.HST ypersche LA RÉQION D'YPRES Zondagrnst - Repos dominicai Bijvoegsel Supplément ^gUPÜjksch Overzicht N' "1 O 16 Juni 1928 jaargang 9e %nnée, N° -i O 16 Juin 1928 pooltocht. - Nadat men alle hoop Pe rj om nog spoor te ontdekken van ;rl°re"l Nohile en zijn Italia is men toch ^bestatiging moeten komen dat de opge- 6n noodseinen uitgingen van de Italia». 'n?el1 weet men met zekerheid waar het ïïschTp gestrand ligt, dat de bemanning leeft, maar de moeilijkheden om spoedige "f te brengen zijn zoo groot dat men nog !en zekerheid heeft over den uitslag van pzen pooltocht. pit het verslag van generaal Nobile zelf dat op 25 Mei, het luchtschip rond u 3o, regelmatig op 5oo m. hoogte vloog. Lr dan is het plots en zwaar ten gronde dntwee minuten tijds was het op de ijsvlakte botstde schuit en het bovenste gedeelte I het luchtschip braken en het overblijfsel Ld door den wind oostwaarts gesleept. Als mirakel waren de bezetters der schuit niet 'erongelukt, er zijn nochtans twee gekwetsten, naar het ongeval is niet erg. Thans beproeft men op alle manieren hulp fe bieden aan de verlaten luchtvaarders, die relukkiglijk een goeden voorraad levensmid- lelen bij zich hebben. China. Van Japansche zijde meldt men at Maarschalk Tchang Tso Lin overleden is. [ooals men weet is hij het slachtoffer geweest jan een aanslag en verleden week reeds meld- jen wij zijn bedenkelijken toestand. Met hem ferdwijnt een der beruchtste figuren uit den luidigen chineeschen burgeroorlog. Tchang Tso Lin, die zeer nederig begon, leeft het door zijn vernuft en handigheid zoo- irer gebracht dat men een oogenblik dacht dat bij zich als Chineesche Keizer zou doen uit- oepen. Hij was de eerste die, met Japanschen steun, de wapens opnam tegen het bolsjevis- me in China. Intasschen zetten de nationalisten hunne (orderingen voort. Maar de nieuwstijdingen lie van China overkomen zijn zeer verachterd en het zal wel eenige dagen tijd kosten eer de raphische verbindingen hersteld zijn en toelaten de jongste gebeurtenissen met meer ipoed over te seinen. Nochthans weet men dat de legers van chang-Tsung en van Sun Choean naar het 'Orden voortvluchten. Rusland. Een russisch blad geeft ons volgende cijfers nopens het verbruik van kool in Rusland In 1923-24 werden er 96000 hectoliters jfool verbruikt. In 1924-25 klom dit cijfer 480.000 Hl. en in 1926-27 tot 3.609.000 Voor 1928 voorziet men een verbruik van "w.ooo Hl. Daarin zijn nog niet begrepen oiillioen Hectoliters door de zelfstokers In I9'7 heeft de russische bevolking aan jtbruik van alcoolische dranken t5 milliard ïnk verkwist Men heeft een onderzoek gedaan bij 2420 polkinderen van 8 tot 16 jaar oud en be fden dat i5 °/0 der jongens en 14 der lisjes zich zat dronken aan alcool men od slechts dat 11 °/0 nooit geen sterke janken gebruikten. een pluimpje te meer aan den hoed l!"b»kje»ikke„. KIK. L'OFFICIEL |u.. Moniteur du 12 Juin ig28. '"'stère de l'Intérieur et de l'Hygiène. - tebdde Lé°POld' M' Verhaeghe J., membre |k la p^utation permanente du conseil provincial Comm andre ®cc'dentale, est promu au grade de ""anrieur. Nos hien vives félicitations. Allerhande Mieuws YPER Aangename verrassing. Heer en Vrouw Camille VOET TIMMERMAN melden ons, uit Léopoldville (Belgisch Congo), het zeer verheugend nieuws van de blijde geboorte van een zoontje, dat gekerstend werd onder den naam van Georges. Het Ypersche waar de heer C Voet zoo lang werkzaam was, voegt zich bij hun talrijke Ypersche vrienden om de gelukkige ouders van ganscher hart een welgemeend proficiat toe te sturen. Aan vader en moeder en aan hun lief zoontje wenschen wij de beste gezondheid en veel voorspoed en tevens voegen wij er ons verlangen bij dat zij ons nog dikwijls op zoo een aangename verrassing zouden vergasten. VLAMERTÏN 1HE - Vreeseliik auto ongeluk. Zondag avond, rond 7 uur, kwam de heer V. L garagist, te Yper, per auto van Poperinghe gereden De 21 jarige Irma B...., van Reninghelst, die per rijwiel was, werd door den auto verrast en ten gronde geslingerd. Na ter plaats de H. Olie ontvangen te hebben werd de jonge vrouw per auto naar 't Gasthuis te Yper gevoerd. Het jeugdig slachtoffer lijdt aan schedel breuk en verkeert in bedenkelijken toestand. Heden, Vrijdag, vernemen wij met genoegen dat het slachtoffer aan de beterhand is RENINGHELST. - Het doodelijk auto ongeluk. Men herinnert zich nog het doode lijk auto ongeluk waarvan een Franschman over laatst het slachtoffer werd. De heer Cyr. H..., van Poperinghe, werd door de rechtbank van Yper veroordeeld tot 3 maanden gevang en 1000 frank boete met 2 jaar verbod nog een auto te voeren. Het Beroepshof van Gent heeft die straf gebracht op 2 maanden gevang, 1000 frank boe e en verbod gedurende 6 maanden een auto