Openbare Herbestedi Openbare Rerbestedin( •Avis d'A.djudicatioi Commune de Comines Hospice pour Vieillard Openbare Aanbestedifll Belgische Wergevende Kamers Stad Yper - MUZIEKSCHOOL GEMEENTE ZILLEBEKE GEMEENTE ZILLEBEKE nogmaals I, dan o, 3, 2, i. Schaefer speelde ook slecht. Horemans greep nogmaals de queue en ging tot 62, miek eenige schoone stooten gedurende een reeks van 117 en eindigde met een reeks van 3i. Hij zag meermaals met ondervragend oog naar den scheidsrechter, M. Ch. Whrigt. Eens onderzocht deze laatste geheel nauw keurig de stand der ballen en vernietigde een zoogezegd plakken. Horemans zuchtte als brak zijn hart. De nieuwe kampioen speelde op bijna volmaakte wijze. De beste heeft gewonnen, want hij speelde beter dan Schaefer. Biljardaire. VRAGEN EN ANTWOORDEN Vraag (in 't Vlaamsch)van den heer Missiaen, 26 April In eene vraag gesteld den 12 Februari 1.1. welke verscheen in de Vragen en Antwoorden van 1 M aart, nr 36, wenschte ik uitleg te be komen hoever het stond met het onderzoek over de oprichting van Le Bizet als zelfstan dige gemeente. Het antwoord luidde dat bij hoogdringend heid aan den heer gouverneur van West-Vlaan deren de besluiten van het onderzoek gevraagd werden. Mag men heden nog niet weten welke be sluiten er genomen werden omtrent de aan vraag der inwoners van Le Bizet Antwoord van den heer Minister Uit de conclusies van het onderzoek omtrent de gebeurlijke oprichting van Le Bizet tot afzon derlijke gemeente van Floegsteert blijkt dat de financieele middelen, waarover het gehucht beschikt, onvoldoende zijn om het in staat te stellen een leefbare administratieve eenheid te vormen. Vergadering van 3 Vlei 193S Wetsvoorstel tot toepassing van de samen geor dende wetten van 10 Mei IQIQ en 6 September IQ2I op de onderhoorigen uit de door het Vredesverdrag van Versailles bij België vereenigde grondgebieden. VERSLAG Namens de Middenafdeeling (1) uitgebracht door den Heer Brutsaert Mijne Heer en, Na meer dan eene eeuw van de Belgische provinciën gescheiden te zijn geweest, weTd het grondgebied van Eupen, Malmédy en Sint- Vith door het Verdrag van Versailles terug aan België gehecht. Gedurende dit lang tijdsverloop, werden deze inwoners door eene wetgeving beheerd die van de onze verschilt en hunne wederaan passing aan ons recht en onze gebruiken gaat niet zonder bezwaren. Het beste middel bestaat in het winnen van hun vertrouwen, van hunne sympathie door het eerbiedigen van hunne gebruiken en hunne taal, door eene welbegrept n bekommering om hunne belangen en door eene welwillende be langstelling in hunne rechtmatige eischen. Daaronder komt op de eerste plaats het herstel der in België geleden oorlogsschade. Al de landen die deel hebben genomen aan den oorlog, hebben, vanaf den wapenstilstand, getracht er de rampen van te milderen het ware onrechtvaardig de inwoners van het aangthechte grondgebied buiten deze alge- meene wet te sluiten. In ons land beantwoordt de wet van 10 Mei 1919 aan dit doel. Zij is er hter niet toepasse lijk op de bevolking van Eupen, Malmédy en Sint Vith. Wat zegt inderdaad deze wet Eerste Artikel. Het Belgische volk, steu nende op de grondbeginselen van het recht en op de bepalingen der verdragen, inzonderheid der verdragen van Londen, van 19 April 18 9, en der vierde en vijfde overeenkomsten van 's Gravenhage, van 18 April 1907, bevestigt opnieuw zijn recht, in de plechtige en her haalde verklaringen der geallieerde Mogen heden erkend, om te bekomen dat België in zijn vroegeren toestand volkomen worde teruggebracht en dat al de schade, door den oorlog aan de Belgische natie en de Belgische burgers berokkend, worde hersteld. Art. 2. Buiten elk herstel, dat door bijzondere wetten zal worden geregeld, is voor herstel vatbaar de zekere en stoffelijke schade voortspruitende uit het rechtstreeksch nadeel op België's grondgebied aan roerende en onroerende goederen toegebracht. Art. 5. Alleen de natuurlijke personen en de rechtspersonen van Belgische nationaliteit hebben aanspraak op de voordeelen dezer wet. Het geldt hier, en ik druk er op, het her stellen van zekere en stoffelijke schade aan de roetende en de onroerende goederen, gelegen op het grondgebied van België, en geene andere, dus ook niet de schade berokkend op het grondgebied zelf van de drie kantons. Maar op het oogenblik van de uitvaardiging dezer wet, in 1 gig, dus lang vóór het Verdrag van Versailles en de volksraadpleging in 1921 ingericht, bezaten de bezitters van deze goe deren de Belgische nationaliteit niet, en dien volgens werd hun, krachtens vorenvermeld artikel 5, het voordeel van de wet, uitslui tend voorbehouden aan de Belgische burgers of maatschappijen op het oogenblik waarop de wet van 10 Mei 1919 werd aangenomen van rechtswege geweigerd. Van rechtswege, want het Hof van Cassatie (2) heeft