A LA VILLE DE COURTRAl Lantaarn Acetyleen Union Motoriste - Ypres Société de Cuniculiculture KonijnenKweeKers Maatschappij Allerhande Nieuws Gemeenteraad van Yper HOTEL-FüITURE ECONOMIQUE GASTH0 r-SPAARZAME FKlTUW Le Moto-Club d'Ypres organise pour la troisième fois son grand GYMKHANA annuel le dimanche 25 septemfore, a i h., sur la Grand'Place d'Ypres. PROGRAMME Jeu de quilles Caroussel aux chaises Golf a moto Course de lenteur sur 40 metres Douche et tremplin Course surprise de 60 metres. Le Moto-Club de Comines-Wervicq y assis tera avec ses meilleurs éléments. Une belle journée si le temps est favorable. La société decline toute responsabilité en cas d'accident. Société sans but lucratif Ajfiliée d la Centrale pour la vente en commun des Produits de la Cuniculiculture sous le patronage de la Fédération Nationale des Sociétés d'A viculture. Nous avons l'honneur de porter a la con- naissance des intéressés, qu'une société d'amateurs et éleveurs de lapins vient de se fonder a Ypres. Le but principal de la société est de faire obtenir a ses membres les plus hauts prix pour les produits provenant de l'élevage des lapins. Actuellement vous vendez vos peaux de lapins a des prix dérisoires. En vous groupant, vous obtiendrez des prix élevés, qui varient entre 20 et 70 francs pièce, suivant la race. Dans le but de faire de la propagande en faveur de l'élevage cuniculicole, la société organisera des expositions et fera également l'acquisition d'ouvrages et de journaux, trai- tant de l'élevage du lapin. Ces ouvrages seront mis a la disposition des membres, au local. Les personnes qui désirent faire partie de notre groupement sont priées de bien vouloir assister a la réunion qui aura lieu le Samedi 1 Octobre prochain, a 7 1/2 heures du soir au Café IN DE VISCHMIJN Marché au Poisson, 4, a Ypres. Le Comité. P.S. Dès a présent l'on peut se faire inscrire et recevoir tous les renseignements a l'adresse susmentionnée. Zonder winstgevend doel aangesloten bij de Middengroep voor het verkoop in het algemeen der voortbrengsels der Konij- nenkweekerijonder de bescherming van het Nationaal Verbond der Pluimgedierte Maat schappij. Wij hebben de eer de belanghebbenden ter kennis te brengen, dat een konijnenliefheb bers- en kweekersmaatschappij zich komt te stichten te Yper. Het bijzonderste doel der Maatschappij is, aan hare leden, de hoogste prijzen te kunnen doen opbrengen aan de producten voortkomende uit de Konijnen- kweekerij. Hedendaags verkoopt gij uwe konijnenvellen aan bespottelijke prijzen. Met U te vereenigen, zult ge ho.ogere prijzen bekomen, die kunnen verschillen van 20 tot 70 fr. stuk, volgens de rassen. Met het doel verspreiding te doen ten voor- deele der konijnenkweekerij, zal de Maat schappij tentoonstellingen doen, alsook den aankoop van werken en dagbladen, hande lende over de kweekerij de werken zullen ter beschikking zijn, in het lokaal, aan hare leden. De personen die begeeren deel te maken van onze vereeniging, zijn verzocht de verga dering te willen bijwonen, die zal plaats heb ben op Zaterdag aanstaande 1 Oktober om 7,3o ure 'S avonds, in de herberg In de Vischmijn Vischmarkt4, Yper. Het Komileit. P. S. Men kan zich van heden af laten inschrijven en alle noodige uitleggingen ont vangen in bovengemeld adres. Yper Ongeluk. Aan de werken van het nieuw Gerechtshof, op de Groote Markt, is Maandag voormiddag een arbeider van Brugge van een stelling gesukkeld. De onge lukkige werd met gebroken beenen naar het gasthuis gebracht. Zaterdag kwam, als naar gewoonte, een autobus van Jonckershove naar Yper markt. Bij de herberg De Kooie dicht Boesinghe- statie gekomen moest de autobus deels