BANK FORREST L, Nieuwe Velos y. 400 tot 700 fr. Hoofdagentschap van het Gemeentekrediet van Belgi alvator Dokter D. PEENE VPËR - Qroole MarEtt, e - Tel. S01 Groote VeloKoers Waterm0ien SPORTKRONIEK Het was alsof ik er zelf zooveel belang in hadde dan den rijder zelf, toen ik vernam dat Fonten Zondag naar Lichtervelde ging reizen om er den titel van kampioen der Juniors van Westvlaanderen te gaan betwisten. Helaas, ik was teleurgesteld toen men mij mededeel de dat hij Autryve-Yper en terug met zijne io5 km. ging aanvangen en dezen koers verkoos aan bovengemelden voor de goede reden dat er geen zooveel keeren ging moeten gedraaid en gekeerd worden met daarbij de onzekerheid van somtijds nog kennis te maken met de straatsteenen en alzoo het eene of het ander letsel aan zijn lichaam te vangen. Immers hij had niet al het ongelijk ter goede wille dat den eersten prijs bestond uit een rijwiel eener waarde van 85o fr. wat nog geen klein mul is percies 1 Fonten dus, (Alfons voor de damen) zette aan met het vaste gedacht den oppergaai af te draaien. Op den Meenensteenweg stonden nog al eenige sportliefhebbei s en supporters die nieuwsgierig waren de 25 aangezette klep pers in oogenschouw te nemen vóór de woning van den vertegenwoordiger der rijwielen Le Globe Beige waar zij een handteeken moes ten zetten en dan terug naar Autryve moesten keeren. Met 9 renners vangen ze den sprint aan en in een indrukwekkende rust vliegt Fonten de eindmeet over tusschen eene echte menschenzee de io5 km. afleggende in 3 ure X minuit wat bijna 35 per uur uitmaakt, 'c Is daar een der schoonste overwinningen zijner loopbaan hij wierd er ook gevierd als een koning en 't scheelde zelf niet veel of hij kwam in aanraking met de vertegenwoordig ster van de rijwielen Le Globe Beige waar hij weerhouden was na zijne prachtige prestatie en moesten we 't gelooven hij was er nog Terwijl de eene Yperling met 't vet weg liep, deed Notredamtje 't zelfde te Passchen- daele op 60 km. waar hij met een minuut vóórop kwam op 17 vertrekkers. Florizoone die het ook begint te meenen sedert eenigen tijd behaalde een schoone 2de plaats. Boertje die Zondag voor de eerste maal in 't vuur zat met de Juniors op de piste te Ingelmunster kwam 5C aan in de australische koers en 8e in dezen op eigen krachten (60 km.) Corintje wilde dien dag ook niet ten achter blijven en kwam 2e te Staden op 3o km. Maandag in Poperinghe behaalde Berten Coppens insgelijks eene 2' plaats en Boertje een 3e plaats na 2 premiën gestekt te hebben, 't Was nen echt hondenweder en men moet waarlijk eene ijzeren moed bezitten om te koersen in zulke voorwaarden, 't was onmen- schelijk en daardoor zooveel te verdienste lijker voor die twee moedige jongens die al onze bewondering weerd zijn. Te Moorslede was Ghekiere ook van de partij er waren slechts 7 mededingers. Hij ging niet verder dan den 35" kilometer en verkoos zich te sparen dan eene plaag op te doen in dien piassenden regen, wind en slijk. Verders in Gheluvelt behaalde Notredame nog de 3e en 5e plaatsen op Maandag en Dins dag na eerst gezorgd te hebben wat premien binnen te palmen. Florizoone was 6e op 20 vertrekkers in dezelfde koers waarin ze met i5 in de spiint waren, 't gene toch schoon mag genoemd worden. Zoo voort doen jongen en het oud, doch rijk spreekwoord indachtig zijn Men prijst een stuur begin Deze week, Donderdag, won Boertje (om de gewoonte niet te verliezen) den eersten te Langemarck op 60 km. met 2 minuten voor, Cam. Notredame was 2e en Coppens Alb. 3'. Met deze overwinning komt Boertje zijnen 2on eersten prijs te winnen, 'c Zal misschien nog gaan voor dees jaar om de 2 dozijnen vol. Ypersche Wtelrijdersclub. UITSLAGEN VAN ZONDAG Autryve - Yper en terug 105 Km. Fel bewogen koers veel belangstelling 25 vertrekkers. 