Dokter D. PEENE adaive mm mwa NUTTIGE GESCHENKEN Genck, werd een 28 jarige werkman door de drijfriem eener machine gevat en afgrijselijk verminkt. Önze Koningin blijkt een uitstekende teekenares te zijn. Zij legde zich op teékenen toe in haar jeugd en beoefent die kunst nu weer sedert een paar jaren. Er bestaat van haar o.a. een portret van den Koning, dat vol karakter is. Te Heist op den Berg werd een 70 jarige man door een auto op slag gedood. Te St Niklaas is een 67 jarige handelaar na een feestmaal aan een hartaderbreuk be zweken. Te Waermaerde heeft een 41 jarige fabriekwerker zijn 38 jarige echtgenoote dood gestoken. De nloordenaar werd in de staats gevangenis te Kortrijk opgesloten. Het ongelukkig huisgezin telt 12 kinderen waarvan het jongste pas 20 maanden oud is. Het vreeselijk drama veroorzaakt groote op schudding in geheel de streek. De gekende kunstschilder Rodolf Wyts- man is overleden. Te Oostende werd een gedenkteeken onthult ter dierbare nagedachtenis van Pas toor Pijpe, die heel zijn leven aan het lot der visschers had toegewijd. Te St Pieters Jette werd het gedenk teeken der Gesneuvelden plechtig ingehul digd. BUITENLAND. Te Billy-Montigny (Pas-de Calais) werd een mijnwerker verwurgd. De moordenaar werd nog niet aangehouden. Op de spoorlijn Serajevo-Mostar is een koopwarentrein in een ravijn gestort. Twee arbeiders werden gedood en de stoker erg gewond. Te Hagondange (Moselle) werd een 68 jarige bediende op straat vermoord. Diefstal was de drijfveer dezer misdaad. Te Chagny (Frankrijk) werd een 38 jarige vrouw door haar man doodgeschoten. De moordenaar gaf zich gevangen. Te Cagouillac, nabij Rochefort (Frank rijk), is een huis ingestort. Een werkman werd gedood en een ander erg gewond. Te Audun le-Tiche (Frankrijk), werd een 23 jarige mijnwerker door electriciteit doodgebliksemd. Te Belgrado heeft een kunstzangeres zich verhangen op het oogenblik dat zij op het tooneei moest verschijnen. Te Andryes (Auxerre-Frankrijk) heeft een man zijn minnares doodgeschoten. De moordenaar werd ingerekend. Te Argenteuil (Frankrijk) is een 53 jarige man van een tram gevallen. De ongelukkige bezweek aan schedelbreuk. Te Zaghouan (Tunis) heeft een Italiaan zijn broeder vermoord. In destreek van Matto Grosso (Brazilië) heeft een geweldig onweder gewoed. Een twintigtal personen werden gedood en een dertigtal huizen totaal vernield. Te Donully (Frankrijk) heeft een 8ijarige rentenier zich met een jachtgeweer doodge schoten. Te Saint-Ouen (Frankrijk) heeft een 23 jarige Zwitser zijn 20 jarige minnares dood geschoten. De moordenaar werd ingerekend. Over Engeland heeft een hevige storm gewoed. In de nabijheid van Buxton, Liver pool, Galway en Scarborough is de schade aanzienlijk. 5i menschen werden gedood. 17 schepen worden als verloren aanzien. Te Algrange (Moselle) werd een 32 jarige werkman door een irein verrast en afgrijselijk verminkt. Een 20 jarige mijnwer ker werd door het laattijdig ontploffen van een dynamietpa .roon op slag gedood. Te Kirch (Moselle) is een 48 jarige land bouwer uit een pereboom gevallen. Het slachtoffer bezweek aan schedelbreuk. Op het kerkhof van Aurillac (Frankrijk) werd een man door het vallen van een steenen kruis gedood. Te Poggio Cavallo, nabij Poter.za (Italië) is een auto-car in een gracht gestort. Vier der inzittenden werden gedood en ver scheidene andere gewond. Te Londen werd op 3t October 1.1. de slag van Gheluvelt plechtig herdacht. Te Sin le-Noble, nabij Douai (Fransch- Noorden) heeft een grondinzakking plaats gehad. Een aantal huizen werden geschonden. Verscheidene fabriekschouwen zijn ingestort. Gelukkig werd er niemand gekwetst. In die mijnstreek vreest men nog verdere grondin zakkingen. Op de spoorlijn Bari-Locorotondo (Ita lië), zijn twee reizigerstreinen opeen gebotst. Er zijn dertig dooden en tachtig gekwetsten. Te Sterkrad, nabij Magdeburg (Duitsch- land) heeft' een verlaten echtgenoot zijn drie kinderen verdronken. De onwaardige vader werd ingerekend. Te New-Brunswick (V. S. v. N. A.) is een handelsvliegtuig neergeploft. De vier inzittenden werden gedood. Te Lys lez-Lannoy (Fransch-Noorden) is een tapijtfabriek gedeeltelijk afgebrand. De schade bedraagt 1 millioen frank. In de kopermijn van Quiney nabij Houghton (Michigan), werden zeven werklie den, op 1200 m. diepte, onder een instorting bedolven. Er bestaat weinig hoop op redding. In het gasthuis