Uitslag der Mezoeken van het jaar 1928 Chronique Financière ypersche Voetbalkroniek i het plein van den A-A. Moescroen ons altijd fataal blijven Nu wij bijna de konnen huiswaarts brengen, moet ^apitem pecadt, gekwetst, het terrein ver en gedurende zijn afwezigheid vindt M"escroen de gelegenheid twee maal onze ten te doen visschen. Had de scoor het keerde aangeduid, 't zou niemand moe- ^verwonderd hebben. En nochtans verliest - nogmaals met één doel verschil. In den eersten speelhelft waren wij meerendeel ten val en teekenen wij zelfs eerst aan door toedoen van Deplancke. De Walen kunnen Hik stellen voor de rust. En dan gebeurt jet ongeval Decadt, waardoor ons elftal feitelijk maar een.... tiental meer werd, en toch nog de gelegenheid vond om een tweede doel ter wereld te brengen via Molein en Morel. Niettegenstaande onze nederlaag ver dienen onze spelers allen een pluimke, want 2e hebben allen goed doorgegeven, spijts hunne numerieke minderheid en de warmte- 0lf gedurende dewelke de match doorging. Is het een tegenslag voor wat de punten- oogst betreft, langs de andere zijde is het aangenaam en tevens een troost te weten dat unen onverdiend het onderspit heeft moeten delven. En nu op bezoek bij de Stadisten te Kortriik. Zoo onze ploeg denzelfden moed en spelverdeeling aan den dag legt zooals te Moescroen, dan lijdt het geenen twijfel of nood wit moet denzelfden uitslag van verleden jaar verwezenlijken. De vrienden van Watou zijn er in geslaagd jonze derde specialers te vloeren en dit met L-2. Heden Zondag komt speciaal uit tegen Poperinghe in oefeningsmatch. Te hopen dat gij hun kranig zullen verdedigen ten einde het tot eenen goeden uitslag te brengen. Nemo. 1 Uitslagen van 9 September 1928 ïThielt 3 Stade Kortrijk 5 paring Blankenb. 3 S. K. Sweveghem 2 IS. V. Sweveghem 3 Rousselare 4 jWaereghem 2 A. S. Oostende 7 V. G. Oostende 7 Stade Moescroen o jVeurne 0 Heyst I A. A. Moescroen 3 C. S. Yper 2 L Thourout (bye). Algemeen klassement na 9-9-28 RONOSTIEKWED STRIJD 216 DEELNEMERS Uitslagen van 9 September 1928 9 punten Mej. Desramault M. (ie prijs). Camerlynck Jul., (2e pr.), Knoe it P., Mme Molein. Mickey, Dechiever F. 7 punten Mme Indervuyst. Mme Baete, ^eplancke Alb., Van Beselaere A., Doolae- |~e' Versailles R., Molein G., Knockaert A., ?urray H., Berlingin Fr., Tavernier Cyr., "ckhoudt L. pronostiekers van 6 punten 58 M 5 3 4 3 Algemeen klassement na 9-9-28 j PUnten Degroote J., Knockaert P M-« Molein, Deplancke A. Mile Vandamme A., Eeckhoudt L., Beddeleem L., Rood en Wit, V. d. Meersch A., Verfaillie G., Camerlynck J.Gillioen A. 12 punten Neysens Jér., Bibi, Notebaert A., Verduyn R., Mm* Janssens, Odent G., Logie A., Knockaert A., Lelong V. Het nazien der bulletijns wordt gedaan seffens nadat de uitslagen bekend zijn het is vrij aan iedereen dit te komen nazien. Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker Yper Verslag der Algemeene Vergadering gehouden te Yper den 19-8 28 Te i5 uur wordt de vergadering geopend door den heer Voorzitter Herreman en lezing wordt gegeven door den secretaris van het verslag der vorige vergadering. Geene opmer kingen gedaan zijnde wordt gezegd verslag goedgekeurd. De heer Voorzitter verontschuldigt den heer Onder-Voorzitter Casier die belet is de vergadering bij te wonen. Er wordt vervolgens medegedeeld dat de maatschappij een uitnoodiging ontvangen heeft van Mw.degravin de Laubespin haar kas teel en moeshof te bezoeken. Er is dus beslo ten aan die uitnoodiging te voldoen en zich in groep naar Elverdinghe te begeven op Zondag 9 September aanstaande met den tram van i5 uur. Worden vervolgens als nieuwe leden aan vaard 1) Mw. de gravin de Laubespin van Elver dinghe, voorgesteld door Jules Sinnaeve, ho venier op haar kasteel. 2) De Hollander Victor, voorgesteld door Versaevel F. 3) Pyncket Valère, voorgesteld door J. Mortreu. M. Jules Sinnaeve, hovenier op het kasteel te Elverdinghe en Victoor Theophile, behalen ieder 5 punten voor hunne schoone aanbrengst groenten. Een prachtige tombola geleverd door het huis Hector Casier wordt onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit te 17 u. Zondag 16 September 1928, te 15 uur, in het gewoon lokaalHotel Continental Algemeene Vergadering. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Aanvaarding van nieuwe leden. 