ge Jaar, N° 39 - 7 Januari 1923 8e Année, N° 39 - 7 Janvier 1928 Handels- en Nijverheidskamer van Yper - Weekblad - voor het Arrondissement Yper d®sr Voreeniging dep Getaisterden. detr Ypersche Clubs, enz. Beheer, Opstel en Aankondigingen 15, Boter straat, 15, Yper Abonnement15 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren 25 ct. het nummer Naamlooss artikels geweigerd Journal hebdomadaire - de i'Arrondissement d'Ypres Orsjane de I'Association des Sinistréa, des Clubs Yprois, etc. Rèdaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Yprm Abonnement 15 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 25 ct. Ie numéro Les articles non signés sont refuses Federation des Sinïstrls de 1'Arrondissement d'Ypres Ainsi qu'il en avait été décidé a l'assemblée du 11 Décembre dernier, la réunion du 2dDimanchede Janvier n'aura pas lieu, la plupart des délégués étant empêchés de s'y rendre. La prochaine réunion sera celle du 2d Ditnaache de Février. Federatie der Geteisterden ran het Arrondissement Yper Zooals het besproken geweest is ter ver gadering van 11 December 1.1., zal er geene vergadering plaats hebben morgen, 8 Januari, veel der afgevaardigden belet zijnde. De aanstaande vergadering zal plaats hebben dea 2n Zondag van Februari. Le Président De Voorzitter, Arth. BUTAYE, Av., Ypres Zaterdag 7 Januari 1928, om 8 uren, in het lokaal De Sultan ALGE MEE NE VERGADERING. Zaterdag 14 Januari 1928, om 7 uren, JAARLIJKSCH AVONDMAAL in het lokaal. Men zal nota nemen der inschrijvingen tijdens de algemeene vergadering. Belgische Film Universiteit Eene nieuwe Poging der Handel' en Nijverheidskamer het Aangemoedigd door het goed onthaal, welk maandelijksch bulletijn bij al de leden der handel- en Nijverheidskamer gevonden heeft, het voorbeeld navolgende door andere Han gkamers en groepeeringen gegeven, heeft et bestuur der Handels- en Nijverheidskamer lets nieuws aangedurfd. Overtuigd dat hare leden in het bijzonder en het keurpubliek in het algemeen, zullen t>riJPen naar alles wat volksontwikkeling en j'etenschap is, naar iets dat deftig, nuttig en eerzaam is, heeft het bestuur der Handels- mer. in haren schoot, eene lokale afdeeling ^sticht der Belgische Film Universiteit. Zij onzijdig organism, zonder winstgevend der "der meer De heeren H. Jaspar, Eerste 'nister pj. Carton de Wiart, Staats- ^'nister J. Destrée, Oud Minister Eerw. ater Rutten, Senator; H. Pirenne, rector staande onder de hooge bescherming meest in aanzien zijnde personaliteiten, der Gentsche Hoogeschool R. Kreglinger, Volksvertegenwoordiger, enz. enz. De belgische film universiteit heeft de leer zame cinéma ingericht zij brengt ons de schoonste, nuttigste filmen die in den vreemde werden voortgebracht en ieder jaar stelt zij zelf belgische filmen saam ieder vertooning brengt, onder aantrekkelijken vorm, een krachtig geestesvoedsel aan voor allen. Zij geeft eene vertooning per week ieder vertooning duurt twee uren en omvat zeven filmen handelende over de meest verscheidene onderwerpen namenlijk Landbouw en kweek, aardrijkskunde, reizen, volkenkunde, nijverheid, electriciteit, natuurlijke weten schappen, natuurlijke historie, bouwkunde, sport, enz. De toegang tot de zaal wordt streng voor behouden aan de leden der lokale groepeering die onder hen alzoo een gesloten kring vor men en voor wie uitsluitend de filmen voor behouden blijven. Het bestuur der Handelskamer is er in geslaagd een accoord te sluiten, om io achter eenvolgende vertooningen te bekomen. Eene kostelooze proefvertooning zal plaats hebben op Woensdag 18 Januari 1928, om 8 uren 's avonds zeer stipt, in de zaal van Oud Yper Statieplaats. Het bestuur der Handelskamer doet een warmen oproep tot het keurpubliek en ver hoopt veel volk te zien, zoowel