KARNAVALSTOET Op Zondag 27 Februari 1927, om 2 ure -Piano te koop O. S. Ypersche Sportkroniek Baron Yves de Vinck. Te Clavier, langs de groote baan Hoei- Stavelot, werd een groote molen gedeeltelijk door brand vernield. De schade bedraagt 200.000 Irank. Te Hennuyères viel een werkman van 12 m. hoogte. De dcod was oogenblikkelijk. Te Antwerpen werd een 7 jarige knaap onder een brouwerswagen doodgepletterd. Te Marcinelle-Haies werd een melkboer aan een onbewaakten overweg door een trein vermorzeld. De ongelukkige was op den slag dood. Te Brussel joeg een 71 jarige man zich een kogel door het hoofd. De ongelukkige was sedert lang zeer lijdend. Te Sotteghem viel een 2 jarig kindje in een ketel kokend water. Het arm schaapje bezweek in de vreeselijkste pijnen. Te Grivegnée (Luik) heeft een man zich opgehangen nadat hij gansch zijn bezit, 3.3oo fr. in bankbriefjes, opgebrand had. Te Beerst bij Dixmude waren drie werk lieden aan het afbreken van onderstanden. Opeens ontstond een geweldige ontploffing. Een der werklieden werd gedood. De twee anderen werden in bedenkelijken toestand naar het gasthuis van Brugge overgebracht. Bixschote. Op Zaterdag, 29 Januari 11., rond 9 ure in den voormiddag, is er brand ontstaan in de voorloopige woning van den landbouwer Hector Vandoolaeghe-Decroix, te Bixschote. Sinds den heropbouw der hof stede wordt die voorloopige woning gebruikt tot kookplaats voor het dierenvoeder en tot voedermagazijn kleine zwijnstallen waren er tegen opgetimmerd. De brand, waarvan de oorzaak tot nu toe onbekend is, werd derwijze door den feilen wind aangewakkerd dat op korten tijd en niettegenstaande de spoedige hulp der aangeloopen geburen, de gebouwen ten gronde vernield werden. Twee zwijnen zijn in de vlammen omgekomen. Er bestaat verzekering. Zondag aanstaande 6 Februari 192 op het Ypersch Stadium Groote Poottoall match om 2 ure 3o namiddag IIP Afd. C. S. Y. - KORTRIJK SPORT Ingang 1 fr. 25. Niettegenstaande de geruchten die in om loop zijn, zal de match 11Ie speciaal, C.S. Y. Kortrijk Sport doorgaan om 2 1/2 ure. Dimanche prochain 6 Février 1927 au Stade Yprois Grand Match de Football a 2 heures 3o de relevée IIP Div. C. S. Y. - COURTRAI SPORT Entrée 1 fr. 25. Ne prêtez pas attention aux bruits qui sont en circulation et d'après lesquels le match C. S.Y. Courtrai Sport serait remis. Ce match se jouera a 2 1/2 heures. Mij dunkt dat het zou overbodig zijn de verschillende afwisselingen van de ontmoeting Yper-Knocke wêer te geven, om reden dat er hoegenaamd geen spraak kan zijn van eeniger- lei vergelijking te maken tusschen het spelge- halte van onzen ploeg en dit der kustbewo ners. Er mag gerust gezegd worden dat Ward's lievelingen promotie waardig zijn want vele elftallen dezer afdeeling bezitten nog niet eens eene voorlijn zooals wij er Zondag hier op ons terrein in werking zagen. Zeker is het dat ik mij aan geen 10-1 ver wachtte en 'k geloof zelf dat Knocke in eenen zeer bijzonderen dag moet geweest zijn om zulke scoor buiten huis te bereiken, te meer dat de rood-witten een prachtigen weerstand geboden hadden gedurende de eerste speel helft en enkel 3 doelen in hunne kas kregen, niettegenstaande zij tegen wind moesten optreden en daarbij verdienden zeker éénmaal te doelen. Spijtig dat wij na de rust dezelfde weerstand niet meer konnen handhaven, ter wijl het juist dan was