BERICHT et d'admiration que nous avons exprimés tantöt devant le monument élevé a la mémoire des enfants de la commune morts pour la patrie, nous venons les répéter en ce coin du cimetière oü reposent dans le calme et l'isole- ment, loin du sol natal, les soldats anglais qui furent nos fidèles alliés. Comme nous, ils ont quitté leur foyer y abandonnant, dans une dernière étreinte, toutce qui leur était le plus cher au monde leurs épouses, leurs enfants, leurs pères et leurs mères éplorés, pour venir sur le continent, défendre la cause de la liberté et de la civilisation opprimée, contre le règne du despotisme et de la barbarie menaqante. Beaucoup ont trouvé la mort sur les champs de bataille de Flandreetpourquelques uns d'entr'eux eet endroit fut choisi dare-dare, pour recevoir leurs dépouilles mortelles. Leur pays, voulant témoigner son infinie gratitude et son admiration envers ceux de ses enfants qui se sont immolés sur l'autel de la Patrie, leur a donné des sépultures dignes de leur héroïsme, entourées d'une pelouse verte et tendre, parsemée de fleurs dans un champ enclos avec goüt et art. Nous voici en ce lieu, qui incite au respect et au recueillement, pour rappeler leur gloire immortelle et pour leur dire Braves soldats Britanniques, reposez ici en paix aux cótés denosdéfuntsbien aimés. Vousy serez entourés du même respect et de la même vénération que nous leur vouons. Et ceux des nótres que leurs pas conduiront en cette terre bénie auront toujours pour vous une pensée de regret, de piété et d'affectueuse sympathie. L'Hymne national Anglais cloture cette belle journée du souvenir et la foule se dis perse profondément émue. Un Ancien Combattant. Allerhande f£i@uws BINNENLAND. Meessen. Erge val. De 16 jarige dochter van den heer M... was met eenige vriendinnen per velo uitgereden. In 't naar huis keeren werd het meisje plots onpasselijk en stuikte met het rijwiel tegen den grond. Het jeugdig slachtoffer werd zoo erg gekwetst dat er weinig hoop op redding bestaat. Passchendaele. Aangerand. De dochter van den heer C. D..., wonende aan den Keiberg, werd rond den middag langs den steenweg naar West-Roosebeke door een on bekenden man van haar rijwiel in de gracht geworpen, mishandeld en van haar handzakje beroofd dat een zekere som geld inhield. Het parket heeft een onderzoek ingesteld. Kon de laffe aanrander maar spoedig gevat worden en een welverdiende straf oploopen. Nog altijd de obussen. -- Op de hof stede M..., in de Zuidstraat alhier, was een obusafklopper van stiel weer aan zijn gevaar lijk goedje bezig toen plots een houwitser ont plofte met het ongelukkig gevolg dat de onvoorzichtige man vreeselijk werd verminkt. Met een auto van 't Rood Kiuis werd het slachtoffer naar een kliniek gevoerd waar hij vóór zijn aankomst bezweken is. Woesten. Het nieuw kerkorgel. Zondag werd alhier het nieuw kerkorgel door den E. FI. Pastor plechtig ingehuldigd. Daarna bewonderden de geloovigen een mooi recital door den heer A. Verman dei e, leeraar aan de muziekschool van Roese laere, op meesteilijke wijze uitgevoerd. Te Gentbrugge is een 44 jarige brieven besteller in een gracht gevallen en verdron ken. Het slachtoffer laat een weduwe en twee kinderen. Te Vilvoorde heeft een 4.3 jaiige staats bediende zich in de Willebroecksche vaart verdronken. Te Sint-Gillis (Brussel) heeft een 21 jarige Poolsche student zich een kogel in het hoofd gejaagd. De dood was oogenblikkelijk. Tusschen Meire en Erpe werd een 40 jarige man aan een onbewaakten overweg door een trein verrast en in stukken gereden. Te Linkebeek werd een 19 jarige weg werker tusschen twee wagons doodgepletterd. Te Ermeton-sur-Biert, nabij Mettet, werd een 52 jarige spoorwegbediende door een trein verrast en doodgereden. Te Deurne is een fabriekschouw inge stort. Een 5o jarige metser werd op slag gedood. Te Wyneghem werd een hovenier door zijn paard doodgestampt. Te Marchienne werd een 44 jarige mijn werker door een gasontploffing gedood. Te Thielt botste een handelaar van Lichtervelde met zijn auto tegen een gespan dat onvoldoende verlicht was. De handelaar bezweek aan zijn verwondingen. Te Antwerpen is een werkman in het ruim van een schip gevallen. Het slachtoffer is in 't gasthuis overleden. In de goederenstatie van Charleroi werd een 21 jarige wegwerker door een trein verrast en onthoofd. Te Namen heeft een 53 jarige paswerker zich in de Maas verdronken. Prins Leopold heeft Dinsdag in den Senaat den grondwettelijken eed afgelegd. Te Gent heeft een man zijn 20 jarige vrouw doodgeschoten en zich daarna gezelf- moord. Te Brussel joeg een 22 jarige loodwerker zich een kogel in het hoofd. De dood was oogenblikkelijk. Dinsdag werd te Namen een honderd- j rrige gevierd Mevrouw Riffet- Bodart, aldaar op 8 November 1827 geboren. Te Antwerpen is een groote stelling ingestort. Een i5 jarige knaap is in het Kem pisch dok verdronken. In