in den zijweg rijden voor een aankomenden wagen. Door de regen, gleed hij uit en kantelde om. Alles bepaalt zich echter gelukkiglijk bij een groote eieromelet alleen de autovoerder werd gekwetst eneenige der inzittenden liepen kleine kneuzingen op. Dinsdag avond kreeg het paard van M.L. van Yper een bloedopdrang in 't hoofd op den Vlamertinghesteenweg, het dier liep in volle vlucht tegen den barreel van den ijzerweg, die juist toe was, plofte ten gronde en moest 's anderendaags afgemaakt worden. Rousbrugge Brand. Op de hofstede Alois Leroy is een hoppekeet met 700 pond hoppe afgebrand. Gheluvelt Omvergereden. Woens dag reed een 32 jarige inwoner, per velo met zijn alaam op den rug, naar Roubaix naar zijn werk, toen hij door een auto aangereden werd en ten gronde geworpen met het onge lukkig gevolg dat hij met gekloofden schedel werd opgenomen en aan de gevolgen der bekomen wonden bezweek. Woesten. Diefstal. Bij Henri De- croo hebben onbekende dieven rond de j5 fr. gestolen. Verslag der Zitting van 23 September De heer Voorzitter verklaart om 6 u. 5 de zitting geopend. Zijn tegenwoordig de heeren Sobry, dd. burgemeester, Declercq, Lemahieu, schepe nen Van Nieuwenhove, Glorie, Vandamme, Capoen, Laton, Missiaen, Bonnet, Bossaert, Leuridan, Soete en Delahaye, raadsleden Versailles, secretaris. I. Proces-verbaal der zitting v'an 12 Sep tember 192J. Eenparig goedgekeurd. De heer D'Huvettere, door familiezaken belet, doet zich verontschuldigen. Hierna leest de heer Sobry het artikel van het gemeentereglement waarbij de voorzitter politierecht heelt in de zittingen van den ge meenteraad en het recht heeft de zaal te doen ontruimen wanneer het publiek door toejui chingen of geroep zijne gevoelens uitdrukt. De heer voorzitter is daarenboven nog ge machtigd proces-verbaal op te maken ten laste van den overtreder en deze te dagen voor de politierechtbank. II.Overbrenging van den 4 graad meisjes en van de huishoudschool naar de St Janstraat Ministerieel voorstel). M. Sobry. Heden hebben wij eentelepho- nisch gesprek gehad met den heer minister nopens die kwestie, waarbij hij ons vroeg dezen avond geen beslissing te nemen. Hier van komen wij bevestiging te ontvangen door een telegram, geteekend van Minister Huys- mans, die ons vraagt Dinsdag ofwel Donder dag aanstaande naar Brussel te willen gaan om met hem een onderhoud te hebben. Het ware dus best dezen avond geen beslissing te nemen en overeen te komen om den dag van het onderhoud te bepalen. Allen verklaren zich hiermede t'akkoord. M. Sobry. Wij zullen dus den dag bepa len in geheime zitting. De openbare zitting wordt hierop geheven. P.S. Heel waarschijnlijk zal dit onder houd Dinsdag aanstaande plaats hebben. de nachtzon voor de wielrijders. Eischt het mark bij uwen Velomaker. SPORTKRONIEK Ypersche Wielrijdersclub. UITSLAGEN DER KOERSEN Te iiigelmunster Te Staden Te Oosïvfeteren Consommations de i'r choix Dranken van isti keus Rue de la Gare, 50 YPRES Statiestraat, 50 YPER TENU PAR HSGTOS GEHOUDEN DöOB Arrivage jo urn a lier Dagelijksche aankomst de vé'ifables m~ules Philippines van echte Phiüpifnsche mossel20 *- Zondag was 't kermis voor de beginnelingen die stad gekomen waren om er den kleinen Prijs van y"^ twisten op 70 km. pertfbi Om 2 ure begint de commissie der Ypersche Wj club hare werkzaamheden en 30 minuten later staan ''"k'5" 24 renners op 't papier. er Ie% Om 2,35 ure doet de sportbestuurder eene laatste roeping en daarna het vertrek. naa>tiaf. le Ronde.—Qezapigen gang, Notredame leidt ders te melden tenzij dat Vandenberghe creveert en mets bijzon. 1 opgeeft 2e Ronde. 21 renners doorvliegen de stad n.