Etablissements STANDARD rechtstreeksch besmet geworden door kiemen die uit Noord-Afrika afkomstig waren. In het distrikt Parijs zijn verscheidene hon derden menschen aangetast. In het Claude Bernard-gasthuis werden 214 poklijders opge nomen. 72 van hen zijn overleden en 21 waren einde Mei nog in behandeling. Vrouwen wer den tweemaal meer aangetast dan de mannen. Meer dan 5o pet. van de aangetaste kinderen zijn bezweken. Het algemeene gemiddelde van de sterfte bedraagt ongeveer een derde van het aantal zieken. De Akademie besloot dat haar .vaccine-kommissie een nieuw en dringend beroep op de openbare macht zou doen ten einde de plaag te bestrijden. Op de reede van Toulon (Frankrijk) de aanleghaven van het eskadriel watervliegtui gen, werden proefnemingen gedaan met het vliegtuigschip Béarn dat bijzonder inge richt is als landingsdek voor de vliegers. Een machien, bemand met twee officiers, was boven de zee aan 't zweven en moest op het schip neerkomen. De loods had den afstand slecht berekend en kwam met te groote snel heid op het dek neder, zoodat het machien over boord rolde en in zee plofte. Het zonk onmiddellijk in de diepte. De twee officiers konden met groote moeite gered worden. Een ongemeen geweldige brand heeft in de Japansche stad Tsukasaki,provincie Akita, niet min dan 200 woonhuizen, winkels en openbare gebouwen vernield. Er zijn verschei dene dooden te betreuren en het getal ge kwetsten loopt vrij hoog op. De oorzaak van den brand kon niet vastgesteld worden. Tot dusver was Italië het land, dat de meeste beroemde tenoren voortbracht; en een stuk verder kwam, als goede tweede, Zuid- Frankrijk. Misschien zal dit wel binnen afzien- baren tijd anders worden. Reizigers in China hebben opgemerkt, dat bijna alle Chineezen tenor zingen en dat alleen flinke opleiding noodig is, om een groot aantal eerste rangzan gers uit het Rijk van het Midden te kweeken. Te Marseille (Frankrijk) werden een 26 jarige vrouw en haar 5 jarig knaapje met hamerslagen afgemaakt. De echtgenoot en vader wordt verdacht de ijselijke misdaad gepleegd te hebben. Het grootste gedeelte van Duitsch Opper- Silezië is de laatste dagen door zware stormen geteisterd. In de bosschen zijn honderden boomen ontworteld. Btken en stroomen zijn buiten hun oevers getreden. Een groot deel van den oogst is volkomen vernield. Bijzonder zwaar getroffen werden de stre ken van Kosel, Labard en Rudzinitz. Het Zui delijk deel van het distrikt Leobschutz werd door een nobdweer bezocht, zooals er sinds menschenheugenis geen in deze streek is voorgekomen. Huizen en stallen werden door den orkaan van hun daken beroofd, de staties onder water gezet, spoorlijnen door het water onder- spoeld, schuren uit elkaar gerukt, telefoon en telegraafleidingen volkomen vernield. In de suikerfabriek Gross-Neukirch werd het dak met alle schoorsteenen en luchtkokers onge veer 40 meter ver weggeslingerd. Tengevolge van de geweldige stortregens der laatste dagen is de spoorweg van Trans baïkalie in Siberië overstroomd op verschil lende plaatsen in de lichting van Iikoutsk De barakken der statie zijn -weggespoeld en bruggen zijn vernield. Het treinverkeer en de telegrafische verbindingen zijn verbroken. De stroomen Angaro en Irkouta zijn uit hunne oevers getreden nabij Irkoutsk. Te Forth 1 in Saksen had de dochter van een molenaar op aanraden van baar verloofde heur haar laten afknippen. Dit gaf aanleiding tot een geweldige ruzie met de ouders van het meisje. De verloofde trok zich dit zoo