hare leden, als al degene die naar deftige ontwikkeling en wetenschap vragen. Men zal, na de proefvertooning, de namen opnemen dergenen die begeeren lid te zijn der groepeering De prijs der lidkaart, voor het half jaar met io vertooningen is vastge steld op i7.5o fr. (waarvan i5 fr. voor de bij treding en 2.5o fr. voor een bulletijn) dat op 6 a 12 bladzijden, een maal per week ver- schijrt en aan alle deelnemers behandigd wordt. Bijgevoegde kaarten voor de personen die onder hetzelfde dak wonen zijn verkrijgbaar tegen 10 fr. per kaart, zonder bulletijn. Dus, er wordt veel volk verwacht Ypres en 1927 et 1928 Les progrès qui se rcalisent en notre ville paraissent bien lents a rimpatien.ee des habi tants, et cependant ils frappent d'émerveille- ment tous nos visiteurs. C'est que pour nous qui vivent au milieu des travaux qui s'exé- cutent, leur avancement ne nous frappe pas de cette surprise que ressentent ceux qui ne retournent chez nous qu'une fois par an, ou au bout de 2 ans. II nous faut, a nous, de la réflexion pour nous en rendre compte. Voulons nous récapituler ce qui s'est fait au cours de l'année qui vient de s'écouler Tout d'abord, il nous faut mentionner, avant tout, l'achèvement du Mémorial anglais, une des conceptions les plus originales des temps modernes, monument grandiose, digne de la Nation britannique, et qui constitue pour notre ville une source de prospérité Au centre de la ville, un a un les trous qui déparaient encore nos rues principales sont en bonne voie de disparaitre. C'est a peine si, qa et la, il reste encore quelque rare vide dans les rangées de faqades Les Eglises de St-Jacques, St-Pierre, St- Nicolas se sont entièrement achevées La Cathédrale nous réapparait déja avec sa figure d'avant guerre Le second chateau d'eau a été construit, (il est regrettable que le filtre de Zillebeke se fasse attendre) Nos rues ont été repavées et presque tous nos trottoirs sont reconstitués Avec une rapidité déconcèrtante notre con- citoven M. Mahieu a construit le Palais de Justice, et contribué par la a écarter les craintes que Ton pouvait avoir sur le sort de notre Tribunal etc.. L'année 1927 a done été digne de ses de- vancières. L'année qui s'ouvre promet de ne pas lui être inférieure On compte pouvoir a la Tuyndag inaugurer l'Eglise St-Martin Le Palais de Justice logeraleTribunal dans ie cours du prochain été La reconstruction du Beffroi sera probable - ment commencée ce sera la l'événement le plus joyeux pour tous nos coeurs Yprois alors seulement nous nous sentirons chez nous Le musée communal sera reconstitué Sur les terrains de l'ancien Arsenal nous verrons s'élever de grandes usines Au coin de la rue d'Elverdinghe, la petite Eglise anglicane et 1'Ecole anglaise seront terminées, en attendant que la rentrée des souscriptions permette d'achever l'ensemble par la construction d'une résidence avec grande salie de réunion Le bassin de natation sera reconstruit, au grand profit de la santé publique et au grand soulagement de la jeune population N'oublions pas que nos 4 voies principales d'accès seront splendidement aménagées dés l'ouverture de la saison touristique etc... Ne promet-elle pas d'ètre bonneet heureuse pour Ypres cette année qui commence Certes, il reste en souffrance 3 travaux d'une urgence poignante le canal, la toiture de la caserne, et le musée Merghelynck. II dépendra de l'énergie de notre conseil com munal de faire résoudre ces questions. Mais pour qa, il faudrait que nos mandataires sentent a la fin que leurs parades foraines sont indignes d'une ville comme la notre, et que mieux vaudrait s'entendre et travailler en semble pour le bien être et la prospérité de la HET V cRSCHE LA REGION D'YPRES

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 1