»i»3ianci® fi^lisuws Vlaamsche Leesboeken BINNENLAND. -j-g Laeken werd, in tegenwoordigheid 'den koning, het gedenkteeken onthuld <iÜ gedachtenis der gesneuvelden opgericht, gen paardenkoopman van Crombeke had te Brussel kennis gemaakt met een lichte die ujo er 's morgends vroeg van onder "°01 Je met zijn portefeuille, inhoudende de ^van 24.000 frank. '^TeSchaerbeek sprong een I7jarig meisje n vijver. De wanhopige werd door voor- ,ne -ered. does Xe Andenelle-Andenne is een i3 jarige van een vlot gevallen en verdronken. Te Marbehan is een mijn ontploft. Een erkman werd de borst opengereten. Zijn tand is hopeloos. Xe Pironchamps werd een tienjarig Lgjsje vermorzeld door een auto. Xe Florenville werd een wegwerker ,errast door een locomotief en zeer erg ekwetst. Xe Bertrix werd een spoorwegbediende -vermorzeld door een locomotief. De dood tras oogenblikkelijk. |!i - Maandag werd te Brussel een standbeeld •ingehuldigd ter nagedachtenis van Koning Leopold II. Te Brussel is een juwehersknecht ver dwenen met voor Óo.ooo frank brillanten. Te Brussel werd een soldaat verrast door een tram en over heel het lichaam gekwetst. Te Brussel heeft een 63 jarige dienstmeid poogd zich te zelfmoorden door verstikking. De wanhopige werd naar het gasthuis over gebracht. Te Brussel werd het lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het mannelijk ge slacht. Een onderzoek werd ingesteld. Te Gembloers werd een 4-jarig meisje omgeworpen door een auto. Men vreest schedelbreuk. Te Desselghem werd een vrouw aange reden door een auto. Haar toestand is zeer bedenkelijk. Te Antwerpen is een locomotief door asbreuk omgevallen. De stoker werd gekwetst aan het hoofd. Te Kemseke Dendermonde) reed een auto tegen een muur. Twee personen werden erg gekwetst. In een glasblazerij te Lodelinsart werd een Pool gevat tusschen de buffers van twee wagons. De man werd in hopeloozen toe stand naar het gasthuis overgebracht. -Te Vierset-Barse ontstond een botsing tus- Lschen twee autos. Vier personen werden erg gekwetst. Het parket van Hoei ging ter i plaatse. In een koolmijn te Jumet zijn twee werklieden in het ruim gestoit. Men ontdekte slechts hun verminkte lijken. -Te Montignies-sur-Sambre viel een kindje in een ketel kokend water. Het arme schaapje werd in deerniswekkenden toestand naar het "gasthuis van Charleroi overgebracht, -In een koolmijn van Beeringen (Limburg) is een werkman verongelukt. Het slachtoffer laat eene weduwe met vier kleine kinderen. "~Te Thimister sprong een 57-jarige zieke vrouw in een diepen steenput. Eenige uren Eter werd haar lijk opgevischt. 1 e Itterbeek werd een motocyclist door een dief zeer erg gekwetst. De dader trok er Van °uder met de motocyclet. Een auto-ongeval veroorzaakte te Brussel €en opstootje waarbij twee personen werden gekwetst. ~Te Brussel heeft een onbekende dievegge ln een magazijn voor 12.000 frank pelsen gestolen. In het Volkspaleis te Charleroi werd een immerman bij het werken het hoofd verpiet erd in een lift (ascenseur). Het slachtoffer is ,e -oon van den socialistischen senator eusty In een maalderij te Boussu is een werk tuigkundige verongelukt. De dood was oogen blikkelijk. Ie Neyen, bij Lier, is een hofstede afge brand. De schade, op 100.000 frank beraamd, is slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Ie Gentbrugge reed een auto tegen een paal. De geleider werd gedood. Een ander persoon werd zeer ernstig gewond. Ie Meiveren, bij St Truiden, wilde een 3-jarig meisje de koffiekan van den branden den kachel nemen. Het arme schaapje kreeg de kokende koffie over gansch het lichaam en bezweek in de hevigste pijnen. Te St Amandsberg werd een gedenktee ken ingehuldigd, opgericht ter nagedachtenis der 124 gesneuvelden, 25 weggevoerden en 29 gefusilleerden. Te Brussel werd in een hoedenwinkel eene som van 52.000 frank ontvreemd. Ie Assche is weeral een auto-ongeluk gebeurd. Drie menschen werden erg gekwetst. Te Beveren-Waes werd een io*jarig jongetje vermorzeld door een auto die spoor loos verdwenen is. Tusschen Boschvoorde en Hoeylaert reed een autobus in een gracht. Er zijn ver scheidene gekwetsten. Te Antwerpen werd een docker verplet terd onder zes balen vlasdeeg. De dood was ©ogenblikkelijk. Te Luik heeft een 70-jarige voerman zich een kogel door het hoofd geschoten. De man was op den slag dood. Te Elsene (Brussel) poogde een Rus zich te zelfmoorden. De wanhopige werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. Te St Truiden werd een voerman ver pletterd .door een auto. Men vreest een doo- delijken afloop. Te Gent werd een 47-jarige vrouw ver moord in haar kelder gevonden. Te Koekelberg werd bij eene weduwe eene verzameling kostbare juweelen gestolen. Te Brussel werd in een hotel voor 20.000 frank gestolen door een reiziger die een valsche eenzelvigheid