Le Royal Rmer 1 FORRES L. o i* «e m Tt w jet E Hoofdagent van het Gemeentekrediet van België Welge waarborgde plaatsingen met hoogen interest om te doen bersten van lachen. De heer tooneelleider mag fier zijn over zijne toonee- listen. Hij weet ze goed af te richten. Het orkest, onder de leiding van den Heer G. Van Egroo, vergastte ons op menig brokje lief muziek en werd telkens dapper toegejuicht. Het was, in een woord, eene vertooning die in ieders smaak viel en den besten indruk na laat. Een gul bravo voor allen en leve de Vlaamsche Ster Demandez partou! Ie meïlleur des aperitifs Pour le gros Dumortier Blomme, rue de Robiano, 7 et g, BRUXELLES. PRIJÖÜITDEELÏNGEN De prijsuitdeeling aan de leerlingen der- stadsjongensschool heeft Woensdag 4 Oogst plaats gehad. Het was eene alleszins aan trekkelijke plechtigheid, voorgezeten door den Heer Burgemeester omringd door de Heeren Schepenen Sobry en Decjercq, de Heeren Gemeenteraadsleden Van Nieuwen- hove, Bouquet, Van Alleynnes en Delahaye, den Heer Arrondissements Commissaris Clin- ckemaille, den Heer Masschelein, den Heer Politie Commissaris, den Heer G. Fiers, beeldhouwer, oud-leerling der school en stichter der fondatie G. Fiers, ter belooning van den leerling, die om zijne leerzaamheid uitscheen in het hoogste studiejaar, en vele andere vrienden van het onderwijs. Het feest werd geopend door «Het Belgisch Vaderland Braban^onne, goed uitgevoerd en gevolgd door de prijsuitreiking aan de leerlingen van den lageren graad. Daarop volgde Le Renouveau, fantaisie- choeur, iets gewaagds voor zoo'n jeugdige knapen, daarvoor moet men durven en noch tans hebben wij het genoegen gehad eene uit voering,zooals niemand zou hebben verwacht, te hooren van het meesterstuk Faust, de wereld door vermaard, van Gounod. Vervolgens prijsdeeling aan de leerlingen van den middelbaren graad en daarna iets puiks, Yper, tooneel in drij tafereelen bewerkt door Jos. Vandendriessche, onderwijzer der school, muziek en koren geschikt door C. Berthy. Prachtig 1 De 3 typen 1) Gildekind, 2) Oorlogskind, 3) Toekomstkind hebben wonderwel hunne taak vervuld. De koren Thuyndaglied iets tot heden ongehoord, waren prachtig en dienen, voor 't toekomende, in massa's uitgevoerd. Zulks zal strekken tot eere en lof van onze geliefde moederstad. Een bijzondere melding voor de onderwij zers-teekenaars van de 3 prachtige zichten, voorkomende in het Zangspel. Nu uitreiking der prijzen aan de leerlingen van de hoogere graden. Dan Belgies Strijd, Cantate, woorden van Schepene Sobry, getoondicht door C. Tieber- ghien, schoolbestuurder. Weergave Verukkend 1 Moeilijk om begrij pen hoe zoo jeugdige leerlingen zulke moei lijke stukken kunnen uitvoeren. Hartelijk proficiat aan deheeren Bestuurder en onderwijzers. Voor slot kondigt men ons aan dat de 14 leerlingen die aan het Uit-gangsexaam van den 4en Graad hebben deel genomen, alle 14 zijn geslaagd. Dit strekt ter eere van Bestuurder en Onderwijzers der Stadsjongensschool van Yper. De Heer Burgemeester, in eene gepaste rede, bracht hulde aan Bestuur, onderwijzers korps en leerlingen der school om al hun pogen naar kennis, naar leerzucht en van groot vermaak heden genoten. Hij maande ieder aan zoo voort te doen. Hij herinnerde tevens de milde gift van den H. G. Fiers, hierboven vermeld. De prijsuitdeelingen der andere stadsscho len hebben, naar loftelijke gewoonte, machtig veel bijval gehad. Telken male was de prach tige feestzaal van 'tOud Yper proppensvol Er werden zeer mooie stukken uitgevoerd die diepen indruk maakten en door het over talrijk publiek met geestdrift werden toege juicht. Onze stadsscholen weten van de prijsuit deelingen zeer aandoenlijke feesten te maken die aan het Tuindagprogramma heel veel luister bijzetten. Het Ypersche wenscht het onderwijzend personeel hartelijk geluk om zijn onverpoosd streven naar het schoone en het edele. Bravo H. Hartefeesten te Wervick Zondag ie" Oogst, was onze oude buurstad allerprachtigst versierd ter gelegenheid van hare toewijding aan het Heilig Hert. Veel volk, prachtige optocht en beerlijken histo- rischen stoet, die wat laattijdig uitging. De toewijding, plechtig uitgesproken door den Heer Burgemeester van Wervick, met aanspraak van Pater Geérebaert, in tegen woordigheid van