VA NLEDE Corsets D. W. a 2 heures C.S.Y. - 11 - FURKES Ypersclie Voetbalkroniek In het Waar Sayefte WijveKen Grand'Plaee YPRES. De heer Missiaen vraagt wanneer men denkt de verpachting te doen der vischkramen en doet opmerken dat er daar water noodig is omdat visch steeds een onaangenamen geur verspreidt en de plaats, na ieder verkoppdag, moet kunnen gereinigd worden. Hierop wordt hem geantwoord dat het schepënencollege denkt die markt te kunnen in gang steken met Maart aanstaande en dat er op'de vischtmarkt twee kranen voorzien zijn. Dit artikel wordt dan eenparig gestemd. Art. 48 Stadsdeel in 't fonds der ge meenten (35o.ooö fr.). Goedgekeurd. Voor artikelen'49 en 5o, die handelen over het schoolgeld der betalende lagere meisjes school en dit der betalende bewaarschool, wordt geen som voorzien. M. Missiaen. Hiermede ben ik niet t'ak- koord. Voor die scholen werd tot op heden nog gëen beslissing genomen, ze zijn dus ook nog niet afgeschaft. Ik zou liever een som ingeschreven zien, want anders, zoo er niets voorzien is in de begrooting, moogt gij ook niet ontvangen. Het voorstel dezelfde som als in 1926 in te schrijven, 't zij 6726 fr. voor de lagere meisjes school en 1760 fr. voor de bewaarschool, wordt eenparig bijgetreden. Worden dan opvolgenlijk goedgekeurd de artikelen 5i, inkomen van stichtingen voor 't lager onderwijs 52, inkomen van stichtin gen voor de nijverheidsschool 53, inkomen der bijstandskas van 't pompierskorps 54, inkomen der spaarkas der oud-biervoerders en lastdragers 55, rechten voor akten van den burgerlijken stand en eenzelvigheidskaar- ten (1800 fr.) 56, deel in de opbrengst der Buurtspoorwegen Yper-Veurne, Yper Waas ten en Yper-Gheluwe 5j, jaardooding te be talen door de electriciteits maatschappij (n5.ooo fr.) en 58, teruggaaf door den Open baren Onderstand van stads bijdrage in 't ge meen Fonds. Art. 5g Bijdrage van den Openbaren Onderstand in de betaling der ouderdoms pensioenen. M. Missiaen. Ik zal dit artikel niet stem men. De Openbare Onderstand werd niet gesticht om de stad te helpen maar wel en uit- sluitelijk om de noodlijdende ter hulp te komen. Ik heb het vroeger reeds gezegd de Openbare Onderstand doet daar een cadeau van 40.000 fr. aan de rijken, door de belas tingbetalers van die som te ontslaan. M. Leuridan. Ik ben overtuigd dat ër daar niets immoreels in te vinden is, omdat de noodlijdenden daardoor niet te lijden hebben. M. Missiaen. Gansche dagen zijn er arme of blinde menschen die mij hun nood komen klagen omdat zij niet genoeg ondersteund zijn van den Openbaren Onderstands Er wordt hun 1 fr. per dag gegeven, hetgeen te veel is om te sterven maar niet genoeg om te leven. M. Leuridan. Het is niet om wille van die 40.000 fr. dat de armen maar in zulke mate geholpen worden maar omdat de Commissie van Openbaren Onderstand niet breed genoeg is. De Openbare Onderstand zou een grooter verteer moeten doen, en dit kan hij gemakke lijk daar hij de rijkste is van heel het land. M. Sobry. Wij hebben de Commissie van Openbaren Onderstand zelfs reeds gevraagd haar aandeel te willen verhoogen. Deze gelden komen ook ten goede aan de arme menschen, vermits zij dienen tot het betalen der ouder domspensioenen. M. Missiaen. Gij kunt toch niet wegnemen dat, moest de Commissie van Openbaren Onderstand hierin niet tusschenkomen, de ouderlingen, die recht