76 fr. 20 gestemd te worden om de stad toe te laten eene rekening te betalen van 9710 kg. j,0len geleverd aan de Looye door M. Knoc jjjert Het overschot van het voorzien kre diet voor verlichting en verwarming bedraagt ongeveer nog .2000 fr. en laat dus niet toe deze 'rekening te betalen. jVf. Glorie. Is het Schepanencollege van gedacht dit niet te betalen M. Sobry. Vermits het op de dagorde gebracht is, dan is het opdat het zou ge stemd worden. Het is echter jammer te be- statigen dat cr zooveel kolen zijn verbrand geweest. M. Van Nieuwenhove. II ne faut pas perdre de vue que 3 jours par semaine un cours de flamand et de franqxis se donne a cette école a 8 heures du soir Le chauffage central doit done rester plus longtemps sous pression et use beaucoup plus de charbon. pe plus nous avions heureusement une provi sion de charhon pour 3 ans, que nous avions acheté a de bien meilleures conditions qu'on ne peut le faire actuellement. M. Leuridan. Nevens den uitleg gegeven door M. Van Nieuwenhove over een goede zaak gedaan in 't verladen met een groote stock kolen op voorhand te koopen, dient er opgemerkt dat het misschien ook een goede zaak is dit jaar kolen gekocht te hebben om toekomende jaar te verbranden. Daarop wordt het aanvullend krediet een parig aangenomen. Alleen M. Missiaen ont houdt zich. M. D'Huvettere. Daar wij ons thans op financieel gebied bevinden zou ik willen iets dat hiermede betrek heeft voor oogen leggen. Vóór den oorlog werden ér stadsbons uitge geven waarvan vele door ©orlogsfeiten ver nietigd of verloren werden. Zoo bezat er het klooster van Brtschote drie, Nrs 261, 262 en 203. Na den wapenstilstand werden die bons aangegeven en verzet aangeteekend te Brus sel. M. Van der Mersch, gewezen schepen», werd verders gelast al de noodige pleegvor men te verrichten. De eigenaars zijn dus ten volle in regel en thans ben ik gelast de uitbe taling van die i5oo fr. te vragen. De personen die ik raadpleegde hebben mij aangeraden van deze gelegenheid gebruik te maken en verzekerd dat alleen een beraadslaging van den gemeenteraad het schepenencollege kan bemachtigen deze som terug te betalen. M. Colaert. C'est la première fois que j'en entends parler. Quelles sont ces person- nes auprès de qui vous vous êtes renseigné M. D'Huvettere. Je n'avais pas mission de vous en avertir, M. le Bourgmestre. Je me suis renseigné au secrétariat communal et auprès de M. le receveur communal. M. Van Nieuwenhove. Pourquoi le cou- vent n'écrit-il pas lui même une lettre a l'ad- ministration communale M. D'Huvettere. J'en fais la proposition maintenant. Et c'est sur le conseil de MM. les secrétaire et receveur communaux que je me permets d'en causer au conseil. M. Colaert. Vous auriez dü m'avertir. La question doit être examinée. Nous avons déja tout remboursé et ne pouvons pas tou- jours recommencer. M. D'Huvettere. Malheureusement je n'en ai pas causé a M. le Bourgmestre, mais comme j'agis en mandataire je poursuivrai quand même mes droits. M. Colaert. je n'ai qu'a vous féliciter alors. M. D'Huvettere. Faites votre devoir comme nous ferons lenótre. Mais nous serons remboursés car le délai est dèja passé depuis 5 ans. La prochaine fois je commencerai par le Chef. L'oh est jamais trop vieux pour apprendre. V.—Openbare Onderstand - Begroo ting voor het jaar 1927. Deze begrooting sluit met eei overschot van 2484 fr. 10. Bij de aangegeven cijfers heelt het Bestuur der Commissie van Open baren onderstand eenige bemerkingen ge voegd, waarvan M. Sobry lezing wil geven, doch hierin door M. D'Huvettere onderbroken Wordt. M. D'Huvettere. Comme il s'agit ici d un budget de plus de 3 millions, je ne puis admettre qu'on discute la chose après simple ecture. Je propose de remettre cette question aune prochaine séance et de la renvoyer P0,ar examen a la commission des finances. Cela vaut la peine. 