Vande Lanoitte's koffïes zijn de beste. 0l1ischriivingsprijskampen errieveulens kweekmerrién """"lan het Belgisch Trekras „Madente fper den 27 Juni 1927 0^ Prijskamp voor merrieveulefis A'van twee jaar (S mededingsters) van ioo fr. met zilveren eermetaal, ^pi-pime Marcei te Dickebusch voor polka de Court, baai. van ?5 fr. met bronzen eermetaal, 'nrPlTlie vau n Vandeputte Wed. Francies te Moor- Se voor Ramette, baai. ie van 5o fr. met bronzen eermetaa aan Vande Candelaere Ernest te Wervick voor Rosa, vos. Prijskamp voor merrieveulens van driejaar (3 mededingsters) premie van 125 fr. met zilveren eermetaal, (niet'toegekend). premie van 100 fr. met bronzen eermetaal, 2 aan Vandermarliere Achiel te Dickebusch voor Flora, vos. 3* premie van fr. met bronzen eermetaal, (niet toegekend). q Prijskamp voor hweekmerri'èn i3 mededingsters) ]Ste premie van 3oo fr. met zilveren eermetaal, aan Coene Marcel te Dickebusch voor Nora de Court (4 jaar), baai. p premie van 200 fr. met bronzen eermetaal, aan Devooght Eduard te Brielen voor Marie (11 jaar), vos met witte haren. 3j!premiën van 100 fr. met bronzen eermetaal, aan Remmery Emile te Staden voor Prista (6 jaar),' vos. aan Coppin Fernand te Waasten voor Luronne (8 jaar), vos. en aan Vande Candelaere Ern. te Wervick voor Mina (8 jaar), baai. 0, Bewaringspremïcn van 1000 fr. betaal baar per jaar en bij vierde gedeeltevoor de meniën van 5 jaar en onder, die eene eerste omschrijvingspremie behaald hebben (i* termijn), aan Colpaert Henri te Beveren (Rousselare) voor Mina (6 jaar) vos rouaan. termijn), aan Coene Marcel te Dickebusch voor Belle Dame (8 jaar), vos rouaan. (3® termijn), aan Dochy Jeroom te Elver- dinghe voor Bertha (/jaar), donker vos. ft*termijn), aan Delva Maurice te Reninghe voor Mina (n jaar), rouaan. &3Eer*fa&nc9e Nieuws BINNENLAND. Yper, Erge val. De heer Marcel Soete, herbergier-meubelmaker, Statiestraat, seerde Zaterdagmiddag per rijwiel naar huis. Bij het afstappen deed hij zoo 'n ongelukkigen val dat hij aan het handgewricht nogal erg werd gekwetst. Men schrijft ons Gastjes die'beloven Zondag voor middag stonden voor een huis der Statie- Ptaais verscheidene velos. Twee jonge kadet- ten' 10 en 8 jaar, kwamen er eenen, den schoonsten natuurlijk uitkippen.... en reden fr m®e weg Toen de brave man aan wien etujwiel behoorde buiten kwam, stond hij ^ansck teleur gesteld zijn velo niet meer te 'en. Onmiddellijk werd naar 't politiebureel f'eteIefoneerd - gendarmerie verwittigd ^-D2oe-(ingen gedaan Onze twee jeugdige ^Ven hadden zich den ganschen Zondag en du^g vermaakt, rondgereden, en niet Wa Ven^e 's av°nds met hunnen buit huis eer "ts.^eeren, hielden zij dien verborgen in ^6r ®oestnghestraat 'tvond de gastjes aan stejd f en na :ort onderzoek werd vastge- v0rea rijwiel wel dit was, dat daags te if t Statieplein gestolen 'werd. Een deugdelijke berisping werd de kereltjes toegediend De man werd zijn velo teruggeschonken Een bloempje voor onze wakkere gendar merie. Spoed U voor uwe Zomerkleeren, de laatste modellen zijn ingekomen in de maga zijnen van Het Waar Saijette Wijveken», 17, Groote Markt. YPER. Kleeren van af 29,5o 35 40 45, enz. tot 1200 franken. Voormezeele. De Heilig Bloedpro cessie. Niettegenstaande het ongunstig weder is de Heilig Bloedprocessie Maandag laatst onder een overgrooten toeloop van volk uitgegaan. Elverdinghe. - Hoerengilde St-Livinus. Woensdag vierde de Boerengilde St Livinus de plechtige inhuldiging van haar nieuw vaandel dat tijdens de bedevaart naar Rome door Z. H. den Paus ingezegend werd. 's Namiddags om 3 uur doortrok een prachtige stoet de dorpplaats, de muzieken van Elver dinghe, Vlamertinghe, Boesinghe en Watou namen er deel aan en men kon er 12 schoone praalwagens bewonderen. Vlamertinghe. Erg werkongeval. - De heer Pieter Delbreucq, 47 jaar, werkte aan een mortelmachien toen hij met zijn voorschoot in de drijfriem gevat en medege- sleept werd. Een geneesheer stelde vast dat het linkerbeen vermorzeld was en het lichaams deel moest afgezet worden. Stavele. Verdronken. Een jongman, M. Leon Simoens, wonende bij zijn broeder Camiel, landbouwer, werd hier sedert 20 Juni vermist. Zijn verdwijning baarde groote onrust, te meer dat alle opzoekingen zonder uitslag bleven. Eindelijk heeft men nu zijn lijk ontdekt, in de Heidebeek op eenige meters afstand van de Hooge Brug. De ongelukkige is in 't naar huis komen des nachts door de duisternis misleid geworden. Dinsdag en Woensdag 1.1. heeft de Katholieke Hoogeschool van Leuven haar vijfde eeuwfeest gevierd. Onze Koning heeft de grootsche jubelplech tigheden ingeleid. Te Willebroeck botste een auto op een melkkar. Een 48 jarige vrouw werd op den slag gedood. Te Vinderhoute (Oost-Vlaanderen) wer den uit de Brugsche vaart de lijken van twee vrouwspersonen opgehaald. Te Genck (Limburg) had in een koolmijn een treurig ongeluk plaats. Een 37 jarige koolkapper, huisvader met 5 minderjarige kinderen, werd door een instorting bedolven en bleef ter plaatse dood. In de metaalfabriek van Overpelt (Lim burg) kreeg een 17 jarige man toevallig een zwaar stuk ijzer op het hoofd. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Te Hergenrath (Luik) oefende een 20 jarige turner zich in de trapezen. Hij kwam juist zijn aanloop te nemen, toen hij opeens de lat van het toestel loste en met het hoofc voorover op den vloer stuikte. De arme ion gen is kort nadien aan de bekomen wonden bezweken. Te Ligny (Henegouw) is een 17 jarige student die naar den Dender gegaan was om te visschen op den oever uitgegleden en in de rivier gestort. Het lijk van den ongelukkigen jongen werd opgehaald. Te Chatillon, langs de groote baan van Aarlen naar Halanzy, is een schrikkelijk automobielongeluk gebeurd. M. Degrelle, bestendig afgevaardigde van Namen, is den schedel gebroken. De toestand van het slacht offer is uiterst erg. Te St Truiden en te Lier werden Zon dag gedenkteekens onthuld ter dierbare nage dachtenis van de gesneuvelde Helden. Te St Truiden liep alles zonder het minste inci dent af. Te Lier, echter, hadden na den op tocht enkele samenscholingen en «^stootjes plaats, welke spoedig door de politie en de rijkswacht werden gedempt. Te Deurne (Antwerpen) is de 27 jarige vlieger Hendrik Sebrechts Zaterdag namid dag in tegenwoordigheid zijner jonge vrouw verongelukt. Te Antwerpen werd uit de Zuiderdokken iet lijk opgepikt van een 49 jarigen auto voerder. Te Gent is een 32 jarige werkman, ge luwd en vader van 4 kinderen, in een meka- nieke kuip gevallen en door de schroeven afgrijselijk verminkt geworden. Het slacht offer bezweek kort nadien. In dezelfde stad vond men het lijk eener 58 jarige vrouw. Het slachtoffer verstikte in een bloedspuwing. TeVerviers werd een 58 jarige man door een autobus doodgereden. Te Chenée (Luik) werd een 18 jarige wielrijder door een auto omvergereden. Het slachtoffer werd schier stervend naar een kliniek overgebracht. Te Liers (Luik) is een 48 jarige tandarts schielijk aan een maagkwaal overleden terwijl hij een zieke verzorgde. Te St Gérard (Henegouw) stuikte een 5o jarige man van zijn rijwiel en werd erg aan het hoofd gekwetst. Men wanhoopt het slacht offer te redden. Zondag a.s. gaat men te Iseghem plech tig de iooe verjaring vieren van Mevrouw Weduwe Dhondt-Vermeulen, geboren den 1 Juli 1827. Te Fontaine-l'Evêque heeft een jonge man zijn 18 jarige minnares twee revolver schoten in de borst gejaagd en zich daarna gezelfmoord. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. Te Nandrin (Luxemburg) viel een 3 jarig meisje in een regenkuip en verdronk. Te St-Gillis (Brussel) werd een 38 jarige werkman door een ophaalbak doodgepletterd. Te Etterbeek viel een 58 jarige handels reiziger van de trappen. Het slachtoffer be zweek aan zijn verwondingen. Te Brussel heeft een 44 jarige telefoon- bediende zich in zijn woning opgehangen. In dezelfde stad sprong een 58 jarige trambediende van het dak der stelplaats. De wanhopige was op den slag dood. Te Eyne wilde een 5 jarig jongetje in een bak kruipen, onderaan een kamion vast gehecht. De bak schoot los en de onvoorzich tige knaap werd de borstkas ingedrukt. Zijn toestand is onrustwekkend. Te Bergen viel een 53 jarige schouw vager van een dak. De ongelukkige bleef op den slag dood. Te Obourg werd een 32 jarige cement- werker onder een instorting gedood. Te Hautrages botste een wagon op vijf mijnwerkers. Een ervan werd gedood, een ander levensgevaarlijk gekwetst. Te Montignies-sur-Sambre werd uit de Samber het lijk van een 76 jarigen man opge haald. Men vermoedt een ongeluk. Te Ans (Luik) werd een 14 jarige knaap door een wagen doodgereden. In de abdij van Tongerloo was een 46 jarige man, vader van zes kinderen, linde- bloeien aan 't plukken. De man verloor het evenwicht en plofte ten gronde. Hij werd in hopeloozen toestand naar huis gebracht. Bij het kamp van Casteau, op de groote baan Brussel-Bergen, is een 3i jarige motocy- clist van Leuven verongelukt. Te Wasmuel bij Quaregnon (Henegouw) is, in een nederig mijnwerkersgezin, een drie ling geboren, 't Zijn allen meisjes. BUITENLAND In de Fransche Akademie van Genees kunde heeft Dr Louis Camus de aandacht gevestigd op de onrustbarende toeneming van het aantal gevallen van pokken, nadat de ziekte eerst bijna verdwenen was. Het schijnt een hevig offensief. Sedert September 1926 zijn i5 departementen rechtstreeksch of on-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 5