aan, dat hij zelfmoord pleegde. Hij trachtte zich eerst een kogel door het hoofd te jagen, en toen dit niet lukte, wierp hij zich voor een trein. Hij werd op den slag gedood. Een boerenknecht van Muiden, (Neder land) die per rijwiel langs den Rijksstraatweg reed, werd door den tram gevat en onder de wielen gerukt.' De ongelukkige bleef op den slag dood het lijk was erg verminkt. Te Groningen (Nederland) viel een man in de Dokkamervaart en geraakte in een draai kolk. Hij verdween in de diepte en men haalde nog slechts een lijk op. De ongelukkige was pas eenige dagen gehuwd. Te Bain-de-Bretagne (Frankrijk) heeft een 26 jarige vrouw, gebruik makend der afwezigheid van haren man, bij middel van een beenhouwersmes, hare twee kinderen, drie jaar en zes maanden oud, den hals over gesneden. Zij poogde vervolgens zelfmoord te plegen De moordenares en de twee slacht- offerkens werden naar 't gasthuis van Rennes overgebracht, waar het oudste der kinderen overleden is. De toestand van het jongste is niet erg. De moeder is slechts licht gekwetst. De vrouw heeft gehandeld onder den in vloed van den sterken drank en in eene vlaag- van alkoolism. In de nabijheid van Küstrin (Duitschland) heeft een vreeselijk auto- ongeluk plaats gehad, waarbij de vroegere ceremoniemeester van den gewezen keizer, graaf Leonhard von Rothkirch-Trach, en zijn neef gewezen graaf Finck von Finckenstein, om het leven kwa men. De derde passagier graaf Seidlitz Sond- recki werd levensgevaarlijk gewond en stierf kort na het ongeval. Juist op het oogenblik dat de auto van graaf Finck von Finckenstein met vrij groote snelheid voor een boerenwagen wilde uit wijken, sprong een band, tengevolge waai van de auto over den kop sloeg en alle drie de inzittenden over de straat werden geslingerd. Graaf Finck von Finckenstein en Rothkirch- Trach waren op den slag dood. De chauffeur bleef ongedeerd. Een ander ernstig auto-ongeluk heeft plaats gegrepen Zaterdag in Mecklemburg. Bij een overweg van de lijn Lübeck-Stettin wercl een van Ratzeburg komende auto door de lokomo- tief gegrepen en ongeveer zeventig meter ver meegesleurd. De vijf inzittenden werden door den trein overreden en deerlijk verminkt. Alle vijf waren onmiddellijk dood. Het blijkt dat de slagboomen niet gesloten waren. Te Parijs werden de royalisten Léon Daudet en Delest en de kommunist Sémard door de Camelots du Roy uit het gevang La Santé verlost. Die zaak heeft in heel Frankrijk en vooral te Parijs heel wat beroe ring verwekt. Te Agrensdorf (Duitschland), op de baan van Frankfort naar Oder, is een kamion auto mobiel met leden der Republiekeinscae Ver- eeniging Gouden Bannier door leden der keizersgezinde vereenigingen «Stalen Helmen» en Weerwolven aangevallen en op revol verschoten onthaald. De Republiekeinen had den één doode en elf gekwetsten. Zondag namiddag is er brand ontstaan in debeboschte heuvelen vanTourris, Vardepar tement (Frankrijk). Door een geweldigen wind aangewakkerd, namen de vlammen eene snelle uitbreiding. Er kwam hulp uit Toulon. Op eene week tijd hebben, in het zelfde depar tement, verscheidene boschbranden plaats gehad. Eene buitengewone droogte heerscht in gansch het gewest. De streek van Krakau (Polen) werd, Zaterdag, door een ontzettend orkaan geteis terd. Een duizendtal huizen, alsook ver scheidene openbare gebouwen en nijverheids inrichtingen zijn ver field. Tot hiertoe zijn er negen dooden en dertig gekwetsten. Meest al de zoo talrijke boomen der streek zijn ont worteld en van den oogst