VAN LEDE- Corsets D. W. 5 1 glaswerk Du Keizer 'r Het Sfe-Katharhefaest in Afslaggolf BOUCHERIE BRUGEOISE In de Roode Bol Achille VERF en VERNlSSE^ Ypersche Voetbalkroniek Burgerlijke Stand van Ypar IIe Afdeeling Yper to Veurne X IIIe Yper 3 Sweveghem I IVe A. A. Moescroen I Yper 7 Overwinning; op gansch de lijn. Veel zulke Zondagen heeft Cercle nog niet geboekt en als wij de 3 uitslagen nagaan, dan moet men bekennen dat 20 doelen tegen drie nog al kan Jtellen en meteen bewijzen dat de rood-witte ploegen op dreef beginnen te geraken. Eerst en vooral hebben wij de prachtige zege van onze tweede afdeeling die de ontmoeting niet bijgewoond heeft, kan onmogelijk gelooven dat Cercle tien maal tegen Veurne aangetee kend heeft en'nochtans de cijfers zijn daar om het te bewijzen. Zeker moet er rekening ge houden worden dat Veurne gedurende bijna gansch de match, enkel met tien man en som mige oogenblikken met negen man optrad maar dat sluit niet uit dat Lekens mannen daarom ontmoedigd moesten voortspelen. Wat heeft Cercle verleden jaar niet bewerk stelligd toen ons elftal insgelijks met 9 man de ontmoeting moest voortzetten en enkel met 4-3 bezweek Nu ter zake Veurne wint den toss en Yper trapt af. Morel zendt boven, 't Is enkel uitgesteld want op gemeten pas van Vansevenant doelt Molein voor de eerste maal na 5 minuten spel. Veurne, geprikkeld door ons succes, komt gevaarlijk opzetten en Marponneau moet tusschenkomen. De bezoe kers blijven ons doel bestoken en bekomen penalty, voor hands van Deplancke, welke onmeedoogend binnengezonden wordt stand 1-1. Nauwelijks ingezet of Vansevenant ont snapt, geeft over en Molein, op de goede plaats, geeft de Veurnsche keeper voor de tweede maal het nakijken. Een welgericht shot van Molein wordt door den doelbewaar der der bezoekers opgevangen, hij wilt ontzet ten maar Morel is er snel opgeloopen en de scoor wijst reeds 3-1. Onze linkerhoek is onweerstaanbaar en brengt gedurig het vijan delijke doel in gevaar. Een zijner passen wordt door Deplancke opgenomen, deze ont wijkt de backs en 't is 4 1 voor Yper. Het spel wordt nu meer verdeeld en onze voorlijn laat ons een poosje schoon passenspel zien. Doch weldra neemt Cercle wederom de bovenhand en Deplancke kan via een back van Veurne nummer vijf aanteekenen. De supporters jui chen, maar 't is nog niet gedaan want Morel, die ook zijn werk krijgt, geeft gepast over en Vannieuwenhuyze zorgt voor het half dozijn. Na nog menige keer de kooi der tegenstrevers in gevaar gebracht te hebben, mogen onze mannen eindelijk rusten en de scoor duidt 6-1 aan voor de rood-witten- Na de herneming nemen wij dadelijk de leiding van het spel en blijven de bezoekers overvleugelen. Kort naeen zijn de zevende en achtste goal geboren wederkeeriglijk door Var nieuwenhuyze en Morel aangeteekend. De Ypersche supporters roepen en tieren dat het te veel scheelt luidruchtig moedigen zij nog immer hunne mannen aan, want zij zijn gulzig vandaag. Zij vragen reeds den negenden en onze rappe Vansevenant zofgt ervoor dat hun wensch ingewilligd wordt. Zij schreeuwen achter het tiende doel en Vannieuwenhuyze kan met een kanonbal nogmaals het gevraagde bezorgen, zoodat de einduitslag 10-r voor ons zegevierend elftal aanwijst. E' n driedubbel hoera voor gansch de ploeg Kapitein