van Montpellier (Frank rijk) sprong een 3o jarige zieke man uit een venster der tweede verdieping. De dood was oogenblikkelijk. De beroemde Duitsche schrijver Max Harden is te Montana (Zwitserland) over leden in den ouderdom van 65 jaar. Men herinnert zich nog dat hij, enkele jaren gele den, door Duitsche Nationalisten half dood geslagen werd. Te Gournay (Frankrijk) zijn twee auto's opeen gebotst. Twee personen werden ge dood. Een wervelstorm heeft de stad Ponta- Giowa (Parona-Brazilië) fel geteisterd. Er zijn verscheidene dooden en talrijke gekwetsten. Te Berlijn heeft een mishandelde moeder zich met haar drie kinderen gezelfmoord. In Polen werden ^en honderdtal wonin gen, waaronder 24 hofsteden, door het vuur vernield. In het dorp Arcediano (Salamanca- Spanje) heeft een kortsluiting aan de electri- sehe verlichting een brand veroorzaakt die verscheidene woningen vernielde. Talrijke personen, die poogden den stroom af te snijden, werden neergebliksemd. Het aantal slachtoffers is aanzienlijk. Te Détroit (Michigan) hebben misdadi gers een bom in een kineina geworpen. Vier personen werden gedood. De fransche geneesheer, Dr Delmasure, van Rijsel, zou het geneesmiddel tegen de longtering hebben ontdekt. Kon het maar waar zijn De schipbreuk van de Principessa Mafalda heeft 314 slachtoffers gemaakt. Er waren I25g personen, meest Italianen, aan boord. Te Valenciennes (Fransch-Noorden) is het 2 jarig zoontje van een schipper in de Schelde gesukkeld en verdronken. In de statie van Longuyon, nabij Long- wy (Frankrijk) werd een 37 jarige machinist door een trein in stukken gereden. Het slachtoffer laat een weduwe en crie kinderen. Te Berlijn (Duitschland) werden drie werklieden door een ontploffing gedood. Te Nantes (Frankrijk) joeg een kunst zanger zich een kogel in het hoofd. De dood was oogenblikkelijk. Statiestraat, 18 YPER Specialiteit voor Mond- ere Tandziekten Gebitten en Misgroeide Tanden. Koninklijke Tooneelkring De Vlaamsche Ster Yper De Koninklijke Tooneelkring De Vlaants Ster opent het Tooneelseizoen op Zondag Novembsr- te 3 uur namiddag, enMaandag 7 Nowembep^ te 8 uur 's avonds, in de Zaal Concordia, Seminariestraat met LÜKSIE Blijspel in één akt OE STERKS Blijspel in 1 akt Beiden door G. Martens Zangspel in één akt door H. Van Petne Prijzen der plaatsen le rang 5 fr. 2e rang 3,5o fr. 3' rang 2,5o fr. Op voorhand zijn kaarten en jaarabonne menten te bekomen bij de IIH. R. Cordenier Esplanade P. Verfaillie, Dickébusch steen tv. M. Bories, Pateelstraat. Feest ter gelegenheid der verheffing tot Koninklijke Maatschappij De optocht door de stad met muziek en ont plooide vaan heeft alom veel belangstelling, verwekt en al de toeschouwers op den door tocht bewonderden de prachtige vlag, een echt kunststuk van het huis A. Demeere van Yper. De oorstreelende en op wekkende muziek stukken, bij de vleet en met fijne kunst uitge voerd, behaalden den meesten bijval. Naden stoet, tij 't lokaal een flinke Brabatifonne, die gebisseerd werd en luidruchtig toegejuicht. Een bewijs der Vaderlandsche gevoelens der leden en der talrijke omstaanders. Vervolgens werd den eerewijn in de mooie j zaal van Den Spiegel aangeboden en, na eene korte aanspraak van den voorzitter, een, j lekker glas gedronken op den voorspoed en. den, bloei der Maatschappij. Na gezellig, gekout en vroolijken zang ging men opgebeurd, en welgezind uiteen. 's Anderdaags kwamen de leden 's avonds- bijeen in 't lokaal, waar hen een lekker eet maal wachtte. Dat men eere deed aan tafel, hoeft geen betoog. De beste luim beheerschte de gansche vergadering. Na smakelijk geëten. en menig glaasje geledigd te hebben was het de beurt aan gezang, muziek en dans tut laat in den nacht. Het waren deftige, vroolijke feesten, die in gulden letteren zullen aangestipt staan in de jaarboeken onzer zeventigjarige toor.eelmaat- schappij. Leve de Vlaamsche Ster 1 Vlamink. Koopt ten bureele van 't Yperschev Huis DUMQRTIER, 1.5, Boterstraat, 15 voor St-MAARTEN ets St-NIKLAAS zooals Doozen Pastelkleuren Doozen gekleurde Potlooden VerfCompas- en Drukdoozen Albums met prenten om te lezen en te kleuren Albums van Gedichten Postzegel Albums voor Postkaarten en WOORDENBOEKEN Fransch Vlaamsch Engelsch - Fantaisie Schrijf- en Zakboekjes Papierdoozen Vulpennen o- Stifthouders Fantaisie Inktkokers Postkaaiten Quitsch f 1

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6