1) GHEKIERE Alfons, Yper in 3 ure 1 min., 2) Michiels, 3) Eossuit, 4) Vandevyvere, 5) Carrein, 6) Walkens, 7) Desmarets, 8) Ver helle, 9) Moreels, 10) Samyn, 11) Kindt, 12) Decorte, 13) Depoortere, 14) Matton. Te Passchendaele - 60 km. 17 vertrekkers 1) NOTREDAME Cam., Yper, op P.P. 2) Florizoone, Yper op 1 minuut3) Scheute, Meenen 4) Noé, Becelaere 5) Decap, Oostvleteren 6) Deneut, Zonnebeke 7) Burgraeve, Passchendaele; 8) Devos, Meenen Premien Notredame (4), Deneut (1). geprezen mark voor «Sc, de volmaakste constructie en beste waarborg Verkrijgbaar bij de AGENTEN. GEWAARBORGD te bekomen bij Fr. Debusschere - Derutter 155, Meenensteenweg, YPER. STAD Op Zondag 2 October 19- om 2 uur namiddag, voor beginnelingen en on der beging zonder licence gegeven door Honoré MASURF h De Nieuwe Smis Dixmudestee^ 61, (Kaai), met de medehulp van Cyr Hauwaert. SO terr». - 275 fr. prij^ OmloopDixmudesteenweg, Yper-W Veurnesteenweg, Maloulaan, Statie- T pel-, Boterstraten, Vanden Peereboompj Boesinghe Surmont- en Dixmudestraten^ Ronde acht maal af te leggen. Inschrijvingvertrek, aankomst en prijsdeg bij Honoré Masure voornoemd. Statiestraat, 18 YPf^ Specialiteit voor Mand- en Tandziekten Gebitten en Misgroeide Tanden. Voor alle Geldplaatsingen, Bankbewerkingen en Inlichtingen wend U in volle vertrouwen bij VAN BRANDKOFFëRS Gesticht door Koninklijk Besluit van 8 December i860 MET HOOGE WELGEWAARBORGDE PLAATSINGEN Loopende rekening op zicht Loopende rekening met 14 dagen voor opzeg Kasbons aan 3 maanden 4.00 p Kasbons aan 6 maanden 4.25 Kasbons aan 1 jaar 4.50 De Kasbons voor 1 jaar worden afgeleverd in tilels aan toonder van 5oo, 1000 en5oooi Zij kunnen kosteloos door de Maatschappij bewaard worden in open bewaargevingen. Al deze geldplaatsingen zijn niet onderhevig aan de veranderingen van den beurskoei B I J H U I Z E N INTERESTEN 3.00 p. h. 4.00 - netto 4.80 p. h. bruti 5.10 - 5 40 Poperinghe Bertenplaats, 10 Tel. 89 Moeskroen Statiestraat, 1 Tel. n5 Westnieuwkerke Plaats AGENTS Aelbeke E. Ganseman, Gemeente-Sekretaris. Alveringhem G. Vandeweghe, Gem.-Sekr. Bixschote R. Morlion, Gemeente-Sekretaris. Boesinghe Th. Van Eecke, Gem.-Ontv. Boitshoucke J. Scherpereel, Gem.-Sekr. Brielen J. David, Gemeente Sekretaris. Bulscamp Butaye E., Gemeente-Sekretaris. Coxyde A. Vandamme, Gemeente Sekr. Crombeke Decae C., Gemeente-Ontv. Dadizeele P. Hoet, Gem.-Sekr. F.lverdivghe J. Bultheel, gezw. landmeter. Gheluvelt Bevis A., Genu ente Sekr. Gheluwe JVan Ryckeghem, Gemeente-Sekr. Herseeuw A. Rys, 72, Statiestraat. Hollebeke A. Breyne, Gem.-Sekr. Houthem (Veurne): Verdoolaeghe,gem.-Ont. Houthem (i'per) II. Six, Gem.-Sekr. Isenberghe Baes H., Gem. Sekr. Langemarck Ch. Vandenhaute, Gem.-Ontv. Leysele H. Hoevenaeghel, Gem.-Ontv. Locre L. Dousy, Gem.-Sekr. Lombaertzyde Ureel J., Gemeente-Ontv. Loo Camerlynck V., Gem.-Ontv. Luingve H. Vanhoutte, 72, Plaats. Mannekensvere L. Verhelst, Gem.-Ontv. Meessev L. Lemaire, West-Nieuwkerke. Moer es Melis, Gem.-Sekr. Moor slide A. Denecker,'Gem,-Sekr. Komen Plaats, 7 Tel. 58 Wervik Steena.ckerplaats, 3 Tel! Wytschaete bij weduwe J. Fournier C H A P P E N Neer Waesten J. Deprez, Gem.-Sekr. Noordschoote M. Butaye. Oostvleteren R. Smis, Gemeente-Sekretaris Passchendaele Debrock Latrez G., Not.- Poelcapelle J. Dehaene, Gem.-Sekr. PloegsteertL. Lemaire, West Nieuwkerk Pollinchove H. Anseeuw, Gemeente-Bed. Proven Forrest L., Zondag voormiddag. Ramscapelle A. Duron, Gem - Sekr. Rcckem J. Meulemans, Gem.-Sekr. Reninghe Wuliepit A., Gein.-Ontv. Rcvinghelst Camerlynck Fl., Gem.-Set Rolleghem-Cappelle A. Vandeputte, Ge® '3 Stavele Franchoo Pr., PIoofdonderwijzer' Steenkerke A. Thieren, Gem.-Sekr. Vinckem Ceulenaere C., Gem.-Sek. Vlamer tin ghe Dehaeck J., Ontv. d. Go Waasten Paul Parmentier. Watou E. Bulthez, Gemeente-Ontvangt W ervick De Mazière G., Steenacker,1 W e stout er Declercq A., Plaats. Westvleteren M. Vanlierde, beheerder. Woest en L. Vanhoutte, Gem.-Sek. Sekr. -Ontv- Wulverghem Heughebaert, Gem Wulveringhem Ceulenaere J., Gem. Zqntvoprde E. Vandermarliere, Geffl- Zillebcke Frimout H., Gem.-Sekr. Zuydscliote H. Costenoble, Gem Sekr-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 16