dat de wit blauwe voor lijn hun mooi en kundig passenspel voor den dag haalden. Beteekent die hooge scoor nu dat wij slecht speelden. In 't geheel niet, want onze verdediging heeft meer dan hare taak gekweten en menige gevaarlijke toestan den opgeklaard. Alleen scheen onze voorlijn wat uit den haak, niettegenstaande zij enkele welgerichte shotten naar de vijandelijke kooi afzond. Het eenige doel dat wij aanteekenden verdient dan ook vermeld te worden. De corner werd prachtig door Vannieuwen- auyze ingegeven maar nog prachtiger door Vlolein in goal omgezet. Voegen wij er nog bij dat talrijke supporters van Knocke hun elftal vergezelden en hunne mannen gedurig aanmoe digden. Doch allés, zoowel gedurende of na de match, liep op vriendschappelijke wijze van stapel. Zondag rust de tweede afdeeling en Cercle maakt er gebruik van om zijne spelers op het jaarlijksch banket te vergasten. Of er broeder lijk zal gefeest worden, hoeft niet gezegd Derde speciaal kan er maar niet in gelukken eene overwinning te behalen en moet nogmaals voor Stade Kortrijk B onderdoen.Zal Kortrijk- Sport hun misschien de kans geven Vierde daarentegen heeft hare weerwraak genomen en Lauwe met 5-o naar de Leie- boorden teruggezonden. De cadetten hebben de punten te Roeselare moeten laten maar de overwinning der Mandelzonen is nipjes. De scoor 2-1 duidt aan dat de zege niet gemakkeliik behaald werd. JINSGRAM. PRONOSTIEKWEDSTflIJD Hotel Continental teeke ten het Uitslag van Zondag 30 Januari 1927 8 punten Molein Oscar. 7 punten P. Vanderghote G. Hoyles J. Gillioen. 6 punten F. Vanbrussel M. Van Wiche- en A. Depuydt R. Vanwalleghem C. Dedulle E. Seys hls M. Decheiver Alb. Blootacker C. Verfaillie Lacante J. Soete M. Durieu Hip Hip Verders 21 pronostiekers met 5 punten 3o 4 45 3 5 2 4 1 Totaal 122 pronostiekers, Algemeene rangschikking na de matchen van Zondag 30 Januari 102 punten Notebaert Leem. g5 punten Indervuyst Georges. 94 punten Hoornaert Maurice. g3 punten Deloddere Charles Coulom- bier Oscar. 92 punten Blootacker Albert Gillioen Julien Me Deplancke. 91 punten Decheiver Florent Tavernier Cyrille Molein Oscar. 90 punten Hauspie Otto Me Surantyn Deplancke Amedée. 89 punten Grimonprez Octave Vanden- driessche M. Molein GeorgesVermeersch Maurice Notebaeit André. 88 punten Huyghebaert Odile Simoen Marcel Vandermeersch André. STAD YPER met de welwillende medehulp van 't Stadsbestuur en den Bond tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer. 1500 Fr. Premiën Zooals verleden jaar zal er op Zondag 27 Februari 1927 een schoone stoet, samenge steld uit verkleede en gegrimeerde groepen en versierde wagens, de bijzonderste straten der stad doortrekken. In acht nemende den grooten bijval welken dit feest verleden jaar reeds bekomen heeft alsook het getal groepen welke ons nu reeds hunne medewerking verzekert, koesteren wij de hoop dat geen enkele maatschappij zal aarzelen onmiddellijk haar toetreding te laten geworden. Hieronder laten wij de voorwaarden ken nen, welke vereischt worden van de maat schappijen, groepen en afzonderlijken die aan den stoet begeeren deel te nemen De inschrijvingen moeten gedaan worden in het lokaal Hotel-du Nord Statiestraat, den .Woensdag 9, Zaterdag 12, Woensdag.16^ Zaterdag 19 en Woensdag 23 Februari telkens van 7 tot 8 uur 's avonds. De deelnemers zullen eene inschrijvings kaart ontvangen'welke zij den dag van den °p stren Politiek stoet stoet, zullen moeten laten lokaal van 1 tot 2 uur. Al wat betrekking zou hebben godsdienst of taalkwestie wordt boden. ""eng Ver De welvoegelijkheid der kostumen strekt vereischt worden en een deel v°l" kunnen uitgesloten worden, met veT"!