c- 9. ir. SPORTKRONIEK Baankoers Groote Pi ijs van den Yzer Te Charleroi werd uit de Samber het lijk van een 24 jarigen werkman opgehaald. Men weet niet of zelfmoord of ongeluk in 't spel is. Te Les Avins (Condroz) heeft een 27 jarige gendarm der brigade van Brussel zich een kogel door het hoofd gejaagd. BUITENLAND. Te Chatellerault (Vienne-Frankrijk) werd liet lijk van een 45 jarigen kapitein in zijn woning ontdekt. Men vermoedt een ongeluk. Te Bezons (Seine-et-Oise) werd een 5 jarig jongetje door een auto-kamion doodge reden. Aan de haven van Amsterdam werden drie werklieden doodgebliksemd. Een tiental anderen werdén gekwetst. Te Hettange-la-Grande (Moselle) is een 3o jarige machinist op zijn machien veronge lukt. Te Aix-en-Provence (Frankrijk) werd een 23 jarige leeraar door een zijner leerlingen doodgeschoten. Bij Lisieux (Frankrijk) werd een taxi voerder vermoord. Bij Santiago (Chili) is een militair vlieg tuig neergeploft. De twee inzittenden werden gedood. Te Argeliers (Aude-Frankrijk) heeft een 20 jarig meisje haar vader met een kapmes afgemaakt en zich daarna gezelfmoord. Te Karlsforts (Hoog-Silezië) heeft een onderwijzer zich opgehangen in de houding van een gekruisigde. Te Longwy (Frankrijk) werd een 3o jarige Algeriaan door een tiein in stukken gereden. Bij Rodalle (Moselle) werd een 25 jarige onbekende man door den sneltrein Boekarest- Oostende in stukken gereden. Te Ville-sur Jarnioux (Rhone-Frankrijk) heeft een 22 jarige hoeveknecht zijn vrouw opgehangen. De moordenaar werd aangehou den. Te Entraygues (Cantal-Frankrijk) is een stoomketel ontploft. De stoker werd op den slag gedood. Te Saint-Eloi (Ain-Frankrijk) is een 17 jarige dienstmeid door de ontploffing van een bidon alkohol levend verbrand. Bij Doullens (Pas-de-Calais) werd een veekoopman van Orville langs de baan dood geschoten. Op het slachtoffer vond men een som van 48.000 frank. Men weet dus niet wat de drijfveer der misdaad is geweest. Zooals gemeld heeft het Vlaamsche Volkstooneel onlangs met bijval te Parijs een voorstelling gegeven van Vondels Lucifer Thans is het de beurt geweest aan Ghetto een stuk van Heyermans, om, in eerebezetting de toejuichingen van een volle zaal te verwer ven. De bekende Fransche tooneelhervormer Firmin Gémier leidde de artisten in. Het publiek, waaronder ook Jhr. en Mevr. Loudon en de leden der Nederlandsche lega tie, betuigde zich opgetogen. Na elk bedrijf moest het scherm herhaalde malen rijzen. Stormachtig applaus en bloemstukken wissel den elkaar af. Men meldt uit Warschau (Polen) dat in het Zuiden van Polen en Litauen een gewei dige storm vreeselijk heeft huisgehouden. Er zijn zeven dooden en talrijke gekwetsten. De schade, vooral aan den oogst en de fruit boomen is zeer aanzienlijk. Men meldt uit Begota dat zich nabij Modellin, in Columbia, een reusachtige grond verzakking heeft voorgedaan waarvan de oor zaak aan den overvloedigen regen wordt toe geschreven. Meer dan 100.000 kubieke meter aarde zijn op een weverij neergekomen en heb ben deze zoo goed als bedolven. Van de 60 werklieden die zich op het oogenblik van de ramp in de fabriek bevonden kon er niet een ontsnappen. Dadelijk werden reddingswerken ingezet. Reeds werden twintig lijken opge haald. Van overal komen reddingsploegen toe. Enkele personen verdwenen bij een nieuwe verschuiving onder de aarde, maar de meesten konden spoedig gered worden. De h. Harry Reeves Smith van Londen heeft twee dochters Elise en Olive, de eene te Londen, de andere te New-York woonach tig. Beiden traden op hetzelfde oogenblik in het huwelijk en alles was zoo geregeld dat er voor beide plechtigheden geen minuut ver schil was. Te Flines (Fransch-Noorden) is een i3 jarig meisje levend verbrand. Te Etrceungt (Fransch-Noorden) is een 7 jarig jongetje in een watering verdronken. Te Vertou (Loire Inférieure) is een land bouwer van zijn kar gevallen. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Te Benestroff (Moselle) werd een 20 jarige wegwerker door den sneltrein Sarre- burg-Metz in stukken gereden. Te Montagny (Savoie-Frankrijk) werd een 64 jarige vrouw met bijlslagen afgemaakt. Te Pellerin (Loire-Inférieure) is een bootje op de Loire omgeslagen. De twee inzittenden verdronken. Te Saint Remy, bij Aulnoye (Fransch- Noorden) werd een 27 jarige kantonnier door den sneltrein Parijs- Brussel in stukken gere den. Te Koburg (Duitschland) is een stelling neergeploft. Acht werklieden werden gedood. Te Porto-Allegre (Brazilië) hadden in een dancing erge onlusten plaats. Elf personen werden gedood en zeven en twintig erg ge wond. TeWarnow (Duitschland), bij de Balti- sche Zee, is een bootje omgeslagen. 6 perso nen verdronken. Tusschen de statiën van Liancourt en Creil (Frankrijk) werd de machinist van den sneltrein Kales-Parijs gedood door een trein die in tegenovergestelde richting aanstoomde. Par suite des travaux effectués au terrain, les entrainements sont suspendus jusque vers le i5 Juillet. Toutefois les scolaires et cadets qui ont tout a apprendre, en fait de controle du ballon, s'entraineront le Dimanche matin de 7 a 8 y» h. et le Jeudi après midi.Ces entrai nements se feront au terrain de l'ancien Cha teau d'eau. Aux autres joueurs, nous conseil- lons vivement de s'entrainer seuls ou par petit groupe, a la course, au saut, et surtout de faire tous les jours de la culture physique, lis feront bien également d'assister aux cours de théorie qui seront donnés tous les mer- credis au local de 8 a 9 h. y».et auxquels tous les joueurs sont invités. Bon nombre de nos joueurs n'ont qu'une connaissance trés super- ficielle des règlements de jeu. Après un exposé trés succinct des règlements,suivra un échange de vue sur les différentes tactiques a adopter au cours d'un match. Daar het terrein, door de werken die erop gedaan zijn, onbespeelbaar is, zijn de oefe ningen tot rond i5 Juli opgeschorst. Nochtans zullen cadetten en scholieren, die nog geen balcontrool bezitten, alle Zondag van 7 tot 8 Vt 's morgens en alle Donderdag namiddag oefenen op het terrein van het oud Water- kasteel. De andere spelers kunnen zich opper best 't zij alleen, 't zij per groep oefenen, en zich bijzonder toegeven op loopen, springen en lichaamsoefeningen. Zij zullen ook veel nut kunnen trekken uit de theorielessen die zullen gegeven worden eiken Woensdag van 8 tot q V» in het lokaal. Benevens den uitleg van het reglement, waarvan nog veien niet geheel op de hoogte zijn of zelf nog geheel weinig van kennen, zal er over tactiek gehan deld worden, hetgeen die bijeenkomsten aan genaam zal maken. Het Bestuur. DAMEN, probeert D. W. Corsets en Ceinturen, de beste sedert dertig jaar, de meest verkocht. De verloopen week heeft nogmaals schit terend geweest voor de Ypersche Wielrijqers buiten eene gedwongene opgave van Fontei in den koets te Heyst