doel wordt penalty toegekend, welke Minne onmeedoogend binnenzendt, weldra gevolgd van een vierde goal en dit alles in de laatste -vijf minuten van het spel. Voegen wij er aan stonds bij dat de scoor 4-1 zeer gevleid is voor F. C Roeselaere en dat de onzen ruimschoots het gelijk ëpel verdienden. Zeker waren de bezoekers ons een weinig de baas in de eerste helft van de ontmoeting door hun snel op den man gaai, maar C. S. had zich na de rust hernomen doch botste op eene verdediging die in goeden form stak. Niettegenstaande deze nederlaag, mannen, de moed niet verlo ren en Zondag en acht dagen naar Thielt bezield met het gedacht ten minste één puntje naar huis te brengen. 'k Geloof dat vierde het begint goed op te nemen want de 7-0 bewijst genoeg dat het utal wel gevormd is en dat de voorlijn, zoowel als de verdediging, op de hoogte is van hare taak. Bravo mannen, doet zoo voort en wie weet komen wij in de eindronde niet NEMO. Allerhande Nieuws BINNENLAND. Yper.Auto in brand. Bij het vol gieten van den naphtebak schoot Zaterdag middag aan de Meenenpoort een Kortrijksche auto in brand. Eenige werklieden der Dia- mantfabriek gelukten erin het vuur te blus- schen. Aldus bleven de motor en de wielen van de auto gespaard. De inzittenden hadden juist den tijd er uit te springen. Een groote toeristenauto vatte bijna vlam. Een onderbroken jachtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de Ypersche Rijkswacht op den Veurnesteenweg een auto met vreemde jagers aangehouden. Geholpen door het hevig licht hunner «phares» hadden ze, onder de hazen, reeds een aantal slachtoffers gemaakt. Ten laste der over treders werd proces-verbaal opgesteld en hun auto werd, ter bewaring, naar Yper over gebracht. Bij het Staatspersoneel. Zondag namiddag heeft de S.M. «Spaarzaamheid» haar gedecoreerde leden gevierd. Naar loffelijke gewoonte legden deze hun bloemengarven neer bij het gedenkteeken onzer dierbare Gesneuvelden. Een Braban- qonne door de talrijke aanwezigen met eerbied aanhoord, bekroonde het eerlijk gebaar onzer zeer verdienstelijke staatsbe dienden. Tot laat in den avond was het dan feest in de Coo En dat het er heel gezellig toeging moeten we zeker wel niet zeggen. -Bedreigingen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, hoorden gendarmen, die op ronde waren in de omgeving van het oude Waterkasteel, de moordkreten eener vrouw der Capronstraat. Het was zekere C. die zijn vrouw met een revolver bedreigde. Het Amerikaansch Legioen. Onze stad kreeg het bezoek van een aantal gewezen Amerikaansche soldaten die deel uitmaken van The American Legion waarvan onge veer 3o.ooo leden voor enkele dagen in Frank Tijk vertoeven. Poperinghe. Brand. Bij den heer Nestor Dequeker-Olevier, aan 't Rood Kruis, is een achtergebouw afgebrand. Ganscb de inboedel en 4000 pond versch gedroogde hop werden een prooi der vlammer De schade is nogal aanzienlijk. Crombeke. Doodelijke val. De echtgenoote Charles Louis Degryse die, bij het vallen, zoo ongelukkig een been gebrok- n had, is in een kliniek aan de gevolgen harer verwondingen bezweken. Reninghe. Erge val. Zaterdag na middag is de 11 jarige Edgard Lacante op den Veurnesteenweg met zijn rijwiel zoo ongelukkig tegen een wagen gereden, dat het zware voertuig hem over het lichaam ging. Het jeugdig slachtoffer werd met verplet terde nier en inwendige bloedstorting naar het gasthuis te Yper gebracht. Zijn toestand is bedenkelijk. Sint-Jan. Botsing. Dinsdag avond botste een auto met geweld tegen een mijl paal. Een der inzittenden werd licht gewond. Wervik. - Ongeluk. Een 29 jarige tolbeambte botste met zijn moto tegen een stilstaand voertuig. Het slachtoffer werd met gebroken rechterpols en inwendige kneuzin gen naar het gasthuis gebracht. Landïooperij. Een 60 jarige man, afkomstig van Berchem, werd wegens land- looperij in hechtenis genomen en naar het toe vluchtsoord van Hoogstraeten gezonden. De bloktrein Brussel-Antwerpen heeft Donderdagmorgen te Mechelen een reizigers trein midden doorgesneden. Er zijn een zeventigtal gekwetsten. Te Kessel (Leuven) is een kindje van 27 maand in een ketel kokend water gevallen. Het arm schaapje is aan zijn vreeselijke brand wonden bezweken. Te Attre (Henegouw) werd een 17 jarige jongeling toevallig door zijn eigen geweer doodgeschoten. Te Hamme werd een kinderlijkje in een beirput ontdekt. Een onderzoek werd ingesteld. Te Roeulx werd een 23 jarige landbouwer door zijn paard doodgeti appeld. Te Meenen werd een 74 jarige man door een autobus doodgereden. Te Laeken werd een 35 jarige aardwer- ker onder een instorting bedolven. Het slacht offer is in 't gasthuis overleden. Op het kerkhof van St Amandsberg (Gent) heeft een 54 jarige man, bij het graf zijner vrouw, zich een kogel door het hoofd gejaagd. Te Gent is een 61 jarige werkman van een dak gevallen. De ongelukkige was op slag dood. Te Rolleghem werd een 57 jarige man