^ Za' der den stoet te vergezellen indien h 11 Ver" teit acht dat zijne houding onbetam r en de zedelijkheid zou kunnen kwetsen 'S De deelneming aan gansch den voor allen verplichtend. De deelnemers zullen bij het uite van den stoet hunne inschrijvingskaart"8^11 ten overhandigen aan den kommissaris "Tv" zich daarvoor ter plaats zal bevinden All de ingediende kaarten zullen deelnemen de trekking der premiën welke zal pl^ hebben in het lokaal den Maandag 28 Febru om 6 uur 's avonds. De uitbetaling der n*" miën zal daarna seffens plaats hebben De ingeschrevenen, met of zonder materiaal of toebehoorten, nemen deel aan den stoet 0 hunne eigene verantwoordelijkheid zij zullen op geen enkel oogenblik en om geen redenen zich op het komiteit kunnen beroepen. Het is ook verboden gelijk welk dier te vertoonen aan hetwelk eenige foltering zou opgelegd worden. Het komiteit is niet verantwoordelijk voor de ongevallen. Verdeeling der Premiën Voor de deelnemers van de stad 1000 fr. ie Reeks versierde wagens en groepen van minstens 20 personen Fr. i5o 100 - 75-. 5o 25. 2e Reeks kleine versierde rijtuigen en groepen van minstens tien personen Fr. 100 75 5o 35 25 i5. 3e Reeks afzonderlijke en kleine groepen Fr. 80 60 5o 40 3o 20 10 - 10. Voor vreemde maatschappijen tellende minstens 10 personen. Fr. 200 100 100 5o 5o. Het Inrichtingskomiteit. Hoenderteelt Verslag over de vergadering van Zondag 30 Januari 1927 De oproep welke het Bestuur van den Hoenderbond van Yper aan de leden en kweekers der streek gedaan heeft, werd zeer wel beantwoord. De vergadering wordt geopend door den heer Cardinael, ondervoorzitter, bij afwezig heid van den voorzitter Na een klein over zicht gegeven te hebben over de werkingen van den bond gedurende het verloopen jaar, maakt de sekretaris verscheidene voorstellen kenbaar, die de maatschappij, na algemeene goedkeuring, in voege zal brengen. Door samenwerking zal het noodige kapitaal verza meld worden voor den aankoop van granen en droogvoeders de maatschappij zal zich gelasten met het verkoopen der voortbrtngie- len -harer leden. De toelagen door den Staat geschonken kunnen alleenlijk toegekend wor den aan de leden (aat koop eieren of dieren van verhoogde leg, hukken prijskamp, aankoop van pelskonijnt n, uidezing met valnesten) de bond zal dit jaar een belangrijke tentoon stelling inrich en vooralle kleinvee. De noo dige schikkingen zu len genomen worden om weldra, over de ziekten van het pluimvee, een voordracht met lichtbeelden te geven, dit me de bereidwillige tusschenkomst van de g*" neeskundige commissie, de heeren veeartsen Caenepeel en Domicent. Door de nieuwgekozen voorzitter, heer Karei Bostyn, wordt de vergadering geheven- De Eere-Voorzitter, De Voorzitter, Ue Sekretaris, K. Bostyn. R- Rondelez- Woorai.eer gij uwe kunstmoeders tot e- uitbroeding uwer kiekens koopt, gaat e beschouwt de laatste nieuwe eigen handwerk bij VANDERMEE Jerome, smid, Zonnebekesteenweg> Yper. (merk Franqois Berden Cie) MeenefiS 16, Yper. tt aa^» 111 o*-.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6