Van de Lanoitte's koffïes zijn de beste. Mededeeling aan de Beitankweekers Provinciebestuur van West Vlaanderen Keuringen en PrijsKampen voor Hengsten van toet Belgisch Trekras DEKDIENST 1927-1928 Deze keuringen en prijskampen zullen plaats hebben als volgt Voor de 2e omschrijving te Thourout, op Woensdag 19 October 1927, om 10 ure voor middag, ter Burgplaats. Voor de 4e omschrijving te Dixmude, op Dinsdag 25 October j g 27, om 10 ure voor middag, op de Groote Markt. Voor de 5e omschrijving te Kortrijk op Donderdag 27 October 1927, om g 1/4 ure voormiddag, langs de Vandenpeereboomlaan Voor de 6e omschrijving te Yper, op Don derdag 20 October 1927, om 10 3/4 ure voormiddag, ter Groote Markt. Deze keuringen en prijskampen zullen op het gestelde uur beginnen met de hengsten van drie jaar, dewelke allen stipt alsdan moe ten tegenwoordig zijn, om eerst in greep door de jury te kunnen in oogenschouw genomen worden. De prijskamp voor de provinciepremiën en de bewaringspremiën van 6000 fr. zal gehou den worden te Brugge, op Dinsdag 8 Novem ber 1927, om 10 1/2 ure voormiddag, ter Burgplaats. Gewestelijk Verbood der Geitenkweeksyodikaten vaa het Arrondissement Yper Groote PRIJSKAMP voor BOKKEH en GEITEN te YPER, Koeimarkt op Maandag 10 October 1927 om 9 uur stipt. 99 Prijzen - Uitreiking der Bewaringspremiën - 1200 Fr, PROGRAMMA A. Inlandsch Ras. 1) Bokken (Zonder Horens) Volschoten 3o-25-20-io fr. Met 4 en 6 tanden 25-20-15- io- io fr. Zonder of met 2 tanden 25-20-i5-io fr. Boklamm.(ig27): 15-io io en 5 premiën v. 5 fr. 2) Geiten (Zonder Horens) Volschoten 25-2o-i5-io-io-io-io-io-io fr. Met 4 en 6 t. 25-20-15 en 6 prijzen van 10 fr. Zonder of met 2 tanden (1926) 20-15 en 6 prijzen van 10 fr. Lammeren (1927)20-i5 en 10 prijzen v. 10 fr. B. Groepen Inlandsch Ras zonder horens. 1) Groep groote dieren (bok met 3 geiten) 3o-25-2o-15 Ir. 2) Groep kleine dieren (boklam met 3 geitjes 1927) 25-2o i5-io fr. C. Bijzondere prijs van 5o fr voor den talrijksten eenvormigen groep bok en geiten inlandsch ras zonder horens. ALGEMEENE SCHIKKINGEN 1) Uitbetaling der premiën na het einde van de prijskampen. 2) Uitbetaling der bewaringspremiën toege kend aan de bokken. De bokken die een bewaringspremie bekwamen, moeten aan de jury voorgesteld worden. 3) De Commissie behoudt het recht het getal prijzen te vermeerderen of te verminde ren en 2 naeenvolgende prijzen tusschen 2 mededingers te verdeelen- 4) Alle geschillen en onvoorziene gevallen worcen door de Commissie alleen onweder- roepelijk beslecht. 5) De eigenaars zijn verantwoordelijk voor alle ongevallen door hunne dieren veroorzaakt. Namens het Verbond der Geitenkweeksyndikaten van het Arrondissement Yper. De Secretaris, De Voorzitter Od. SIMOENS. Edm. CAENEPEEL. Nieuws uit Zoetenaai® sporten uitgepeist die zekers wel veel vinden overol waar dan Ze ze Menheere van 't Ypertje, 'k Was met de kermisse en keer naar Zoete- naaie gegaan om Sissen goendag te zeggen. Dien braven man begunt van langst om meer te sukkelen, 't Komt en oud ventje. Eudoxie is ol ten vullen aan 't suffen. Ze verteld ossan van 't zelfste, van den tijd dat ze in huideren metro weunden aan 't Hoorewerk, van die waarzeggege die zooveel de planete sloeg, aksetera, aksetera. Of te wel dat hen in de gazetten nie meer en schrijft is Sissen nog ossan liefhebber van babbelen, 't Is de groot ste kommeere van de