Football PronostieK Wedstrijd Kribeleire Dulle Grie kazerne ingestort. Drie soldaten werden ge dood en vijftien andere erg gekwetst. Te Abadan (Perzie) zijn 25o personen aan cholera bezweken. Te Juan-les-Pins, bij Nizza, werd een bom in een danszaal geworpen. Twee men- schen werden gedood. Aan de coke-ovens van Azincourt (Pas- de-Calais) is een 20 jarige ingenieur doodge vallen. Te Bourbonne (Meuse) werd een 4 jarige knaap door een auto doodgereden. Te Saint - Poncy (Cantal) werd een landbouwer door een woedenden stier ge dood. Te Crampagne (Haute-Garonne) is een 63 jarige man bij het visschen in de Ariège verdronken. Te Upavon (Engeland) is een militair vliegtuig neergeploft. De loods bezweek aan de gevolgen zijner verwondingen. 't Is het vijfde doodelijk ongeval dat sinds min dan zes weken op dit vliegplein gebeurt. Te Aubervilliers, bij Parijs, zijn twee Algerianen van een stelling gevallen. Ze ver- keeren beide in stervensgevaar. Te Autras (Ariège) stak een oorlogsver minkte eerst voor' 8000 fr. bankbriefjes in brand en joeg zich vervolgens een geweer kogel in den mond. Te Berck-Plage (Pas-de-Calais) werden vier zieke kinderen bij het spelen in het zand onder een instorting bedolven. Drie ervan werden gedood. Te Graffenstade (Moselle) werd een 28 jarige remdraaier door een trein in stukken gereden. Te Vitrimont (Fransch-Noorden) werd een 5 jarig meisje door een auto gedood. Te Maestricht (Hollandsch-Limburg) is een bootje omgeslagen. Vier werklieden zijn in de Maas verdronken. Te Parijs werd een oorlogsverminkte met het karretje waarin hij gebonden zat, uit de Seine opgehaald. Men weet niet ol er een ongeluk of zelfmoord in 't spel is. Te Heliopolis (Egypte) is een engelsch militair vliegtuig neergeploft. De loods werd op den slag gedood. Te Namangano (Armenië) werden een 5q tal huizen door een aardbeving vernield. Te Harselaer (Nederland) werd een 20 jarige motocyclist aan een onbewaakten over weg door den sneltrein Amersfoort-Apeldoorn in stukken gereden. Te Eygershoven (Nederland) is een 18 jarige Duitscher bij het baden verdronken. Te Middelburg (Nederland) had een 12 jarige knaap een puistje opengekrabt aan den neus. Bloedvergiftiging ontstond en de arme jongen is in de vreeselijkste pijnen gestorven. Te Schrieversheid onder Heerlen (Ne derland) werd een man doodgeschoten. Het slachtoffer laat een weduwe en acht kinderen. Demoordenaar is aangehouden. Te Rotterdam (Nederland) zijn twee kinderen in de haven gevallen en verdronken. Te Laag Soeren (Nederland) is een dog- car met drie personen in de vaart gereden. Een 12 jarig meisje verdronk. Bij Marseille (Frankrijk) werd een 12 jarige knaap door een auto doodgereden. Bij Saint-Martin d'Entraunes (Frank rijk) reed een auto in een gracht. Er zijn twee dooden en twee gekwetsten. Tusschen Etretat en Bordeaux-Saint- Claie, bij Le Havre, is een auto omgeslagen. Een 26 jarige man werd op slag gedood. Te Lyon (Frankrijk) zijn twee jonge vrouwen door gas verstikt. Op het kerkhof Père Lachaise te Parijs heeft een 20 jarige Russische vrouw zich een kogel in de borst gejaagd op het graf van haar vader, in 1925 gestorven. Bij Thonon (Haute Savoie) werd een auto onder een instorting verpletterd. Vijf personen werden gedood. Volgens de statistiek van de National Automobile Chamber of Commerce van Amerika, hebben de autos, die in de Ver- eenigde Staten bollen, meer menschen ge dood, dan er Amerikaansche soldaten in den grooten oorlog gesneuveld zijn. De Vereenigde Staten verloren 120,500 soldaten op de slag velden van Europa, en van 1 Januari 1919 3i December 1926 werden, in Amerika, 137.0x7 menschen door autos doodgereden. Te Cawnpore, in Indië, werd tusschen Hindoes en Mahomedanen een bloedig ge vecht geleverd. Na den slag werden er vijftig lijken ontdekt. Op het vliegplein van Farnborough (En geland) is een vlieger verongelukt. Te Sturtevant, op de spoorlijn Chicago- St Paul (V.S.v.N.A.) is een posttrein ontrig- geld. Er zijn twee dooden en verscheidene gewonden. Te Roquebrune (Frankrijk) werd een Alpenjager door een vallenden boom getroffen en scff er op den slag gedood. Te Rotterdam (Nederland) werd een dronkaard in zijn gezin vermoord. Men weet nog niet hoe het gebeurde. Het slachtoffer laat een weduwe en 9 kinderen. Te Capelle a.d. IJssel (Nederland) werd een 61 jarige man vermoord en in 't water geworpen. Te Malo-les-Bains (bij Duinkerke) is een 14 jarige student bij het baden in zee ver dronken. Te Reims is een 7 jarige knaap, in een aanval van koorts, uit een venster van het ie verdiep gesprongen. De dood was oogenblik- kelijk. IIe AFDEELING o Hotel Continental- Lokaal C.S.Y., Statieplaats Reglement van den Wedstrijd 1) De volgende punten zullen toegekend worden voor ieder match a) de juiste score der tegenovergestelde elf tallen: 3 punten. b) de juiste score van het winnend elftal 2 punten c) de aangeduide winnende ploeg 1 punt. d) in geval de match eindigt op een drawn de juiste score van den drawn 3 puntende onjuiste score van den drawn I punt. 2) Uitgestelde matchen zullen niet meer in acht genomen worden voor den wedstrijd. 