4) Beoordeeling der aanbrengsten. 5) Prachtige tombola geschonken door den heer Marcel Lauwers, Onder-Voorzitter der maatschappij. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. DETHOOR. Th. HERREMAN. Yper 9 3 4 5 6 7 8 9 13 14 15 16 17 18 19 Victoor Théophile Sinnaeve Camille Dekeyser Henri Clinckemaille Robert Blo mme Martin Kesteloot Pierre Neysens Jérome Pockelé Louis Frimout Henri Vandevoorde Léon Beke Camille Papagaey Florent Roosebeke Henri Verstraete Maurice Dethoor Ferdinand Madoe Jérome Delahaye Gustave Jacques Henri Tytgat Pierre Tahon Camille W eezengesticht Zillebeke Yper 9 9 9 9 9 9 9 9 8 8 8 8 Geldhof Henri Yper 8 23) Vandeputte Jules 8 24) Vermeersch Emile 8 25) Clarisse Camille 8 26) Breyne Henri 8 27) Lemay Auguste 8 28J David Achille 7 29) Swingedouw Charles 7 3o) Verbrugghe Auguste 7 3i) Baele Julien 7 32) Vanhoet Fern and 7 33) Harteel Auguste 7 34) Ver beke Henri 7 35) Verhaeghe Gustave 7 36) Mortreux Jules 7 37) Deruytter Louis 7 38) Soenen Léonard 7 39) Souxdorf Camille 6 40) Vanlokeren Alphonse 6 r/2 41) Decruyenaere Félix 6 42J Deknudt Georges 6 43) Verhack Valère 6 44) Lippinois Richard 6 BUITEN PRIJSKAMP Sinaeve Jules, hovenier op het kasteel te Elverdinghe, 10 punten met gelukwenschen. Petit, lieutenant der gendarmerie te Yper» 10 punten. Que se passe-t-il Je ne comprends rien 1 Voila ce que toute oreille pouvait entendre au début de la semaine en bourse. Et vrai- ment comment interprêter cette situation anormale beaucoup d'argent, pas d'ordres et reports faciles. II n'en fallait pas davantage pour inspirer le professionnel girouette a vendre rapide- ment son trop plein qu'on absorbait d'ailleurs; puis quand il avait estimé s'être assez délesté, d'adroites offres dans un marché dépourvu de courage et de résistance, provoquaient une nouvelle baisse sur le tableau mais ne corres- pondant en rien avec l'état réel du marché. Ce qui manque, c'est l'intervention du pu blic. Si l'on n'avait pas les facteurs précités qui militent en faveur d'une activité normale, l'absentéisme se comprendrait. Dès lors pour- quoi le public ne vient-il pas Je crois qu'il faut en chercher les raisons dans des achats, lors de la folie hausse des mois derniers, a des niveaux trop élevés. Le public attend le retour a ces niveaux et en cela, il a tort. II faut savoir aller avec la tendance du marché et c'est du temps et de l'argent perdus que de tenir un titre qui n'ofïre pas, s'il n'est de première qualité, de perspectives de reprise ou encore si son marché est étroit et s'évade devant l'offre. A quoi sert, dites le moi, de vouloir revoir son cours dans un titre abandonné Concluons que l'on doit adapter son porte feuille aux contingences. Certains esprits chagrins estiment que la revalorisation des titres étant un fait accom pli, il importe de se dégager. Dans certains cas, je le concède, il faut vendre mais la bourse a connu et connaitra, indépendamment de ce facteur, d'autres élé- ments de fermeté. Qu'il suffise de revoir l'avant guerre et l'on assistait a des mouve- ments, qui si l'on tient compte du multiplica- teur 7, ne le cèdent en rien a ceux auxquels l'on assiste. J'en viens au marché. Les communistes ont tenté de posséder la maitrise de la rue a Paris et évidemment, une heure durant, 0x1 s'est préoccupé de ce fait en négligeant de reconnaitre que l'ordre a eu le premier et Ie dernier mot. Après avoir refoulé les Sécuritas et la Tubize, la publication du rapport des experts relatif au décès de M. Lcewenstein. a permis au sentiment optimiste de succéder a l'esprit chagrin. Les coloniales 1 Mais cela ne vaut plus rien puisque le Roi n'a pas donné le tuyau. Les Canadiennes Mais toutes les perspectives exposées antérieurement n'é- e; pUlHen - Q. G. D. V. V. T 1 V. 0. Oostende 2 2 10 2 A. S. Oostende 2 2 17 H Heyst 2 1 1—3 14 A. A. Moescroen 2 1 1 5 [5 Rousselare 1 I -4 Veurne 2 1—12 1 S. K. Sweveghem 2 1 13 8 C. S. YPER 2 1 14 9 Stade Kortrijk 2 1 17 0 Waereghem 2 1 16 1 Daring Blankenberghe 2 1 13 2 S. V. Sweveghem 2 2 4 3 Thielt 2 2 3 '4 Thourout 1 11 5 Stade Moescroen 2 2 1 1 2 2 4 3 2 3 4 7 9 12 6 6 3 9 II Rfdeeling Seizoen 1928-1929 28 21 2 Woonst getal 1 2 10 11 12 20 21 Naam en Voornaam punten 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 1/2 22) 1/2 1/2 1/2 M 1/2

Het Ypersche (1925-1929) | 1928 | | pagina 5