^HBT ypersche - LA RÊGION D'YPRES Zondagrnst - Repos dominical 1 JaargS Bijvoegsel Supplement Kelijksch Overzicht Nr 24- 24 September 1927 YlterscJw VuelbaIkronieh Burgerlijke Stand van Yper ^rendering in de Treinuren f ZIELMISSEN 8e ^nnée, Nü 24- 24 Septembre 1927 •a De meest ophefmakende gebeur- 7week, is de uitsluiting van België teClS/ natiën bond. De ontgoocheling was Iben groot en pijnlijk voor ons land, jiet al' ft grooten indruk gemaakt in alle ®aaf Op 32 stemmen die noodig waren om Hen'erjerhejd weer een zetel te bekomen 77Volkerenbond, kreeg België er io oel1 Sleun heeft allerlei uitleg gegeven aan dezen I Men beweert dat die verkiezing niet 0 l7'js tegen België, maar enkel voor doel f, ^eft°aan de andere kleine landen de beid te geven om ook te Geneva te zetelen. Dat is oo gverblinding. Men weet dat er in Volkerenbond vaste en verkiesbare zetels - Welnu, moest men niet vooruit en vooral Z'jn vasten zetel toekennen aan België en dit eeD menigvuldige redenen België is immers Je spil van al wat er in den Volkerenbond te berdekomr, België, is de oorzaak dat er thans Ike vereeniging bestaat, want had België den eersten schok der Duitsche legers niet doen afslaan dan was Duitschland overwin naar en et zou geen Verbond der natiën tot stand gekomen zijn België is verders het grootste slachtoffer geweest van den wereld oorlog en heeft meest herstellingen en vergoe dingen te eischen wie zal thans onze belan gen verdedigen Vaneen anderen kant heeft Duitschland dat de schuld van al deze heuveldaden draagt,... een vasten zetel. Duitschland Wij beweerden hierboven dathetoude, keizerlijke Duitschland de schuld van den wereldoorlog droeg. Maar dat is niet mar! zoo zegt immers Voorzitter Hinden burg in eene officieele redevoering die hij uit sprak te Tannenberg. Luistert liever Het gedenkteeken van Tannenberg, zegt Hinden burg, is vooreerst opgericht om degenen te berdenken die hun leven gaven voor 't Vader land. dunne nagedachtenis zoowel als de eer der overlevenden verplichten mij hier plechtig te verklaren dat wijen met ons al de klassen mnhet Duitsche volk de beschuldiging verwerpen als zou Duitschland de schuld zijn van 't uitbre ken van den wereldoorlog. Het is niet uit afgunst noch uit haat, noch uit overwmningszucht dat wij de wapens opgenomen hebben. Wel integen- ieel deze oorlog was ons eenigste redmiddel om het land te verdedigen tegen al de vijanden die ons omringdenom onzen welstand te behouden len laste van de zwaarste opofferingenwij trok ken met zuiver hart ten strijde en met zuiver handen heeft het Duitsche leger gestreden voor zijn vaderland Nu blijft er niets meer over dan te zeggen dat België de schuld draagt van den wereld oorlog dan is de zaak klaar. China. Er gaat weer eenigen tijd voorbij zonder gewichtige gebeurtenissen. De legers zou men zeggen, rusten eenigszins uit en de opperhoofden overwegen op welke wijze zij weer nieuwen buit kunnen maken. Aan som mige nieuwstijdingen voelt men reeds dat er weernieuwesplitsingen op handen zijn. Nadat uunne plannen rijp zijn, zullen de voorheen Samenwerkende partijoversten weer tegen Malkander oprukken en het smeulend vuur Wew in rook en vlammen doen oplaaien. Marokko, De