de koolmijn van Waterschei, bij Genck, werd een 24 jarige Poolsche werkman door een wagon doodgepletterd. In de koolmijn van Winterslag, bij Genck, is een Hollandsche werkman op 200 meter diepte in het ruim van een put gevallen. Men ontdekte slechts een vermorzeld lijk. Te Gheel hebben twee zinnelooze vrou wen zich verdronken. BUITENLAND. Mgr Tchao, de eerste Chineesche Bis schop, is in den nacht van i3 op 14 October 1.1. te Peking overleden. Te Valenciennes (Fransch-Noorden) is een 62 jarige schipperin in de Schelde geval len en verdronken. Te Aulnoye (Fransch-Noorden) werd een 35 jarige vrouw door een trein verrast en in stukken gereden. Te Hayange (Moselle) heeft een vrouw haar man doodgeschoten. Te Ligny en-Barrois (Meuse-Frankrijk) viel een 2 jarige knaap in een waschkuip en verdronk. Te Féron (Fransch Noorden) werd een 60 jarige man door zijn neef doodgeschoten. De moordenaar werd ingerekend. Te Changhaï fChina) is een kinemazaal tijdens een vergadering ingestort. i35 vrouwen en kinderen en 1 man werden gedood. Er zijn meer dan 200 gekwetsten. Een windhoos heeft de stad Nellore (Engelsch Indië) bijna geheel verwoest. Et- zou len een 20otal dooden, honderden ge kwetsten en 7000 dakloozen zijn. In Nieuw-Engeland (V.S.v.N.A.) hebben de overstroomingen aanzienlijke schade aan gericht. Te Montpelier (Vermont) heeft het water 3 m. 3o hoogte bereikt. Een honderdtal personen zijn verdronken. Te Hagenbach (Moselle) werd een 4 jarige knaap door een vallende poort dood-, gepletterd. Te Biarritz (Frankrijk) zijn drie Span jaarden bij het visschen in zee verdronken. Te Chateauneuf sur-Cher (Frankrijk) zijn twee personen een 68 jarige vrouw en haar 8 jarige kleinzoon in de rivier gevaMen en verdronken. Te Berlijn. Duitschland) hebben, den- °Ord, zelfden dag, zich 8 personen gezelfm —Te Villers Ie- Sec (Frankrijk) is een in zijn wieg verstikt. lr%. Te Rombas (Moselle) werd een65 man door een auto doodgereden. Te Signy-Montlibert (Frankrijk) een landbouwster door haar koeien d trappeld. °0d^ Te Laneuvelotte (Moselle) botste auto tegeneen boom. Een vrouw werd e 1 Te Morfontaine (Meurthe-et-MoselleR* een 22 jarige aannemer van het dak der 1 gevallen. Het slachtoffer was op slag gea' Te Parijs werd een 28 jarige Itaij dooreen zijner landgenooten doodgeschot' De moordenaar werd aangehouden. Te Morsang-sur-Orge (Seine-et-OiSe) heeft-een hond een kindje van 21 maanden doodgebeten. Te Vieux-Condé, nabij Valenciennes (Fransch-Noorden) heeft een 27 jarige vrouw zich met haar twee kinderen in de Schelde j worpen. Deze laatste zijn verdronken. Te Mosset, nabij Perpignan (Frankrijk) is een jager omgekomen. Men weet niet of er een ongeval of moord in 't spel is. Te Sorignac, nabij Chateaudun (Frank rijk) werd een 37 jarige landbouwer doodge schoten. In een kinema, te Leipzig (Duitschland) heeft een handelsbediende zijn minnares doodgeschoten. In het weezenhuis van Bernardsville, New Jersey (Vereenigde Staten) brak 'snachts brand uit. Een kloosterzuster ontwaakte en gaf het noodsein. Hoewel klein en zwak, redde zij 68 kinderen van den dood. Zonder acht te geven op het gevaar en spijts de; brandwonden, welke zij zelf bekwam, zij de kleintjes een voor een uit het laaiend gebouw. Drie kindertjes zijn ongelukkig inde vlammen omgekomen. Te Entzheim (Elzas) is een vliegtuig, met acht personen aan boord, omgeklonken op het oogenblik der opstijging. De loods werd gedood en een passagier licht gekwetst. Te Hamburg (Duitschland) is een auto- kamion op het gaanpad gereden en heefteen vrouw dooi heen de vitrien van een goudwin- kei doodgepletterd. Nabij de Cieseilanden, in de Spaansche wateren, zijn twee stoomsloepen opeen botst. Een dezer, een Spaansch schip, is oih middellijk gezonken. Negen matrozen werden mede in de diepte verzwolgen. Te Croix Wasquehal (Fransch Noorden) is een emailleer oven ontploft. Een werknmj werd gedood en vijf andere erg gekwetst. Arrondissement Yper o Parket van den Prokutreur des Koning De Prokureur des Konings bij de Rechtbank van ten Aanleg van Yper heeft de eer ter ke.j- nis van het publit k te dragen dat de genaamd® Tiberghien Edouard Joseph, zonder D roep, geboren te Comen, den 6 April 184^1 zich zeggende van fransche nationaliteit, zoom van Jan-Baptiste en van Leuridan Fla\|e> wonende te Cornen, voor hem, den 7 ber 1927 eene verklaring van keus tot Belgische nationaliteit gedaan heeft. De Prokureur des Konings doet, over^nj, komstig met artikel 10 der wet van i5 1922, een onderzoek over de geschiktheid va den voorgenoemden verklaarder. De personen die opmerkingen?; 'n''C^"fueI1 of tegenwerpingen uit te drukken ie wegens de gemelde vaderlandskeus rn()&e^eer doen gelden door tusschenkomst van den Politiekommissaris van Comen tot el November 1927. Yper, den 7 November 1Q27- des Ko>'lNlJ De Prokureur (get.) Rod. DE PO OR T0E

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6