Holleheke in derde afdeeling heeft nogmaals zijn elftal ter zege geleid en Sweveghem ijdelhands naar huis gezon den. Meer dan ooit is er kans om de eerste plaats van uwe reeks te veroveren, mannen, daarom u goed geoefend voor de komende ontmoeting ten einde uwe matchen te eindigen zonder de nederlaag gekend te hebben. Vierde heeft maar al te wel mijne vraag van verleden week beantwoord en die mannen zijn zelfs nog al gulzig geweest. Ook hier is er nog kans voor de eerste plaats en kapitein Deplancke zal er voor zorgen dat zijne man nen geen punten meer zullen verliezen in de komende matchen. NEMO. GROOTE KEUS GRAND CHOIX «JUWE h. LEM DË BIJOUX 6, Boterstraat rue au Beurre, 6 YPER Y P R E S FOOTBALL Uitslagen van 27 November 1927 Algemeen klassement na 27 November PRONOSTIEKWEbSTRIJD 209 Mededingers Uitslag van 27 November 1927 8 punten Deplancke Albert. 6 punten Mmï Van Kelst, Mej. Delodder, Mme Delodder, Ch. Delodder, Ch. Dedulle, Van den Abeele, Coppin Jos., Durieu M., Bertheloot, Van Kelst R Deleu A., Vander Marliere. 5 punten De Geest, Depuydt L., Tave- nier C., De Beer M., Bultinck G., Donck Arm., Seys Valère, Soete J Clays F., Craye II, Brat R., Delobel R., Merckaert, De Buyser, Demey R. 17 pronostiekers van 4 punten 58 3 Algeme. n Klassement na 27 November 64 punten Deplancke Alb. 61 punten 't Hoekje. 57 punten Mej. Delodder Yv., De Bergh J., Mus Achille. 56 punten Huyghebaert Od., Moto Club. 55 punten Delobel R., Knockaert P., Janssens Is 54 punten Desodt F., Denoyette S. 53 punten Dedulle Ch., Hoflack P., Van- damme C., Verfaillie J., Depuydt L., Goet- gheluck P., Deplancke G., De Geest Et. 52 punten Hoorens, Merckaert R., Bloot- acker Alb., Supporter X, Donck Arm., De puydt E., Willy. 5t punten David Ach., Dechiever Flor., Deplancke Ed. Oostvleteren - SPORTNIEUWS De wielrijdersclub heeft aan zijn leden en sportliefhebbers der streek een puik pro gramma bezorgd. Zondag 4 December IQ2J heeft een Prach tige Koers 00 Rollen plaats DEELNEMERS x) Decap V., verdediger van onzen Club 2) D'Hondt A 3e Kamp. v. VI., 2t eerste 3) Pinseel A.,Toek. kamp.v. Bruss.-Oostende; 4) Gouwy M., sterke demarr., 10 overwinn. 5) Lenoir M\, volksrenner der Keikoppen 6) Moerman J., kamper van Woesten. Begin om 5 ure, bij Decroos Alf.Elsen- damme, Ingang 1 fr. Verklaringen van den 25 Novtot r Dec. IQ27 Geboorten Dehollander Julien, Blinde Liedenstraat, 7. Gadeyne Georges, Bukkerstraat, 6. Van Wymeersch Edwigna, Augustinusstraat. 11. Arfeuille Cecilia, Rijssel- straat, 130. Van Parys Raoul, Veurnesteenweg, 124. de beste de sterkste de voordeeligste Men schrijft ons Ter gelegenheid van het Ste-Kath feest waren we ooggetuige, in het weWk^H confectiehuis «De Keizer», van een h ).ericle, lijk vriendenfeest. arUoen-j In tegenwoordigheid van zijn talrijk soneel bracht de heer Eugène Glissoux P6r" dankbare hulde aan twee zijner werkl' /S die het nijverheidseereteeken bekwanf Gustave Burggraeve, het kruis van p i?1 voor 35 jaren en Augusta Versaevel, het k van 2e klas voor 25 jaren trouwe diensten Tot tranen toe bewogen herinnerde de h J Glissoux aan al het goede door beide modn werklieden en vooral door zijn meestere j Gustave Burggraeve teweeggebracht In 1892, - zegde de heer Glissoux tien jaar na de stichting van ons huis -,<■ Gustave bij