Allerhande Nieuws temps de liquider en espèces toutes les indent nités pour dommages de guerre sujettes a remploi accordées par transaction ou par les tribunaux, j'ai décidé de prélever mensuelle- ment une somme d'environ 5 millions sur les recettes ordinaires de l'Etat pour compléter les disponibiliiés affectées actuellement par la Caisse d'Epargne au rachat des titres pour dommages de guerre. Conformément au désir que vous avez exprimé, ce versement complémentaire sera destiné avant tout a tous ceux qui ont été totalement sinistrés, de même qu'a ceux qui ont spécialement souffert des récentes inon- dations. S'il y a lieu de réserver une priorité a cer tains sinistrés totaux, je suivrai volontiers les suggestions motivées que me feront a eet égard vos fédérations ou les coopérati ves" locales. En ce qui concerne les commercants et in- dustrieis, j'examine la possibilité d'accorder une avance en espèces aux sinistrés complets, qui. n'ont requ jusqu'a ce jour aucune alloca tion provisionnelle ou une allocation insuffi- sante. Les économies appréciables qui viennent d'être réalisées par la concentration des ser vices, de même que celles quisont envisagées pour un avenir trés prochain, ont déja été supputées lors de l'évaluation des crédits budgétaires pour 1926. Elles le seront égale- ment pour l'année 1927, de facon a réduire les crédits a un strict minimum. II ne peut ètre question dès lors d'ajouter ces écono mies aux versements mensuels en espèces que fera le Dépaitement des Finances. De nouvtllcs recommandations seront adres- sées aux organismes des dommages de guerre pour terminer autant que possible par trans action toutes les demandes restées eo suspens, de faqon a pouvoir supprimer a bref délai tous les tribunaux des dommages de guerre. II ne semble cependant pas opportun d'aug- menter encore actuellement les pouvoirs des Commissaires de l'Etat en majorantla limite de 5o.ooo fr. qui a été fixée pour le règlement amiable des litiges. En ce qui concerne le paiement des intéréts, il n'est plus possible d'envisager l'éventualité de payer immédiatement en espèces, par prio rité, les sinistrés qui renonceraient aux inté réts en cours non requs, étant donné que depuis de nombreux mois toutes les transac tions inférieures a 5.000 fr. ont été conclues intéréts compris, et qu'il laudrait procéder a une. revision cie tous ces dossiers. Afrn de simplifier les écritures, je sopmettrai toutefois la question de liquidation des intéréts a un nou vel examen. Cette simplification permettra, ainsi que vous le signalez, de réduire sensible- ment le personnel, mais toute mesure qui serait prise dans ce domaine et qui serait de nature a réduire des droits acquis, devrait recevoir au préalable l'approbation de la Lé- gislature. Vous estimez enfin que les charges budgé taires seraient allégées si les ordonnances de paiement émanaient comme précédemment de la Fédération des cooperatives. Je dois faire remarquer a ce sujet que tous les emprunts de cette Fédération sont actuellement épuisés et que dès lors pour lui permettre le paiement des indemnités, ce serait le Trésor qui devrait lui faire les avances nécessaires. D'autre part, si les paiements se faisaient a l'intervention des coopératives, celles-ci devraient être au- torisées a effectuer, comme antérieurement, un prélèvement d'un pour cent, pour couvrir les frais d'administration de ces organismes. Ce retour aux pratiques anciennes ne serait done pas a l'avantage des sinistrés. J'espère, Messieurs, que ces diverses réfor- mes' vous donneront compléte satisfaction et je puis vous assurer que je suis profondément pénétré de la situation intéressante des sinis trés, spécialement dans les zones d'occupa- tion, et que je prendrai en leur faveur toutes les mesures qui seront compatibles avec la situation financière du pays. Veuillez agréer, Messieurs, l'assurance de ma considération distinguée. Le Ministre des Finances, (signé) Houtart. A Messieurs les Délégués des Fédérations des sinistrés. II faudra beaucoup de mois, pour quaraison de 5 millions par mois l'arriéré dü aux sinistrés complets soit rattrxpé. C'est vrai. Mais du moment qu'ils pourront constater que les juge- ments rendus sont exécutés sans restrictionste/s qu'ils ont eté rendusdans leur ordre de date et sans plus de favoritismeils prendront patience sachant supputer déja, quand leur tour viendra, et auront confiance en Mle ministre des Finan ces dont ils béniront le souvenir. Espérons cependant que /'amelioration de la situation financière permettra au budget de iq2j de prévoir quelques millions mensuels en plus. BINNENLAND. Viamertinghe. De soldaat Julien Bouton werd dooreen onbekende auto omver gereden en ernstig gekwetst. Langemark. In de parochiekerk werden twee nieuwe altaren plechtig ingezegend door den Z. E. H. Deschrevel, Vicaris Generaal. Woensdag morgen werd de genaamde Adolf Croigny, oud 38 