'M. Missiaen. Ik ben t'akkoord met M. M ii^':vc-f om dit punt uit te stellen en den Uleg af wachten der sektiezittingen. Rekening M. Colaert. lk stel dus voor dit punt uit te stellen. Hiermede verklaart zich ieder een t'akkoord VI. Muziekschool. - voor het dienstjaar 1926. Deze rekening sluit met een overschet van 3o fr. 5o M. Leuridan. Ik meen dat er in deze rekening een post voorkomt waar spoor te vinden is van een huurgeld dat de bestaande muziekmaatschappij Ypriana aan de muziek school betaalt voor gebruik der zaal, van licht, enz. Doch ik zie geen spoor van huur geld door genoemde maatschappij betaald voor het gebruiken der instrumenten. Ik vraag aan den heer burgemeester mij de ver zekering te geven dat geen instrumenten aan de scau toebehoorende onvergeld gebruikt worden door een private maatschappij. M. Van Nieuwenhove. Ces instruments appartiennent en grande partie a la société. Seuls quelques élèves capables de jouer ea 3e partie emploient provisoirement L s instru ments qu'ils tiennent de l'école de musique. Je ne crois pas qu'on puisse leur défendre d« prèter a l'occasion leur concours a n'importe qu'elle société. je pense qu'en tout il n'y a pas plus de dix instruments empruntés. M. Leuridan hernieuwt dan zijne vraag, waarop M. Van Nieuwenhove, voorzitter dei- muziekschool, bevestigend antwoordt. M. Leuridan. In dit geval vind ik dat dit een misbruik is, en 'k vraag eenvoudig dat er zou akte van genomen worden. D® rekening der muziekschool wordt dan met volgende stemming goedgekeurd ja MM. Sobry, Lemahieu, D'Huvettere, Van Nieuwenhove, Glorie, Vandamme, Missiaen, Bonnet en Colaert Onthouden zich MM. Vanderghote, Capoen, Laton en Leuridan. VII. Gemeentelijke huishoudschool Begrootingen voor 1926-1927. M. Sobry geeit verslag en is van oordeel, zoo het ministerie tot. geen betere gevoelens komt, de afschaffing dezer school le vragen, daar de last ervan door de stad alleen te dragen te groot zou zijn. Voor dit jaar stelt hij voor de zeilde begrooting te stemmen als in 1926. M. Colaert. Ik wil niet dat er een school afgeschaft worde. M. Bonnet. Op wat steunt de achtbare heer «cbepene zich om te beweren dat het ministerie van Kunsten en Wetenschappen niet meer zal betalen M. Sebry. Uit de briefwisseling die bij het dossier is gevoegd blijkt genoeg dat, zoo lang de stad geen voldoening schenkt aan de door het ministerie gemaakte opmerkingen, dit laatste alle hulpgeld zal weigeren. Op de begrooting van 1926 hebben wij slechts 5ooo fr. ontvangen. M. Misaiaen. Daar ik tijdens de geheime zitting begeer te spreken over de loonen aan de onderwijzeressen dezer school betaald dit mag toch niet besproken worden in een openoare zitting stel ik voor dit punt te verdagen tot üe naaste zitting. Ten andere vind ik zekere opmerkingen dour het ministe rie geuit zeer gegrond. M. Colaert. Sinds werden reeds verbe teringen gedaan, wij mogen dus verhopen dat het ministerie zijne verplichtingen zal nako men. E11 omdat wij verschillend zijn van ge dacht, wij zijn wel drie personen maar toch nog geene drievuldigheid. M. Missiaen. Wij zien hec genoeg. Ik wensch dus dit punt dezen avond in de ge heime zitting te bespreken en tijdens de eerst volgende zitting erover te stemmen. M. Colaert. Als wij het willen. G'Kebt nog al veel t» zeggen, maar hier nog niet. M. Glorie. Je partage enlièrement l'avis de M. Missiaen, car j'étais décidé d'interpel- Ier également au sujet de cette question. M. D'Huvettere. Pourvu que cela ne dure pas jusqu'a 10 heures. M. Colaert. Soit, soit Je veux me sou- metlre comme un enfant, je mets done la proposition de remise aux voix. Algemeen aangenomen buiten M. Colaert die neen stemt. Vin. Brandweer Rekeningen voor het dienstjaar 1926. Eenparig goedgekeurd. IX. Rooiïngsplan voor den uitba- tingsweg de Basculestraat met de Lange Thouroutstraat verbindende. Om dezen uitbat'ngsweg op eer.e breedte van 9 m. te kunnen brengen dient er eene hoeveelheid grond van 7 a. 96 ca. onteigent te worden zonder de landen toebeheorende am de stad. M. Colaert. 