hebben op een pen sioen, daarvoor geen centiem minder zouden ontvangen Hierop wordt dit artikel goedgekeurd. Stemmen neen de ljeeren Missiaen en Bos- saert. Art 60 Aandeel der provincie in den abonnementsprijs van Staats ontsmettings- dienst. Goedgekeurd. Art. 6t Teruggaaf door de aanpalende eigenaars der reinigingskosten van de Belle- waertbeek (5ooo fr.) M. Missiaen. Wanneer gij 5ooo fr. voor ziet van de eigenaars, moet gij evenveel voor zien van de Provincie, gezien beider aandeel even groot is, namelijk een derde der kosten. M. Sobry. Ik zou dan voorstellen het artikel 68 der ontvangsten voor orde uit te schrabben en dit bij te voegen bij het artikel 61. Maar gezien er nog andere waterloopen zijn zou men voor het aandeel der eigenaars en der Provincie, en dit voor alle beken, de som van 20.000 fr. kunnen inschrijven. Al de raadsleden stemmen ja. Ontvangsten voor Orde. Artikel 62 handelt over het deel der jaar wedde van den cipier van 't doortochthuis. Eenparig gestemd. De heer D'Huvettere verlaat de zaal om 21 u. 3o. De volgende artikelen 63, teruggaal der onderhoudskosten van 't doortochthuis 64, teruggaaf der vervoerkosten voor t strafge recht 65, teruggaaf door den Openbaren Onderstand der reiskosten van behoeftigen, en 66, teruggaaf door Provincie en gemeenten der kosten van den werkrechtersraad in 1927 (7000 fr.) worden achtereenvolgens eenparig gestemd. Art. 67 Vergoeding aan den politie officier bij de Rechtbank van enkele politie. M. Sobry. Ik vermoed dat de som van 2.5oo fr. hiervoor te veel is. daar hierin het aandeel der stad zelf begrepen is. Ik stel dus voor enkel 1700 fr. in te schrijven, 't zij alleen de som die door de andere gemeenten te be talen is. Algemeen goedgekeurd. Artikel 68 werd uitgeschrabt en bij art. 61 gevoegd. M. Sobry. Wij zijn nu gekomen aan de derde afdeeling van de ontvangsten M. De- clercq verklaart dat hij vermoeid is, het uur is immers reeds ver gevorderd, kwart voor tien uur, en daarbij is het lastig zoo punt vóór punt te behandelen. Ik stel dus voor het verder onderzoek der begrooting uit te stellen tot Maandag aanstaande. Al de tegenwoordige raadsleden stemmen hiermede in en de zitting wordt geheven. Dagorde der openbare zitting van Maandag 28 November 1927, om 18 uur. i° Proces verbaal der zitting van 21 No vember 1927. 2°Openbare Onderstand Verkoop uit der hand van een perceel grond. 3° Stads Bibliotheek Begrooting 1928. 40 StJozefs Beroepschool Begroo ting 1927-1928. 5° Stadsbegrooting voor ig28. GROOTE KEUS GRAND CHOIX JUWEELiN DE BIJOUX 6, Boterstraat rue au Beurre, 6 YPER YPRES PROMOSTSEKWSDSTE5UD 209 Mededingers Uitslag van 20 November 1927 g punten Desodt F. 8 punten Bost, Huyghebaert O., Mm: Van Kelst, Mej. Delodder Y., Mej. Burgraeve, Van Kelst R., Smagghe G., Clarysse J. 7 punten Vandamme G., Delobel R., Reusonr, 't Hoekje. 6 punten Mn,e Dechiever, Gruwez Aimé, Noppe M., Degeest E., Donck Arm., De puydt L., Deplancke J Cossey A., Bollen- gier L., Verfaillie G., Janssens Jos., Holle- beke J., Vermeersch M., Raymonde. 32 pronostiekers van 5 punten 37 4 49 3 40 2 g 1 Algemeen Klassement na 20 November 5g punten 't Hoekje. 56 punten Deplancke Alb. 54 punten De Bergh J., Huyghebaert O. 53 punten Moto Club, Mus Ach. 52 punten Desodt F., Knockaert P., Jans sens Is. 5i punten Denoyette S., Goetgheluck, Verfaillie G. 5o punten Blootacker A., Deplancke G., Hoflack L., Will}', Hoorens, Delobel. 