ons gekomen en hij is er gebleven En sedert 25 jaar is hij de eerlijke, de be voegde en verkleefde meestergast, door ieder een gekend, geèrd, en naar waarde geschat Ik ben gelukkig en fier aan hem en aaj Augusta Versaevel die eerekruisen te mod overhandigen. Ze hebben ze, alle twee &tenl volle verdiend. Ik dank hen, uit ganscher harte, voor de onschatbare diensten die ze bewezen hebben. Ze waren steeds een voor beeld voor allen en ze kunnen getuigen dat de goede verstandhouding nooit opgehouded heeft hier te heersch n. Als iedereen zijn plicht begrijpt en er weder- zijdsche achting bestaat, dan moeten èn werk gevers èn werklieden opperbest overeen komen. Mijn vurigste wensch is die goede overeen- komst altijd te zien bewaren, zoowel voor wat mij betreft, als voor mijn zoon, mijn opvolger. Diep ontroerd dankten beide jubilarissen om die hartelijke woorden en brachten, op hunne beurt, een welgemeende hulde aan Mevrouw en aan de heeren Glissoux die hun werklieden naar verdiensten weten te behandelen, zich door hen kunnen doen bel minnen en aldus ervan' kunnen bekomen wat ze willen Onder dreunend handgeklap werd, als blij van diepe erkentelijkheid, aan Gustave en aai Augusta een mooi geschenk aangeboden. Ei werd dan lekker gesmuld en gedronken, mu ziek gemaakt en gezongen dat het een waaj genoegen was. Zoo eindigde dit vriendenfeest, met di zoete hoop dat er in Den Keizer nog vee jubileum's zouden mogen gevierd worden SPECTATOR'" (Hoek) Korte Thouroutstraat, 33 De vermaardheid van het huis gemaals zijnde voor den uitsluitelijken vei koop n bevrozen vleesch, beveelt het zich aan de we willendheid van de huishoudsters, bezorgt om hare belangen. OS (bevrozen) 1/2 kg. Bouilli 4.- Carbon (z b 5. 5.— 7.5o 7.5o 4- KALFVLEESCH versch Blanket 5.Ribben Gehakt 7.Gebraad. Bil 9.- Ook te verkrijgen Versch Varkemvlee$c 5- Gehakt Rosbief (z.b.) Bifst. (z.b,). Vet SCHAAP (bevrou 1/2 kg. Ragaut - Nekstuk. Schouder - Ribben Boutje h) l\2 kgr. 1 Boomgaardstraat YPER Aanneming van alle slag van Verkoop van alle soorten van G ROOT en KLEIN in Goud 18 Karaat en Or 18 Carats BIJ CHEZ HUIS VHM VERTROUWEN MAISON DE CONFiRNCE Rousselare 4 Sweveghem 4 Heyst 5 Stade 1 Moescroen 2 Daring 2 Thielt 2 Meenen 1 Nieuwpoort 0 Thourout 1 Yper 10 Veurne 1 Waereghem 4 Poperinghe 2 G. G. V. D. V. T. P. 1 S. C. Meenen 11 9 1 1 35 9 19 2 Waereghem 10 7 2 1 31 13 15 3 F. C. Thourout 11 7 3 1 35 18 15 4 Daring Blankenberghe 10 6 2 2 37 10 14 5 F. C. Thielt 10 5 1 4 23 16 14 6 F. C. Roeselaere 10 4 3 3 25 26 11 7 S. V. Veurne 11 5 5 1 22 43 11 8 C. S. YPER 10 3 5 2 24 23 8 9 A. A. Moescroen 11 2 5 4 23 25 8 10 Stade Kortrijk 10 4 6 14 19 8 11 S. K. Nieuwpoort 11 4 7 14 31 8 12 S. K. Sweveghem 11 2 6 3 21 34 7 13 Heyst F. C. 11 2 7 2 24 38 6 14 F. C. Poperinghe 9 1 8 16 39 2 91 2 2 1 Overlijdens Odent Camille, 37 j., kuiper, echtg. Vanden- berghe Blanche, Bruggesteenweg. - Seghers Mathilde, 56 j., huishoudster, echtg. Baert Constant, Bruggesteenweg. Angiitis Eugène, 65 j z.b echtg. Bouquet Hélène, Carton- straat, 9. Six Joseph, 42 j., handelaar, echtg. Delmotte Marguerite, Meenenstraat. Huwelijksaankondigingen Daniel Schoonheere, wacht-» meester van gendarmerie, te Elsene en Augusta Gelein, z.b. te Yper. l 1 IS.: mij fi-

Het Ypersche (1925-1929) | 1927 | | pagina 16