Corsets D. W. ^jierhandeNieuws binnenland. jjeldenhulde. We vernemen weldra een gedenkteeken zal op- ypef. ujer w later ,orden ter dierbare nagedachtenis '^sneuvelden van het ge Fransche Leper- korps- Het i5 jarige doch tertje tonende auto van jJeTsladhtoffer pn.na een Auto ongeval def eChtgenooten Hoornaert - Rooms, Veurnesteenweg, werd door een Zillebeke te Yper in de Statiestraat eenige meters ver medegesleept. werd aan de beenen gekwetst eerste verband ter plaats, door den tpjder naar huis gebracht. Lijken ontdekt. In het Gesticht van "tfeilig Hart, Vlamertinghesteenweg, heeft lijken van Fransche soldaten ontdekt, onder dat van een Fijselnaar, te oordee- iTnaar het eenzelvigheidsplaatje dat bij de toffelijke overblijfselen van die Helden werd avonden £en gewezen poilu die rond Yper den oorlog medemaakte, heeft aan een onzer berichtgevers verzekerd dat er, nabij voor- noeald Gesticht, nog andere lijken zullen uitgegraven worden. 1 Diefstallen. Zondag nacht drongen dieven in de hofstede van den heer Alois Van Gheluwe, Augustinenstraat, en stolen er een tiental konijnen. Den zelfden nacht werd de genaamde L.... aangehouden. Die kerel werd in de Augusti nenstraat op heeterdaad betrapt bij den heer Degels, ijzerhandelaar, waar men reeds be merkt had dat verscheidene bidons naphte verdwenen waren. Het Concert der Harmonie «Ypriana». - Het herhalingsconcert van Dinsdag avond, het Statieplein, bekwam machtig veel bijval. Onze goede vrienden van Dickebusch mogen dus eea uitvoering verwachten die hen lang in 't geheugen zal blijven. Leve« Ypriana -De London Rifle Brigade Zater dag laatst kreeg onze stad het bezoek van een afvaardiging met muziek, der London ifle Brigade Het muziek gaf 's avonds een prachtig concert op de kiosk der Groote Markt. Niettegenstaande het dreigend onweder was erveel volk en de muzikanten werden her haaldelijk en luidruchtig toegejuicht. En hvas ten volle v erdiend. Zondag vertrokken onze bezoekers in auto- car naar Ploegsteert. De London Rifle "had daar veel gesneuvelden, waar- «dewgi officieren -en 849 soldaten en een aantal gekwetsten, waaronder l3i offi- c:eren eia 3929 soldaten. Ter dierbare nagedachtenis van de Helden ^erd op het Engelsch Kerkhof van Ploeg- 'teert een gedenksteen ingehuldigd. - Het British Legion Zie op 'adzijde vier het artikel Aan de Srit- scöe gesneuvelden. Boompje vernield. - Op de Malou- rechtover de E. Fiersstraat, werd een mPJe tot tegen den grond afgerukt. On nous annonce d'Amérique que la "Kite 6 °^a^eur va venir. Ne tardez pas de rn°s magasins de confection. W depuis 2Q.5o fr. 11 het Waar Saijette Wijveken 17, Grand'Place, Ypres. - t te«vejd§^e' ^oor de Fransche ge- 6n w0 en° za' ^'er een gedenktee- en°P^eHcht aan de Helden van het BjXs!fClle infanterieregiment. chtgeno °le Gouden bruiloft. De en2ulle0tfn Beniatnin Bulcke- Léonie Becar- !eren 'nnen kort hun gouden bruiloft "k. y st- Vreeselijk auto-onge- erleden week Donderdag bracht de 35 jarige Jules Fromaget van La Madeleine (Fransch Noorden) in zijn auto een vrouw naar Reninghelst die daar haar zieke moeder kwam bezoeken. Rond 6 uur 's avonds wilde Fromaget de auto weer in gang steken om de terugreis te ondernemen. Opeens kwam de auto van C. H. van Poperinghe in tegenovergestelde richting aangereden. Fromaget werd er door verrast en verscheidene meters meegesleurd. Deerlijk gehavend werd het slachtoffer in allerijl naar het gasthuis te Yper overgebracht. Zaterdag morgen is de ongelukkige aldaar overleden. Het parket van Yper ging onmiddellijk op de plaats der ramp om de verantwoordelijk heden vast te stellen. Hoüebeke Rijwielongeval. De heer Cyr. Evrard is in de Yperstraat met zijn moto uitgegleden en heel onzacht op de straatsteenen terecht gekomen. Het ongeval bepaalt zich, gelukkig, tot een gekneusden schouder en gescheurde kleederen. Komen. - Veroordeeld. De 68 jarige Jan Ghesquière werd door de politie wegens landlooperij aangehouden, en door den magis traat te Wervik veroordeeld om gedurende een onbepaalden tijd opgesloten te worden te Hoogstraten. Wervik. Kerkdief. De i3 jarige knaap Rogier Prunier, afkomstig van Lomme, (Fransch-Noorden) werd betrapt met de offerblokken open te breken door middel van breekijzer en hamer. De som van 4 5o fr. werd ontroofd en drie offerblokken werden vernield. Aan de politie verklaarde de knaap nog andere offerblokken opengebroken te hebben. De minderjarige was het ouderlijke huis ontvlucht op 5 Juni 1.1. en leefde van diefstallen. Hij bracht den nacht onder den blooten hemel door. Prunier werd aan de Fransche politie overgeleverd. Proces-ver- baal werd te zijnen laste opgemaakt. Zwaar werkongeval. De 28 jarige Remi Leroy, schildersknecht, was bezig den gevel van een gebouw te schilderen. Op