toestand in Marokko Schijnt zoo bevredigend en zoo stil dat de Puansche koning en koningin in gezelschap !an generaal Primo de Rivera een bezoek zul- etl brengen aan hunne woelige kolonie, die zoovele maanden harden en bluedigen nJd weer kalm gelegd werd. RIN. IIe afd. Nieuwpoort i Yper o Ille Spec. Yper 2 Poperinghe o (oef.) IVe Spec. Yper 4 Wevelghem 2 Als men de verschillende uitslagen nagaat, die C-S. bij zijne verplaatsingen naar het Noordsche Nieuwpoort bekwam, zou men moeten bekennen dat het noodlot er telken male mede gemoeid was, want tot nu toe was iet onmogelijk, alware het maar één puntje, van het bovengemeld plein mede te brengen. Telkens bezweek onze ploeg met een of twee doelen verschil. Zondag laatst was het weder om het geval, en na meer dan de drie vierde van het spel de baas te zijn geweest, moeten onze mannen daar twee kostelijke punten laten door de schuld van een domweg gezon den bal die in de vijf laatste minuten in onze kas terecht kwam. Heeft ons elftal dan niet goed gespeeld of wat was de oorzaak hunner nederlaag Gelijk het resultaat het doet uit schijnen moeten de verdedigingslijnen daar goed op de hoogte geweest zijn van hunne taak. Alleenlijk vlotte de voorlijn niet zooals ze tegen Heyst haar open spel vertoond had. Immers, verleden week eindigde Nemo de sportrubriek met de voorspelers aan te raden het vleugelsp 1 te behouden en te Nieuwpoort werden de twee hoeken bijna totaal vergeten; feit dat eenigszins de oorzaak is van hun on doelmatig optreden. Daarom, spelers, met nieuwen moed aan het werk tegen F.C. Roe- selaere die op bezoek komt en vergeet voor den duur van de ontmoeting dat gij dit elftal in training» geklopt hebt, want met zulk een zelfvertrouwen komt gij tot niets. Dat een uitstekende clubgeest u beheersche en de overwinning is voor Cercle Vierde speciaal, waarin men oude voet balgloriën in het gelid had gesteld, behaalde, voor een eerste optreden, eene welverdiende overwinning en zal trachten Wervicq van hetzelfde laken een broek te passen. Nemo. PRONOSTIEKWEOST HIJD 2o5 Mededingers Uitslag van 18 September 1927 g punten L. Beirnaert. 8 punten Verkouter J., Odent G., Cardi- nael Edg. 7 punten Vannieuwenhuyze, Deplancke Ed., De Bergh J., Gouwy C., Coffyn Fern., Hoflack L., Vandamme Cam., Motoclub. 24 pronostiekers van 6 punten 4 3 2 FOOTBALL Op Zondag 25 September 1927 op het Stadium, Augustinestraat om 3 uur C.S.Y. II - ROESELAERE Inkomprijs 2,5o fi;. - Verklaringen van den 16 tot den 22 Sept. ig2j Geboorten Verkouter Jacques, Minneplein. Met 2 October werden de volgende wijzi- ngen gebracht aan den uurwijzer der treinen: r®in 3674 Hazebrouck Yper A. 10.47. -823 Yper- Biussel V.IO 53 3697 Roeselaere-Pop. A. 20.3o V 20.37 36go Pop.-Roeselaere A. 20.5o V.20.57 de beste de sterkste de voordeeligste 53 47 5 punt 1 o A anmerking: Gezien de mogelijke misgrepen in het tot-kennen der punten zal de prijs van iederen Zondag maar afgehaald kunnen wor den ten lokaal deu Dinsdag avond om 8 uren. Alle bezwaren om geldig te zijn (voor den prijs) zullen moeten ingediend worden tegen voormelden dag en uur. Algemeen klassement na 18 September Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Sept., om 8 1/2 ure, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Vrouw B®«siassae Willemyns, weduwe van heer Désiré Coene. