Le Royal finier sr'cj"ndae,e et de u w I m X. m 1 ar extrait Scciéló di Travaux Somervi le Sociéle Anonyms, Gimslière Sl-Jacps Ypersche Voet ba Ikroniek OKSEN HET TTPEHSCHE EXTRAIT Brasserie Cooperative L'Union Chaussée de Bruges, Ypres Coöperatieve Brouwerij "De Eendracht", Bruggesteenwef Anciens Ateliers VERFAILLIE -van af 10 use 's morgens, in de boven zaal van het Hotel Continental lokaal der C.S.Y. Alle reklamatiën over misgrepen die zouden kunnen begaan zijn in de laatste optellingen, moeten aangegeven worden Zondag 22 April, tusschen 1 L en 12 uren in de boven zaal lokaal C.S. Y., later toegekomen bemer kingen zullen niet meer aanvaard worden. N. B. De nummers der pronostiekboek- jes zullen dienen voor de tombola. IP Afdeeling Thourout 4 Yper 1. Scholieren Meenen 2 Yper 3 (oefeningsmatch) Zondag laatst zijn de rood-witten van eene kale reis teruggekeerd en 't is met eene klop ping van 4-1 dat zij de sparrestede verlaten hebben. Ter ontlasting mag ingebracht wor den dat ons elftal moest optreden zonder Hollebeke en Vansevenant, twee spelers van tel, en zich daarbij gansch gewijzigd in lijn stelde. Niettemin kon Molein voor ons de eer redden. Thourout was ten andere voltal lig en onze verminkte ploeg, waarin de hoeken niet genoeg werkdadig optraden, heeft zich nochtans goed verdedigd, doch was niet be stand om Bekaert's mannen te vloeren. Daar mede bleven wij op eene gevaarlijke plaats maar gezien Stade Kortrijk de punten op Nieuwpoort behaald heeft, zoo zal deze laatste club, Poperinghe naar derde afdeeling vergezellen. Wat de match tegen onze geburen aangaat, die Zondag 22 April moest doorgaan en de laatste ontmoeting van het seizoen was, deze wordt tot lateren datum uitgesteld. Te wen schen dat hij zoo spoedig mogelijk moge plaats hebben, ten einde onze definitieve klasseering van het voetbaljaar 1927-28 eens nader te kunnen beschouwen. Voor hun eerste optreden te Meenen, heb ben de scholieren het nog zoo slecht niet ge steld en 't is te hopen dat zij morgen hunne eerste overwinning zullen bevestigen. In den namiddag krijgen wij het bezoek van onze nieuwe voetbalvrienden uit Watou, die zich fel zullen verdedigen tegen onze vierde klassers en trachten op hun toer de zege te behalen. NEMO. Terwijl het Zondag schoon weder was in den vreemde, was het in Belgie een echt honden weder. Al de aangekondigde koersen, zoowel op pist als op de baan, moesten uit gesteld worden, zoodat er op die manier weinig of niets te zeggen valt over onze Ypersche rijders. Bij vergetelheid werd, in ons laatste nummer, de uitslag niet kenbaar gemaakt eener kleine baankoers voor beginnelingen, betwist op het gehucht Pilckem, waarin Verstraete de 2e plaats veroverde en Florizoone de 4e. Fonten die de verplaatsing gedaan had naar Thienen, om er een ploegkoers van 100 km. te betwis ten op een aarden piste, mocht ommekeer doen naar huis uit oorzaak van het slechte weder. Boertje zag zich genoodzaakt t'huis te blijven en wat schooner weder af te wach ten. Morgen trekken zij het op naar Deerlijk, waar er nog wat baarden te verdienen zijn. Wij durven verhopen dat zij er nogmaals hunnen string zullen rtaan en met een zij vogel, zooniet, wel een oppervogtl, zullen naar Yper terugkeeren. Faillieude beroepsrenner, welke de i6e plaats veroverde in Parijs Robaais, maar veel dichter moest komen ware het niet van 2 bandbreuken en een val, reist heden naar Parijs om den jaarlijkschen Parijs-Tours te betwisten. Deze koers, bedragende ongeveer 400 km., wordt ieder jaar door de beste baan- rijders betwist. De afstand is juist zoo wat naar de goesting van Odile die nog al rekken kan als 't lastig gaat. Wij zien hem dan ook een schoor.e plaats bekleeden en gespaard blijven van ongelukken waarmede hij maar al te dikwijls af te rekenen heeft. Yperlingen, maakt u lid of eerelid der Ypersche Wielrijdersclub uwen steun zal ons aanmoedigen en de Ypersche renners ten goede komen. Ypersche Wielrijdersclub. a toujours été el pesle le meilleur des APERITIFS i Op Zondag 29- dezer, wordt in de La- pierre's zaal een prachtige boksavond inge richt waarvan hieronder het voorloopig programma. Ghesquière Gér., (Yper) tegen een liefhebber van Rijssel, (zwaar gewicht) 4 rounds van 2 min. Verkouter, (Yper) pluimgewicht, tegen een nog aan te duiden liefhebber, 4 rounds van 2 min. Bal Georges, (Yper) midden gewichi, tegen Houtekier van Haerelbeke, A rounds van 10 m. Als hoofdkamp Billiet Aug., van Roese- laere, weiter, tegen Descheemaker van Kor trijk, 10 rounds van 2 min. Zaterdag volledig programma. SIKI. Vrijdag morgen n'en ijskouden regen door de wind opgezweept striemt u in 't aan gezicht en doorweekt uwe flarden. Onze moedige Ypersche werkers trekken in dichte drommen statiewaarts om in Frankrijk eene zure korst brood te gaan verdienen. De mannen, de ransel met boterhammen en koffiepul gevuld, morren op he guie weder, terwijl de