Htendsls- en Nijvsrlisidskanrir vaa Ypsr Groote VEEPRIJSKAMP op Donderdag 3! Maart 1927 2meCONCERT D'HIVER Vftrslag der Algemeene Vergadering van Zaterdag 5- Maart 1927 Tegenwoordigde- HH. Vermeulen (voor zitter), Tahon, Bagein, Ernest Seys, Dehaeek, Vandevoorde Leon, Blom J.H., Glissoux, Vandevoorde Florimond, schatbewaarder en Tdussaert, secretaris en zeer veel leden. De secretaris geeft lezing der verslagen der vorige vergaderingen,, alsook van de ontvan gen en gezonden brieven geene opmerkingen worden daarop gemaakt. Daarna geeft de voorzitter het woord aan den Heer J.H. Blom dia plaats neemt bij het bord. Als inleiding toont hij het nut dat ieder handelaar heeft deel te maken der handels- kamer. Vervolgens steunt hij op het nut der reklaam, der publiciteit die, zegt hij, onop houdend moet zijn de uitslagen komen soms Iaat, maar komen toch. Hij toont ons vele modellen van reklaam en leert ons welke de nuttigste zijn, deze die de aandacht vestigen. Hij sluit te midden van algemeen handgeklap. M. Vermeulen in naam der Kamer dankt den heer Blom, zegt hoe nuttig zijne tegen woordigheid is in de maatschappij en in het bestuur en hoopt dat zijn voorbeeld zal ge- volgd worden. M. Blom herneemt het woord om eenen warmen oproep te doen voor onze foor die grooten bijval heeft. Daarop volgt eene schoone rede van M. Tahon over diezelfde kwestie. Meer dan hon derd handelsreizigers, zegt hij. zweefden voor den oorlog de provincie rond om onzen han del te doen kennen dat hebben wij nu niet meer, daarvoor dient nu de foor, zij toont aan allen dat te Yper alles te bekomen.is en dat het nutteloos is zijne aankoopen in de grnote steden te doen, wij moeten elkander doen levsn. Hij raadt de handelaars aan zich te latan inschrijven en zegt dat van nu af groote reklaam zal gemaakt worden op den buiten. Eeae aanwakkering volgt, gedaan door onzen vo«rzitter, om de leden nut te laten trekken uïtde bibliotheek. M. J.H. Blom steunt hem ealoont al het nut dat de handelaars er uit kunnen trekken. De voorzitter deelt mede dat men voet stappen doet om den vooroorlogschen trein van 8 uur 's morgens op Brussel terug te bekomen en alzoo te Kortrijk verbinding te geren met het Walenland. Hij kondigt aan dat de af&chen voor de foor deze week aan de winkeliers zullen uitgedeeld worden om alzoo in-goede plaats te zijn met het Kattefeest. Al wie dus naar dat feest komt zal weten dat wij; nogmaals eene foor inrichten. M. Glissoux geeft uitleg over de kwestie der douaneformaliteiten voor de autos, hij hoopt dat, met de medewerking van andere handel- kamers, wij gemakkelijker in en uit het land zullen geraken en daarop wordt de vergade ring geheven. Brief gezonden aan de heeren Butgemeester en Schepenen van Yper Yper, den 3 Maart 1927. la onze laatste vergadering, werden nog maals klachten gedaan over de manier op dew«lke de nijveraars der stad behandeld worden door de Electriciteitmaatschappij. Verledene week zijn er vele onderbrekingen geweest in den stroom, zelfs verscheidene daagsi. Dit verwekt natuurlijk groote onge makkelijkheden in het werk, en ver<^>rzaakt zelfs.aan sommigen groote schade. Wij'trekken uwe aandacht op die manier van handelen der maatschappij en durven hopen datg# het noodige zult doen, om die gedurige onderbrekingen te doen ophouden. Gelieft intusschen te- ontvangen, Mijnhee- ren,-de verzekering onzer hoogachting. Qe Secretaris, De Voorzitter, E. TOUSSAERT. H. VERMEULEN. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en het Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering gehouden op 20 Februari 1927 in het a Hotel Conti nental Statieplaats, te Yper. De Heer Herreman, Onder-Voorzitter, opent de vergadering om 14 1/2 uur en de heer Casier Jules, hulpschrijver, geelt lezing van fut verslag der vorige vergadering, ver slag dat goedgekeurd wordt. De heer Vander Borght, staatsvoordracht- gever, geeft vervolgens een schoone en nut tige les over de kweek van den ajuin, les die in de grootste stilte en met de meeste aan dacht door de talrijke aanwezige leden ge volgd wordt. De heer Herreman dankt den spreker die door de toehoorders luidruchtig wordt toege juicht. De heer Hector Casier, onze stadgenoot en