49 punten Supporter 1, Dechiever F., Depuydt E. 48 punten Mme Delodder G., Mrae Holle- beke, David Ach., Beirnaert L., Odent G., Deplancke Ed. FOOTBALL Op Zondag 27 November op het Stadium, Augustinestraat om 2 u C. S. Y. - II - VEURNf Inkomprijs 2,5o fr. om iou.tC.S.Y. -III-S.K. SWEVEGHEM Inkomprijs 1,25 fr. Le Dïmanche 27 Novembre IQ-»- au Stade, rue des Augustins Entrée 2,5o fr. a 10 h.: C.S.Y.— III-S.K. SWEVEGHEM Entrée 1,25 fr. Uitslagen van 20 November 1927 Stade 2 Moescroen 0 Meenen 6 Rousselare 0 Sweveghem 3 Heyst 2 Daring 5 Yper 0 Poperinghe 3—Nieuwpoort 2 Veurne 2 Thielt 2 Thourcut 1 Waereghem 1 Algemeen klassement na 20 November 1 S. C. Meenen 10 9 1 34 7 2 Daring Blankenberghe 9 6 2 1 35 8 u 3 Waereghem 9 6 2 1 27 U 13 4 F. C. Thourout 10 6 3 1 34 18 13 5 F. C. Thielt 9-4 1 4 21 15 12 6 S. V. Veurne 10 5 4 1 21 33 p 7 F. C. Roeselaere 9 4 3 2 21 22 io- 8 Stade Kortrijk 9 4 5—13 14 9 S. K. Nieuwpoort 10 4 6 14 30 10 A. A. Moescroen 10 2 5 3 21 23 7 11 C. S. YPER 9 2 5 2 14 22 12 S. K. Sweveghem 10 2 6 2 17 30 13 Heyst F. C, 10 1 7 2 14 F. C. Poperinghe 8 17 19 37 4 14 35 2'. P J TY ¥17 de beste de voordeehgste IIe Afdeeling Daring 5 Ypero IIP Kortrijk sport o Yper 1 IVe Yper Wervicq uitgesteld.. De tweede verplaatsing naar de zeekust is. even noodlottig geweest voor onze kleuren als de eerste (Nieuwpoort), want 't is met eene forfait scoor dat Daring Blankenberghe onze mannen naar huis gezonden heeft. Al hoewel die 5 o eene groote meerderheid van. het bezocht elftal schijnt aan te duiden, is het. nochtans de echte weergave van het spel niet, daar aan de rust de stand echter 0-0 was. Na de herneming waren dr rood-witte zienlijk gehinderd door het zware terrein voegt daarbij eenig gemis aan taktiek en vandaar de vijf doelen in onze kas zonder dat de voorliin de eer kon redden. Zondag krijgen wij het bezoek van de Veurne-Ambachters die zich ia. de laatste ontmoetingen hernomen hebben- Spelers, eendrachtig te werk gegaan om de twee punten thuis te houden en uwe bewon deraars, die talrijk zullen opkomen, nogmaals het genot eener overwinning te laten smaken. Mannen van Derde, 'k had mij waarlijk aan zulk geen prachtuitslag durven verwachten, 't Is dus beter of het gelijk spel dat ik verleden week gewenscht hul. Door deze overwinning kunt gij nog aanspraak maken op de eerste plaats, maar daarom mogen er geene punten meer vei luren gaan. S. K. Sweveghem zal u de gelegenheid geven uw punten-aantal te verhoogen en 't zal terzelvertijd uwe zevende match zijn zondsr een enkele maal de nederlaag gekend te hebben. De eenige ontmoeting op ons plein in vierde afdeeling werd stil gelegd na een kwaart uurs spel. Yper telde reeds twee doelen en alles deed uiisehij ,en dat Wervik zwaar geladen naar huis zou trekken. Nu 't zal voor de toe komende maal zijn. Spelers, kunt gij er intusschentijd aan A- A. Moescroen geen eenige als geschenk geven terwijl gij met de punten naar huis zult komen geloopen NEMO. E FROID et ses calamités sont arrives- Le remède pour l'intérieur, le chai* bon pour l'extérieur UN MANTEAU. Choix incomparable, toujours plus de I20 modèles en magasin. in Goud 18 Karaat en Or 18 Carats BIJ CHEZ HUIS VAN VERTROUWEN MAISON DE CONFIANCE G. G. V. D. V. T. p

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 6