waar hij 2 maal platviei in korten tijd en geen kans meer kon vinden om hem eerlijk te klasseeren, heeft hij den Zondag nadien te Merckem zijne weerwraal- genomen om met 2 minuten voorsprong te eindigen op zijnen gevaarlijksten mededinger Vandenbussche van Oostende, welke deej jaar al menigvuldige eerste weggekaapt heeft 't is ten andere geenen om zonder handschoenen aan te pakken, want die kerel sprint gelijk een haas en dit nog op zijn ge. maksken. Kortom gezegd, de Ypersche veel. beloovende crack heeft eens getoond wat hij tot staat is en wat wij in 't vervolg nog mogen verwachten van hem. Viaentje die maar niet schijnt de goede carburatie terug te vinden eindigde derde 't zal niet lang meer duren of hij zal wel eens met de groote brokken gaan loopen. In Gheluwe was 't Dinsdag ook kermis, koers, vele, zeer vele volk, Fonten moest hem daar tevreden stellen met de 3de plaats r.a geheel den koers geleid te hebben tot in den 5n toer alswanneer hij zijn rijwiel brak en op geleenden den koers moest eindigen. Hij eindigde slechts op 1 minuut van den over winnaar. Berten Coppens was Donderdag over acht dagen den 3" gaan wegschaven te Oudenburg,, doch had er met ongelukken af te rekenen. Voor een veranderingske heeft D'Hondtie Zondag en Maandag de eerste prijzen gereden op de Kalfvaartkermis. Hij was te wege 't zelfde te doen op de Clytte maar was te laat. Oh die gulzigaard Wanneer meet ge u eens met een klas hooger, André Notredamtje, Plaetevoet, Velghe en ook Corintje verdienen allen een woord lof voor hunne schoone koersen en zullen den eenen of den anderen dag ook een zege mede brengen. Ypersche Wielrijdersclub. Uitslag der wielrijderskoers van Zondag Kalf vaart) 1. D'HONDT. 2. Plaetevoet. 3. Viane. - 4. Notredame. - 5. Denaghel Maandag 1. D'HONDT. - 2. Notredame. - 3. Plaete voet. - 4. Denaghel. - 5. Buseyne. 1ME E R C KE JVC geloopen op Zondag 19 Juni Niettegenstaande het wankelbaar weder was er een groote toeloop van volk. De koers was uiterst belangwekkend en werd met veel belangstelling gevolgd. De ordedienst was perfect M. De Proost, bevelhebber der gendarmerie, met zijn mannen, en de veld wachter M. Terrière hebben er een handje van. Een bloempje vooral voor den ieverigen sportleider, M. Hector Cailliau, die met veel tact den koers bestuurde. Onder alle oog punten een waar tuksrs.. 35 rijders lieten zich inschrijven. Om 3 1/2 werd het vertrek gegeven. De 90 km. werden afgetrapt m 3 u. 17 m., hetzij aan 29 km. per uur, hetgeen, gezien de felle wind een hard betwiste koers mag gtnoemd worden. Onder de rijders dienen vooral vermeld 1 Vandenbussche van Oostende, die ronden lang het peloton leidde en aan stukken trok; en ook de winner Ghesquière, de crack van Yper, die een allerprachtigst einde deed, de twee laatste ronden er van onder trok Vandenbussche, en won met twee minuten voorsprong deze zal het ver brengen. Uitslag x. GHESQUIÈRE Alfons, Yper, op rijwiel P.P. 2. Vandenbussche, Oostende, op rijwiel West-Vlaamsche Leeuw op 2 ml (deze won 3 premiën). 3. Viane Achille. Zon- nebeke op 5 m. 4. Hommez, Adinkerke. 3- Gryson. 6 Vallaeys. 7. Winocq. 8. Let'èvre- 9. Seys, 10 Degryse allen wiel in wiel op 6 ®- 11. Coppens, Yper. De twee tuben geschnr ken door Prospe-' Maerten en de trui van Marcel Biuneel wer den respectievelijk gew-onnen door Vanden' bussche, Degryse en Vervaecke.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6