzee, toen Mgr Waf- felaert, bisschop van Brugge, den zegen gpf met de Relikwie van het Heilig Bloed. Eene prachtige algemeene verlichting der stad bekroonde deze triomfantelijke hulde aan den Eeuwigen Vrede-Koning. Toewijding der STAD BRUGGE aan het H. Hert Redevoering uitgesproken door den Heer Burgemeester V. VAN HOEST EN BERGHE Het is niet alleenlijk de wil van den Ge meenteraad, plechtig uitgedrukt ter zitting van i3 Februari 1926, maar het is ook de wensch der overgroote meerderheid onzer bevolking, dat de Stad Brugge, heden toege wijd wordt aan het Goddelijk Hert, en dat de Heerlijke Christus erkend en uitgeroepen wordt als Koning onzer Stad. Wij erkennen hier plechtig zijn Koningschap welk Hem toekomt als een geboorterecht en welk Hij bovendien, door zijn Lijden ver overd heeft, en door zijn BloedJ dat wij 'hier te Brugge, sedert bijna acht eeuwen, als de kostbaarste schat bewaren en vereeren Wij belijden Zijne Heerschappij over gansch. Aangesloten bij de BRNQUE DE BRÜJCELLE5 (Kapitaal.200.000.000 - Reservefonds 94.440.000) Reke»i<agen 6 maanden 5,75 p. h. 1 jaar S,OQ p. h. i. Ceux qui pieusement sont morts pour la Patrie, Ont droit qu'a leur cercüeil la foule vienne et prie Emtre les plus beaux noms, leur nom est le plus beau, Toute gloire prés d'eux pass» et tombe éphémère, Et comme fait une mère, La voix d'un peuple entier les berce en leur tombeau. IX. Ypres, elocher natal de la. troupe vaillante Qui «'immola pour toi, sans peur et confiante, Tu lui dresses, ce jour, un pieux monument. Tu perdis tes joyaux dignes de ton histoire, Mais la stéle de gloire Fera, dans l'avenir, ton plus pur ornement. III. Car elle enseignera 1'amour de la Patrie, ïlle fera lever contre la barbarie Des fili non moins jaloux de lauriers glorieux, Des preux prêts a verser leur sang pour la défendre, Reine de la Westflandre, Et jesqu'a ses confins la terre des aïeux. IV. Honte a ces dévoyés, au geste sacrilège, Qui sont venus troubler le triomphal cortège Que les mères suivaient en plee rant leur enfant Le peuple révolté leur lance l'anathème, Loyal peuple Flamand, Te confondre avec eux pourDieu e'est un blaspheme.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5