meisjes met hun onbezorgd karakter het erg druk hebben om hunne bleeke kousjes niet te bevuilen. De wachtzaal vervult zich allengskens en weldra is het een gesoezel als in een bijenkort. Het uur wijst bijkans half zeven met luide stem roept de zaalwat hter Houthem, K men, Wervik, Meenen en Kortrijk. Nie mand roert. Houthem, Comines, Wervicq, Menin, Cour- trai klinkt het nogmaals. Geen oeweging. Awel, durfde huider niet dé zegt de bediende. Tien, twintig stemmen tegelijk ant. woorden hem. We zullen ons haasten om in den regen te gaan draaien, dat we nog een ouden wagon of twee hadden gelijk te Komen om ons te verschuilen, maar hier te Yper is er niets te bekomen,'t is hier bachten de kuipe». Nochtans de trein uit Poperinghe is in aantocht en hotsende, botsende dringt de menigte naar den uitgang om het eerst zijne plaatsen in te nemen. Plots klinkt een hulpkreet, en aller oogen blikken naar het eeiste spoor waar een rei ziger zich ligt ineen te krimpen van de pijn. De ongelukkige, wat laat zijnde en vreezende zijn trein te missen, was niettegenstaande het verbod over de sporen geloopen en zoo on gelukkig gevallen dat hij zijn been verwricht of gebroken had. Terwijl de gekwetste in de wachtzaal wordt gedragen rijdt de trein statig verder.... All Handelskamer met uwe talrijke leden, laat eens uwe stem hooren om voor de zoo- vééls te maal schuilplaatsen te vragen voor de reizigers. En indien men u nogmaals zegt er is geen geld vraagt dan ootmoedig aan de schatrijke financiers der Nationale Maat schappij van Spoorwegen of zij er in toestem men dat Het Ypersche onder uwe bescher ming een inschrijvingslijst opene om hen te helpen bedoelde schuilplaatsen op te richten. Dan zal de leus nogmaals waar zijn Help u zelf, zoo helpe u God traveller. LEEST VERSPREIDT Par exploit enregistré, de l'huissier Georges TAHON a Ypres, en date du 16 Avril iQ28 assignation a été donnée a Marguerite- Hélène Moniez et son époux Alexandre- Alphonse Thomas, actuellament sans domi ci e m residence connus, a comparaitre dans le delai de la loi, huitaine franche, devant le tribunal civil de première instance d'Ypres Caserne d'infanterie, rue de la Bouche, aux fins de voir ordonner la liquidation et le par- tage de la communauté qui a existé entre les epoux Ange-Emile Moniez et Elisabeth- Pour Extrait. (s) TAHON G. Suivant jugement rendu par la première Chambre du Tribunal de première instance1 séant a Ypres, le dix huit Avril 1900 vingt huit, dame Elise DELEU, admise au hénéfic, de la procédure gratuite par jugement cL Tribunal de ce siège en date du dix Févriei igoo vingt huit, épouse de Monsieur Josepi VAN BLEU, entrepreneur de travaux publics domiciliés a Ypres, 12, Chaussée de Menin, r été déclarée séparée de biens d'avec son mari Pour extrait, P. Waterblec, La réunion générale du 20 Février dernie n'ayant pu avoir lieu valablement, les action naires sont priés d'assister a la RÉuxiot Générale qui aura lieu au local de la Bras- serie, le Dimanche 29 Avril, a 14 h. Ordre du jour Approbation du bilan Rapport de commissaires. Réélection du Conseil d'Ad ministration et des Commissaires. De algemeene vergadering van 20 Februar laatst, niet geldig hebbende kunnen plaafi hebben, worden de aandeelhouders verzoch de Algemeene Vergadering te wilier bijwonen, die zal plaats hebben in het lokaa der Brouwerij, den Zondag 29 April, te 14 uur. Dagorde Goedkeuring van den bilan. Verslag dei Kommissarissen. Herkiezing van den Beheerraad en der Kommissarissen. Société Anonyme Siège social Chaussée de Dickebusch a Ypres. MM. les actionnaires sont priés d'assister a l'assemblée générale ordinaire qui se tiendra le Dimanche 29 Avril courant a 15 heures, au siège social a Ypres. ORDRE DU JOUR I" Rapport du Conseil d'Administration et du College des Commissaires. 2 Approbation du bilan et du compte de Profits et Pertes de l'année 1927. 3° Décharge aux Administrateurs et Com missaires. 4° Divers. 1 our assister a l'assemblée générale, les titres devront être déposés 5 jours au moins, avant la date de la dite assemblée lala Ranque de C ourtrai ou dans ses succursales 2° a la Caisse Commerciale de Roulers a Ypres-r Cnvseil d'Administrati v. Messieurs les Actionnaires sont priés d'as sister a l'assemblée générale ordinaire, qui aura heu le Mercredi 2 Mai 1928, a r4 h., au Siège Social. Ordre du jour Rapports du Conseil d'Administration et du Collége des Commissaires. 2 Approbation du bilan et du Compte de Profits et Pertes de l'exercice 1927 3. Nominations statutaires. .li, ^>t:c'large a donner aux Administrateurs ot Commissaires. Pour assister a cette assemblée, les Action- naires devront, conformément a l'art. 26 des la datp.' 1C p)0Ser 'eurs t'tres cinq jours avant Social G asSembIée générale, soit au Sièg& S01t a la Banque de Courtrai a Ypres- Le Conseil d'Administration.

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6