zeker oogenblik hing hij aan het eerste verdiep aan een venster vastgeklampt, toen het hout plots loste, waardoor de werkman van een hoogte van 7 m. op de voorplaats van het gebouw viel. Gelukkig werd deze val gebroken door draden welke gespannen waren om de wasch te drogen. Hij werd opgenomen met een lin kervoetbreuk en verscheidene kneuzingen over het geheele lichaam. Hij werd ter plaatse verpleegd en daarna naar zijn woning over gebracht. De Nieuwpoortsche havendam. Op aandringen van minister Baels is besloten tot de wederaanbesteding van den havendam te Nieuwpoort. Dit werk zal 5 millioen vergen. de beste de sterkste de voordeeligste Z.D.H. Mgr. Van Roey, aartsbisschop van Mechelen, werd tot de waardigheid van Kardinaal verheven. Te Brussel heeft een 5o jarige Nederlan der zich een kogel door het hoofd gejaagd. De dood was oogenblikkelijk. Te Assebrouck, bij Brugge, werd een 62 jarige man door een auto aangereden. De toestand r an het slachtoffer is hopeloos. Te Flénu is een 3 jarig meisje in een beerput gevallen en verstikt. Te Louvroil is een werkman van een rol lende brug gevallen. De ongelukkige werd op den slag gedood. Te Beverloo botste een auto-kamion tegen een boom. Een soldaat werd gedood. Te Glain is een 17 jarige mijnwerker verongelukt. Vlet parket ging ter plaats. Te Hoverpes, bij Fontaine-I'Evêque, zijn twee mijnwerkers door het instorten eener stelling verongelukt. Te Blankenberghe werden vijf personen van Antwerpen in een auto bijna verstikt door de uitwasemingen van de benzine. Een 3 jarig jongetje is overleden. Verleden week meldden wij de ontplof fing die te Brussel in een haarkapperswinkel heeft plaats gehad. Een der gekwetsten is in het gasthuis overleden. Te Brussel werd een vrouw door een auto doodgereden. In dezelfde stad joeg een 60 jarige nijveraar zich een kogel door het hoofd. Te Clabecq is een 23 jarige man bij het baden in de vaart van Charleroi verdronken. Te Andenne werd een 42 jarige Italiaan- sche werkman door een auto doodgereden. Te Jemeppe-sur-Sambre heeft een 34 jarige mijnwerker zich opgehangen. Te Namen heeft een 65 jarige man een vrouw met bijlslagen afgemaakt en zich daarna een kogel door het hoofd gejaagd. Bij Couillet is een 17 jarige man bij het baden.in de Samber verdronken. Te Alken, bij Hasselt, was een II jarige knaap op een hoogen boom geklommen om een eksternest te rooven. De onvoorzichtige jongen plofte naar beneden en bezweek in de vreeselijkste pijnen. Te Tilleur, bij Luik, heeft een 18 jarige vrouw zich in de Maas verdronken. Te Duinbergen/a/Zee werd een i5 jarige knaap door een auto doodgereden. Te Gilly viel een schilder van zijn ladder. De dood was oogenblikkelijk. Te Manage werd uit de vaart het lijk van een 54 jarige vrouw van Fayt opgehaald. Te Selzaete werd een 40 jarige werkman door electriciteit doodgebliksemd. Te Beersse, bij Turnhout, is een vader van 9 kinderen in de vaart gesukkeld en ver dronken. Te Brussel viel een 52 jarige zieke vrouw uit een venster van het tweede verdiep. De dood was oogenblikkelijk. In de Noordstatie te Brussel is een man van Erembodeghem plots krankzinnig ge worden. In dezelfde stad wierp een 22 jarige vrouw zich uit het venster harer kamer en bleef op den slag dood. Te Borgerhout is een vrouw zoo deerlijk verbrand dat zij aan de bekomen verwondin gen is bezweken. Te Meulebeke werd een 12 jarig meisje door een auto aangereden en het hoofd ver pletterd. De dood was oogenblikkelijk. Te Athus werd een motocyclist met ge weld tegen de steenen geslingerd. De onge lukkige is in 't gasthuis overleden. Te Maurage werd een 43 jarige man tijdens een wielerwedstrijd door een auto doodgereden. Te Boussu-Bois werd een 3i jarige mijn werker bij een instorting bedolven en gedood. Te Seneffe werd een 19'jarig meisje door een motocyclist doodgereden. Deze laatste werd erg gekwetst. Te Roux is een 35 jarige wielrijder ver ongelukt. Te Flawinne is een 3 jarig meisje in een steenput gevallen en verdronken. Te Moescroen is een vrouw van de trap pen gevallen. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Zondag werd te Gembloers het gedenk teeken aan de gesneuvelden plechtig inge huldigd. Te Antwerpen heeft een 24 jarige man zich door gasverstikking gezelfmoord. In dezelfde stad werden twee vrouwen, een Poolsche en een Engelsche, door gas verstikt. Men vermoedt een ongeluk. Te Oordeghem werd een 7 jarige knaap door een auto doodgereden. Te Leuven viel een kindje van 17 maand uit een venster van het ie verdiep. Het arm schaapje bezweek aan zijn verwondingen. Te Rehon werd een 19 jarige Italiaan- sche werkman tusschen een wagon en een muur doodgepletterd. Te Schaerbeek werd in een park het lijkje ontdekt van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5