„ 'uecapvo| op 200 meters, Descamps op 350 en Viane die schijnt op 400 meters. niet °P dreef 3e Ronde. Tijdens deze ronde is Hendrickx ont en komt voorbij om 3.17, op 300 meters een groep v"31" rijders gevolgd door een anderen'van 5 op 400 m afgescheiden Forrest op 700 m., alsdan Bamelis en' r mault en nog wat verder Decap en Descamps F. Viane op en komt toe op geleenden velo. 4e Ronde. en al de andere min of meer afgescheiden. Plaetevoet heelt Hendrickx alleen om 3.36 volgen dan 6 m moeten veranderen van velo. 5C en 6e Ronde. Hendrinckx vermeerdert zijn voor sprong in den achter grond, in de groep die volgt niemand wilt leiden. Bamelis geeft op. 7° Ronde De leider doorvliegt de stad aan een r matig tempo en schaaft al de premiën van af den 3n toer Corintje is los en Desramault ontsnapt doch aarzelt niettegen staande hij ziet dat niemand achter hem gaat. Hadde h| doorgedrongen hij was en bleef weg. Iets voor een naasten keer. 8e Ronde. - Niet bijzonders buiten de opgave van Corin tje die nochtans iets beters verdiende die jonge» belooft gezien zijn jeugdigen ouderdom. Ziehier de uitslag: 1. HENDRICKX, Woumen. 2 Catteeuw, Wervicq op 9 minuten. 3. Denys Léon, id. 4. Lenoir, Poperinghe 5. Descamps Alex, Gheluvelt. 6, Notredame C. Yper.- 7. Desramault, id. allen op 9 minuten. 8. Verstraete, Yper op 10 min. 9. Florizoone, id. op 11 minuten. Boertje gekwetst zijnde kon zijn kans naar behooren niet verdedigen en was genoodzaakt op te geven halfwege koers hij mag waarlijk geen geluk hebben, alswanneer hij koersen betwist in Yper. Plaetevoet kwam van alles tegen en kon niet eindigen. De premiën werden gewonnen door Hendrickx®,, Catteeuw (1) Denys (2), Verstraete (1) en D'Hondt(l). Terwijl de beginnelingen aan den slag waren alhier.deden de juniors evenveel in Komen op 100 km. Viantje behaalde voor den zooveelsten keer den 1" voor Depoortervan Komen, Decroix van Gheluvelt en Fonten in die orde. Laatstge noemde deed er als naar gewoonte een verdienstelijken koers doch kon op geen sprinten rekenen daar de straat, waarin deze moest plaats hebben erbarmlijk slecht is. De rijder die er eerst aan de kop zit blijft voor, alwie ervoor durft gaan breekt den nek. 's Anderdaags trok Notredame naar Meessen met de juniors maar moest opgeven bij gebrek aan tuben. Fonten deed zelfs de verplaatsing niet en scheen lijdend. Eene welge meende rust zal hem geen kwaad doen te meer dat hij be- sshikt is het uiterste te doen in Lichtervelde om er het kam pioenschap der juniors van West-Vlaanderen te winnen het- gene wij hem van harte wenschen. Koers van Zondag 11 September. Wankelbaar weder, 26 vertrekkers. Halfwege ontsnapt Naert en wordt ingeloopen door Gheskière en Michiels. 1NAERT, de 95 km. in 2 u. 40 m. 2) Michiels, op H 3) Gheskière A. op 2 lengten. 4) Deolet op 3 min, 5) Baert. 6) Viane.7) Duivejonck 8) Desmarest- 9) Coolman 10) Boussart. 40 km. 1) D'HONDT André, Yper. 2) Bamelis, Rousse- laere. 3) Viane. 4) Pauwels. 5) Bouttelier. 6) Viane.7j Verriest Te Denterghem 1 Koers 30 Km. Zondag 11 September, 1 D'Hondt A. 2 Koers 50 Km Zondag 11 September, 1 D'Hondt A-, Dinsdag 13 September lc' Koers 30 km. D'Hondt A. 4C plaats. 2e Koers 40 km. D'Hondt A. 2e plaats. Donderdag 15 September. Onderbeginnelingen. 1) Goussaert, Oostduinkprke (junior). 2' D'Hondt Andre, Yper, op 3 min. 3) Covemaker AlfWoumen (junior) opeen lengte. 4) Notredame Cam., Yper op 5 min. 5) Cou«y> Leysele op 2 lengten. Albert Coppens deed er een uitersten moedigen koers dat hondenweder en behaalde er de 8e plaats na 3 maal creveerd te hebben. Ook eenen die nooit geen kans heef' nochtans moed te verkoopen heeft.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 16