beslist dat het niet volstond de Belgische nationaliteit te hebben verworven, maar dat men, om recht te hebben op schade loosstelling, Belg moet zijn op het oogenblik waarop de schade werd berokkend, en deze hoedanigheid moest hebben behouden op het oogenblik van de rechterlijke beslissing die de schadeloosstelling regelt. Daar, anderzijds, het verwerven van de Belgische nationaliteit, zoowel krachtens artikel 36 van het Verdrag van Versailles als krachtens artikel 4 van de wet van 25 October 1919 betreffende de optie van nationaliteit, geene terugwerkende kracht heeft voor de be langhebbenden, is er eene wet noodig om hun de vergoedingen voor oorlogsschade te doen bekomen zooals zij worden verleend aan onze landgenooten. Dit is het doel van het wetsvoorstel door de heeren David c. s. aan het Parlement onder worpen. Naar het oordeel van de middenafdeeling, zou de geringe schade, veroorzaakt aan per sonen binnen de hooger aangeduide beper kende grenzen, te weten, berokkend op het grondgebied van 't oude België, kunnen toe gelaten worden tot het voordeel van deze wet. De middenafdeeling stelt voor, artikel 3 van het wetsvoorstel aldus te wiiz'gen In afwijking van artikel 73 der samengeordende wetten, kan de Rechtbank, gedurende een tijdsverloop van één jaar, te rekenen van af de bekendmaking van deze wet, het beloopen verval opheffen. Onder voorbehoud van deze tweevoudige opmerking, heeft de middenafdeeling de eer de Kamer te verzoeken het wetsvoorstel te willen goedkeuren. nfolr-fc De Voorzitter, D BRUTSAERT. Max BALLET. De plaats van leeraar van klavier is open in de Muziekschool. Getal uren les per jaar 246 jaarwedde 2 5oo fr. - Aanvraag zen' den aan den Voorzitter van den Beheerraad vóór i5 Mei. Diploma van leeraar vereischt Die geen diploma bezit zal moeten een exa men ondergaan voorgezeten door den Heer P. Gilson, Algemeen Opziener van 's Rijks muziekscholen. De schikkingen van het exa men worden den aanvragers bekend gemaakt Yper, den 2 Mei 1928. De Burgemeester, H. SOBRY. Het College van Burgemeester en Sch nen maakt bekend dat er zal overgf worden, onder voorbehoud van goedkeilriJ door de bevoegde Overheid, den Vrijdag' Mei 1928, te i5 uur, in het Gemeenteld tot de der Werken van Opbouw van den Afsluitingsmuur van 't Kerkh, Bedrag van het bestek 9-°97,3gfr Bedrag der borgsom 1/10 van het aanbo, Aangeteekende aanbiedingsschriften, 0p maken op formaatzegel, te sturen aan Heer Burgemeester van Zillebeke en ter J te bestellen den 23 Mei 1928. Lastenboek, plan en bestek, zijn ter inza, der aannemers op het Gemeentesecretarja, en ten bureele van den Heer Aug. De P00r tere, Bouwmeester, Surmontstraat, i4 Yper. Zillebeke, den 7 Mei 1928. H. Frimout. Bon Pierre de Viqck. Het College van Burgemeester en Schept nen maakt bekend dat er zal overgegaj worden, onder voorbehoud van goedkeurin door de bevoegde Overheid, den Vrijdag2! Mei 1928, te i5 uur, in het Gemeentehui! tot de der Werken van Herstelling der Voetpaden en Kasseiwerken op de Dorpplaats. Bedrag van het bestek 40.432.75t Bedrag van de borgsom i/io van het aanbt: Aangeteekende aanbiedingsschriften, op; maken op formaatzegel, te sturen aan Heer Burgemeester van Zillebeke en ter te bestellen den 23 Mei 1928. Lastenboek, plan en bestek, zijn ter inzap der aannemers op het Gemeentesecretarja; en ten bureele van den Heer De Graa Arrondissements Ingenieur, Dixmudestraal 52, te Yper. Zillebeke, den 7 Mei 1928. H. Frimout. Bpn Pierre de Vinck. La Commission de l'Assistance Publique Comines procèdera Vendredi 1 Juin 1921 a 10 h. Y, du matin, a 1' Hotel de Ville», 1 adjudication publique des travaux de co struction partielle d'un proj té a COMINES ChauS' éeut Ten brielen, Cinq Chtoii" Les tjavaux sont évalués, valeur 19' a 3g.cg5 fr 25. Lts soumissions seroi t adrtssées par le tres recommandées rt mists a la Poste le jour avant ctlui Srxé pour l'adjudication, a 1 le President de la Commission d'AssisUi: u ique a Comines. Elles porteront la me tion Soumission pour les travaux de constru (ton de I Hospice pour vieillards d Comines Les plans, devis et cahiers de charges pr vent etre cor suit- s a 1'Hótel de Ville It s jou ouvrables de neuf heures a midi, et cuments peuvent ét re acquis prix de 40 francs. -STAD YPER BErRlCH' Woensdag 30 Mei 1928, om 3 urf namiddag, ten Stadhuize van 1150 loop. meters Boordsteen«f it 111 v'er verscheidene deelen. er van lasten ter inzage ten stadhui* De Bure(meester H. SOBRY- (I) De MiDnENAFDEELiXG bestond uit de heeren Dallet, voorzitter, Van Isaclcer, De Bruyne (Koné), Somerhausen, Dm-hesne, de Géradon, Brutsaert. Arrest van fl Juni 1921 en arrest van 23 Juni 1921. Bij bevel De Secretaris, De Burgemeester en Schep(lfi Bij bevel De Secretaris De Burgemeester en Schepent: Cl

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 6