prochie en de ware gazette van zen gebeurte. Os je en eure bij hem gezeten hèt, weet je ol 't nieuws van de streke. En 't er is ossan veel nieuws in Zoetenaaie. Z'hèn groote kosten gedaan om en filter te zetten gunter bij de Kromme Beuke voor 't water van den Blankaart te zuiveren. En om dan de menschen wel zoun kunnen 't verschd proeven, geven ze overans, eerst van dat kris taaiwater en toen en boelion van puiderek met een klein vischreuksche, direkt van uit 't Beverdijksche. Ook is er niemand meer die twijfelt of dat dien filter werkt up er. draad, ieder keer dan z'hem wel willen gebruiken. En om aan ol de liefhebbers voldoeninge te geven, mingelen ze toen van tijd tot tijd de twee teusches. Die dagen is olleszins 't zop zen tcheventig centiemen den kubieke meter weerd 1 De properteiten zijn volgens dat 't schijnt nogol stief aan 't diezen in Zoetenaaie. 't En is ook niet te verwonderen. De gemeenteraad houdt nog ossan zulke kluchtige zittingen dat er ieder keer dat hen zetelt en grooten toeloop van volk is, en dat ol de hotels van aan de tramstatie tot aan de Bascule hoedjevul zitten. De artiesten die er sedert de laatste stemminge nog bijgekomen zijn, zijn waarachtig charels Dit alles bringt veel profijt voor de nering doeners en de reputacie er van is ol tot in het verre Gheel geraakt. Men vertelt dat er, in eene van de laatste venditien, een huis tot aan en schoonen stuiver zou gesteken geweest lèn deur en dokteur van gunter. Je weet dat z'er in Gheel een handje van hebben voor zekere ziekten te genezen en dien mensch moet zeker gepeist hèn dat, of mosten maar de raadsheeren olleene zen kalanten zijn, hij ol werk genoeg zoudt hèn, omdat zen broodje zou gebakken zijn. 't Zoudt olleszins ol en schoon kerweitje zijn. Ze zijn van langst om meer en meer sportief in Zoetenaaie. Z'hèn zelve en paar nieuwe gaan probeeren. Onder ander zijn ze sterk in 't Sp0rt rapste meugelijk de vendels aan de f van 't gemeentehuis uit te steken, in te SS^e en toen weer uit te steken. Je kunt nie^' ven hoe rap dat 't ol gaat En toen, hèn z'en sport uitgevonden d' staat uit het bijeenroepen van van den gemeenteraad, waar dan be. vergarinep. de raads. eene heeren katjeduik meugen spelen. De keer zijn 't d'eene die n'hulder meu»en steken en den anderen keer zijn 't d'and^' De menschen die dat spelletje niet en ken peizen dan de die, die n'hulder hèn wegsteken, simpelijk kootje steken zijn mis. In olie spelen hè je azoo die staan te kijken en die 't spel niet zelve os 't maar kutten, of knikker mengeil maar ze mënscheu verstaan, en- of hin! kelen, of mieffelen en is. Je ziet, meneere van 't Ypertje, dat de menschen gunter wel weten weuk te dnon 1 uucn ou aangenaam den tijd te slijten, 'k En zeggen nie dat dit nie en beetje kostelijk en volt inde kasse en dat de zaken van de gemeente dam ossan rap aveceeren, maar os je etwat wilt hèn van de moeite weerd, moe-je ook kunnen verstaan da je 't nie en kunt krijgen zonder den prijs te besteen, 't Er zijn pertank nog prochianen die dat nie en willen verstaan en die zelve zoo verre gaan van te zeggen dat i in den ouden tijd beter ging en dat-de oude moden trefielijker waren. J'hèt azoo ossan van die pezewevers en van die rikzagers die nooit met niet kontent en zijn 1 En nu, meneere van 't Ypertje, saluentot den naasten keere. Fluppen van 't Paddegat, De Engelsche Praalboog aan