jaar, van Thourout, de linkerhand afgerukt door het ontploffen van een granaat. Het slachtoffer werd onverwijld naar het gasthuis overgebracht. Boesinghe. Het paard van landbouwer E. Coulier verdronk bijna in een put. Op het gehucht Moorteltje zijn, naar het schijnt, erge feiten gebeurd. De rijkswacht van Yper heeft daarover een onderzoek inge steld. Tijdens een velokoers heeft de genaamde Jozef Decuyper zich een knoesel ontwricht in een botsing met een ander wielrijder. Zillebeke Op Zondag, 26 Septem ber a.s zal alhier de plechtige onthulling plaats grijpen van het gedenkteeken opge richt ter eere der gesneuvelde Helden. Het aantal ongelukken met rijtuigen van allen aard vergroot van dag tot dag Te Brussel kwam een karretje in botsing met een kamion. Een der geleiders werd zeer erg gekwetst. Te Velthem viel een werkman van een auto-kamion en werd daarbij zeer ernstig gewond. 1 e Campenhout (Sas) kwam een moto- cyclist in botsing meteen auto-kamion. Twee menschen werden bewusteloos opgenomen. Te NefFe bij Dinant werd een jongeling gevat door den trein Brussel-Givet. Hij werd in een deerniswekkenden toestand naar het gasthuis van Dinant overgebracht. le Fosses botste een wielrijder op een auto. Het slachtoffer klaagt over inwendige kneuzingen. Te Oreye kwamen twee automobielen in botsing. Een dezer viel daarbij nog in een vijver. Twee gekwetsten. Te Leuven werd een wielrijder door een auto omvergeworpen. Zeer erge verwondin gen. Te Jumet werd een voerman doodge reden. Te Hermée werd een jongentje door een moto omgereden en met gebroken rechterarm en andere verwondingen opgenomen. Te Mouscroen werd een zeventigjarige arbeider door den trein verrast en gedood/ Te Andenne werd een Brusselsche auto mobiel door den stoomtram gansch vermor zeld. De inzittenden kwamen er gelukkig met den schrik van af. Te Liers (Luik) werd eeu Belgisch offi. cier nogal erg in het aangezicht gekWetst het vallen door een breuk aan zijn motocy Te La Reid (Luik) is een auto teld een doode en twee gewonden. Te Zinnik (Soignies) werd een °mgek wielrij, op door een auto deerlijk gekwetst. Te Dampremy reed een auto voorland en verpletterde een bejaarde vr0t Te Manage botste een wielrijder op f auto. De jongen bekwam verwondingen E het hoofd. Te Leuven werd de politiekomtnissa door een auto omvergereden. Men vreest bei breuk. Tusschen Rumpst en Vlytingen rol een auto tegen een boom. Er zijn drie gekwetsten. Te Rouillon Annevoie viel een voerm van zijn wagen. De man werd met lebrolr schedel naar het hospitaal van Dinant ov gebracht. Bij Antoing verdronk een wielrijder in vaart van het Centrum. Te Aalst werd een jongentje door e auto aan het hoofd zeer ernstig gekwetst Te Oneux viel een motocyclist zoo on( lukkig dat hem een been moest worden gezet. In de statie van Angleur werd e machinist het hoofd verpletterd. Te Luik liep een auto in de Maas. I geleider kon in tijds ontsnappen. Te Brasschaet werd een dertienjar meisje door een brouwerswagen verpletter Te Brussel sprong een reiziger te vroi van den tram en werd met gebroken voorar en hoofdwonden naar het gasthuis uverg bracht. Te Rouselare werd eene wielrijdsti door een auto-kamion omvergereden en doi delijk gekwetst. Te Bruyelles bij Doornik werd een werl man door een locomotief in stukken gereden, Te Rodange werd een 3 jarig kindje dot een auto verpletterd. Te Aerschot werd Zondag laatst ee roerende hulde gebracht aan de dierbare gi dachtenis der slachtoffers van de Duitse! gruwelen en der gesneuvelden van het I Linieregiment. 1 Te Vlesembeek werd een hofstede J prooi der vlammen. De eigenaar werd doodl lijk verbrand. I Te Fraipont bij Verviers is een garel fabriek gedeeltelijk afgebrand. De schade I nogal groot. I Te Brussel ontstond er brand in efl garage van de Brusselsche Tramwegen. E® autobus werd gedeeltelijk vernield. I Te Haecht is eene hofstede met gans® den inboedel afgebrand. De schade is z6® aanzienlijk, 't Is de tweede maal dat dezell® hofstede aldus geteisterd wordt. I Zelfmoorden werden deze week vastfM steld te Brussel, te Antwerpen, te St-GiljH (Brussel), te Aiseau, te Gheel, te SchaerbeeB te Auvelais, te Bo»rgworm en te ChatelineJB In de steengroeven van Merbes-Spn®l,^B te Anthisnes werd een werkman ondei zwaren steenblok bedolven en gedood. Te Antwerpen werd een chauffeur dood bij het opblazen van den band van auto kamion. Te Beveren bij Roeselaere wer landbouwer Alberic Verriest, oud 44ia^B door zijn paard letterlijk doodgestampt In de mijn van Monceau-Fontai^' Goutroux, werd een werkman doors sen versmacht. Niettegenstaande de verkleefde zorgen kon hij niet worde" Te Visé viel een electrae^verpeica^B den paal waarop hij geklommen waS' werd óp den slag gedood. In de mijn Ste-Elisabeth, werd een werkman onder een hoop dolven en met gebroken ledem3^ nomen. te Aflï kok" Te Quaregnon viel het kindje vaOu

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 2