PA ARDENL0OPSTR1JDEN Groot Bal Grand Bal Champêtre^ BERICHT AVIS Op Zondag 25 juli 1926 Le Dimanche 25 juillet 1926 ons leven ons privaat zooals ons openbaar leven en deze erkenning en deze belijdenis, wij doen ze, in naam van onze christelijke be volking, welke het levendig geloof' onzer voor vaderen, als een kostbaar pand heeft bewaard! Hij is de Heiland, die, in deze tijden van ontreddering alleen de macht bezit, om de vrede en de broederlijkheid in de maatschap pij te herstellen, onder Zijne Heerschappij van Rechtvaardigheid en van Liefde Hij is de Liefde-Koning Immers, het is zijne opperste wet, dat wij Hem, bovenal be minnen, en dat wij malkander liefhebben En 't is juist deze wet der Liefde, die onze ■maatschappelijke betrekkingen moet beheer- schen en de oprechte broederlijkheid in de samenleving herstellen. Dat Hij heersche over ons verstand want Hij is de waarheid Dat Hij heersche over onzen wil 1 Dat Zijn wil immer de onze weze, en dat Zijne wet onze wetgeving beheersche want Hij is de Wet gever de Gerechtigheid is de gordel om Zijne Lenden, en de Heerschappij is op Zijne schouders gelegd Dat Hij heersche over onze harten, opdat wij allen, aangetrokken door Zijne zacht moedigheid en Zijne Goedheid, Hem de wederliefde mogen betuigen, welke wij Hem verschuldigd zijn Hij weze de Koning van onze huisgezinnen: veler eeds werden Hem toegewijd, en hebben de zedelijke en stoffelijke gunsten deze toe wijding ondervonden Hij heersche over de jeugd dat zij onder richt worde in Zijne Leering, en opgevoed in Zijnen Geest Hij heersche over onze werkhuizen dat Zijne Wetten van Rechtvaardigheid en Liefde de noodzakelijke verstandhouding doen ont staan tusschen werkers en werkgevers 1 Dat Hij heersche over ons geliefde volk van Brugge Dat deze Stad, sedert eeuwen aan Zijne Moeder opgedragen, ook, met gansch haar hart, de Zijne weze 1 Dat Christus, de Vredevorst, dat zijn Aller heiligste Hert, onze geliefde Stad beheersche en bescherme 1 Akt van Toewijding ziitgesproken door den Heer Dr. BRUTSAERT, Voorzitter van den Provincialen Raad van West-V laander en. Aan het H. Hart 1 De Provincie West-Vlaanderen zal den i8n Juli 1926 aan het H. Hart van Jezus opgedragen worden door den mond van den Voorzitter van den Gouwraad Zoo luidde de officieele beslissing van Donderdag ion Juli jongstleden. Het was alsof op dezen grooten stond de Koning der Eeuwen, de Vorst der Harten, der Huisgezinnen en der Volkeren, Zijne plechtige intrede deed in onze Raadzaal, waar .menigmaal.Zijn leer en zedenwet werden ver dedigd en bevorderd, doch nimmer de Stich ter zelf dezer leering en wet gehuldigd. De christene raadsleden juichten, het Hosannah zingend in hunne ontroerde zielen. Daar was Hij dus, de Vorst van het Mensch- dom, de Welbeminde Koning van het chris tene West-Vlaanderen, Hij die ons de Pro vincie beheeren deed in den vromen geest van rechtvaardigheid en liefde Hij de Waarheid en het Licht die wij huldigen doen in onze scholen Hij de werkman van Nazareth en de Heiligmaker van den arbeid die troont in ons vakonderwijs Hij de goede Samaritaan die ons opleidt met den zegen van Zijn hand en de zalving van Zijn voorbeeld ia ziekenhuizen en armengestichteri Hij de Liefde en de glorie onzer goede vlaamsche menschen die bidden en boeten, die werken en weenen, die zelfverloochening plegen en zelfvergetend apostolaat uitoefenen tot troost van Zijn Hart en uitbreiding van Zijn Rijk. Wij begroetten Hem luide en lang en thans komen wij, leden en voorzitter van den Pro- vincieraad van West-Vlaanderen, de verhe vene zending vervullen waarmede ons de groote beslissing belastte. Aan U o Goddelijk Hart van Jezus wijden wij toe, gansch onze Provincie, hare kinderen, hare jeugd, hare vaders en moeders, haie ouderlingen, hare familien en standen, hare scholen, hare inrichtingen, hare werkhuizen, hare akkers, hare kust en haven-s, haai Bestuur. Behoud, O Goddelijk Hart onze Gouw groot en gelukkig en zegen haar Provinciaal Beheer dat steeds met den geest uwer Leering en Wet bezield was, en meer dan ooit dezen geest in zijn hart en in al de uitingen van zijn leven bewaren wil, nu het plechtiglijk worden mocht De Provincie van Koning Jezus Toewijding van het Bisdom door Mgr WAFFELAERT, Bvsschop van Brugge Allerzoetste JEZUS, Verlosser van hetmen- schelijk geslacht, U is alle macht gegeven in den hemel en op de aarde, TU REX GLO- RIAE, CHRISTE, gij zijt de koning der glorie, o. Christus. Uw gezag is het opperste gezag, dat zich uitstrekt tot alle menschen van alle tijden