vermoord. De dader werd ingerekend. Te Brussel werd het Egmont- paleis ge deeltelijk door brand vernield. De schade is aanzienlijk. Te Frasnes lez Buissenal viel een kindje in een ketel kokende soep. De arme kleine bezweek in de vreeselijkste pijnen. Zondag werd te Oostende een gedenk teeken onthuld ter nagedachtenis van den grooten staatsman August Beernaert, stichter der Koninklijke Vlaamsche Academie. Mevrouw Tack, het eerbiedwaardig moedertje der Belgische soldaten is Zon dag te Brussel in den gezegenden ouderdom van 91 jaar overleden Tijdens een huwelijksfeest te Gent is een der gasten, een 64 jarige schoenmaker, aan bloedopdrang bezweken. BUITENLAND. Te Kindwiller, nabij Reichshoffen (Elzas), werd een dronkaard door zijn vrouw, zijn dochters en zijn schoonzoon vermoord. De vrouw en de schoonzoon werden aangehouden. Te Auneau, nabij Chartres (Frankrijk) heeft een zinnelooze Pool zijn twee kinderen vermoord. Nabij Blankenburg (Turingen) is een vlieg tuig neergeploft. Er zijn twee dooden en twee gekwetsten. Te Cussey 1 s Forges (Cöte-d'Or) heeft een eigenaar zijn schoonzoon en een zijner geburen doodgeschoten. De moordenaar werd ingerekend. Te Algiers werden vier inboorlingen onder een instorting bedolven. Twee hunner zijn bezweken. In de velodrome van Ordrup, bij Kopen hagen, is de welgekende Deensche motocyclist Axel Nielsen verongelukt. Twee zijner gezel len zijn zeer erg gewond Te Schleiz, nabij Plauen (Duitschland), is een vliegtuig der luchtvaartlijn Berlijn- Munchen neergeploft. Vijf menschen werden gedood. Te Sherburn, in de Yorkshire (Engeland), is een vliegtuig neergeploft. De lo0ds erg gewond en een jonge Iersche vroJc4 slag gedood. °t> Te Andresy (Oise) werd een Werkiï,: au door electriciteit doodgebliksemd. Te Nantes (Frankrijk) is een 33- schaliedekker van een dak gevallen. De^'^ lukkige bezweek aan zijn verwondingen Te Val-en-Planguenoual Frankrijk) werd (St een ®rieux- aannemer door de 0nt ploffing van een dynamietpatroon afgrijsep->" verminkt. Het slachtoffer is in 't o-wl J. &asthms overleden. Te Ratenburg (Turingen) had een 1 jarig meisje drie mannen beticht haar scha2 delijk mishandeld te hebben. De eenP k j ccne heeft zich verhangen, de andere werd zinneloos de derde werd tot drie jaren opsluiting ver wezen. Nu is het bewezen dat het meisje gelogen heeft. Te Talange (Meurthe-et Moselle) Wer(J een jonge vrouw door een auto doodgereden Bij Mont-St Martin (Frankrijk) werd eeri onbekende man vermoord en zijn lijk aan een boomtak gehangen. Te Cosne, bij Nevers (Frankrijk) werd een 3i jarige vrouw door een trein verrast en in stukken gereden. Te Pradines (Corrèze) werd in een bosch het lijk van een onderwijzer ontdekt. Te Simonov (Volhynie-Polen) werden 4 landbouwers, van diefstal beticht, door den burgemeester hunner gemeente ter dood ver oordeeld en levend begraven. De Belgische luitenant Fabry is te Kins hasa (Belgisch Congo) aangekomen. Met zijn moto heeft hij in Afrika i5.000 kim. afgelegd! Te Halluin (Fransch Noorden) is een. weverij afgebrand. De schade bedraagt ver scheidene millioen frank. Nabij Mosseiaw (Canada) werden vier menschen in een hoevebrand gedood. In het Bernez-Oberland (Zwitserland) hebben d e overstroomingen aanzienlijke schade veroorzaakt. Te Tawansa zijn acht menschen verdronken. Te Weenen (Oostenrijk) is een 17 jarig meisje bij het dansen aan een hartkwaal bezweken. Te Parijs heeft een groot oorlogsinvalide zich een revolverschot in den mond gelost om een einde aan zijn vreeselijk lijden te stellen. Te Stapleford-Abbots (Engeland) werd een politieagent vermoord. Te Toulon (Frankrijk) is een dynamiet patroon ontploft. Twee werklieden werden op slag gedood en twee andere zeer erg gewond. Te Pruszhkov (Polen) werden een onder wijzer, zijn vrouw en hun twee kinderen door bandieten vermoord. Bij het eiland Hoédic (Frankrijk) is een visscherssloep vergaan. De twee inzittenden zijn verdronken. Op de Italiaansche Alpen werden drie personen door een instorting gedood. Bij Bolzano (Italië) werd een hulptrein door het noodweder in de Isargo gerukt. Zestien personen verdronken. Te Hettange (Moselle) werd een 4f jarige Pool door een rotsblok doodgepletterd- Te Fourmies (Frankrijk) werd een 26 jarige werkman door electriciteit doodge bliksemd. Te Nancois-Tronville (Vleuse) werd een 38 jarige wegwerker door een koopvvarentrein verrast en in stukken gereden. Nabij de statie van Sancy-Charlevilk (Frankrijk) werd een onbekende man door een trein in stukken gereden. Te Calot, bij Agen (Frankrijk) werd een 2 jarig meisje door een sneltrein verrast afgrijselijk verminkt. Te Weenen (Oostenrijk) werd een vr°u^ bij het behandelen van een electrisch strrj ijzer door den stroom doodgebliksemd. Te Mombrier (Gironde Frankrijk) zlJ twee wijnboeren in een groote kuip met ven gevallen.Slechts twee lijken werden oP§ haald.

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6