LA RÉGION D'YPRES Zondagrust - Repos dominicai Bijvoegsel Supplément ^ekelijksch Overzicht Het Sinte - CeciSiafeest bij de Harmonie YPRIANA f ZIELMISSEN y Jaargang, N' 34 a December 1926 T ^nnée, N° 34 4 Décembre 1926 China. Volgens de laatste berichten is je toestand in China heel beroerd. Te Han- oe Verwacht men de uitroeping der alge- ne werkstaking tegen Zaterdag. De gotische Consul, het gevaaT steeds ziende toenemen, heeft de hulp ingeroepen van 5oo fusiliers- In afwachting werden er vrijwilligers ingelijfd en gewapend om de vreemdelingen te beschermen. pe roode troepen zijn meester van de berg lonen langs gansch de kust van den Stillen Oceaan. Thans meldt men dat engelsche, fransche en ainerikaansche schepen toestoomen om rond Hankeoe hulp te gaan bieden. Zelfs werden reeds soldaten ontscheept om het gar nizoen te versterken. Verders zou de vooruitgang der zuidelijke legers steeds voortduren. Een deel der troe pen van Sun Fang, dictator van Shanghai, hebben zich reeds teruggetrokken. Een opsteller van l'Echo de Chine, die den chineeschen toestand zeer goed kent door een langdurig verblijf in de streek, schrijft De Chinees is van nature gehecht aan zijn land, hij veracht alle administratie zoowel de kei zerlijke als de revolutionnaire, maar hij laat zich gedoen om gerust te zijn. De anarchie echter, die ingevoerd werd door de studenten, door burgeroorlog en plundering heeft het volk opgeruid en het wanhopig gemaakt. Deze woede keert echter tegen de vreemde lingen, die er geen schuld aan hebben, maar niettemin de eerste slachtoffers zullen zijn Men meldt dat de Belgische consul te Pe king, in overeenstemming met onzen consul te Hankeoe, maatregelen getroffen heeft om de Belgen die er verblijven te beschermen. Duitschland. Om een denkbeeld te geven van de ontwapening in Duitschland, laten wij hieronder een statistiek volgen, die niet opgeteld werd door een anti-duitschen schrijver, maar door een duitscher zelf, de Heer Gerhardt Seger. Men kent in het Reich de volgende, instellingen tzij een totaal van meer dan ioo.ooo officie- renen meer dan 2 millioen soldaten. Daarenboven, zegt de schrijver, bestaat nog de vereeniging der nieuwe driekleur zwart-rood geel, met een millioen mannen ge oefend in de wapens. Engeland. De staking in de mijnen is feitelijk geëindigd. Enkel in Zuid-Wales zou de werkeloosheid nog ecnigen tijd kunnen duren, doch dit is zonder belang voor den algenneenen toestand. Men is tot een akkoord gekomen door ge westelijke overeenkomsten, bij gedeelten, en overal is de werkdag op meer dan 7 uren aangenomen. De laatste statistieken melden de herne- ®'ng van ff werk door 21322 man. staking heelt niet minder dan 3o weken ^duurd. RIK. ^êdéraiion des Coopératives pour Dommages de Guerre se^ne assemblée générale a eu lieu cette pl^aine- Nous regreltons de devoir, laute de ,,l Ce> le'nettie le compte-rendu a notre pio- Caam numéro. Op Zondag 28 November vierde de Har monie Ypriana haar Ste-Ceciliafeest. Be gunstigd door een prachtig weder trok de Harmonie, vergezeld van talrijke eereleden, van haar lokaal naar het huis van den Voor zitter waar de vlag te voorschijn kwam. Van daar ging de stoet langs de Hondstraat, waar een halte werd gedaan bij den heer Hallaert, eere-voorzitter der Ypriana alsook bij den heer A.Van Egroo, bestuurder der Harmonie, naar St-Pieterskerk, waar om 11 1/4 u. de H. Mis werd opgedragen ter gedachtenis der muziekanten gesneuveld voor 't Vaderland. Prachtige plechtigheid waar de kloosterzus ters der Lamotjes hun talent als zangeressen lieten hooren. Daarna optocht door de stad. Om 1 uur vereenigde een banket in het Hotel Continental al de werkende leden van Ypriana. Talrijke eereleden hadden er aan gehouden dit feest met hunne tegenwoor digheid te vereeren. Gedurende het feestmaal nam de voorzitter het woord. Hij begon met den Heil Ironk voor te dragen voor Zijne Majesteit den Koning Albert, heildronk die met luidruchtige toejuichingen begroet werd. Daarna bedankte hij den heer Burgemeester Colaert voor zijne tegenwoordigheid en voor zijne verkleefdheid aan de Harmonie, Vervolgens sprak hij over de opkomende muziekmaatschappijen en drukle den wensch uit te mogen leven in vriendschap met alle nieuwe muziekmaatschappijen. Hij herinnerde het reuzenweik door de Harmonie verricht sedert haar bestaan. De zelfopoffering en toewijding, der eere- en werkende leden, deed hij in 't bijzonder uit schijnen en aan allen stuurde hij een gemeend woord van bedanking. In't bijzonder bedankte hij de eereleden die de Harmonie persoonlijk ondersteunen