te voeren. De burgerlijke partij Heeft de gevraagde schadeloosstelling bekomen. LANGHMARCK. Auto in de gracht. Zondag wilde een auto, in de Boesinghestraat, een groep spelende kinderen vermijden en moest daarbij zoo plots en zoo kort zwenken dat het voertuig in de gracht der baan terecht kwam De inzittenden geraakten er gelukkig met den schrik en enkele lichte kneuzingen van af. Maar het had erger kunnen zijn. KOMEN. - Doodeliik werkongeval Zaterdag was de 39 jarige P. Braem, van Hout- hem, uitgravingswerken aan 't uitvoeren toen een nabijstaande muur plots wegschoof en den werk man onder het puin begraafde. Onmiddellijk werden de ontruimingswerken aangevangen maar het slachtoffer had reeds opge houden te leven DRANOUTRE. Gedenkteeken. Zondag 17° dezer, te 16 uur, zal het Gedenk teeken gewijd en ingehuldigd worden van de drie priesters van Reninghelst, die in den nacht van 12° Januari, ten jare 1568, vermoord werden, omdat zij de H Mis niet afzweren wilden. Een stoet die belooft prachtig te zijn verlaat het dorp en trekt naar de plaats der martelie, waarj benevens andere plechtigheden, de E H Lootens, oud pastoor van Dranoutre, de lofrede uitspreken zal Dood van Alberic DESWAMTE M. Albéric Deswarte, advokaat, socialis tisch senator van Brussel, is Woensdagnacht, plotseling overleden ten gevolge van een bloedopdrang naar de longen. Hij was geboren te Nieuwpoort in 1875. Aan zijn moederstad en aan de geteisterden heeft de betreurde afgestorvene onschatbare diensten bewezen. Zijn dierbaar aandenken zilin eere bewaard blijven. La Procession de la Fête-Dieu C'est par un temps favorable que la pro cession annuelle de la Fête-Dieu. a fait son parcours habituel dans la ville abondammenl, pavoisée aux couleurs nationales. Remarqué un groupe nouveau de gymnastes Katholieke Turners dont l'uniforme coquet est du meilleur goüt, et le groupe pit- toresque des enfants ayant fait leur commu nion solennelle cette année. La bénédiction du St-Sacrement fut donn'ée aux trois reposoirs, a la Grand'Place, devanl l'église St-Pierre et devant l'église St-Nicolas au milieu d'une foule recueillie. Le Saint Sacrement, escorté de l'harmonie Ypriana du Corps des Sapeurs Pompiers, et suivi par le Collége échevinal et les coa- seillers communaux de la droite catholique, fut porté successivement par M. le Chanoinc Delaere, Doyen d'Ypres, et MM. les curés des paroisses St-Pierre et St-Jacques. La procession rentra a l'église provisoire de St-Martin, après la messe de 11 Vi heures. Bedanking De familie DE COOMAN DOOM, bedankt vrienden en kennissen voor de talrijke blijken- van genegenheid hen betuigd bij het afsterven van hun teergeliefden vader, schoonvader, grootvader, overgrootvader en familielid Heer Antoon DE COOMAN f ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 Juni, om 8 uur, in St Maartenskerk, tot zieletafenis van Heer en Vrouw Dèsiré DEIVILDE RVB3EN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 Juni, om 8 1/2 u.,"in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Achille VASSEUR Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 Juni, om n u ,in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Pelicie ROSSEEUW, Huisvrouw van heer Emile 1ALON. BurgerlijKe Stand van Yper Verklaringen van 8 tot Tg Juni IQ28 Geboorten Garreyn Denise, Hoornwerk. Pattijn Joseph. Dickebuschsteenweg, 153. Claeys Willy, Dicke- buschsteenweg, 95. Stamper Maria, Rijselstraat, 95. Cassin Marie-Thérèse, Hondstraat. Vandenbilcke Jacques, Bruggesteenweg. Overlijdens Everaet Amelie, 73 herbergiersier, Echt- genoote Lauwers Theophiel, Dickebuschsteenweg. Delaire Jeanne, 16 m., Zonnebekesteenweg, 52. Nevejans Helena, 47 j., huishoudster. Echtgenoote Camiel Van Overschelde, Tegelstraat. Ingelaere Henri, 73 j., landbouwer, onge huwd, Wenninckstraat, (van Boeschepeï. Huwelijksaankóndiüinoen Joseph Vandenabeele, verlak ker, te Meenen en Marguerite Denutte, fabriekwerkster, te Yper. Florentius De Mees, werktoeziener en Ludovica Raemaekers, gilet maakster, beiden te Yper. Heer en Vrouw Victor Titeca-Cappelle Heer en Vrouw Adolphe Claeysser.s Titeca Heer en Vrouw A-chiel Titeca-Plantefève en Heer en Vrouw Ernest Titeca Gilbert de Saint Martin danken vrienden en kennissen voor de deelneming in hun rouw en tegenwoordigheid op de begraving hunner moeder en schoon moeder Vrouw Melanie BOUDRY, weduwe van heer Jean TITECA, en noodigen hen uit tot de Zielmis die zal gezongen worden op Zondag 24 Juni, om 8 1/2 uur, in Sint Niklaaskerk. De Apotheek van La Pharmacie de Mr WECKESSËR Dixmudestraat o— Rue de Dixmude is ALLEEN OPEN op Zondag 17 Juni reste seule ouverte le Dimanche 17 Juin .v. *smaa r a*-.-re wr«' a^-

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 9