de Meenenpoort Ter overweging Wat men in Engeland daarover schrijft Wij geven hieronder beknopt wat in «News of the World verscheen onder de titels Minachting der dooden, schenderij van het Meenenpoort gedenkteeken, Heilige grond bevuild door toeristen Het prachtig gedenkteeken, op 24 Juli door Lord Plumer ingehuldigd, in tegenwoordig heid van den Koning der Belgen, tereerevan 56.000 onzer glorierijke dooden, wordt ge durig door een groot aantal Britsche toeristen bezocht. Dagelijks teekenen rond de 5oo Britsche bezoekers het boek, maar men mag zeggen dat dit slechts een derde is van deze die er naartoe gaan. Met trein, char-a-bancs of andere autos heeft er gedurig een stroom van volk naar Yper gereden. Het moet be kend worden dat onder den vloed van bezoe kers er geweest zijn die zich heel gemeen gedragen hebben en van de laagste soort kermisgasten schenen te zijn. De toegang van het gedenkteeken naar de vestingen, waar men een wonderbaar zicht op de omstreken heeft, werd verboden daar velen bij het neer stappen de trappen als voetschrepers bezig den. De gedurige regens hebben de gronden der vestingen kleverig gemaakt oudstrij ders kennen goed die hoedanigheid van de modder van Vlaanderen en de bezoekers hebben de trappen gebezigd om zich van die modder te ontdoen. Zelfs onder de heilig- Poort lag een bedding van allerhande vuilnis sen, papier, sigaren en sigarettenafval, over schotten van sandwiches, oranjeschillen en peulen van bananen zonder den minsten eer bied door deze plaats rondgestrooid. Bezoe kers klommen op alle deelen van het gedenk teeken om photos te nemen van de paneel®! met namen. Een der hoofden der Imperia War Graves vertelde mij dat zijn diensten verplicht werden den toegang tot de vestm gen te beletten en de hoopen vuilnissen op ruimen. Een man moest met dit werk be as worden, iets waarop de I. W. G. C. zich n^ verwacht had en die de familieleden er Om eene provinciepremie en om gelijk welke bewarings- premie te kunnen bekomen, moeten de hengsten ingeschre ven zijn in het studbook van het Belgisch trekpaard. De inschrijvingsbulletijns der te keuren en aan de prijs- kt mpen deel nemende hengsten, moeten naar het Provincie bestuur gezonden worden acht dagen voor den dag der keuring of prijskamp. Exemplaren van dit bulletijn zijn te verkrijgen in het bureel 7 van het provinciebestuur. De samenstelling der omschrijvingen en de toe te kennen premiën zijn aangeduid in het besluit der Bestendige Deputatie van 21) Augustus 1927, hetwelk, benevens de provinciale verordening van 15 Juli 1924 ter verbetering der paardenrassen, opgenomen is in het Bestuurlijk Memo riaal der Provincie deze beslissingen kunnen dus in de gemeentehuizen geraadpleegd worden. De hengsten die op de hierboven aangeduide dagen ter keuring niet zouden kunnen aangeboden worden, of die na deze keuringen in de Provincie zouden komen, zullen aan de jury mogen voorgesteld worden tijdens de prijskampen voor hengstenveulens die in Maart 1928 zullen plaats grijpen, of tijdens de bijgevoegde keuring die zal gehouden worden in het begin der maand Februari 1928 De inschrijvingen voor deze laatste keuring moeten toekomen in het secretariaat der jury, provinciebestuur te Brugge, vóór 1 Februari 1928. Brugge, den 1 September 1927. De Gouverneur, Baron JANSSENS de BISTHOVEN.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 4