Mgr. Waffelaert, bisschop van Brugge, omringd van talrijke overheden, was indrukwekkend.Spijtig dat dit feest op onzen Tuindag plaats greep en veel Yper- lingen belet waren eraan deel te nemen. Heldenhulde De volgende maatschappijen hebben bl0e. men neergelegd voor het standbeeld der Ypersche gesneuvelden De Federatie der briefdragers van ToUr- coing en de Fanlare van Sailly-les- Lannoy.. (Fransch- Noorden). Eene nieuwe Nijverheid te Yper Onder dien titel verscheen in ons laatste nummer eene mededeeling over de niejiwe diamantslijperij StMaartens die zal opgericht worden op de gronden van het Oud Water kasteel. Zooals wij reeds vroeger hebben gemeld bestaat er hier sedert eenigen tijd eene diamantslijperij in volle werking deze van de heeren Blum en Vanneste in Lapiere's huis (Hondstraat). Zij telt een zestigtal werklieden. Krooslrijke Gezinnen Provinciaal Verbond van W .-Vlaanderen CONGRES te Thielt, op Zondag 29 Oogst 1926 Sprekers Kamerheer Fr. Van Cauwelaert Burgemeester van Antwerpen. Staatsminister AVandeVyvere. Voor alle Geldplaatsingen, Sanhbewerkingen en Inlichtingen wendt U in volle vertrouwen bij CMBLOOTEl 28 Telefoon 8g i GH3Vt ARKT, S Telefoon 304 Verhuring van Brandkoffers Gesticht door Koninklijk Besluit van 8 December 1860 Loopende rekeningen op zicht Loopende rekeningen met opzegging van i5 dagen. Kasbons op naam, voor 3 maanden, vrij van belastingen Kasbons op naam, voor 6 maanden, Kasbons aan toonder, voor 1 jaar, 3.50 p.h. 4.50 - 5.00 - 6.00 - 6.25 - De Kasbons voor 1 jaar worden afgeleverd in titels aan toonder van 5oo, 1000 en 5ooo fr. Zij kunnen kosteloos door de Maatschappij bewaard worden in open bewaargevingen. Al deze geldplaatsmgen zijn niet onderhevig aan de veranderingen van den beurskoers- AGENTS Aelbehe E. Ganseman, Gemeente-Sekretaris. Alverivghem Vandtweghe, Gem. Sc-kr. Beveren Tahon J., Gemeente-Sekretaris. Bixschote R. M rrlion, Gemeente-Sekret iris. Boesinghe Th. Van Fecke, Gem.-Ontv. Boitshoucke J. Scherpereel, Gem.-Sekr. Brielen J. David, Gemeente Sekretaris. Bulscamp Butaye E., Gemeente-Sekretaris. Coxyde A. Vandamme, Gemeenic-Sekr. Crombeke Decae C., Gemeente-Ontv. Dadizeele P. Hoet, Gem.-Sekr. Dickebusch J. Decaesteker, Gem.-Sekr. Elverdinghe J. Bultheel, gezw. landmeter. GheluveltBeyls A., Gemeentq-Sekr. Gheluwe Van Ryckeghem, Gemeente-Sekr. Herseeuw A. Rys, 72, Statiestraat. Hollebeke A. Breyne, Gem.-Sekr. Houthem(Veurne): J.Verdoolaeghe,gem.-Out. Hou them (Yper) Six, Gem.-Sekr. Isenberghe Baes H., Gem.-Sekr. Langemarck C. Muyssen, Gem.-Sekr. Ledeghem G. Delannoo, Gem.-Sekr. Leysele: H. Hoevenaegbel, Gem.-Ontv. Locre L. Dousy, Gem.-Sekr. Lombaertzyde UreelJ., Gemeente-Ontv. Loo Camerlynck V., Gem.-Ontv. Luingne H. Vanhoutte, 72, Plaats. Mannekensvere L. Verhelst, Gem.-Ontv. Meenen A. Degeeter, Kortrijkstraat, 2. Meessen L. Lemaire, West-Nieuwkerke. Moeres Melis, Gem.-Sekr. Moeskroen Toerkoenjestraat., 109. Tel 170 Moorslede A. Denecker, Gem.-Sekr. C H A P P E N Neer-Waesten J. Deprez, Gem.-Sekr. Noordschoote Bailleul Maur., Gem.-Sekr. Oostvleteren R. Smis, Gemeente-Sekretaris- Passchendaele Debrock-Latrez G., Not.-kl. Poelcapelle J. Dehaene, Gem.-Sekr. Ploegsteert L. Lemaire, West-Nieuwkerke.- Pollinchove H. Anseeuw, Gemeente-Bed. Proyen Forrest L., Zondag voormiddag Ramscapelle A. Duron, Gem.-Sekr. Reckem J. Meulemans, Gem.-Sekr. Renivghe Wullepit A., Gem.- Ontv. ReninghelstCamerlynck Fl., Gem.-Sek. Rolleghem-Cappelle A. Vandeputte, Gem -S - Stavele Franchoo Pr., Hoofdonderwijzer. Steenkerke A. Thieren, Gem.-Sekr. Veurne Vanhove G., Stadsbediende. Vinckem Ceulenaere C., Gem.-Sek. V lamer tinghe Dehaeck J., Ontv. d. Godsh- Voormezeele G. Deceuninck, Gem.-Sekr. Waasten Sibille H.,-Eere Notaris. IV atou E. Bulthez, Gemeente-Ontvanger- Wervick De Mazière G., Steenacker, 18 West-Nieuwkerke L. Lemaire, Bellestraat. Westouter Declercq A., Plaats, if estvleteren M. Vanlierde, beheerder. Woesten Vanhoutte A., Gem.-Sek. Vv ulverghem Heughebaert, Gem.,-Sekr. Wulveringhem Ceulenaere J., Gem.-Ontv. li ytschaete Fournier J., Burgemeester. Zantvoorde E. Vandermarliere, Gern.-Sekr' Zillebeke Frimout H., Gem.-Sekr. ZonnebekeVanwalleghem R., Gem.-Sek. Zuydschote H. Costenoble, Gem.-Sekr.

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 6