't Is eene kwestie die gron dig onderzocht.werd en waartegen niemaid, zoo hoop ik, eenig bezwaar zal vinden. Eenparig aangenomen. X. a) Koninklijke Hofbouwmast- schappij Vraag om toelage voor liet helpen inrichten eener internationale tentoonstelling. Het bestuurder Koninklijke hofbouwmaïit- schappij van Y per vraagt aan de stad «an toelage van 2000 fr. voor het helpen iarichtcn eener internationale tentoonstelling op 4° «11 5° September 1927 in de Middelbare school. M.- Missiaen. Op de dagorde zie ik datm- twee aanvragen om toelage ingediend zij». -In onze eerste raadszitting heb ik gevraagd een feestcommissie re willen benoemen die kot krediet, ter harer beschikking gesteld, z®u verdeelen tusschen de bestaande maatschap pijen voor het inrichten der feesten. De maat schappijen zouden kunnen hunne voorzorgsn nemen en de toelagen op voorhand vragen, om de taak der commissie in het verdeelen der sommen te vergemakkelijken. M. Vanderghote. Er kunnen ook onver wachte feesten zijn. M. Leuridan. Het is een zeer gezond centraliseerend gedacht dat M. Missiaen daar vooruit zet, doch ik denk, vermits wij nu zoo begonnen zijn, dat het voor dit jaar zoo m*et blijven. Het schepenencollege zou echter ket initiatief moeten nemen in den loop van dit jaar een feestcommissie te benoemen die dan toekomend jaar hare werking zou aanvang®; MM. Lemahieu en D'Huvettere. Er be- staat eene commissie. M. Missiaen. Maar die moet veranderd worden. M. Colaert. Ge gaat natuurlijk alius veranderen. M. Missiaen. 'k Weet waarlijk 'niet welke vlieg er u gesteekt heeft, M. de Burge meester. Al wat de conseillers zeggen tracht gij belachelijk te maken, 'k Verzet mij tegen uwe handelwijze. M. Colaert. We gaan <r rekening van- houden. VL Sobry, vous qui es président-fle la commission des fêtes, qu'en dites-vous M. Sobry. -lk bestatig enkel dat, wanneer wij de commissie samenroepen, de leden niet opkomen. Alleen M. Lemahieu was tegen woordig -op de ontworpen vergadering van eergisteren. M. Missiaen. Dit is een reden te meer om een nieuwe commissie te benoemen, 't Is begrijpelijk dat de leden der vroegere commis sie den oproep niet beantwoorden, want tij vertolken den gemeenteraad niet meer van vroeger. M. Lemahieu. Ik peins toch dat dit geen aanleiding zal zijn om de vraag van de Kemiak- lijke Hofoouwmaatschajapij uit te stellen,, want deze maatschappij moet van nu r»eds weten waaraan zich te houden. M. Missiaen. Zeker niet, ik vraag enkel dat men zou rekening houden van mijn wensch voor later. M. Glorie. Internationale tentoonstel ling, zegt-rmn. Wie zal er dan al komen? Zullen de Moil, ndeis erbij zijn M. Lemahieu. Onder andere eene maat schappij van 't Noorden van Frankrijk, .en wanneer er twee natiën vertegen woo' digd zijn is het voldoende om internationaal te zijn. De gevraagde toelage wordt dan eenparig- lijk toegestaan b) Handelswijk en Kruisstraat Ker mis Vraag om toelage. Deze twee wijken vragen eene toelage voor het inrichten hunner kermis op den eersten Zondag van Mei. Zij vragen meer dan de andere jaren doch bepalen geen som. M. Bossaert treedt de vergaderzaal binnen. Het is 7 u 20. M. Lemahieu. Ik vind dat de maat schappij zelf eene som zou moeten voorstellen. M. Bonnet. Zij meenen misschien meer te verkrijgen dan zjj zouden durven vragen, zooals dit gebeurde tijdens de bespreking der. gevraagde toelage voor den reklaamstoet. M. Leuridan. lk meen dat -het de som van verb den jaar niet is die zij vragen, want deze bestond enkel uiteen kleine aalmoes. Er dient ook opgemerkt dat er twee wijken zijn, die samen ongeveer een vierde der bevolking uitmaken. Ik denk dat cn toelage van 5oo i:\ niet te veel zal zijn. Daarbij wordt er ter AffiisaattHtSBiraiu L

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 3