alsook deze die de herhalingen bijwonen. Commandant Vergracht, omringd van zijne officieren, werden luidruchtig toegejuicht, toen de voorzitter der Harmonie, in zijne be danking, hun zijn gelukwenschen toestuurde ter gelegenheid der benoemingen waarmede Zijne Majesteit den Koning, hen komt te vereeren voor bewezen diensten. Vervolgens bedankt de heer voorzitter de leden van het Komiteit der Harmonie en in 't bijzonder de heeren Donck, Van Egroo en Bagein. Daarna wendde hij zich tot de wer kende leden der Harmonie, en sloot zijne rede met een oproep te doen aan allen die den vasten wil bezitten te werken voor den bloei en groei der Harmonie. De toejuichingen die op deze schoone rede volgden waren zonder einde. De heer Burgemeester in aangename en aanmoedigende woorden bedankte den voor zitter en de leden voor de hulde hem toege bracht. De heer Commandant Vergracht wist eveneens in een treffende rede allen zijnen besten dank toe te sturen. De bestuurder Van ügroo bracht de erkentelijkheid der leden aan hunnen voorzitter. De heeren Beir- naert en Van Nieuwenhove spraken over den goeden gang der maatschappij, over haren geldelijken toestand (zij spraken als waren ze familie aan Francqui), en het feest eindigde met een prachtige tombola voor de werkende leden. Welk prachtig feest, vol broederlijkheid en genegenheid, dat in ieders geheugen nog lang zal geprent blijven. Ste-Cecilia zal kontent geweest zijn. - HET BAL - Geen pen op aarde is in staat dit bal te be schrijven. Broedermin, vriendschap, alles ging te samen. Om 8 uur begonnen en om 11 3/4 geëindigd scheen het bal slechts een klein uurtje ge duurd te hebben. Een prachtige tombola werd voor de Damen voorbehouden. Dank aan de milde gevers, allen eereleden der Harmonie, trok eenieder verheugd en verblijd op fatsoenlijk uur huiswaarts, vast beraden de volgende feesten van Ypriana bij te wonen. Op Dinsdag 14 December, om 8 uur, GROOT CONCERT gegeven door de Har monie, met medewerking van Mejuffer L. Devos, kunstzangeres, van M.M. De Vlae- mynck, violoncellisten De Muylder, baryton. Nécrologie Nous apprenons de Couitrai le décès, a l'age de 77 ans, de floras leur» Ar-fcH-iaar VOS Nous présentons a Madame De Vos-Van den Berghe, son épouse a Monsieur le No taire Willy De Vos, son fils a Madame Willy De Vos et Mesdemoiselles Elisabeth et Agnès De Vos, ses belle-fi 11e et filles, nos bien vives condoléances et prenons une large part au deuil qui les frappe. Rouwbericht Heer Maurice Blootacker en zijne kinderen Urbain en Bertha Heer en Vrouw Henri Vandevoorde-Vandromme Vrouw Weduwe Achille Blootacker-Laumosnier De familiën Vandevoorde, Vandromme, Élootacker en Laumosnier, melden met droefheid het afster ven van hunne teerbeminde echtgenoote, moeder, dochterschoondochterzuster, schoonzuster, tante en nicht Vrouw Romania Vandavoarde geboren te Wulverghern, den 18 October i885, en overleden te Yper, den 27 November 1926. De personen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief ontvangen hebben, worden ver zocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Wij bieden aan Heer Maurice Blootacker en familie onze rechtzinnige rouwbetuiging. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 5 December, om 8 V% uur, in St Niklaaskerk tot zielelafenis van Vrouw Zuirrïaa ID® WèSeiö Echtgenoote van Hr Achille Vandromme. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 12 December, om 8 1/2 uur, ia St Jacobskerk tot zielelafenis van Leon en Lucie Van diéarra rara zijne echtgen. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 12 Decemberom 8 1/2 uur, in St Niklaaskerk tot zielelaienis van Henri De gr-if ses zoon van Antoine Wauters en Marie Braem (Hommelhof Vermeulen, 53, Yper) Er stillen gedachtenissen uitgedeeld worden. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Kerstdag (Zaterdag 25 Decem ber), om 8 1/2 uur, in Sint Jacobskerk tot zielelafenis van Heer «Joseph Da De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTESCiEU Meenenstraai - o— Rue de Menin is ALLEEN OPEN op Zondag 5 Dee. reste seule ouverte le Dimaitche 5 Déc. iMi ■MJMirrfc* nn ifar fiv Reichswehr met 4000 officièren 110.000 soldaten Stahlhelm 70000 800.000 Front Corps 5600 163.000 Reichsbanner 5210 235.000 Oberland Corps 8010 269.220 Jungdeutscher Orden 2980 150.070 Wehrwolf 100 116.660 Ehrhardt Corps 980 81.080 Bismarck Corps 730 121.140 Rosbach Corps 760 62.000 Oudstrijderskorps 3720 93.980 Notaire honoraire de Wervicq Ancien Juge de Paix suppléant Chevalier de l'Ordre de Léopold

Het Ypersche (1925-1929) | 1926 | | pagina 7