emoiselle Mary MERGAN, Cantatrice Jaar 33-26 November 1927 8^ Année, N° 33-26 Novembre 1927 Audience ministérielle Het groot Gala - Concert der Harmonie "YPRIRMfl,, Weekblad - roor bet Arrondissement Yper ómr Vereeniging der Geteisteurden. dar Yperach© Club», enz. 0, Opstal en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Abonnement15 Ir. 00 per jaar Buitenland 22 fr. Men kan inschrijven In alle Belgische postkantoren 25 ct. het nummer Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Organe de l'Association des Sinistrés, des Clubs Y prois, etc. Rédactlon, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypret Abonnement 15 fr. 00 par an Etranger 22 fr. 25 ct. Ie numéro BERICHT AVIS Wie 15 fr. stort ten onzen bureele, Boterstraat, 15, of op onze postcheck- rekening 46.173, voor een abonnement 0p't Ypersche», gedurende het jaar 1528, ontvangt het blad gratis tot einde van dit jaar. Lespersonnes qui verseront 15 fr. au fureau de ce journal, 15, rue au Beurre ju a notre compte chèques 46.173 pour abonnement a La Région d'Ypres en 928, recevront le journal gratuitement usque fin de l'année courante. C'est Lundi procha;n, 28 courant, a n h., ]ue la délégation de la Fédération dt s Sinis- léssera rr^ue a Bruxellf s. Esféronsque cette démarche aura comme isprécédentes une heureuse influence sur le al ment c'es jugrrr.ents rendus. Ter gelegenheid der Ste Ceciliafeesten heeft de Harmonie Ypriana aan haar talrijke leden een groot Gala-Concert gegeven dat den uitbundigsten bijval heeft verworven. Reeds lang voor het gestelde uur was de mooie en ruime feestzaal Oud Yper prop- pensvol en hoe iedereen een plaatsje heeft weten te veroveren blijft voor velen nog een raadst 1. De menschen zaten er dicht opeen gepakt en toch had iedereen maar één wensch «Kon 't Concert nog een paar uurtjes duren Zoo heerlijk was 'cgenot dat men er smaakte. Hoe kan het ook anders als men weet met welke zorg en welke vlijt al de stukken wor den ingestudeerd, met welke geestdrift en welke innigheid de gevierde kur stenaar Albert VAN EGROO de liefde tot de edelste aller kunsten weet in te boezemen. Zijn leerlingen en zijn muzikanten zijn geen popjes of werktuigen in zijn hand, maar denkende en voelende men chtn. Iedere les, iedere 1 erhaling is voor hen een aangename, nuttige en leerzame ontspanning. Geen doodgewone liefhebberij dus, maar een streven, onverpoosd, naar volmaaktheid. Voegen we daarbij dat de Harmonie Ypriana het overgroot geluk heeft een Voorzitter te bezitten die een Voorzitter is met de daad. Een man, die klare en duidelijke bewijzen van ongemeen stouten durf en van ongeëve naarde dienstvaardigheid heeft gegeven. Een self made man, die, in tegenstelling met zooveel anderen, altijd en overal de sym pathieke krullebol, het vriendelijk «Ypeisch kind is gebleven. Hoe dikwijls klonk het reeds uit den mond van zooveel Ypei lingen 't Ts jammer dat er hier geen dozijn AI M GRU WEZ's zijn Of het jammer is Daarmee ve gaten we bijna ons Concert. Nu, waar het hrrt van vul is loopt... de pen van ovc r. Van de Harmonie kregen we volgende prachtwerken te bewonderen het oj ening- Monsieur René LETROYE, Iékcr VPERSCHE Naamlocze artikels geveigera LA REGION D'YPRES On peat s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges Les articles non signés sont rejusès Soliste des Concerts Colonne a Paris Soliste des Concerts du Conservatoir.' Royal a ttruxfclles Premier Prix du Conservatoire Royal de Bruxelles Soliste des Concerts Spiritueis de Bruxelles

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 1