opgegeven had. Te Antwerpen werd een politieagent door een dronken Japanees zoo erg in een vinger gebeten dat men het slachtoffer een inspuiting tegen de razernij moest geven. In dezelfde stad werd een politieagent door verscheidene woestaards zoo deerlijk mishandeld dat de man met talrijke verwon dingen naar een kliniek moest worden over gebracht. In de zinkovens van Corphalie-bij-Hoei deed een werkman een val van 4 m. hoogte. Hij werd zeer erg gekwetst. Te Warfaaz bij Spa is een motocyclist zoo erg gevallen dat hij met gekloven schedel werd opgenomen. In een koolmijn van Ransart werd een werkman door een machien gevat en let terlijk in stukken gereten. Te Belgrade bij Namen is een aoldaat van zijn velo gestuikt. De arme jongen werd met gebroken schedel naar het krijgsgasthuis overgebracht. Te Trieux (bij Anderlues) is een woon huis volledig afgebrand. De schade wordt berekend op 100.000 frank. Te Thuillies heeft een 87-jarige man, in een aanval van heete koorts, zich opgehangen aan het venster zijner slaapkamer. Te Beersel werd een 5-jarig meisje het hoofd verpletterd onder een driewielkar. Te St Gillis (Brussel) werd een man om vergereden door een auto en zeer erg gewond over gansch het lichaam. Te Nijvelis een automobilist verongelukt. Te Jemappes trok een jongetje een ketel kokend water van de kachel. De arme kleine werd zoo erg verbrand dat hij korts nadien in de hevigste pijnen bezweek. Xe Herstal goot een man petrol op zijne brandende kolen. Een ontploffing ontstond en de man was in een oogwenk een levende toorts. Hij bezweek na onmenschelijk lijden. Te Hennebij Chaudfontaine is een voer man verongelukt. Te Leupegem is een i3jarig jongetje bij het spelen verongelukt. Te Sivry-bij-Beaumont kreeg een jager bij vergissing een volle lading schroot in het aangezicht. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. Te Heyst-op-den-Berg is een 12-jarig knaapje bij het spelen verongelukt. Te Bonheyden, op de lijn Mechelen- Aerschot, werd een voerman gedood door den stoomtram. Te Brugge is een paardenkoopman van Moere verongelukt. Te Emblehem, op den steenweg van Lier naar Santhoven, botste een motocyclist op een wagen. De voerman werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. De motocyclist werd zeer erg gewond aan het hoofd. Te Raeren werd een man overreden door een auto. De toestand van het slachtoffer is zeer erg. Ten bureele deze* Groote keus van BUITENLAND. De Zweedsche academie heeft den Nobelprijs voor de letterkunde voor 1925 ver leend aan den wereldberoemden engelschen schrijver Bernard Shaw. De prijs voor de letterkunde voor 1926 zal slechts toekomende jaar verleend worden. De verschillige Nobelprijzen voor ig25 ver leend bedragen elk 118.000 Zweedsche kronen. Tusschen St Valéry en Abbeville (Som- me-Frankrijk) ontstond een ontploffing aan boord van een koopvaardijschip. Er zijn zes gekwetsten. Een konijn uit Amerika zou twintig hui zen en 35o millioen frank nagelaten hebben. Zijn erfgenamen een wever van Tourcoing, een stoker en een kokin van Parijs, hebben het nieuws door een notaris vernomen. Te Peking, hoofdstad van China, zullen de waarzeggers en waarzegsters aan hun winstgevend stieltje vaarwel moeten zeggen. Er werd inderdaad bewezen dat zij als tus- schenpersonen dienden voor het smokkelen van cocaïne, morphine en opium. Te Tourcoing (Fransch-Noorden) is een logisthuis gedeeltelijk afgebrand. Bij Pont-l'Evêque (Calvados-Frankrijk) viel een werkman van een appelboom. Het slachtoffer overleed aan zijn bekomen ver wondingen. Te Orsay (Seine-et-Oise-Frankrijk) is een vliegtuig neergestort. Twee officieren werden gekwetst. Te Parijs ontstond een botsing tusschen een autobus en een autopomp. Acht personen werden ernstig gewond. Te Parijs is een huis ingestort. Een aan tal werklieden werden tijdelijk onder het puin bedolven. Een hunner is aan zijn verwondin gen bezweken. De Nobelprijs voor de natuurkunde voor 1926 werd verleend aan den heer Jean Perrin, leeraar aan de Sorbonne (Parijs). De Nobel prijs voor de natuurkunde voor xg25 werd verdeeld tusschen professor Franck en pro fessor Hertz, van Halle (Duitschland). De Nobelprijs voor de scheikunde voor 1925 werd verleend aan den heer Richard Zaigmon- dy, van Göttingen (Duitschland). De Nobel prijs voor de scheikunde voor 1926 werd ver leend aan M. Svedberg, leeraar aan de hoogeschool van Upsala (Zweden). Te Hengsdtyle (Nederland) woont een vrouwtje, Betje De Witte, dat 104 jaren telt. Tot haar g5e jaar leefde zij van 't bedelen. Te Dijon (Frankrijk) heeft een wielrijder zich doodgereden tegen een auto. Te Aix-les-Bains (Frankrijk) ontstond er brand in een electriciteitfabriek. Twee werk lieden werden erg gekwetst. De schade be draagt ongeveer 3 millioen. {e(iï^e 1

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 5