staatsvoordrachtgever, geeft dan een leer rijke voordracht over den appelboom, en namelijk over diens oorsprong tot aan de veredeling die bespreking zal bij de aan staande vergadering voortgezet worden. Ook deze rede wordt met uiterst veel be langstelling gevolgd en de spreker met geest driftig handgeklap begroet. De heer Herreman is de tolk der vergade ring om hem van harte geluk te wenschen en te bedanken. De d.d. Voorzitter Herreman verontschul digt dan den heer Voorzitter Van Winsen, die om gezondheidsredenen de vergadering niet kan bijwonen, alsmede den schrijver Dethoor die belet is op de zitting tegenwoor dig te zijn. Worden als nieuwe leden aanvaard 1. Versavel Frans, voorgesteld door Lamps Camille. 2. Dael Gustave, voorgesteld door Cous- sement Victor. 3 en 4. Hoet Ferdinand en Declercq Charles, voorgesteld door Scheire Albér. 5. Buyse Oraer, voorgesteld door Ver meulen Camille. 6. Madame Daniel Fonteyne, voorgesteld door Lauwers Marcel. 7. - Ameel Triphon, voorgesteld .door Be- carren Charles. 8. Vandelanoitte Valère, voorgesteld door Casier Hector. 9. Vandermeiren Julien, voorgesteld door Becarren Charles. 10. Berghman Maurice, voorgesteld doer Berghman Albert. 11. Delahaye Gustave, voorgesteld door Swyngedouw Charles. 12. Mattelaer Stanislas, voorgesteld door Dethoor Ferdinand. 13. Dechievre Maurice, voorgesteld door Lamps Camille. Een schoone tombola, bestaande uit plan ten en struikgewassen geleverd door de We Bailleul Auguste en gedeeltelijk geschonken door den Schrijver Dethoor, wordt onder de aanwezige leden uitgeloot. De vergadering sluit om 17 1/2 uur. Zondag 20 Maart 1927, om 14 1/2 uur in het Hotel Continental Statieplaats, alge meene vergadering. DAGORDE l- Lezing van het verslag der vorige ver gadering. 2. Voordracht over groententeelt dosr den Heer Van der Borght. 3. Voordracht over de appelkweek (ver volg) door den Heer Hector Casier. 4. Mededeelingen. 5. Aanvaarding van nieuwe ledea. 6. Beoordeeling der aanbrengsten. 7. - Prachtige tombola geschonken door den heer Jules Casier. Namens het Bestuur De Schrijver, De d.d. Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN. Landbouwcomice KsmmeUy^ TE KEMMEL om 10 ure voormiddag EERSTE PRIJSKAMP Vaarzen zonder tanden F Prijs 40 fr. en Verguld Eeremetaal 2e id. 3o fr. en Zilveren 3' id. 20 fr. en Bronzen M TWEEDE PRIJSKAMP Vaarzen met twee tanden F Prijs 60 fr- en Verguld Eerewetaal 2C id. 40'fr. en Zilveren id. 3e id. 20 fr. en Bronzen id. 4e id 10 fr. 5e id. 5 fr. 6® id. 5 fr. DERDE PRIJSKAMP Vaarzen met 4 tanden F Prijs 70 fr. en Verguld Eeremetaal 2e id. 5o fr. en Zilveren id. 3e id. 40 fr. en Bronzen id. 4e id. 3o fr. VIERDE PRIJSKAMP Melkkoeien Lot van twee F Prijs 100 fr. en Verguld Eeremetaal 2e id. 80 fr. en Zilveren id. 3e id. 60 fr. ea Bronzen id. 4e id. 40 fr. 5® id. 20 fr. VIJFDE PRIJSKAMP Eenige prijs van i5o fr. voor het talrijkste en eenvormigste lot melkkoeien, te» minste 3, uit denzelfden stal. Bericht aan de houders van Hengsten De Burgemeester der Stad Yper maakt be kend aan de belanghebbenden dat, ter oor- zake van de Foor gezegd Kattefeest», de Prijskamp voor Hengstveulens gaande op hos 2® jaar, door de Proviucie ingericht op Ëon- derdag .24 Maart arnstaande, geen plaats kan hebben op de Groote Markt. Die prijskamp zal gehouden worden op de Kiekenmarkt (zelfde plaats als ©p Asch- Woensdag). Yper, den i5 Maart 1927. De Burgemeester. R. COLAERT. Vllle de Wervicq Dl MANCHE 20 MARS 1927 a 5 heures précises donné par 1'Harmonie Royale de Wervict Direction Mjféróme Vervaeke PROGRAM M E F® Partie 1. Firenza, Ouverture G. Allien 2. Fantaisie Caprice sur le k Carnaval de Venise L. Langlois. 3. La Plain te du Clocher pièce descriptive G. Balay. 4. Impromptu pour Clarinettes A. De Boeck- 5. Fantaisie sur des motifs espagnols F. A. Gevaert» 2"® Partie 6. Mascarade, Airs de Ballet en 5 parties P. Lac ome. 7- Fantaisie sur l'Opéra Lakmé L. Dehbes. 8. Pulcinello, Rondo pantomime pour Petite Fldte L. ReynaU 9- Ballet d'Isoline en 5 parties A- Message' Les personnes étrangères a la Soci paieront DEUX francs d'entrée. 4c MlJNHEEREN", pour Tuba (Soliste M. 0. Lorraine). Soliste M. L. Leire.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 4