en plaatsen, hetzij afzonderlijk, hetzij in maatschappij, huiselijke of burger lijke,'vereenigd. Dit geliefde Bisdom behoort U dus toe Wij erkennen Uwe volkomene heerschappij over ons Bisdom. Doch om ons met sterkere banden aan U vast te hechten, willen wij ons allen vandaag vrijwillig en plechtig toewijden aan uw allerheiligste Hert. Wees Koning, o Heer, van geheel het bis dom Brugge. Wees Koning van den Opperherder met al zijn geliefde priesters Wij wijden ons geheel en al aan U* toe in uwen liefdedienst. Maak dat wij allen overal en altijd ware priesters zijn, priesters naar de begeerte en het voorbeeld van uw heilig Hert. Wees koning van de kloosterlingen en vooral van de talrijke kloosterzusters, die U zoo vu rig dienen hetzij in het schouwende hetzij in het werkende leven. Bewaar en versterk uwe Bruiden in haar leven van innige vereeniging met U, in hare werken van lichamelijke en geestelijke 'oermhertigheid. Wees Koning van onze scholen en opvoe dingsgestichten heersch er over meesters en kinderen door uwe leering, uwe zalige wet, uwe liefde en genade. Wees Koning van onze parochiën, wees er de onzichtbare goede Herder van geheel de kudde rondom U geschaard, en verwek er een keurbende van apostelen voor de katho lieke werking onder de leiding van de aange stelde herders. Wees Koning niet alleen van degeloovigen, die zich nimmer van U verwijderden, maar ook van de verloren zonen die U verlieten. Wij smeeken U, o goede Meester, voor al degenen die dwaalleer misleidde of tweedracht van U afgescheiden houdt breng ze terug tot de haven der waarheid, leid ze weder bin nen tot Uw lichten rijk. Wij dragen U deze toewijding op door de handen vanuwe en onze Lieve Moeder Maria, Middelares aller genaden, onder de bescher ming van den H. Jozef, Patroon van Kerk en Vaderland, onder de bescherming der heilige Patronen van dit Bisdom, den H. Donatianus en Zaligen Karei den Goede. Heilig Hert van Jezus, ons toekome uw Rijk. Provinciaal V&rhond der V eekweeksyndicaten Kanton Meessen en Stad Wervrck KEURINGEN 27 Juli om 10 ure te Kemme'. J4 ure te West-Nieuwkerke. 29 Juli om 10 ure te Meessen. 12 ure te. Waasten. i5 ure te Wervick. Gemeente Reningheist QHOOTE In de renbaan van Henri OOGIIE, langs de baan'van Locre onder het reglement van het W.-Vl. Beheer Op z©ïi»<ti«5g sas «h»u isg© om 3 ure 30 namiddag 2000 fr. Prijzen 2000 fft tOoosttr-iJk© Gssinnen Provinciaal Verbond van WVlaandereo CONGRES te Thielt, op Zondag 29 Oogst 1926 Sprekers Kamerheer Fr. Van Cauwelaert Burgemeester van Antwerpen. Staatsminister AVan de Vyvere. Op 25 Juli 1926, om 16 uren, inhuldiging van Odiel TAILLIEU, veropenbaring der jongste Ronde van Frankrijk, held van den Tourmalet Een huidestoet gevormd op de Mispe- laereik zal de straten der gemeente door trekken en eindigen aan het gemeentehuis waar de eerewijn zal geschonken worden door de gemeentelijke overheid. Dit huldebetoon zal opgeluisterd worden door de muziekmaatschappijen Vereenigde Vrienden en Ste Cecilia», de maatschap pijen der gemeente en veloclubs van het omliggende. Verscheidene wagens, waaronder de verbeelding van den Tourmalet, zullen den luister nog vergrooten. Iedereen bevlagge zijn huizen en brenge hulde aan den eenvoudigen, braven Staden- schen jongen. Goedgekeurd door Burgemeester en Schepenen. De Feestcommissie J. David, J. Houwynck, JLeroy, J. Carlier, O. Desplanques, A. Ameel. Het Bestuur der Verzekerings Maatschappij L'ÉGIDE 57, Regentiestraat te Brussel, laat aan het publiek weten, dat den heer CLARYSSE Achïlle, geen opziener der Maatschappij meer is, en dat bijgevolg alk betalingen die nog zouden aan hem gedaan worden als nietig en zonder gevolg zullen aanzien worden dat de Maatschappij alk verantwoordelijkheid alsook alle handelingen verwerpt tengevolge van dit feit voor hare rekening gedaan zijnde door den boven- gemelden. La Direction de la Compagnie d'assurances L'ÉGIDE, 57, rue de la Régence a Bruxelles, informe le public que le sieur CLARYSSE AcH'Lle n'est plus inspecteur de la Société et qu'en conséquerce tous paiements qui bi seraient faits pour compte de l'ÉGIDE se- raient considérés comme nuls et non avenus, la Compagnie déclinant toute responsabilib de ce chef comme de tous autres agissernen'5 pour son compte qui pourraient être faits par le prénommé. om 3 uur, op het Eiland der Majoor grac^ a 3 heures, a VILE du MAJOORGRAC Damen, probeert D. W. Corsets en CeJJ I turen, de beste sedert dertig jaar, de me I verkocht.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 6