3) Een bus zal iedere week geplaatst worden in 't lokaal van den Donderdag avond af voor het ontvangen der briefjes deze zullen moeten in de bus gestoken worden iederen Zondag ten laatste een half uur vóór het begin uur der matchen. Opgelet Geen uitsonderingen zullen ge maakt worden voor te laat afgegeven bulletijns. De briefjes die dus in de bus niet zijn vóór het bepaalde uur kunnen niet mededingen voor den pronostiek van dezen Zondag. 4) Briefjes met onleesbaar of vervalschte cijfers zullen nietig verklaard worden. 5) De briefjes der deelnemers voor het nazien van den pronostiek zullen vooraf on derzocht worden. 6) Ieder Zondag zal er een bijsonderen prijs toegekend worden aan deze die het meest getal punten bekomt in geval verscheidene mededingers hetzelfde aantal punten bekomen zal de prijs vei lot worden telken Zondag avond, rond 7 uur, na het opmaken der rang schikking (deze zal uithangen zooals naar gewoonte). 7) De bekomen punten van iederen Zondag zullen dienen voor de A Igemeene Rangschikking voor einde seizoen, waarvoor een vijftigtal prijzen zullen worden toegekend, waarvan vijf en twintig prijzen met als eerste prijs een velo, alsook een vijf en twintigtal te verloten prijzen onder de niet prijswinnende deelne mers aan den pronostiek wedstrijd. 8) De wedstrijd wordt gedaan bij middel van briefjes bevat in een genummerd boekje (nummers die zullen dienen voor de trekk' einde seizoen en die te verkrijgen ,njn heden af bij M. Ev. Baetelokaal C. tegen 15 fr. per boekje. Het Komiteit. Pronostiekers niet gewacht tot den laatst dag, dit om de lijsten te kunnen opmaken SPORTKRONIEK De wielrijderskoersen zijn overal vol0p a den gang. Geene week, zelfs bijna geen da gaat voorbij of men heeft koersen bij de yW op alle gemeenten, alle wijken, bij zoover dat onze jongens somtijds niet weten waar eerst gaan om 't ijzeren peerd eens goed te doen draaien. Zondag 27 zat Fonten in Wervick aan dett slag in 't Criterium van West-Vlaanderen. Ge- durende den 3 toer valt hij met eene platte tube, herstelt gauw, maar moet op geen voort. doen meer denken daar hij gedurig steekten in zijne*zijde kreeg en daardoor maar moeilijk weg kon, kortom gezegd hij was niet in zijn haar en moest tegen zijn goesting opgeven, Viantje,die integendeel dien dag in form was overvleugelde iedereen in den sprint. Te Meenen zat Boertje voor een verande- ringske aan den slag maar was geen zoo ge lukkig dan den Zondag ervoren. Immers hij viel plat in de 8 ronde alswanneer hij op 5oo meters der aankomst was en de koers om zoo te zeggen in handen had. Hij behaalde den 8 prijs en 2 premien, Plaetevoet was 9. Te Bixschote zat Notredame in een kermis- koers (12 vertrekkers) hij behaalde de plaats en Covemaker van Clerken de 1. Maandag trok Boertje naar Zillebeke om er de 5o km. koers te winnen met 2 minuten en half voorop op l5 vertrekkers en na wel ge zorgd te hebben voor zijn portemonnaie en. io5 fr. premien erin gedouwén te hebben. Notredame liep denzelfden dag te S'-Janbij Yper de 40 km. en won er de koers alsook4 premien. Corintje was 3, Florizoone 4, Bu- seyne 5, Plaetevoet en Velghe gaven op door ongevallen. Den Dinsdag verhuisde Fonten naar Len- delede en deed mede in de 100 km. hij kwam 5 toe en Viane 6, niettegenstaande hij zijne fourche brak op het moment dat hij Vervaecke achterna zette die er van onder getrokken was. Te Roeselaere betwiste Boertje er een ker- misprijs en creveerde in de 2 ronde.en zag zich verplicht van op te geven na 2 ronden jacht. Zondag toekomende trekken hoogerge- noemde naar Rousbrugge waar Cyr. Van- hauwaert het vertrek zal geven aan de juniors- koers van 85 km. 't Zal er gaan stuiven desk ik want 't schijnt dat het goede bane is en er nog al veel premiën te verdienen zijn. Maandag is het te Zonnebeke te doen en geen Yperlingen zullen er te kort zijn want iedereen zal er willen de 2 onafscheidbare coureurs Fonten en Viane zien koersen m hunne streek. Ie Kemmel zullen de beginnelingen er op baarden te verdeelen hebben op goede wegen- Wij reken op u Boertje, Notredame, Des- ramault, Velghe, Buseyne, Corintje en Pbet£' voet en durven verhopen dat deze laatste eens van 't ongeluk zal gespaard blijven e" met ne mooie zegepraal naar de BruggesieeD weg zal terugkeeren. Wij wenschen t van harte. Ypersche Wielrijiersclub. Uitslag der koers te Zillebeke. 5o km- X- D'HONDT André, Yper 2. Balduy^ Zillebeke 3. Devos 4. Vanhecke 5. vloo 6. Carreyn 7. Mulle. Komt te Verschijnen - Almanak voor 19^8 v A N Prijs 2,25 Crank Te bekomen ten bureele dezer, lb> straat, 15, YPER.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6