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de Plechtige Hoogmis bij te wonen die zal ge zongen worden op Zondag 25 September, om g ure, in de kerk der EE. Paters Carme- lieten, tot zielelafenis van Heer Atïoysta» ArtgjiSIis van wegens de Broederschap van St-Josepb. Les amis et connaissances sont priés de vouloir bien assister a la Messe Solennelle de Requiem qui sera célébrée en l'Eglise des RR. Pères Carmes, le Dimanche 25 Septembre, a 9 heures, pour le repos de 1'ame de Monsieur AEphonsa Angiitis, de la part de la Confrérie de St Joseph. Mren Mme Victor Van Eecke-Titeea laten weten dat het jaargetijde gesticht in St Nico- laaskerk door hunne tante, wijlen Jufvrouw Denise Titeca, zal gecelebreerd worden op Woensdag 28 September, om 9 uur. Les amis et connaissances sont priés de vouloir bien assister a la Messe Solennelle qui sera célébrée en l'Eglise des RR. Pères Car mes, le Dimanche 2 Octobre, a 9 heures, pour le repos de l'ame de Monsieur Artdisré- VeF-sgr'acl^f, de la part de la Confiérie de Ste Thérèse de l'Enfant Jésus. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de Plechtige Hoogmis hij te wonen die zal ge zongen wot den op Zondag 2 October, om 9 ure, in de kerk der EE. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer &ndlr& van wegens de Brqedeischap van de Heilige Theresia van het Kind Jesus. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 2 October, om 8 1/2 u., in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer H<em'*s Deru?Ser,e De Apotheek van La Pharmacie at Mr VAM ÜOSSEVS Boterstraat o— Rue au Beur re is ALLEEN OPEN op Zondag 25 Sept. reste seule ouverte ie Dimanche 23 Sept. Nieupoort 1 Yper 0 Meenen 7 Veurne 0 Roeselaere 1 Daring 1 Heyst 2 Waereghem 4 Sweveghem 2 Stade 3 Poperinghe 1 Mouscroen 6 Thielt 3 Thourout 1 0 Huwelijk Tavenier Cyrille, kunstglaswerker en Vanuxem Maria, onderwijzeres, beiden te Yper. Overlijdens Henman Peter, 1 dag, Wallestraat. Van- denbroele Sophie, 90 j., z.b., wed. Soenen Auguste, G. de Stuersstraat, 24. Steyaert Adèle, 71 j., z.b., wed. Raman Jacobus, Eiverdinghestraat, 67. Santy Eugenia, 55 j.. huishouster, echtg. Vanuxem Louis, Paddepoelstraat, 4. Carton Sidonia, 49 j., huishoudster, echtg. Catry Joseph, Zonnebekesteenweg, 192. Isebaert Arthur, 73 j., z.b., echtg. Wyckaert Maria, Minneplein, 37. Six Lucie, 58 j., kloosterlinge,! Gustave de Stuersstraat, Huyghe Helena, 60 werkvrouw, ongehuwd, Minneplein, 871. Ver- karre Louise, 80 j.. werkvrouw, echtg. Reydant Charles, Minneplein. Hoste Florence, 79 j., z.b., echtg. Dethoor Jules, Rijsselstraat, 105. 41 20 G. G. V. D. V. T. P. 1 F. C. Thielt 2 2 5 1 4 2 S. C. Meenen 2 2 10 2 4 3 Daring Blankenberghe 2 1 19 13 4 F. C. Roeselaere 2 1 13 13 5 C. S. YPER 2 1 1—632 6 A. A. Moescroen 2 1 1 632 7 F. C. Thourout 2 11 742 8 Waereghem 2 1 1 6 5 2 9 Stade Kortrijk 2 1 1 3 4 2 10 S. V. Veurne ,21 1 4 9 2 11 S. K. Nieuwpoort 2 11 18 2 12 S. K. Sweveghem 2 2 470 13 Heyst F. C. 2 2 4 10 0 14 F. C. Poperinghe 2 -2 2 12 0

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 9