iroote KARNAVALSTOET Grand Gortèp Oarnavalesque N° 42 - 28 Januari 1928 8* Anaée, N° 42 Janvier 1928 |p Zondag 19 Februari 1928 VILLB] O'YRUES Le Dimanche 19 Février 1928 - Weekblad - roor bet Arrondissement Yper Qvgmmm ómr Vewseniging der Geteisterden. dm Y perse he Clubs, enz. Opstel en Aankondigingen 15, Boterstraat, 15, Yper Abonnement 15 fr. 00 per jaar Buitenland 32 iï. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren 25 ct. het nummer Naamlooze artikels geweigerd Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Or«ajr»e de I'Association des Sinistréa, des Clubs Yprois, etc. f iter, Rédaction, Administration et Publicité 15, rue au Beurre, Ypret, Abonnement 15 fr. 00 par an Etranger 32 fr. On peat s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 25 ct. Ie numéro Les articles non stgnès sont refusés S TA. D 7P om 2 uur 4000 Fr. Premiën in geld Vraagt voorwaarden HOTEL DU NORD Statiestraat, [per, waar de inschrijvingen ontvangen worden tot i3 Februari. a 2 heures 4000 Fr. de Primes en espèces Demandez conditions HOTEL DU NORD rue de la Gare, Ypres, oü les inscriptions sont regues jusqu'au i3 Février. )e Belgische Film Universiteit te Yper liusdag a. s. 31 Januari VERTOONING Dankzij het initiatief der Ypersche Handels eer werd hier een groepeering der Belgi- ieFilm Universiteit gesticht. Die Universiteit staat onder de hooge tscherming van de Heeren H. Jaspar, Etste Minister HCarton de Wiart, Staats- inister P. Forthomme, Hoog-Koninklijk ommissaris van België te Koblentz Eerw. Rutten, senator de heeren Richard itglinger, volksvertegenwoordigervoor- ter van den Akademischen Raad der kolo nie Hoogeschool van Antwerpen H. ifbttie, pro rector der Gentsche Hooge- lool Cyriel Buysse, letterkundige Jules Itó, Oud Minister van Kunsten en Weten- teappen. Het doel der Belgische Film Univer- leitorganisme zonder winstgevend doel, Dekt er toe de ware en hooge beteekenis van cinema nader te doen begrijpen, door in *lgië zaakrijke en ontwikkelde vertooningen 'te richten. Daarom stelt zij den keten daar, die 'pë in verbinding brengt met al de gehjk- Hige inrichtingen der wereld, alzoo in ons ^brengende, voor de leden der B. U. F Heest volmaakte filmen, die in dit domein inyezenlijkt werden en die, tot heden, ons ■tekend waren. Woensdag 18 dezer werd in de mooie feest- !lal Oud Yper een proefvoorstelling ''teven die den meesten bijval behaalde. Werden vertoond s) Landbouw de katoen- 2) Aardrijkskunde de loop der Schelde Wetenschappen de X stralen 4) Nijver- de kopermijnen in Mexico; 5) Aardkunde "Risers van Yellowstone (Ver. Staten) 6) "onkunde de inboorlingen van Midden- (hoe de Ouakikouyóus hunre zieken tz°rgen) 7) Ontspanning de Kat en de De prijs voor de tien vertooningen van het seizoen is I7,5o fr. voor de eerste inschrij ving en slechts 10 fr. voor elke volgende inschrijving in dezelfde familie. Zich te wenden tot de heeren Léon Vandevoorde, Elverdinghestr.; Fernand Dethoor, Rijselstr.; M Vandevyver, Tempelstraat en Eugène Glissoux, Statiestraat. De personen die hunne lidkaart vóór 3i Januari niet zullen ontvangen hebben, zullen die kunnen afnemen aan den ingang der zaal den avond der vertooning. Chambre de Commerce et d'lndustrie d'Ypres alwie inlichtingen begeert aangaande Handel met onze Kolonie of zelfs aar gaande koloniale betrekkingen, zal ten volle ingelicht worden. De voordracht zal plaats grijpen te 8 ure. Alles, zooals naar gewoonte, in het lokaal Hotel Sultan Groote Markt, Yper. Nieuwe Treinregeling D tend: 1 (Bew. teekening). instaande vertooning zal plaats hebben 'nsdag 31 Januari e. k. te 8 u. s 't Oud Yper Allen daarheen La Chambre de Commerce et d'lndustrie organise pour le 4 Février prochain, des au- dierces et une conférence sur le Congo. Un délégué du Ministère des Colonies rece- vra, de 4 1/2 a 6 1/2 heures, en audience les pei sonnes désireuses de se renseigner au point de vue commercial et relaiivement aux carrières color.iales. A 8 heures, Conférence de caractère écono- mique, sur Le Congo Les commer^ants et industrieis de l'arron- dissement seront admis aux audiences et a la conférence. Local Hotel du Sultan Grand'Place, Ypres. Handel- en NijverheidsKamer van Yper Met genoegen deelen wij mede dat de uurregeling van den laatsten trein (Nr 2818) uit Brussel Noord met 1 Februari aan staande, als volgt zal gewijzigd worden Brussel Noord Vertrek 18.12 Kortrijk Aankomst 20.04 Vertrek 20.i3 Yper Aankomst 2r.i1 Vertrek 21.i3 NOTRE CANAL Op Zaterdag 4 Februari aanstaande richt de Handel- en Nijverheidskamer eene zitting en voordracht in over de Congo op handelsge bied. Deze voordracht, gegeven door een afgevaardigde van het Ministerie van Kolo niën, zal zeer belangwekkend zijn. De Han delaars en Nij veraars van het arrondissement, die geen lid zijn der Kamer, zullen tot de zitting en de vergadering toegelaten worden. Van 4 1/2 tot 6 1/2 ure, zal het bestuur met den Heer Afgevaardigde zitting houden, en 1 Les journaux nous apprennent que le gou vernement propose la c.réation d'un Fonds spécial des Grands Travaux, qui exécutera, au norn et pour compte de l'Etat, les travaux suivants 1° L'achèvement du canal de Charleroi a Bruxelles 2° L'aménagement de la Vleuse 3° L'aménagement de la Basse-Sambre 40 L'amélioration du canal de Liége a Maes- tricht, du canal de Maestricht a Bois le-Duc, du canal de jonction de la Meuse a l'Escaut, des embranchements vers Beverloo, vers Hasselt et vers Turnhout et du canal de Turnhout vers Anvers le creusement d'un canal direct entre Liége et Anvers. L'établissement de quais, embranchements, ports, routes, voies ferrées, raccordements, gares et autres dépendances qui s'y rappor tent. Le projet autorise le gouvernement a pro céder aux expropriations jugées par lui néces saires pour l'exécution de ces travaux. Le Fonds pourra disposer au maximum d'une sornme nette de I milliard 800 millions, a verser par provisions annuelles. C'esttrès bien et nous y applaudissons-de HET PERSCHE LA REGION D'YPRES

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 1