schiet er niet veel over. De schade is overgroot. Vier knaapjes waren te Morlaix (Frank rijk) met een bootje in zee gestoken. Nabij Tysamson sloeg het lichte vaartuig om en de opvarenden vielen te water. Drie hunner kon den gered worden, doch de vierde verdronk. Zondag, had de heropening van den autodroom van Monza (Italië) plaats. Tijdens den koers vqpr de Schaal van den Premier Pas is de auto van den renner Franciosi gekanteld. De rijder bleef om zoo te zegge< op den slag dood een passagier werd oe kwetst. Tijdens den kamp voor de Schaal öe Damen, is de auto van Mad. Rebosio even eens gekapsijsd de voerster kwam er niet een gebroken been vanaf. Te Waldshut, in het Scharzw^ (Duitschland) hebben een man en eene vrouw voor de gezworenen terecht gestaan. 2ij waren beticht niet minder dan elf van hun twaalf kinderen te hebben omgebracht. Alle kinderen zouden door verwaarloozing en on dervoeding zijn gestorven. Uit de lijkschou wing bleek, dat de nieren en de hersenen ge. kneusd waren. De beschuldigde vrouw werd wegens het ombrengen van haar laatste kind tot 7 jaar veroordeeld. De man werd vrijge- sproken. Het bewijs, dat het echtpaar ook den dood van de overige tien kinderen op hun ge, weten had kon niet worden geleverd. In den sneltrein Cherbourg- Parijs werd een fransche kolonel doodgeschoten. De 21 jarige moordenaar werd aangehouden. Te Landshut (Silezië) is een Fransch vliegtuig der luchtpostlijn Parijs Warchau neergeploft. De twee inzittenden werden gedood. Tusschen de statiën van Montpon en Beaupouyet (Dordogne-Frankrijk) werd een wielrijder door een sneltrein verrast en in stukken gereden. Te Parijs heeft een vrouw haar 5o jarigen man doodgeschoten. De moordenares gaf zich gevangen. Te Saint-Etienne (Loire-Frankrijk) heeft een 20 jarige mijnwerker zijn 25 jarige vrouw doodgestoken omdat zij hem in de herberg kwam halen. In de Sandivich baai (Zuid-West Afrika) is een visschersboot gezonken. 5 personen, waaronder 4 Europeanen, zijn in den vloed verdronken. Men meldt uit Long Beach (California) dat 5 petrolputten in lichte laaie staan. De schade wordt geraamd op een millioen dollars. In een villa der omgeving van Tours (Frankrijk) ontstond een ontploffing, door brand gevolgd. Een officier, zijn vrouw, hun twee kinderen en hun meid werden levend verbrand. In de nij verhei dsstreek van Biella (Italië) heeft een buitengewoon hevig onweder ge woed. De schade is aanzienlijk, Te Lérouviile (bij de Fransche grens) werd een 24 jarige statiebediende tusschen twee wagons doodgepletterd. Te Thiry (Rhone-Frankrijk) is een 69 jarige man door gas verstikt. Te Vaccamorte (Brazilië) kwamen ban dieten in opstand tegen de politie. 8 politie agenten en 11 bandieten werden gedood. In de haven van Dantzig is een motor ontploft. Twee personen werden gedood en vier gekwetst. DAMEN, pro:«eert D. W. Corsets en Ceinturen, de 'veste sedert dertig jaar, de meest verkocht. SociéréAnonyme Les actionnaires sont invités a assister a l'dssemblée yénéude annueüe qui se tiendra le Jeudi 14 Juilkt, a 2 h. 1/2, au siège de la Société, rue d'Orleans a Comines Okdre du Jour r) Ajournipie' t du compte d rendre au 14 JuiIIet 1928,Ja Aoaété u'ayant pu commencer I'exploitation au fait du retard mis pay les four maseurs d livrer le materiel. 2°) Divers. Pour assis-er a cette assemblée, les action- names devront dépo<t,er leurs titres. au siège' social, cinq jours avant le 14 Juillet. Le Consetl d' Administi alioo-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6